Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 22 to 42 of 84

Thread: UNIVERSITATEA - FC ARGES (comentarii inainte si dupa meci)

  1. #22
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Oltenii au prima sansa... Dar... daca tot trebuie sa dau un pronostic pentru un butoias cu bere... atunci 0-0!

    De ce?
    Pentru ca ultimul meci al Craiovei pe teren propriu s-a terminat 0-0
    Pentru ca ultimul meci al Argesului la Craiova s-a terminat 0-0
    Pentru ca un punct ne-ar apropia si mai mult de liman
    Pentru ca in felul asta nu mai trebuie sa imi bat capul sa scriu si marcatorii
    Pentru ca sunt sigur ca e posibil, chiar daca nu si probabil
    Pentru ca daca as castiga berea pariind impotriva Argesului as simti ca imi sta in gat

    Inter, va sa zica 2-0... pai ce am aranjat noi la Shorley, dom'le? N-am vorbit ca dati puncte? In tur am facut blatul cu tine si cu Edmond_ si ne-a deconspirat gabilove...

    Sau acum vrei sa nu bata la ochi?

  2. #23
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,063
    Reputatie
    1
    :p, sorry da se mai intampla
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  3. #24
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Cred ca am ghicit scorul exact. Inteleg deci ca am castigat un butoias de bere... Venind de la Craiova impreuna cu un punct pretios, il consider cu atat mai important!

    Inter, se pare ca aranjamentul nostru a tinut
    Astept pe justitiarul Klaus sa faca ceea ce a facut gabilove in tur: sa deconspire blatul!

  4. #25
    Superbull dlgicu's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Boston
    Posts
    832
    Reputatie
    1
    Bravo Tudose, eu am sperat in repetarea acelui 1-3 de la Drobeta, dar e bine si asa.
    Sa nu uiti sa bei in numele tuturor suporterilor pitesteni!
    Dimineata aerul curat s-ar putea sa-ti sparga fata

  5. #26
    Siempre Barça! Catalanul's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Valencia
    Posts
    13,067
    Reputatie
    1
    cel mai bun scor 0-0
    acum poli nu mai trebuie decat sa bata pe rapid si ii vom intrece pe olteni
    [B]TOTS UNITS FEM FORÇA[/B]
    [SIZE="1"]Founded in the 19th century, F.C. Barcelona is the only club never to miss out on European competition. The pride of Catalunya: "[B]Sóm més que un club![/B][/SIZE]"

  6. #27
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dlgicu
    Sa nu uiti sa bei in numele tuturor suporterilor pitesteni!
    Voi bea in cinstea echipei si in numele tuturor suporterilor pitesteni!

  7. #28
    sport legend Pacala's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    3,056
    Reputatie
    0
    cand ai in lot jucatori ca Plesan,Guso,Papura,Bundea,Lutu,Stanga,Bolohan,Njoc k,Murgan si Daouda iar antrenor pe Rednic, nu ai voie sa pierzi puncte acasa in felulu asta.
    In ultimele 4 etape am pierdut 8 puncte desi am jucat la timisoara 30 de minute cu un om in pls, am asediat degeaba careurile celor de la Alba Iulia si Pitesti 90 de minute si am primit gol pe contraatac in ultimul minut cand in faza precendenta rateaza mcbreenul singur cu portarul.Cand pierzi 8 puncte in halul asta nu trebuie sa ai nici o pretentie.Un singur atacant sa mai fi avut, dar unul foarte valoros care sa faca diferenta,alaturi de acesti 10 fotbalisti si alta ar fi fost pozitia Craiovei. Acum am scapat de grijile locului 3, poate asta s-a si vrut ca sa blatuiasca in liniste meciul cu steaua.
    se pare ca atat steaua cat si dinamo au intrat intr-o cursa nebuna in care nu mai conteaza jocul doar smenurile si toti trebuie sa se dea la o parte.

    p.s.: locul lui poli este in B
    Last edited by Pacala; 15th May 2004 at 18:35.

  8. #29
    sport legend Pacala's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    3,056
    Reputatie
    0
    tocamai am primit tf de la niste amici de acasa care mi-au spus ca din tribuna meciul asta a mirosit a BLAT

  9. #30
    Siempre Barça! Catalanul's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Valencia
    Posts
    13,067
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ryder

    p.s.: locul lui poli este in B
    mai taci tu din gura ca daca nu era poli in A nu mai aveati de unde sa invatati ce e ''aia'' galerie asa ca ciocu mic...
    [B]TOTS UNITS FEM FORÇA[/B]
    [SIZE="1"]Founded in the 19th century, F.C. Barcelona is the only club never to miss out on European competition. The pride of Catalunya: "[B]Sóm més que un club![/B][/SIZE]"

  10. #31
    sport legend Pacala's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    3,056
    Reputatie
    0
    nu te jignisem si nici nu ma adresasem tie personal.
    la galerii voi ati venit sa invatati de la noi la meciul cu dinamo de anul trecut asa ca ia-o incet nu te ambala. Nu aveti prea multi suporteri in afara orasului Timisoara si va buluciti toti acum ca aveti echipa in A cand nici nu mai visati care a scapat de retrogradare anul trecut asa cum a scapat iar anul asta este de tranzitie spre urmatorul cand veti retrograda, daca vrei facem pariu ca la anul cadeti in B.Indeferent daca veti retrorada sau nu, voi o sa veniti din ce in ce mai putini cum va duceati si inainte la inceputul anilor 90, prin anii 80 sau 70 probabil si inainte cand stadionul vostru s-a umplut doar de 4 sau 5 ori in 40 de ani si nu era nici o atmosfera. La voi e chestie de moment, bucarati-va de el fara sa-i agresati pe ceilalti
    voi nu aveti echipa, lotul vostru este alcatuit din ciurucurile Craiovei, sinteti pe un lot caldut pentru ca n-au fost multe scandaluri si schimbari de antrenor si asta v-a ajutat.
    Nu fi sigur ca nu se scearta iar Panduru cu Dobos si poate la anul nu faceti nici baremul
    Si deviezi discutie catre poli, e echipa care nu ma intereseaza. Despre poli discuta la voi cat mai puteti, s-ar putea ca la anul sa discutati doar pe forumurile diviziilor inferioare. Aici era vorba de meciul Universitatea si FC Arges.N0am sa scriu niic la meciul vostru cu rapidul ca nu ma intereseaza discutia, imi este totuna ce se intampla
    Last edited by EDMOND_; 17th May 2004 at 22:39.

  11. #32
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ryder
    tocamai am primit tf de la niste amici de acasa care mi-au spus ca din tribuna meciul asta a mirosit a BLAT
    Daca si acesta a fost blat...
    Atacuri insistente ale craiovenilor, aparare exacta a Argesului, contraatacuri, Tanasa ratare din 3 metri cu poarta goala...

  12. #33
    sport legend Pacala's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    3,056
    Reputatie
    0
    tocami de aia, cand vorbesc cu 20 si toti spun ca a fost blat .....
    ati calculat voi si ati ajuns la concluzia ca v-ar trebui un punct , tintarul punctelor.
    Eu cred ca a fost foarte viibil blatul si ca vor fi multe in aceste 4 etape

  13. #34
    sport legend Pacala's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    3,056
    Reputatie
    0
    sint curios cine vine la Craiova de la voi....cumva Tanasie
    sau doar dadurati cu banu ........

  14. #35
    Superbull dlgicu's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Boston
    Posts
    832
    Reputatie
    1
    Ryder, arunci cu niste vorbe auzite la telefon pe care nici macar nu stii sa le pui cap la cap, despre o echipa de care stii probabil foarte putine, si alea tot asa, din auzite. Vino cu argumente nu cu vorbe gen "tintarul punctelor" care nici tu nu stii ce inseamna. Despre "Tanasie" mai intai invata cum il cheama si apoi nu cred ca isi doreste Rednic un inlocuitor pentru McBreen, ca dupa felul cum rateaza parca sunt frati. Probabil ca pentru mintea acelor 20 cu care ai vorbit e mai lejer sa suporte ideea unui blat decat a neputintei de a obtine victoria atatea etape la rand.
    Acest punct nu ne ajuta extraordinar nici pe noi, cu mult mai putin pe olteni. Daca dadeam cu banu' cumparam macar o victorie, sa stim o treaba, nu un punct care inseamna aproape nimic. Fiecare meci din acest retur a fost mai mult sau mai putin decisiv pentru noi, si ne-am tarat si noi cum am putut sa stam afara din galeata (daca ai fi urmarit clasamentul adevarului ai fi observat ca practic niciodata nu am fost la retrogradare). Am facut o gramada de egaluri (5 din 12 meciuri) care nu valoreaza cat doua victorii. Cred ca ar trebui sa fim mai prosti ca in bancurile cu olteni sa cumparam doua-trei egaluri in loc de o victorie.
    Dar in fine, tu ramai cu ce-ai auzit, chiar sunt curios pentru tine cate din (semi-)esecurile Craiovei au fost blaturi, ca sunt sigur ca victoriile au fost toate pe bune.
    Dimineata aerul curat s-ar putea sa-ti sparga fata

  15. #36
    Siempre Barça! Catalanul's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Valencia
    Posts
    13,067
    Reputatie
    1
    ryder mai intai invata sa vorbesti si dupa aceea scrie
    uita-te si tu la ultimele tale trei mesaje si numarati greselile (cel putin 3)
    mai usor cu injuraturile ca te pot bana astia de pe forum daca nu stiai!!!
    [B]TOTS UNITS FEM FORÇA[/B]
    [SIZE="1"]Founded in the 19th century, F.C. Barcelona is the only club never to miss out on European competition. The pride of Catalunya: "[B]Sóm més que un club![/B][/SIZE]"

  16. #37
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Astept sa vina aici Klaus sa confirme blatul pe baza surselor proprii si sa ceara de urgenta retrogradarea ambelor echipe direct in Divizia C!
    Iar cea mai buna dovada este ca eu am stiut scorul dinainte si am castigat butoiasul de bere!

  17. #38
    sport legend Pacala's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    3,056
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by dlgicu
    Ryder, arunci cu niste vorbe auzite la telefon pe care nici macar nu stii sa le pui cap la cap, despre o echipa de care stii probabil foarte putine, si alea tot asa, din auzite. Vino cu argumente nu cu vorbe gen "tintarul punctelor" care nici tu nu stii ce inseamna. Despre "Tanasie" mai intai invata cum il cheama si apoi nu cred ca isi doreste Rednic un inlocuitor pentru McBreen, ca dupa felul cum rateaza parca sunt frati. Probabil ca pentru mintea acelor 20 cu care ai vorbit e mai lejer sa suporte ideea unui blat decat a neputintei de a obtine victoria atatea etape la rand.
    Acest punct nu ne ajuta extraordinar nici pe noi, cu mult mai putin pe olteni. Daca dadeam cu banu' cumparam macar o victorie, sa stim o treaba, nu un punct care inseamna aproape nimic. Fiecare meci din acest retur a fost mai mult sau mai putin decisiv pentru noi, si ne-am tarat si noi cum am putut sa stam afara din galeata (daca ai fi urmarit clasamentul adevarului ai fi observat ca practic niciodata nu am fost la retrogradare). Am facut o gramada de egaluri (5 din 12 meciuri) care nu valoreaza cat doua victorii. Cred ca ar trebui sa fim mai prosti ca in bancurile cu olteni sa cumparam doua-trei egaluri in loc de o victorie.
    Dar in fine, tu ramai cu ce-ai auzit, chiar sunt curios pentru tine cate din (semi-)esecurile Craiovei au fost blaturi, ca sunt sigur ca victoriile au fost toate pe bune.
    Am spus de tintarul punctelor pentru ca m-am uitat pe clasament si programul ultimele trei etape. NU trebuie sa bata prea tare la ochi ca daca pierd acasa cu Argesul fac suporterii scandal mare, dar va ajungea un egal.
    Cam multa lume de la stadion a zis ca meciul asta a fost blat .Numai despre meciul cu voi a fost vorba de blat, in momentul in care n-au reusit decat egal la Piatra Neamt s-a inchiat lupta si s-a deschis sezonul la blaturi.
    Nu stiu cat de prosti sinteti dupa loc si parcusul din retur....
    Sint multe de spus despre jocurile ultimelor clasate in aceste etape ramase.
    Ce rezultate vor scoate cei de la Ceahlaul in Giulesti sau cu Dinamo acasa mai ales daca Rapidul ia locul 3 iar dinamo va fi campiona sau cum va juca Rapidul la Pitesti in ultima etapa. Mai ales ca vine netoiu la voi, pardon giovani becali isi trimite omul ca tot aveti un prepelita,marincau,tanasie sau nastasie jucatori tineri din care pot iesi bani. Sau de ce va retrograda bacaul dupa cearta cu giovani in privinta lui Cristea si de ce nu prea mai joaca Cristea.
    Hai sa vedem daca am avut dreptate la sfarsitul campionatului. Cum scapati voi la mustata ca sa vina netoiu ,daca scapati prea repede nu mai sinteti asa de supusi aluia etc.Parca am mai vazut undeva scenariul asta, nimic nou sub soare. Iar la pitesti n-are cine sa protesteze
    Utima ta fraza este autoironica probabil nu-ti trebuia prea multa minte ca sa pricepi ca era vorba de meciurile disputate de craiova dupa ce-au pierdut orice sansa la locul 3 la Piatra Neamt.

  18. #39
    sport legend Pacala's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    3,056
    Reputatie
    0
    in fine, poate din boston se vede mai bine

    p.s.: poli, nu eu ti-am zis ciocu mic, eu doar ti-am spus cui sa zici asta
    te duce capul sa pricepi cine , cui zice ? sau e greu pentru tine ?
    concentreaza-te, poate pricepi cand vorbesti in plus
    de fapt te cam bagi in seama aiurea. N-ai nici o treaba tu cu meciul asta

  19. #40
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ryder
    in fine, poate din boston se vede mai bine
    Nu stiu cum se vede din Boston, dar din Romania se vede ca a fost meci corect. Astept parerea lui Edmond_, despre care banuiesc ca a urmarit partida la fata locului.

  20. #41
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Hai POLI
    cel mai bun scor 0-0
    acum poli nu mai trebuie decat sa bata pe rapid si ii vom intrece pe olteni
    Poate in visele tale...poli va lua 0 puncte din urmatoarele 2 meciuri...asa ca nu-ti mai fa iluzii... :p
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  21. #42
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Din Kuweit miroase a meci corect!
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •