Page 5 of 33 FirstFirst ... 3456715 ... LastLast
Results 85 to 105 of 678

Thread: Secretele Tenisului

  1. #85
    manager
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    309
    Reputatie
    1

    Thumbs up

    Quote Originally Posted by DJ Klaus
    Stai linistit ca nu o sa moara. Doar ca sunt si altele de facut si abia mai am timp sa intru pe forum.
    Ca si stire... lucrez la un proiect destul de maret despre tenis bineinteles, mai ales ca sunt in primul an (din 2) la scoala de antrenori din Washington. Voi incerca sa fac filmulete in care eu sa va prezint loviturile si nu altcineva ca pana acum. Fisierele video vor contine pe langa imagini si lamuriri auditive . Un alt lucru pe care-l pregatesc este sa filmez cate o baza de tenis sa vedeti si voi cum sunt dotati americanii. Si sper sa obtin chiar interviuri cu diferiti oameni de tenis si chiar cu jucatori din USA.
    O alta problema la care lucrez este acel concurs al carui format trebuie definitivat. Ca si idee va fi un concurs similar celui de pe site-ul ATP (Fantasy tennis) in care fiecare are o suma de bani (virtuali) si va trebui sa investiti in cativa jucatori care credeti ca vor castiga turneul din spatamana ce va urma. Stiu ca suna ciudat dar tocmai de aceea nu mai intru in detalii pana nu-l definitivez.

    Asa ca nu cred ca o sa moara decat daca "murim" cu totii
    suuuuuper

  2. #86
    sport legend ilenuta's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    999
    Reputatie
    1
    Bravo Dj Klaus
    De-abia asteptăm....

  3. #87
    incepator
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Bucharest
    Posts
    5
    Reputatie
    1
    Buna tuturor si felicitari lui Dj Klaus pt intructiunile oferite ...!

  4. #88
    Tennis Pro DJ Klaus's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    NCAA
    Posts
    2,092
    Reputatie
    1
    Bun venit draga Iluzie Si ca sa-ti facem o primire calduroasa "l-am invitat" pe marele Boris Becker sa ne spuna cate ceva despre serviciu
    Fisierul (cu sonor!!!)poate fi vizionat cu Real Media Player dupa ce il dezarhivati cu WinZip ... este un document excelent pt cei care vor sa stapaneasca mai bine serviciul si sa-i imite (de ce nu ?) pe Becker sau Sampras prezent si el in film
    Attached Files Attached Files
    Last edited by DJ Klaus; 12th November 2004 at 07:53.

  5. #89
    Tennis Pro DJ Klaus's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    NCAA
    Posts
    2,092
    Reputatie
    1

    Un mic anunt !

    Este foarte posibil ca acest thread sa nu mai existe si odata cu el toate proiectele mele vor fi "mutate" in alta parte... iar eu sa nu mai fiu moderator pe forumul de tenis de pe acest site datorita faptului ca nu mai corespund cerintelor administratorilor site-ului. Nu este vorba de bani pt ca tot ceea ce am facut pe forum a fost din pasiune. Ca urmare ...toate mesajele scrise de userul DJ Klaus vor fi sterse din baza de date a forumului si imi rezerv dreptul de a le publica mai tarziu intr-o carte de specialitate. Pt cei care mai au insa intrebari despre tenis ma pot contacta pe Yahoo Messenger cu userul "klaus1415".

    Numai bine !
    Last edited by DJ Klaus; 12th November 2004 at 14:24.

  6. #90
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Klaus, mesajele scrise ramin aici pe forum... Nu vor fi sterse, indiferent de ce se intimpla. Dupa experienta cu Ultras, care a cerut sa ii fie sterse mesajele si a revenit nu mai sterg mesaje.

  7. #91
    manager
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    309
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by DJ Klaus
    Este foarte posibil ca acest thread sa nu mai existe si odata cu el toate proiectele mele vor fi "mutate" in alta parte... iar eu sa nu mai fiu moderator pe forumul de tenis de pe acest site datorita faptului ca nu mai corespund cerintelor administratorilor site-ului. Nu este vorba de bani pt ca tot ceea ce am facut pe forum a fost din pasiune. Ca urmare ...toate mesajele scrise de userul DJ Klaus vor fi sterse din baza de date a forumului si imi rezerv dreptul de a le publica mai tarziu intr-o carte de specialitate. Pt cei care mai au insa intrebari despre tenis ma pot contacta pe Yahoo Messenger cu userul "klaus1415".

    Numai bine !
    pacat pacat pacat

  8. #92
    sport legend ilenuta's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    999
    Reputatie
    1
    Lasa, mman, nu mai fi necajit. Cine stie ce ne rezerva viitorul... Viata e complexa

  9. #93
    manager
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    309
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Iulia
    Lasa, mman, nu mai fi necajit. Cine stie ce ne rezerva viitorul... Viata e complexa

    wow, adanca treaba

  10. #94
    sport legend ilenuta's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    999
    Reputatie
    1
    Recunosc, a cam fost din categoria "din puţul gāndirii", dar sper ca s-a inteles. Gata cu filosofarile, ca nu suntem la Secretele gāndirii, ci la Secretele tenisului

  11. #95
    incepator
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    12
    Reputatie
    1

  12. #96
    sport legend ilenuta's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    999
    Reputatie
    1
    Suuuper !!! Cred ca in curand ma apuc si eu de tenis

  13. #97
    incepator
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    2
    Reputatie
    1
    domnule klaus se poate sa mi spuneti si mie va rog de cate feluri este serviciul si cum se cheama?

  14. #98
    manager
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    309
    Reputatie
    1
    Salut, despre priza la serviciu, si despre pozitionari s-a mai discutat aici, citeste ceva mai sus prin acest thread. Klaus e putin plecat de pe forum, speram sa revina.

    Bine ai venit pe forumul onlinesport!!
    Tennis @ the MAXX

  15. #99
    incepator
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    2
    Reputatie
    1

    prizele pentru servici

    nu am gasit nimic din ceea ce ma intereseaza aici decat despre priza continentala la serviciu....
    pe mine m ar fi interesat sa aflu cate feluri de poate servi adica nr si ce denumiri au toate tipurile...daca se poate...
    multumesc!!!

  16. #100
    incepator
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    12
    Reputatie
    1

  17. #101
    sport legend ilenuta's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    999
    Reputatie
    1
    Cateva lamuriri despre serviciu (dupa ce m-am mai informat si eu putin )
    Se cunosc 3 tipuri de serviciu care sunt de baza: slice(taiat), plat, top-spin (liftat). Dar ...asa cum s-a scris si la inceputul acestui thread, se poate face o combinatie a celor 3.
    Sper sa putem reveni cu detalii

  18. #102
    incepator
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    turcia
    Posts
    1
    Reputatie
    1

    Wink

    buna.te felicit pentru informatiile trimise.se ıntelege ca eşti profesionist.good luck

  19. #103
    junior
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    61
    Reputatie
    1

    Un nou venit

    Salutare tuturor.

    Sunt un nou venit pe acest forum si sper sa ma primiti si pe mine in randurile voastre.

    O zi buna si multa bafta!

  20. #104
    junior
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    61
    Reputatie
    1

    Intrebare intrebatoare

    Cati dintre voi si practica sportul...nu doar sa-l vizioneze?
    Ce va place mai mult sa-l practicati sau sa-l urmariti...sa fiti spectatori?

  21. #105
    sport legend ilenuta's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    999
    Reputatie
    1
    Bun venit hawk
    Sunt printre noi si practicanti ai tenisului, dar cred ca sunt in minoritate fata de cei care doar urmaresc, cel putin pana acum.
    Tu banuiesc ca si practici tenisul, daca ai postat prima oara aici

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •