Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 84

Thread: UNIVERSITATEA - FC ARGES (comentarii inainte si dupa meci)

  1. #1
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1

    temp

    Urmeaza un nou meci dificil. FC Arges are o situatie critica si va veni la Craiova cu speranta ca va obtine cel putin un punct . Se va apara probabil eroic sapand transeu dupa transeu si va trage cate un glont ratacit cu gandul ca poate va reusi sa atinga tinta. Dupa ce a avut la Piatra Neamt o a doua repriza in care a dominat categoric ratand ocazie dupa ocazie Universitatea va reveni in lunca Jiului hotarata sa obtina victoria.
    Pronosticul meu : 2 - 0 pentru Universitatea , goluri Lutu si Njock.

    Butoiasul cu bere este in continuare la rece. Ar fi timpul sa-l castige cineva.
    Pentru asta este necesar sa ghiciti scorul meciului Universitatea - FC Arges.
    In cazul mai multor rezultate corecte va conta cine ghiceste si jucatorii care
    vor inscrie! Castigatorul va primi premiul in orasul in care locuieste , exceptie facand cei care momentan sunt in strainatate si care vor trebui sa stabileasca un reprezentant . Mult succes ... ca un sfat...mergeti pe
    1 solist !!
    Last edited by EDMOND_; 13th May 2004 at 01:48.

  2. #2
    incepator
    Join Date
    May 2004
    Posts
    28
    Reputatie
    1
    Argesul nu prea da goluri in ultima vreme , mai ales in deplasare... asa ca merg pe un 3- 0 , Njock , Stanga si Lutu marcatori.

  3. #3
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    4-0: NJOck 2, Lutu, Plesan
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  4. #4
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Comisia Centrală a Arbitrilor a anunţat, ieri, arbitrii delegaţi să oficieze la meciurile programate sâmbătă. La Craiova fost trimis Augustus Constantin. Acesta va fi ajutat la cele două linii de Tudor Constantinescu şi de Nicolae Marodin, în timp de arbitru de rezervă a fost desemnat Eugen Roşu. Observatorii meciului sunt Valentin Alexandru şi Constantin Gheorghe. Meciul va începe la ora 16 şi va fi televizat de Prima TV.

    La meciul cu FC Arges intrarea spectatorilor va fi libera.
    Last edited by EDMOND_; 13th May 2004 at 22:49.

  5. #5
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Azzuro , am observat ca in general cand dai tu pronosticuri din astea cu scoruri mari avem mari probleme si ne apropiem destul de greu victoria! O sa fie un meci foarte greu, Argesul vine sa ia cel putin un punct in Banie. Cred ca vom castiga meciul , insa nu vom reusi un scor mai mare decat daca vom reusi sa inscriem in prima jumatate de ora. ! Plus ca probabil Bolohan , Iordache , Murgan nu vor juca fiind accidentati.

  6. #6
    manager mariusc's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    vBulettin: location: field is empty.
    Posts
    297
    Reputatie
    1
    Postez pt. butoias

    Nu stiu ce sa fac... sa aleg 2 - 1 pt. Craiova sau 0 - 0?

    Aleg 2 - 1 pt. Universitatea, tinand cont de intrarea libera in stadion - stiti sa va incurajati echipa atunci cand are nevoie.

    ______________
    Fair-Play, Please!

  7. #7
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    mariusc , la scor egal butoiasul va fi luat de cel care ghiceste mai multi marcatori...
    asa ca fa un efort si incearca sa ghicesti cine va inscrie...

  8. #8
    100% OLTEAN
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Danemarca
    Posts
    29
    Reputatie
    1
    5-0, scurt

  9. #9
    manager Ravelly's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Navodari
    Posts
    330
    Reputatie
    1
    2-0 (Borbely si Plesan)

  10. #10
    la revedere ultravioletcanada's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Posts
    830
    Reputatie
    1
    1-1 (Plesan, Tanasa).
    avind in vedere ca eu sint in montreal, in caz de cistig imparti butoiasul cu tudose, da imi trimiteti o poza ca sa fiu sigur ca l-ati baut

  11. #11
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    ok , facem si un film...... noi vrem sa scape FC Arges... are sanse reale , dar sa castige tot incepand cu etapa viitoare... oricum ceva sanse aveti , citeste materialul care urmeaza si ai sa vezi ca nu stam chiar pe roze ...


    • Ion JIANU Gazeta de Sud

    Pentru partida de miine cu FC Arges - ora 16.00, Prima TV -, antrenorul Mircea Rednic se confrunta cu destule probleme de lot. Revine Preda (care a fost suspendat in meciul de la Piatra Neamt), dar „infirmeria“ doctorului Stamatescu este destul de po****ta, ca sa zicem asa, deoarece aprigul meci de la Piatra Neamt a lasat urme adinci in lotul oltenilor, nemtenii - meciul nefiind televizat- au jucat dur.
    Cea mai problematica este accidentarea lui Iordache deoarece entorsa de la glezna stinga l-ar putea tine departe de stadion pina la sfirsitul acestei editii de campionat!
    Doctorul Stamatescu a spus: „Iordache a suferit la Piatra Neamt acelasi gen de accidentare ca din meciul cu Farul, dar acum la glezna stinga. Nu este vorba deci de nici o recidiva la glezna dreapta. Din pacate, aceasta entorsa de gradul doi cu smulgere de ligamente, eveniment petrecut la Piatra Neamt, ar putea sa-l faca indisponibil in aceste ultime etape ale sezonului. M-as bucura sa nu fie asa, dar am in vedere si experienta anterioara, adica entorsa de la glezna dreapta“.
    Un alt absent pentru intilnirea cu pitestenii este Murgan. Fiind o recidiva in acelasi loc unde, in urma cu patru luni, a suferit o entorsa de gradul doi, Murgan are probleme atunci cind loveste mingea mai puternic.
    Bolohan are o contuzie la nivelul zonei lombare drepte si, dupa spusele medicului, ar putea fi recuperat pina la ora meciului de simbata: „Nu este foarte grav, dar Mugur este lovit chiar pe locul de iesire a nervului sciatic din coloana lombara si e dureroasa lovitura. Sper totusi ca va fi bine pina simbata“.
    Absent in partida de la Piatra Neamt, Bundea este apt de joc. El nu a fost folosit miercuri pentru a nu se risca o accidentare mai grava, adica o leziune musculara pe gamba dreapta. La antrenamentul de ieri, totul a fost OK, n-a simtit nimic.
    Un caz aparte il constituie Miclea, care, cu o contuzie puternica la nivelul maleolei externe de la piciorul sting, a jucat accidentat in ultimele minute ale intilnirii de la Piatra Neamt. Doctorul Stamatescu a punctat: „Miclea s-a lovit in timpul meciului de la Piatra Neamt, iar ca dovada este faptul ca la sfirsitul partidei a avut glezna umflata. Este o contuzie care cred ca-l face incert pentru partida cu FC Arges“.
    Oficialii olteni au evitat un raspuns transant in ceea ce priveste evolutia lui Miclea in ultimul minut al meciului de la Piatra Neamt, atunci cind Solomon a scapat spre poarta lui Guso, fara ca el sa incerce sa-l opreasca, faza care a dus la golul egalizator al gazdelor. Badea a declarat: „Miclea venea spre poarta noastra dupa vreo 70-80 de metri de sprint. Probabil ca a fost prins pe picior gresit“.
    Rednic a fost suspendat o etapa (a efectuat-o la Piatra Neamt), dar si amendat cu cinci milioane de lei pentru eliminarea din meciul cu Apulum.

  12. #12
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Am observat ( in Prosport ) ca si de la FC Arges vor lipsi Somcherechi , M Stan , Bilasco. La Craiova astazi vremea este instabila , in acest moment ploua.
    De la Craiova vor lipsi Murgan , Iordache si Bolohan ..doar in cazul ultimului existand ceva sperante de recuperare.

  13. #13
    Pitestean Sinn Fein's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    456
    Reputatie
    1
    vreau si io din berea aia
    scor 1-1, plesan si prepelitza

  14. #14
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    una este sa vrei si alta sa o si castigi...si tu si ultraviolet canada aveti sanse destul de mici , dar cum fotbalul este plin de surprize....

  15. #15
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by EDMOND_
    Azzuro , am observat ca in general cand dai tu pronosticuri din astea cu scoruri mari avem mari probleme si ne apropiem destul de greu victoria! O sa fie un meci foarte greu, Argesul vine sa ia cel putin un punct in Banie. Cred ca vom castiga meciul , insa nu vom reusi un scor mai mare decat daca vom reusi sa inscriem in prima jumatate de ora. ! Plus ca probabil Bolohan , Iordache , Murgan nu vor juca fiind accidentati.
    Pai si la meciul cu petrolul nu s-a adeverit ca am batut la scor mare?
    Sunt sigur ca argesul este o echipa careia ii putem da multe goluri...nu au o aparare prea stralucita...mai avem un atuu...pe Macca, el nu o sa mai calce iarba din Banie si vom avea mai multe sanse sa inscriem!
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  16. #16
    suporter gicu's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    2,072
    Reputatie
    1
    am simtit miros de bere

    1-1 (Tanasa prima repriza si apoi Lutu in a doua). Daca e sa fie, berea ramane la Edmond.
    ...always look on the bright side of life...

  17. #17
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,062
    Reputatie
    1
    si uite asa s-a scos Edmond cu berea
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  18. #18
    manager mariusc's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    vBulettin: location: field is empty.
    Posts
    297
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by EDMOND_
    mariusc , la scor egal butoiasul va fi luat de cel care ghiceste mai multi marcatori...
    asa ca fa un efort si incearca sa ghicesti cine va inscrie...
    Desi nu a mai pus nimeni pronosticul meu: Tanasa; Bundea si Njock.

    ______________
    Fair-Play, Please!

  19. #19
    incepator
    Join Date
    May 2004
    Posts
    20
    Reputatie
    1
    2-0 lejer. Rednic este deja un nume. Sper sa inteleaga ca locul lui este la o echipa care are forta de a se lupta cu Steaua si Dinamo an de an: Rapid. Iar de aceasta data sa incheie un contract beton pentru a nu mai fi la cheremul lui Copos.

  20. #20
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,062
    Reputatie
    1
    , mariuse vrei sa te dregi bag seama :p
    dar sa pun si eu un pronostic : 2-0 (Tudose nu ma ...... )
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  21. #21
    Pitestean Sinn Fein's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    456
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by stantheman
    2-0 lejer. Rednic este deja un nume.
    corect. dar echipa, in afara de 3-4 jucatori, nu prea are "nume"...si cum nu joaca rednic....vom vedea.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •