Page 3 of 11 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 43 to 63 of 228

Thread: Gimnastica : echipele olimpice

  1. #43
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Am zis 3 aparate...citeste inca o data.
    La Dragulescu am zis 4 aparate
    www.fangymnastics.com

  2. #44
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Well, sigur ca situatiile nu sunt chiar la fel, am vrut doar sa dau un exemplu concludent ca nu spunem ca am sti noi mai bine
    Mihai, de CE anume am fost acuzati?!

  3. #45
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by yanna View Post
    Well, sigur ca situatiile nu sunt chiar la fel, am vrut doar sa dau un exemplu concludent ca nu spunem ca am sti noi mai bine
    Mihai, de CE anume am fost acuzati?!
    Ca nu avem informatii proaspete
    www.fangymnastics.com

  4. #46
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by niagara64 View Post
    Asta e fals ! Ponor nu a fost in stare sa faca 4 aparate .Sa fi sportiva de 4 aparate este greu si trebuie sa ai reale calitati .Ponor nu era o sportiva de 4 aparate inca de pe la junioare .Asta este !
    M-as mira sa fie cineva multumit cu 3 aparate cand poate avea o sportiva completa .
    Cand stai in sala cu sportivii ii cunosti stii cat poate sa scoata unul sau altul ,anticipezi evolutia .Stii care iti poate da cu + la concursul "X" sau nu .
    Ce vreau sa spun este ca verticalitatea unui om ca Grecu este greu de pus la indoiala .
    Si mai e ceva .Important este ca acele sutimi pe care le aduce sportivul sa conteze in matematica echipei .De ce sa iei un sportiv care se va clasa la toate aparatele in afara de calculului total si sa nu iei unul care iti va aduce sutimi macar la un aparat .Ganditi-va cum se face un calcul pe echipe .Stiu ca vi se pare nedrept .Dar asta e gimnastica .Per total primul gimnast este posibil sa fie mai bun dar al doilea va fi bun acolo unde trebuie aducand beneficii echipei .


    1. Citeste mai atent afirmatiile celui pe care vrei sa-l contazici

    2. Am o vaga banuiala ca stim cum se face un calcul pe echipe

  5. #47
    sport legend niagara64's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Windsor Ontario
    Posts
    3,772
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by rob_din View Post
    1. Citeste mai atent afirmatiile celui pe care vrei sa-l contazici

    2. Am o vaga banuiala ca stim cum se face un calcul pe echipe
    Deci .
    S-a spus ca lui Ponor i s-a impus sa faca doar 3 aparate .Nu mi se pare adevarat .Adevarat este ca doar atata poate (putea ).Ehei , ce n-ar fi dat fedderatia sa scoata din ea o sportiva de 4 aparate !
    2.Atunci ce rost are .Inseamna ca stii de ce uneori un sportiv cu exercitiu bun la un singur aparat valoreaza mai mult ca unul care are mai multe aparate dar ale caror note ar pica sub linia de total .

  6. #48
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Deci tot nu ai inteles ce am zis...e vorba ca lui Ponor i s-a impus anul trecut ca daca vrea sa fie in echipa trebuie sa faca 3 aparate...ea vroia doar barna ( ca asta o interesa)...e vorba de conditiile pe care le pune Federatia. La fel si in cazul lui patrascu si a ui Dragulescu.
    www.fangymnastics.com

  7. #49
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Adica si Ceraselei i se cer 4 aparate ca sa mearga la Beijing? Sau de Europene e vorba?
    Cum sa nu avem informatii?! Poate...daca se nimereste sa nu se intample nimic nou intr-o zi.

  8. #50
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    a fost un articol in care se spunea ca Cerasela trebuie sa faca 3 aparate pt a merge la JO
    www.fangymnastics.com

  9. #51
    sport legend niagara64's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Windsor Ontario
    Posts
    3,772
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mikeyy View Post
    Deci tot nu ai inteles ce am zis...e vorba ca lui Ponor i s-a impus anul trecut ca daca vrea sa fie in echipa trebuie sa faca 3 aparate...ea vroia doar barna ( ca asta o interesa)...e vorba de conditiile pe care le pune Federatia. La fel si in cazul lui patrascu si a ui Dragulescu.
    Asta nu se intelesese din postarea ta .
    Ca li se impusese mai mult decat voiau sa faca .
    Pai cam asta e scopul antrenorilor ,nu? Sa ceara mai mult in speranta ca vor primi macar o parte !
    Cata dreptate a avut sau nu Grecu vom vedea peste 20 zile am mai zis .Ne vom bucura ,intrista si apoi o vom lua de la capat pentru inca 4 ani .Asta e sportul !

  10. #52
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Ca sa inchid aceasta discutie fara rost....vreau sa va zic ca s-a anuntat echipa feminina a Rusiei:

    Semyonova
    Afanasyeva
    Kliukina
    Pavlova
    Kramarenko
    Elizarova

    Rezerve: Grebenkova, Goryunova
    www.fangymnastics.com

  11. #53
    sport legend niagara64's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Windsor Ontario
    Posts
    3,772
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mikeyy View Post
    a fost un articol in care se spunea ca Cerasela trebuie sa faca 3 aparate pt a merge la JO
    Voi dupa ce spun ziarele va luati ?! Sa fim noi sanatosi cate aberatii scriu !Asta e sursa de up-date ?Sursa este cand le luati dinauntru sistemului , din sala de antrenamente .
    Ziarele daca le asculti...

  12. #54
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by niagara64 View Post
    Voi dupa ce spun ziarele va luati ?! Sa fim noi sanatosi cate aberatii scriu !Asta e sursa de up-date ?Sursa este cand le luati dinauntru sistemului , din sala de antrenamente .
    Ziarele daca le asculti...
    E ultima data cand spun STOP discutia...e deja un off-topic prelungit. Daca nu iti convine ce informatii oferim noi..te invit sa cauti un alt forum unde se gasesc informatii mai bune.
    www.fangymnastics.com

  13. #55
    sport legend niagara64's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Windsor Ontario
    Posts
    3,772
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mikeyy View Post
    E ultima data cand spun STOP discutia...e deja un off-topic prelungit. Daca nu iti convine ce informatii oferim noi..te invit sa cauti un alt forum unde se gasesc informatii mai bune.
    Probabil nu voi mai intra stai linistit !Am o varsta(44) iar peste ocean lucrurile stau altfel crede-ma .Daca sunteti sportivi sau antrenori(viitori antrenori ) nu e fair play sa va barfiti colegii .Iar asta se vedea de aici.
    Am plecat de acolo satula sa tot aud ca nerealizarile sunt puse pe absenta sau prezenta pilelor .

    Bafta copii !Nu te mai agita .Daca vrei un cor de unanimi , asta ai .Dar asta e un forum .Un loc in care oameni care au pareri diferite discuta !
    La revedere copii !

  14. #56
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Nu suntem nici sportivi si niste antrenori ...suntem doar oameni simpli, de toate varstele, iar pentru noi gimnastica e o pasiune. Nu barfim si nu-i criticam pe gimnasti..sunt ai nostri cu bune si cu rele. Daca incercai sa vezi peste aceasta parere preconceputa poate observai toate aceste lucruri...citeste tot forumul de gimnastica si o sa-ti dai seama ca oamenii de aici nu formeaza un "cor" ci un grup de oameni extraordinari.
    www.fangymnastics.com

  15. #57
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mikeyy View Post
    a fost un articol in care se spunea ca Cerasela trebuie sa faca 3 aparate pt a merge la JO
    Oh...inseamna ca ori l-am ratat, ori am uitat de el
    Sper totusi sa nu fie asa pana la urma, pentru ca in cazul asta Cera ar ramane acasa si mi-ar parea foarte rau.

    Si subscriu la ce a zis Mihai despre grupul de pe acest forum. Nu am nici eu foarte multa "vechime", dar sunt mandra ca fac parte din el, contribui atat cat pot si ma bucur enorm ca v-am descoperit - pasionati de gimnastica la fel ca mine

  16. #58
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Acel articol despre Cera ( mai mult un zvon) a fost acum cateva luni. Cu siguranta daca Cera isi va face coborarea la paralele va fi la Beijing. Eu am facut referire doar pentru a scoate ceva in evidenta
    Sa speram ca Cera va prinde echipa
    www.fangymnastics.com

  17. #59
    manager
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    italia
    Posts
    304
    Reputatie
    1
    Buna. Dupa mai bine de 3 luni (sa-mi fie rusine) am reusit sa intru pe forum. In primul rand ii cer scuze lui vlad ca am ramas datoare cu o traducere. In al doilea rand doamna de 44 de ani care are chef de cearta ar trebui sa ne dea ea prima exemplu de fair play. Cuma a zis dansa, e un forum unde se discuta si se spun opiniile, unde se intalnesc oameni de toate varstele si toate natiile pt a discuta despre sportul numit gimnastica. Doamna nu a inteles insa ca trebuie sa-ti si masori tonul vocii si cuvintele pe care le folosesti . Eu sunt de ceva timp pe acest forum si sunt foarte mandra ca fac parte din acest grup minunat de oameni.
    Doamna chiar daca stai peste ocean nu uita bunele maniere. Iar daca dvs. stiti mai multe decat noi ar trebui sa ne informati nu sa ne jigniti. Si, copii, antrenori si orice altceva am fi suntem oameni si avem dreptul la opinie, dar nu uitam de educatia de acasa si bunul simt.
    Imi cer scuze Mihai dar nu m-am putut abtine.

  18. #60
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Bine zis Geanina

  19. #61
    sport legend
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,654
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mikeyy View Post
    In Adevarul a aparut si componenta echipei feminine....nu stiu daca e oficial sau nu:
    1.Nistor
    2.Izbasa
    3.Tamarjan
    4.Dragoi
    5.Acatrinei
    6.Grigore
    Rezerva: Druncea

    Nu am gasit aceasta stire pe site-ul lor, ci in ziar, in suplimentul "Antifotbal".
    Eu sper sa nu ramana asa echipa
    Asta nu e echipa anuntata inainte de nationale? Eu asa sper. Desi imi place foarte mult de Grigore - si mi-a placut de cand am vazut-o prima oara la internationalele Romaniei, eu sper sa o vad pe Cerasela in echipa. Ca daca e aleasa atunci o sa stim ca e pregatita sa concureze... Asa nu se stie - cat de bine si-au revenit Cerasela/Ana - daca pentru Patrascu paralelele din Germania au fost un esec cauzat de dureri de stomac (pentru ca barna a fost super) etc

  20. #62
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Pai componenta acestei echipe a aparut in ziarul de ieri...acum vom vedea daca echipa ramane asa sau nu
    Dar oricare ar fi fetele care vor face parte din echipa- noi le vom sustine....imi va parea rau daca Cerasela nu va face parte, dar sa speram ca dupa Beijing va veni si vremea ei.
    Maine ar trebui sa aflam oficial cum vor fi cele 2 echipe ale Romaniei.
    www.fangymnastics.com

  21. #63
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Tot ce sper e sa se anunte in presa... A fost cam liniste in ultima vreme, poate nu ne fac surpriza de a nu publica echipele

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •