Results 1 to 12 of 12

Thread: News

  1. #1
    LupGalben N0_NaM3's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Rep. Ploiesti
    Posts
    1,579
    Reputatie
    1

    News

    Nu vrea să mai audă de fotbal
    După īnfrīngerea suferită de petrolişti, scor 1-4, pe terenul braşovenilor, Ioan Niculae a luat foc, arătīndu-se dezinteresat atīt de soarta fotbaliştilor prahoveni, cīt şi de cea a antrenorului Florin Marin. “Am investit īntr-un an, īmpreună cu partenerul meu, Liviu Luca, două milioane de dolari degeaba īn acest club. Nici nu vreau să mai aud de aceşti jucători despre care cred că īşi doresc să retrogradeze. Cred că nici ei nu mai vor să-şi audă propriile nume. Dacă vor să pice īn «B», īnseamnă că refuză un loc de muncă. Oricum, dacă această echipă se salvează de la retrogradare, tragem linie şi facem curăţenie, dacă nu, la revedere. Jucătorii să se ducă mai bine la ţară, la treburile pămīntului, că fotbal nu mai joacă de mult. Şi aşa sīnt unii care la vīrsta lor nu-i mai ia nimeni, deci nu īnţeleg de ce nu-şi respectă actualul loc de muncă”, a tunat Niculae.

    Credit pentru “Flocea”
    Viitorul lui Florin Marin pe banca tehnică a “găzarilor”, Ioan Niculae, omul care l-a readus cu īncredere la Ploieşti, mazilindu-l īn schimb pe Gigi Mulţescu, a precizat: “Ce mai contează cine stă pe bancă dacă fotbaliştii nu joacă nimic? L-am adus pe Mulţescu şi n-am făcut mare lucru, acum este Florin Marin pīnă la sfīrşit. Mai sīnt cinci etape şi vom vedea ce va fi. Nu vreau să mai iau vreo decizie, eu dau decīt banii, restul nu mă mai interesează”.


    Ashtia chiar vor sa ne bage in 'b' ...
    [SIZE="4"]T'estimo, Barēa !!![/SIZE]

  2. #2
    LupGalben N0_NaM3's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Rep. Ploiesti
    Posts
    1,579
    Reputatie
    1
    Lupi buni de zoo
    GOLGETER. Buga (centru) le-a făcut viaţă grea fundaşilor ploieşteni Negoiţă (stīnga) şi Petroiesc, depăşiţi īn dese rīnduri de rapiditatea acţiunilor de atac ale braşoveanului. Deşi s-au urnit greu, braşovenii au făcut scor cu nişte ploieşteni total resemnaţi. Īn prima repriză, Braşovul nu a ştiut să conducă jocul īn terenul advers şi n-a creat presiune. Astfel, meciul a curs mai mult invers, parcă influenţat de galeriile şcolăreşti ale combatantelor, cea prahoveană, mai numeroasă şi mai picantă. Spre regretul fotbalului, sabia care trebuia să atīrne deasupra capului avea lama de carton şi de-o parte şi de alta. Fără să fie periculoasă īn atac, Petrolul a făcut o repriză corectă pentru un joc īn deplasare, al unei echipe din subsolul clasamentului. Arbitrul Heleşteanu, lamentabil, a fost protagonist la două dintre cele trei goluri ale primei părţi. Celălalt, pe care doar l-a acompaniat, se marcase deja din īntīmplare. Ambele penalty-uri au ieşit ca sula din sac. Meci ameţit, fără relief, sugrumat de un arbitru pe post de paiaţă peste un gazon īngrijit.
    Īn repriza a doua, rolurile s-au schimbat iar jocul a devenit ceva mai cursiv. Intrat cu un avantaj artificial la pauză, Braşovul a mărit diferenţa pe fondul unei resemnări colective a ploieştenilor, care au intrat treptat īn pielea unei īnvinse sigure. Cursa lui Isăilă a fost īn fapt singurul moment de fotbal concret. Chiar şi Heleşteanu se transformase o dată cu timpul: din fantomatic īn insipid.Din talentul lui Dennis Şerban nu a mai rămas nimic. Intrat cīnd totul era consumat, fostul mijlocaş al Valenciei arată ca un exemplar plictisit şi apatic de lup īntr-o grădină zoologică fără viitor.

    Protest de zece minute
    Galeria Petrolului, venită la meci cu şapte autocare, a hotărīt ca timp de zece minute să nu īncurajeze echipa īn semn de protest faţă de evoluţiile mai slabe din ultima perioadă. Īn timpul meciului, unul dintre suporteri a avut nevoie de īngrijirile medicilor de pe Salvare, fiind transportat la spital. Altfel, chiar dacă erau suspendaţi sau accidentaţi, toţi jucătorii din lotul Petrolului au efectuat cantonamentul şi deplasarea la Braşov.
    [SIZE="4"]T'estimo, Barēa !!![/SIZE]

  3. #3
    LupGalben N0_NaM3's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Rep. Ploiesti
    Posts
    1,579
    Reputatie
    1
    Conform declaratiei presedintelui grupării Petrolul Ploieşti, Petre Buduru, echipa prahoveană va juca īmpotriva formaţiei Dinamo, sīmbătă, la ora 21.00, īn etapa a XXVII-a a Diviziei A, avīnd convingerea că poate obţine victoria. "Īnainte de meci, şansele sīnt egale. Este adevărat, Dinamo are obiective superioare, joacă acasă, este pe primul loc, are un lot mult mai bun, īnsă īn fotbal apar atītea surprize. Venim īn Ştefan cel Mare cu convingerea că putem cīştiga. Nu numai valoarea decide un meci, deşi este factorul cel mai important, ci şi şansa. Nu se ştie cīnd īţi surīde norocul”.
    [SIZE="4"]T'estimo, Barēa !!![/SIZE]

  4. #4
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    Vasile Ghindaru a fugit
    Mijlocaşul Vasile Ghindaru a părăsit gruparea ploieşteană plecīnd la Braşov, unde şi-a deschis o afacere. Nu este prima dezertare a jucătorului adus de Romică Paşcu la Astra, īn urmă cu trei ani “Parai mic” avīnd alte dou㠓dezertări” la activ. El a eşuat īn tentativa de a-şi găsi un club īn Israel, iar īn urmă cu aproape un an a fost reprimit īn lot cu doar o săptămīnă īnainte de īnceperea campionatului.
    multć lume... PUŽINI OAMENI

  5. #5
    LupGalben N0_NaM3's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Rep. Ploiesti
    Posts
    1,579
    Reputatie
    1
    Acum nu mai are rost sa dau noi shtiri....
    [SIZE="4"]T'estimo, Barēa !!![/SIZE]

  6. #6
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    BACAU
    Posts
    764
    Reputatie
    1
    Bravo pentru victoria din deplasare cu 2-0.Se poate prinde barajul.

  7. #7
    Banned BrasovFans's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Brasov
    Posts
    488
    Reputatie
    0
    Da...da... dar acu pe locul se afla Unirea Urziceni. Cam naspa de voi.

    Forza Steagu'!

  8. #8
    sport legend CHITU's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    PH-PLOIESCI
    Posts
    422
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Aleks FC Brasov
    Da...da... dar acu pe locul se afla Unirea Urziceni. Cam naspa de voi.

    Forza Steagu'!
    ai vrea tu sa mearga urziceniul la baraj...stai linistit cumetre ca daca se termina asa campionatu tot noi mergem la baraj pt ca avem meciurile directe cu urziceniul..o victorie si un egal...asa ca gandestete ca e naspa daca picati noi la baraj ca sar putea sa stati acasa adica in B...

  9. #9
    Banned BrasovFans's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Brasov
    Posts
    488
    Reputatie
    0
    Pai si noi suntem tot la un punct in spatele lui Forex. Crezi k sunteti invincibili??? Si noi putem sa va batem si sa castigam barajul

  10. #10
    sport legend Mishumacher's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Ploiesti
    Posts
    1,244
    Reputatie
    1
    Ce drak va certati aiurea!
    Parca vad ca la baraj intra Forex si Urziceni(Doamne fereste!) si ne-am certat degeaba!
    Yo zic sa ne vedem fiecare de seria lui ca pana la baraj mai e ceva!

  11. #11
    Banned BrasovFans's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Brasov
    Posts
    488
    Reputatie
    0
    Pai eu n-am chef de scandal... dar... las-o asa...

  12. #12
    sport legend CHITU's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    PH-PLOIESCI
    Posts
    422
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Mishumacher
    Ce drak va certati aiurea!
    Parca vad ca la baraj intra Forex si Urziceni(Doamne fereste!) si ne-am certat degeaba!
    Yo zic sa ne vedem fiecare de seria lui ca pana la baraj mai e ceva!
    nu ne certam...discutam..ca daia e forum

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •