Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 22 to 42 of 58

Thread: Malina Savoaie

  1. #22
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    Din cate stiu eu, Savoaie.

  2. #23
    manager Ramonica's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Deva
    Posts
    272
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by monalexa View Post
    Pe Malina o cheama Savoaie sau Savoaia sau Săvoaia? Ca vad ca pe romgym e trecuta Malina Savoaia
    a treia varianta este corecta

  3. #24
    sport legend monalexa's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Brasov
    Posts
    2,985
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ramonica View Post
    a treia varianta este corecta
    Multumesc mult Ramona. Știam eu că tu mă poți scoate din dilemă

  4. #25
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    Hmmm....asta inseamna ca am gresit eu

  5. #26
    sport legend monalexa's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Brasov
    Posts
    2,985
    Reputatie
    1
    stai linistita Cris... Ramona n-are cum sa nu stie daca a lucrat cu Malina . Oricum... intentia ta a fost buna

  6. #27
    senior elena21's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    162
    Reputatie
    1
    Malina Savoaia a intrat in lotul national.......... brarv-o ei!!!!!!!!!!
    Si cand au fost campionatele nationale de gimnastica aerobica Deva m-am intalnit cu Malina( eu o cunosc inca de cand era mica si facea gimnastica la clubul Corado Iasi),am intrebat-o cati ani a facut in 2008 si mi-a confirmat varsta de 15 ani,ea personal.Mult succes in continuare Malina si s-o tii tot asa!

  7. #28
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    Elena, ai facut gimnastica la Corado??? WOW!!! Ritmica, nu?

    Si eu ma bucur tare mult pentru Malina, insa m-as bucura enorm daca ar fi pazita de accidentari...sper ca ea sa stie sa aleaga ce e bine de ce nu e bine, sa fie la fel de ambitioasa ca atunci cand a zis hotarata ca ea vrea la Deva si cat se poate de muncitoare. Sa-si faca ea ambitia asta de a face ce trebuie si sa asculte de antrenori, sa nu se ia dupa nimeni in afara de ei...si atunci o sa fie bine, asa cred eu. Dumnezeu sa ii ajute sa fie sanatoasa, ambitioasa, optimista si muncitoare!!! Si sa-i dea si noroc, mai ales in competitii!!!

  8. #29
    senior elena21's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    162
    Reputatie
    1
    Claudia a facut gimnastica la Corado, de la 5-7 ani ,apoi a facut cl-a-I-a la Deva si intorcanduse la Iasi (nu a rezistat sa stea departe de noi cu toate ca obtinuse o bursa de merit)s-a apucat de aerobic.Malina este o fata foarte ambitioasa ,frumoasa si sper ca bunul Dumnezeu sa o fereasca si de rele.

  9. #30
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    Sa inteleg, deci, ca cea care a scris mai sus a fost Claudia? Incantata de cunoastinta, atunci.

    Nu stiam (poate nu am retinut eu bine) ca si Claudia a inceput in acea sala de gimnastica improvizata de catre Domnul Radu, cu doar doua aparate la fete si trei la baieti (daca imi amintesc eu bine dintr-un articol mai vechi)...ma bucur ca s-a gasit, totusi, o solutie si pentru ca Claudia sa continue sportul la Iasi...

    ce chestie...doua destine care au inceput la fel, au continuat diferit, insa ambele sunt in atentia loturilor nationale. Ma bucur pentru amandoua

  10. #31
    sport legend Clau93's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Far Far Away
    Posts
    1,666
    Reputatie
    1
    sunt curios, dar Malina Savoaia nu s-a retras in 2009, sau 2010 din cauza ca nu ia permis sanatatea?!
    [SIZE="2"][B][COLOR="Red"]The people who are crazy enough to think they can change the world are the ones who do.[/COLOR][/B][/SIZE]

  11. #32
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    Malina a participat la Nationale in 2009 si am inteles ca in septembrie nu mai era la Deva. (nu e sigur ca am inteles bine)... Chiar mai stie cienva ceva de Mailna? Daca s-a intors acasa ar putea continua cu aerobica... Amalia/Cris/Elena/Ramona, mai stiti ceva de ea? Claudia nu are vesti despre Malina?

    Mi-a palcut tare mult Malina... m-as bucura sa stiui ca e bine. Multa sanatate si succese in viata ii dorec!

  12. #33
    sport legend Clau93's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Far Far Away
    Posts
    1,666
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Tess_AN View Post
    Malina a participat la Nationale in 2009 si am inteles ca in septembrie nu mai era la Deva. (nu e sigur ca am inteles bine)... Chiar mai stie cienva ceva de Mailna? Daca s-a intors acasa ar putea continua cu aerobica... Amalia/Cris/Elena/Ramona, mai stiti ceva de ea? Claudia nu are vesti despre Malina?

    Mi-a palcut tare mult Malina... m-as bucura sa stiui ca e bine. Multa sanatate si succese in viata ii dorec!


    2009 sau 2008?! Si facea si aerobica?! WOW...sper sa revina! Din cate stiu eu, a suferit rau din cauza unei accidentari!
    [SIZE="2"][B][COLOR="Red"]The people who are crazy enough to think they can change the world are the ones who do.[/COLOR][/B][/SIZE]

  13. #34
    sport legend cineva_cineva's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Iasi
    Posts
    1,957
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Clau93 View Post

    2009 sau 2008?! Si facea si aerobica?! WOW...sper sa revina! Din cate stiu eu, a suferit rau din cauza unei accidentari!
    Daca tot mi-a amintit Tess ca nu am mai scris demult pe forum, imi cer scuze pentru tacerea din ultima perioada,a fost si inca este o perioada mai aglomerata pentru mine. Insa... am venit aici pentru a va raspunde la intrebare:
    Tess, Malina e bine, nu s-a intors acasa, la Iasi, este tot la Deva si... la intrebarea: ''ce mai faci?'' ea ar raspunde: ''Bine, ma antrenez!" Nu stiu cum o veti lua voi, ca pe o veste buna sau nu... dar, desi Malina nu mai e la lotul de gimnastica, inca se antreneaza, si inca nu a rupt legatura cu sportul. Nu la aerobic, cum va imaginati voi ci... la... atletism. Si ea zice ca e mai bine decat la aerobic! Inca ii place sportul si... inca se antreneaza! Eu tot ce pot sa spun este ca ii tin pumnii stransi, pentru ca mi-e tare, tare draga si sper din tot sufeltul sa isi gaseasca locul, sa faca ceea ce face cu bucurie, satisfactie, cu multe succese si... de ce nu? Poate ne vom muta candva si pe la forumul de atletism, cel putin de dragul Malinei! Asa ca, spune in continuare: Hai, Malina! si: Tare, Malina!

  14. #35
    sport legend miafangina's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Baia Mare
    Posts
    4,898
    Reputatie
    1
    Nicio problemă,Amalia,suntem cîțiva forumiști de-aici mari iubitori de atletism,așa ca Malina și Angi au suporteri.
    Așteptăm vești,rezultatele vor veni pe măsură ce fetițele mai cresc.Succes,fetelor!

  15. #36
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Nu le am cu atletismul..insa parca stiu ca exista o mare sportiva, o rusoaica...care a facut gimnastica si apoi a trecut la atletism si a avut rezultate mari.

    Multa bafta Malinei!!!!
    www.fangymnastics.com

  16. #37
    sport legend
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    2,229
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mikeyy View Post
    Nu le am cu atletismul..insa parca stiu ca exista o mare sportiva, o rusoaica...care a facut gimnastica si apoi a trecut la atletism si a avut rezultate mari.

    Multa bafta Malinei!!!!
    Asa este! Cred ca e vorba despre Elena Isimbaeva, campiona mondiala si olimpica, multipla recordmena mondiala la saritura cu prajina.

    P.S. Ii spun si eu mult succes Malinei in noua ei postura, de atleta.

  17. #38
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    Multumesc Amalia. Mult spor la antrenamente Malina si sa auzim vesti bune, sa te vedem pe podium!

  18. #39
    sport legend cineva_cineva's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Iasi
    Posts
    1,957
    Reputatie
    1
    Malina va multumeste tuturor pentru sustinere si incurajari!

  19. #40
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Amalia, daca tot ai vorbit cu ea...stii ceva si ce ramura din atletism practica?

    Nu stiam ca Angi face atletism acum. Mult succes amandurora!
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  20. 26th January 2010, 02:00

  21. #41
    sport legend Clau93's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Far Far Away
    Posts
    1,666
    Reputatie
    1
    Mult succes Madalinei!! Sper sa castige numa aur!! Multumim de stiri!
    [SIZE="2"][B][COLOR="Red"]The people who are crazy enough to think they can change the world are the ones who do.[/COLOR][/B][/SIZE]

  22. #42
    sport legend miafangina's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Baia Mare
    Posts
    4,898
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cata10 View Post
    Asa este! Cred ca e vorba despre Elena Isimbaeva, campiona mondiala si olimpica, multipla recordmena mondiala la saritura cu prajina.
    Eu știam că Svetlana Feofanova a făcut gimnastică;ea e mai micuță,Elena e mult mai înaltă,sau cel puțin așa se vede la tv,oricum ar fi nu-i așa de important.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •