View Poll Results: Pronostic

Voters
32. You may not vote on this poll
  • 1

    21 65.63%
  • X

    7 21.88%
  • 2

    4 12.50%
Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 43 to 63 of 111

Thread: Etapa 27: Dinamo - Petrolul

  1. #43
    senior Jhan's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    182
    Reputatie
    1
    Te racaie rau ca joaca Dinamo frumos,a?Si apropos Dinamo se scrie cu D mare asa cum si eu scriu Steaua cu S mare.Fii fair-play si obiectiv.Nu strica!
    Attacking is the best defence!

  2. #44
    suporter gicu's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    2,072
    Reputatie
    1
    altii la rand
    ...always look on the bright side of life...

  3. #45
    sport legend Saber Rider's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    S.S.C.
    Posts
    1,356
    Reputatie
    1
    Tu Jhan, mai bine ai citi mai clar ce scriu eu, ca am vazut ca stai cam prost cu subtilitatile !!
    Si sa stii ca nu ma racaie nimeni si nimic. Am scris doar ce am vazut eu, si ce cred eu despre ce am vazut.
    Si eu am cam fost obiectiv fata de ce am vazut (vezi ce am scris despre Dinamo-Gloria), si eu cred ca si acuma nu am deviat de la asta. Am argumentat tot ce am zis, nu am zis doar asa sa ma aflu in treaba.

  4. #46
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timišoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by gicu
    altii la rand
    Altii mai buni, nu? Lasa ca vin acum...
    Last edited by Sergio; 15th May 2004 at 23:08.
    La Salonta de 30 de ani facem mezeluri...

  5. #47
    sport legend Saber Rider's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    S.S.C.
    Posts
    1,356
    Reputatie
    1
    Si oricum, ce mare super Dinamo in anii '80 ?!?
    Ca in anii '80 doar Steaua a facut ceva notabil in fotbalul romanesc si european, nu Dinamo !

    --ee, vezi ca am scris cu "D" mare ?!?

  6. #48
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timišoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1
    Dupa parerea mea nici Dinamo, nici Steaua nu merita sa fie scrise cu majuscule pt ce au facut inainte de 89.
    Saber, oricat de stelist ai fi, trebuie sa recunosti ca si Dinamo a avut performante externe, chiar daca n-a castigat vreo cupa...
    La Salonta de 30 de ani facem mezeluri...

  7. #49
    suporter gicu's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    2,072
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by sergio
    Altii mai buni, nu? Lasa ca vin acum...
    Sergio, mereu ma bucur cand invingem un adversar puternic
    De-aia astept etapa viitoare. Sunteti peste Petrolul Cu ei de-abia ne-am revenit
    ...always look on the bright side of life...

  8. #50
    sport legend Saber Rider's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    S.S.C.
    Posts
    1,356
    Reputatie
    1

    Post Parerea mea :

    Quote Originally Posted by sergio
    Altii mai buni, nu? Lasa ca vin acum...
    Eu sunt stelist. Se vede clar cred eu din avatar.
    Nu pot sa nu remarc iarasi declaratiile astea de dinaintea meciului Poli AEK - Dinamo, care se aseamana foarte mult cu cele dinaintea meciului Poli AEK - Steaua. Adica foarte increzatoare in fortele proprii, nu au nici o treaba cu realitatea din teren, de parca ar juca fanii.
    Nu ca nu as vrea sa se incurce Dinamo la Timisoara, dar prea au ajuns declaratiile astea dinspre Timisoara asa ... super optimiste. ( e de ajuns sa recititi forumul Poli AEK - Steaua, un record de altfel in postari al OnlineSport.ro).
    Eu zic sa fiti un pic mai obiectivi, sa analizati niste fapte, si daca reiese din astea ca o sa bata Poli AEK super sigur, atunci sa fiti si super optimisti. Altfel, e cam nasol sa cadeti asa de sus. Doar ati patit-o o data.

    Parerea mea !

  9. #51
    sport legend Saber Rider's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    S.S.C.
    Posts
    1,356
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by sergio
    Dupa parerea mea nici Dinamo, nici Steaua nu merita sa fie scrise cu majuscule pt ce au facut inainte de 89.
    Saber, oricat de stelist ai fi, trebuie sa recunosti ca si Dinamo a avut performante externe, chiar daca n-a castigat vreo cupa...

    Cum ar fi ?!?

  10. #52
    sport legend Saber Rider's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    S.S.C.
    Posts
    1,356
    Reputatie
    1
    Si da, stiu. Cine ia Champions League nu se scrie cu majuscule , stiu . E naspa rau... mda ...

  11. #53
    sport legend Saber Rider's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    S.S.C.
    Posts
    1,356
    Reputatie
    1
    Sau cine ia SuperCupa Europei (castigatoarea Champions League vs. castigatoarea Cupei UEFA).

  12. #54
    sport legend Saber Rider's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    S.S.C.
    Posts
    1,356
    Reputatie
    1
    Plus ca Steaua a mai jucat inca doua (2) semifinale si inca o finala de Cupa Campionilor Europeni, actuala Champions League.

    Ce "performante notabile" ziceai ca a facut Dinamo inainte de '89 ?!?

  13. #55
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timišoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1
    Intreaba un dinamovist ce performante au avut, dar cred ca si o semifinala de UEFA inseamna ceva pt o echipa romaneasca.
    Si mai lasa Champions League, ca de 18 ani traiti din amintiri. Stii foarte bine ce conditii erau atunci. Daca sunteti asa buni, demonstrati asta si acum.
    Last edited by Sergio; 15th May 2004 at 23:29.
    La Salonta de 30 de ani facem mezeluri...

  14. #56
    sport legend Saber Rider's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    S.S.C.
    Posts
    1,356
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by sergio
    Intreaba un dinamovist ce performante au avut, dar cred ca si o semifinala de UEFA inseamna ceva pt o echipa romaneasca.
    Si mai lasa Champions League, ca de 18 ani traiti din amintiri. Stii foarte bine ce conditii erau atunci. Daca sunteti asa buni, demonstrati asta si acum.
    Oricum nu cu arbitrii !!

    Poate ai uitat asta-toamna cine a jucat cel mai departe in asa-zisele Cupe ! Si cum a jucat (nu ca ... semifinalista de cupa UEFA din anii '80, care a jucat si ea asta-toamna, dar ati vazut voi cum .... ) !

    Nu ca n-as fi vrut sa joace mai mult sau mai bine in Cupe, ca doar reprezenta SI Romania in afara. Si chiar m-am agitat destul la meciul cu rusii de acasa, cand chiar au avut sanse sa rastoarne rezultatul din tur ! Dar ....



    p.s. A , si nu sunt 18 ani cum zici tu, ci 15, de la ultima performanta notabila pe plan international a Stelei - finala CCE cu AC Milan. (1989).
    Ca sa nu mai vorbesc de cum juca Steaua in anii '90 (nu '80) cu WestHam United sau Glasgow Rangers sau Benfica Lisabona sau FC Bruges sau Fenerbahce sau PSG sau Aston Villa sau .......
    Last edited by Saber Rider; 15th May 2004 at 23:46.

  15. #57
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timišoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1
    Anul trecut si Steaua si Dinamo s-au comportat peste asteptari in UEFA, spre deosebire de Rapid, care a dezamagit in CL. Steaua a avut ghinion ca a dat peste Liverpool, iar Dinamo a avut ghinion in returul cu rusii.
    Eu n-am zis ca Steaua a fost ajutata atunci de arbitri, ci de cineva mult mai puternic (a se citi fiu de dictator). A avut si noroc cu Duckadam, ca altfel... :p
    Last edited by Sergio; 15th May 2004 at 23:43.
    La Salonta de 30 de ani facem mezeluri...

  16. #58
    sport legend Saber Rider's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    S.S.C.
    Posts
    1,356
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by sergio
    Eu n-am zis ca Steaua a fost ajutata atunci de arbitri, ci de cineva mult mai puternic (a se citi fiu de dictator). A avut si noroc cu Duckadam, ca altfel... :p
    Mda, am trait sa o aud si p-asta ! "Fiu de dictator" din Romania a "ajutat" (cu batere spre RAU, nu spre banii si premiile pe care le dadea respectivul jucatorilor stelisti) Steaua sa castige CCE contra Barcelonei. Misto, n-am ce zice !

  17. #59
    sport legend Saber Rider's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    S.S.C.
    Posts
    1,356
    Reputatie
    1
    Oricum nu are rost sa discutam aicea ce a fost. Ce-a fost a fost. Dar m-am simtit dator sa raspund acestor vorbe fara rost, ca Steaua nu a facut nimic inainte de '89, si alte aberatii d-astea.
    Suntem cam OFF-TOPIC, dar ... din aproape in aproape ... s-a ajuns aici.

  18. #60
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timišoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1
    Lasa tu premiile, cum ramane cu toti jucatorii din tara luati cu forta, vezi Boloni, Duckadam, etc.? Sau tu vezi numai partea plina a paharului?
    Last edited by Sergio; 15th May 2004 at 23:58.
    La Salonta de 30 de ani facem mezeluri...

  19. #61
    sport legend Saber Rider's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    S.S.C.
    Posts
    1,356
    Reputatie
    1
    Deci ... despre Dinamo - Petrolul.
    Meci castigat pe merit de Dinamo, Petrolul nici nu a miscat in atac (contrar declaratiilor lui Florin Marin), si asta e. 3 puncte pentru Dinamo.

  20. #62
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    5-0?! Buuun! Bravo! Acum c-atzi epuizat tolba de goluri sunt curios ce vetzi face........
    ex-alpopa

  21. #63
    sport legend Saber Rider's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    S.S.C.
    Posts
    1,356
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by sergio
    Lasa tu premiile, cum ramane cu toti jucatorii din tara luati cu forta, vezi Boloni, Duckadam, etc.
    Nu stiu cum sa iti spun, dar Daca ii intrebi pe oricare din componentii Stelei de alta-data, TOTI (inclusiv Boloni si Duckadam) or sa iti spuna ca SUNT MANDRI CA AU FOST JUCATORI LA STEAUA !
    Cu forta poate insemna ca nu voiau sa le dea drumul sefii cluburilor respective pe unde erau ei, asta e altceva. Dar nu jucatorul in sine, ca persoana !

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •