Page 33 of 33 FirstFirst ... 23313233
Results 673 to 678 of 678

Thread: Secretele Tenisului

  1. #673
    sport legend DaniNadal's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Bucharest
    Posts
    352
    Reputatie
    1
    Am facut si eu tennis 6 luni dar daca imi place mai mult fotbalul m-am lasat de tennis,dar am si eu o intrebare.Cum naibii fac sa servesc si eu mai tare ca mereu cand joc cu prietenii mei eu servesc cel mai incet.Incerc sa servesc ceva in genul lui Roddick cu picioarele lipite dar niciodata nu-mi iese si de asta de multe ori pierd puncte fiindca fiind obisnuit cu fileul adversarii ma paseaza destul de usor.
    [FONT="Comic Sans MS"][SIZE="6"][I][/I][/SIZE][/FONT]
    [B]Rapid,MU,C.Ronaldo,R.Nadal,C.Anthony,C.Evans,Asafa Powell-Simply the best [SIZE="5"][/SIZE]best[/B]

  2. #674
    senior
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    244
    Reputatie
    1
    am o întrebare și sper să existe cineva care poate să îmi răspundă, poate chiar arbitrii care sunt pe aici pe forum.
    caut de ceva timp pe net un soft, pt un mobil touch screen(LG GT405), asemănător cu cel folosit de arbitrii de scaun pe PDA-uri la turneele din circuit, pt a ține scorul. Am găsit ceva pe net dar nu am fost mulțumit de ele, sau nu îmi erau compatibile cu LG-u.
    Știu că cel mai sigur și cel mai simplu îi cu o foaie de scor dar chiar vreau să știu dacă are cineva vre-o idee, sau poate cunoștințe, de softuri de telefoane pt a ține scorul.
    App softul folosit de arbitrii din circuit pt PDA-uri se poate cumpăra de undeva, sau este folosit special pt ATP?
    vă mulțumesc.

  3. #675
    incepator
    Join Date
    May 2010
    Location
    Focsani
    Posts
    23
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by DJ Klaus View Post
    Salut Vlad si bine ai venit ! Pacat ca ai intrerupt cu tenisul cand erai mic ! Ai fi avut o sansa ,probabil, sa ajungi un mare campion
    iar incepeti cu fraze marete !!!!!!

    Cine puii albi ajunge campion in Romanica la tenis .

    Pai isi permit multi sa plateasca orele de antrenament prohibitive. Isi permit doar cativa, care din pacate n-au talent decat la facut bani.

    Auzi....Mare campion....asa spun toti antrenorii: antreneaza-te si vei ajunge mare campion

    Pentru 90% dintre antrenorii romani de tenis am un mesaj :
    Pentru sistemul bolnav de tenis din Romania am alt mesaj :

    MULTUMIM CELOR IMPLICATI IN TENIS CA SE PREOCUPA SA CAUTE SI SA CRERASCA TALENTE (am vrut sa spun talente la facut bani)

  4. #676
    sport legend printulmiskin's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    slobozia
    Posts
    1,464
    Reputatie
    1
    Vad ca esti foarte nemultumit de tenisul de la noi..Nu zic ca nu ai avea motive,insa eu zic ca se incearca totusi sa se imbunatateasca activitatea la juniori,si ,rezultate se vad:campioni europeni la baieti 14 ani si la fete 12 ani,multe fete cu rezultate bune in WTA ,citiva juniori promit in ITF..etc..Problema antrenorilor de la noi este larga,si nu cred ca trebuie expediata asa,cu injuraturi si cartonase rosii.Cunosc antrenori care isi fac meseria cu multa pasiune,fara sa ceara sumele alea astronomice,asa cum cunosc si antrenori care cer aceleasi sume,dar fara sa fi scos macar un campion national vreodata..Stii cum e,nu e prost ala care cere,ci ala care da..

  5. #677
    sport legend
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    528
    Reputatie
    1
    Din pacate fara bani nu se poate. La Moratoglou Academy de exemplu costa 1650 EUR pe saptamana.
    Pentru a putea face tenis de performanta trebuie sa ai acces la resurse. Fie direct fie prin sponsorizari. Din pacate, de cand a inceput criza majoritatea firmelor romanesti sunt fie pe pierdere fie au profituri foarte mici. Si cum la noi legea sponsorizarii e "stramba", foarte greu gasesti un sponsor.
    In plus, ca un paradox, sponsorul accepta sa te sponsorizeze doar daca ai avut rezultate.

    P.S.
    Statul, in marinimia lui si din dorinta de a ajuta tinerii sportivi sa progreseze, a marit pretul gazelor. Ca urmare a acestui fapt, o ora la balon a ajuns 50-60 RON.

  6. #678
    sport legend printulmiskin's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    slobozia
    Posts
    1,464
    Reputatie
    1
    Mouratoglu e o afacere desteapta,nu academie care sa scoata mari campioni..L-au lansat pe Bagdatis care de la finala aia australiana nu a mai rupt gura tirgului ,si de pe urma lui dau tepe saptaminale cu asa zisul lor program de talente..Sa dai 1650 de euro pe saptamina ca sa faci antrenamente cite 4 pe teren e prostie curata,eu am facut aceasta prostie acum citiva ani,si nu mai sfatuiesc pe nimeni sa o repete...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •