View Poll Results: Pronostic

Voters
16. You may not vote on this poll
  • 1

    10 62.50%
  • X

    3 18.75%
  • 2

    3 18.75%
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 35

Thread: Etapa 25: Otelul - FC Arges

  1. #1
    Republica Viola Vulturul's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Pitesti
    Posts
    1,776
    Reputatie
    1

    Etapa 25: Otelul - FC Arges

    Etapa 25: Otelul - FC Arges.
    Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

  2. #2
    Ancient fia's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Pe pārtie
    Posts
    8,522
    Reputatie
    1
    Meci nul. Otelul se va apara... 0-0
    [B][COLOR=DarkRed]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=DarkRed]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  3. #3
    Pitestean Sinn Fein's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    456
    Reputatie
    1
    Otelul sta bine, Argesul are nevoie macar de un punct..1-1

  4. #4
    Republica Viola Vulturul's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Pitesti
    Posts
    1,776
    Reputatie
    1
    merg pe x2 ...pofta de joc pe care am vazut-o sambata la FCARGES ma face sa spun asta!!!Cu trei puncte la Galati Argesul si-ar mai reveni

  5. #5
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    meci de X
    multć lume... PUŽINI OAMENI

  6. #6
    Stelist alx_ro's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    340
    Reputatie
    1
    cred ca bate otelul, daca nu vor sa ajute argesul...
    [FONT=Comic Sans MS]Poti sa spui orice. Cu conditia sa nu spui mai putin decat ai vrut si mai mult decat trebuie. [/FONT]

  7. #7
    incepator
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Chisinau, Galati, Targoviste
    Posts
    22
    Reputatie
    1
    Cer scuze cititorilor ca ma abat de la tema,dar vreau sa citez din Prosport pentru citeva persoane de pe forum, stiu ele care:"Nicolai Boghici este un om de cuvīnt. Oţelul nu a făcut nici o concesie Ceahlăului, spulberīnd zvonul dinaintea meciului, care dădea ca sigură victoria gazdelor. “Mergem la Piatra să luăm măcar un punct”, spunea preşedintele gălăţean cu o zi īnainte. Elevii lui Cīrţu au luptat admirabil, de parcă de rezultatul acestei partide depindea soarta lor. S-au agăţat cu disperare de fiecare minge, iar cīnd se impunea, trimiteau fără jenă balonul īn tribune sau trăgeau de timp. Nu au făcut īnsă antifotbal, lecţia contraatacului predată de Cīrţu la antrenamente fiind bine īnvăţată."
    Cit despre Otelul-Arges,cred ca va fi 3-1 sau 3-2.

  8. #8
    junior
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Timisoara
    Posts
    129
    Reputatie
    1
    Ar trebui sa bata Otelul, daca nu da meciul.
    E corect ce ai spus despre meciul de la Piatra Neamt, dar ce te face sa crezi ca si meciul cu Argesul se va juca corect?

  9. #9
    Pitestean Sinn Fein's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    456
    Reputatie
    1
    putem lua minim un punct jucand cinstit, asa ca nu e cazul sa ne facem probleme. sincer, nu m-ar deranja nici 3 puncte....

  10. #10
    manager bebe's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bistrita
    Posts
    250
    Reputatie
    1
    cred ca bate otelul

  11. #11
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Cu tot respectul, acum, pe final de campionat, imi este greu sa ma pronunt.

  12. #12
    sport legend
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    526
    Reputatie
    1
    ...Si un punct ar fi bun , Bafta Arges !

  13. #13
    sport legend SVensson's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Prin tari straine!!!
    Posts
    536
    Reputatie
    1
    Pana acum cam toti merg pe mana Argesului. Va spun ca batem cu 3-0 sau 4-1. Otelul nu iarta.
    [B][SIZE=2][COLOR=Red]Sanatate[/COLOR] [COLOR=Blue]acasa [/COLOR] !!![/SIZE][/B]

  14. #14
    sport legend maryuss_mau's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Piatra Neamt- Bucuresti
    Posts
    417
    Reputatie
    1
    sper ca otelul sa castige!!!

  15. #15
    100% FAN OTELUL M|tea's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    GALATI, ROMANIA
    Posts
    203
    Reputatie
    1
    bai fratilor de ce va ganditi tot timpul la BLATURI, MANEVRE SI JOCURI DE CULISE MA??? chiar nu se poate juca un meci in divizia A fara a fi suspectat de aranjamente ma? asta e unu din motivele din cauza carora campionatul national nu progreseaza si nu devine mai puternic si mai bun in general.de ce vorbiti tot timpul despre blsturi? eu nu zic acum ca nu au existat blaturi...zic doar ca nu e bine sa ne gandim numai la asta.in alta ordine de ideei sincer eu nu cred ca se mai fac blaturi.au fost multe rezultate in ultimii doi ani care imi dau dreptate.hai ca ma opresc aici desi as mai avea multe de scris. FORZA OTELUL.....

    Cat despre etapa a 24-a OTELUL-FC ARGES....e 1 solist...nu ar trebui sa avem nici un fel de problema cu pitestenii chiar daca ei au spulberat etapa trecuta pe Fc National.Logic ar fi sa primim cel mult un gol [doar avem a 2-a aparare] si sa marcam cel putin de 2 ori.hai bafta ca va plictisesc daca mai scriu mult
    Pronosticul meu: OTELUL-F.C ARGES 2-0 [Danciu si D.Oprea marcatori]

    SAAA VINNNAAAA CUPAAAAA IN GALAAATIIIII

    [B][SIZE="3"][FONT="Tahoma"][COLOR="Blue"]100% FAN OTELUL GALATI ![/COLOR][/FONT][/SIZE][/B]

    [FONT="Georgia"][B][SIZE="2"]Ai fost, esti , si vei fi mereu
    Echipa sufletului meu!
    Eu imi dau viata pt tine
    Tu lupta si castiga pt mine!
    OTELUL![/B][/SIZE][/FONT]

  16. #16
    Pitestean Sinn Fein's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    456
    Reputatie
    1
    “Mă aştept la golănii din partea gălăţenilor”
    Antrenorul piteştenilor, Ion Moldovan, sugerează că băcăuaniivor fi avantajaţi de Oţelul īn lupta pentru evitarea retrogradării. Īn urmă cu trei etape, preşedintele gălăţenilor, Nicolai Boghici, declara că Oţelul va disputa ultimele două partide de acasă pe un teren neutru. “Īn cazul īn care vom cīştiga meciurile cu Apulum şi cu FC Argeş, echipa se va muta la Focşani, astfel īncīt să putem reface gazonul stadionului Oţelul”, spunea Boghici. După ce moldovenii s-au impus cu 3-0 īn faţa celor de la Apulum, reuşind să scoată şi un egal la Piatra Neamţ, boss-ul oţelarilor a dezvăluit: “Indiferent de rezultatul partidei cu piteştenii, echipa va juca īmpotriva Stelei şi a Bacăului la Focşani sau la Brăila. Am făcut un calcul şi am ajuns la concluzia că, indiferent de rezultatele acestor două īntīlniri, vom termina sezonul īn Divizia A”.

    Arbitrează şi lupta pentru titlu
    Aflīnd despre intenţiile moldovenilor, tehnicianul piteştenilor, Ion Moldovan (foto), a declarat că se aşteaptă la “golănii din partea celor de la Oţelul”, adăugīnd īnsă că va spune mai multe după jocul de la Galaţi. Temerile Comisarului sīnt alimentate de faptul că Sorin Cīrţu īşi va menaja, probabil, titularii īn ultimele etape (īntrucīt se va concentra pe finala Cupei, programată la trei zile după partida cu Bacăul). Astfel, īn timp ce FC Argeş va avea viaţă grea īn meciul de duminică, echipa lui Gigi Becali şi a lui Dumitru Sechelariu vor fi avantajate īn partidele directe cu gălăţenii pe teren neutru. După cum se ştie, Steaua este angrenată īn lupta pentru titlu, iar Bacăul, īn cea pentru evitarea retrogradării, alături de argeşeni.

    Bacăul a trimis Galaţiul la baraj
    Deşi piteştenii cred că oţelarii doresc să-i salveze pe cei de la FCM Bacău de la retrogradare, relaţiile dintre cele două grupări moldovene nu sīnt dintre cele mai bune. Īn sezonul trecut, atunci cīnd Bacăul şi Oţelul se aflau īn zona nisipurilor mişcătoare, gălăţenii păreau favoriţi pentru rămīnerea īn Divizia A după ce au cīştigat cu 1-0 īn oraşul lui Bacovia. Această victorie s-a dovedit a fi īnsă īn zadar, deoarece echipa lui Sechelariu a īnvins īn ultima etapă de campionat, cu 1-0, la Braşov. Acest rezultat a provocat furia oficialilor gălăţeni, care şi-au acuzat omologii băcăuani de blat. Astfel, Oţelul a ajuns la baraj, unde a fost īnvinsă de FC Oradea.

    "E clar că sīntem dezavantajaţi faţă de Bacău, din moment ce noi vom juca pe terenul Oţelului, iar ei, pe teren neutru"
    Paul Schiaucu, preşedinte FC Argeş

    "Este un lucru necurat că Oţelul va juca īmpotriva Stelei la Focşani. Nu e normal pentru că, astfel, bucureştenii vor fi avantajaţi"
    Cristi Borcea, director executiv Dinamo

    amir.kiarash@prosport.ro
    marius.popeanga@prosport.ro

    06.05.2004

  17. #17
    sport legend SVensson's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Prin tari straine!!!
    Posts
    536
    Reputatie
    1
    In meciul de acasa cu Steaua vom bate. Parerea mea este ca va trage pentru Dinamo, ca in caz ca Otelul nu castiga cupa are locul asigurat in cupa UEFA. Ptr. meciul de duminica va spun ca bate Otelul cu 3 sau 4 goluri in fata.
    Ii batem si pe Steaua si pe Bacau acasa, chiar daca vom juca la Focsani. E acelasi lucru ori ca jucam la Galati ori la Focsani.
    [B][SIZE=2][COLOR=Red]Sanatate[/COLOR] [COLOR=Blue]acasa [/COLOR] !!![/SIZE][/B]

  18. #18
    Pitestean Sinn Fein's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    456
    Reputatie
    1
    Se joaca la Galati, ceea ce e normal. Argesul face egal la Otelul si Steaua bate. Sa speram ca Otelul va invinge pe Bacau. Cat despre participarea in UEFA a Galatiului, MULTA BAFTA, SINCER!!!!!!!!!!!!! Sa mai mearga si provincia in Europa!

  19. #19
    sport legend SVensson's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Prin tari straine!!!
    Posts
    536
    Reputatie
    1
    Egal. Nici o sansa. Sunt planuri mari la club si trebuie sa plecam cu toate punctele din meciul cu Arges de acasa si cel putin un punct sa luam de la Oradea.
    [B][SIZE=2][COLOR=Red]Sanatate[/COLOR] [COLOR=Blue]acasa [/COLOR] !!![/SIZE][/B]

  20. #20
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,059
    Reputatie
    1
    am votat x , desi asi prefera victoria Argesului!
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  21. #21
    sport legend SVensson's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Prin tari straine!!!
    Posts
    536
    Reputatie
    1
    Inter ai votat si preferi degeaba victoria argesului. Ai citit presa astazi?
    Moldovan a ambitionat prin declaratiile lui prea tare pe Otelul. Batem la scor.
    [B][SIZE=2][COLOR=Red]Sanatate[/COLOR] [COLOR=Blue]acasa [/COLOR] !!![/SIZE][/B]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •