View Poll Results: Pronostic

Voters
39. You may not vote on this poll
  • 1

    25 64.10%
  • X

    10 25.64%
  • 2

    4 10.26%
Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 43 to 63 of 122

Thread: Etapa 26: Steaua - FC National

  1. #43
    manager
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    304
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ladima
    O sa fii surprins daca citesti cate campionate sunt in dreptul echipei "steaua" (15 daca le-am numarat eu bine) si cate in dreptul echipei DINAMO (16). Si sa nu ma iei cu CCA, Unirea Tricolorul, Ripensia si Chinezul. Vorbim de steaua = 15 si DINAMO = 16 +1 anul asta 17.
    Asa ca nu te mai stradui cu adunarile ca vad ca iti ies le fel de bine precum ii ies centrarile lui Florentin Dumitru in ultimul timp.
    Ma...rau stai la matematica...iti treb niste meditatii...o sa facem o cheta sa te-ajutam...

  2. #44
    incepator
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    44
    Reputatie
    1
    Hai ca accept meditatii de le tine, domn' profesor. Zii, unde am gresit, fa-mi varza "lucrarea de control".
    Mai bine ia-o tu si numarele pe degete sa vezi cate sunt in dreptul lui steaua si cate in dreptul lui DINAMO.

  3. #45
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Ce discutii insipide... Ce naiba se lamenteaza toata lumea pe aici ca ce a vandut Nationalul si ce o sa-i mai bata Steaua. Problema se pune in felul urmator. In acest moment Steaua ca si valoare este peste National. In mod normal Steaua bate. Daca Nationalul va trage pentru ceva anume (teschereaua lui Borcica) atunci poate sa scoata un rezultat bun, sau chiar sa produca o surpriza (o exprresie adoptata de multi comentatori in ultima vreme) tinand cont de rezultatele din ultimele 3 etape. Vom trai si vom vedea. Eu zic ca nu o sa se agite sa-i incurce pe nici unii. A mai zis Gino odata ca Nationalul e echipa pacii: nu mai bat pe nimeni.

  4. #46
    sport legend Saber Rider's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    S.S.C.
    Posts
    1,356
    Reputatie
    1

    Exclamation fals

    Quote Originally Posted by ieppy
    Steaua a jucat extraordinar cu echipele care au batut Nationalul. Numai cu Rapid si Dinamo nu au putut face nimic. Nasol.
    Nu uita ca a patit-o si Steaua ca si Bistrita de exemplu, un super cadou lui Niculaie parca din partea lui Radoi in meciul cu Rapid, cadou de 1 punct pentru Rapid !
    Asa ca se intampla si la case mai mari, degeaba insinuezi tu prostii si scenarii.

  5. #47
    Steaua iulian's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,989
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ladima
    O sa fii surprins daca citesti cate campionate sunt in dreptul echipei "steaua" (15 daca le-am numarat eu bine) si cate in dreptul echipei DINAMO (16). Si sa nu ma iei cu CCA, Unirea Tricolorul, Ripensia si Chinezul. Vorbim de steaua = 15 si DINAMO = 16 +1 anul asta 17.
    Asa ca nu te mai stradui cu adunarile ca vad ca iti ies le fel de bine precum ii ies centrarile lui Florentin Dumitru in ultimul timp.

    Poti sa le numeri si tu aici:
    campioanele
    ia citeste tu aici si pe urma sa vorbesti.....Si cum bine scrie pe acel site :
    Simplul fapt ca Steaua a castigat cele mai multe titluri de campioana, cele mai multe Cupe si ca a fost prima echipa din Europa de Est triumfatoare in Cupa Campionilor, ramasa singura din Romania, este cat se poate de sugestiv si ne da dreptul sa afirmam ca suntem cei mai buni.
    Last edited by iulian; 11th May 2004 at 16:49.
    Free Sevilla!!!!

  6. #48
    junior methos's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Posts
    123
    Reputatie
    1

    dinamo-online.net...

    Desi riscam sa fim criticati ca ne ocupam prea multi de altii, este imposibil de trecut cu vederea magaria ordinara pe care stelistii o arunca etapa de etapa in campionatul Romaniei. Nu de alta, dar daca nu o facem noi, nu o face nimeni in Romania. Recentul meci de la Bistrita credem ca a pus capac , doza de nesimtire stelista dovedindu-se inca o data nelimitata. Dupa o prima repriza unde Bistrita refuza pur si simplu sa inscrie iar Campeanu aproape ca era dispus sa se dea la o parte, daca cumva nu sarea dupa mingile care se indreptau spre poarta lui, cu fundasii care faceau gafe ce divizia C, de tot rasul, rezultatul final a fost stabilit, conform contractului si conform dorintelor lui Gigi Becali, caruia nu prea ii plac surprizele. In sarabamda magariilor stelistii si-au gasit, pe langa sclavii obisnuiti gen Timisoara, un aliat puternic intotdeauna in cautare de moduri de "finantare", mismashurile cu casele de pariuri nefind suficiente, anume National Bucuresti. Se pare ca Nationalul si Steaua au facut front comun pentru a depasi Dinamo in cursa pentru titlu. Asa cum multa lume afirma in ultimul timp, acest sezon pare cel mai corect din ultimii ani, atat din punct de vedere al meciurilor, cat si in privinta arbitrajelor. Totusi, unele meciuri, mai ales in acest retur, par mai mult decat dubioase. Concret, Nationalul si-a umplut desaga din timp, pentru a recompensa apoi adversarele Stelei care nu s-au omorat cu firea in meciurile cu ghencistii.A fost mai intai dubla cu Poli Timisoara. Steaua a castigat fara probleme la Timisoara in fata unor adversari parca legati de picioare, banatenii revenindu-si brusc in meciul din Cotroceni, unde au smuls un punct. A urmat dubla cu Alba Iulia, doua meciuri nu chiar atat de suspecte. Totusi si aici regula s-a respectat: ghencistii au castigat clar pe teren propriu cu scorul de 4-1, Alba Iulia recuperandu-si punctele in jocul de acasa cu National. Pana aici nu am sesizat nimic, crezand ca este vorba doar de o simpla coincidenta. Dar, dupa meciurile Steaua - FC Arges si Arges - National, am inceput sa mirosim ceva necurat. Steaua a castigat fara probleme jocul cu Arges, lucru relativ normal, avand in vedere diferenta de valoare. Brusc in urmatoarea etapa, pitestenii si-au revenit miraculos si au invins categoric pe National, un meci pe care toata presa l-a catalogat ca fiind ''un meci prietenesc". In continuare am crezut ca este vorba de o simpla coincidenta, dar si jocurile Oradea - Steaua si National - Oradea au respectat regula de mai sus. Steaua a castigat lejer la Oradea, intr-un meci in care bihorenii au fost deosebit de apatici, desi isi jucau ultima carte pentru a ramane in prima divizie. Bihorenii si-au introdus de doua ori mingea in poarta proprie, spectatorii oradeni taxand din plin lipsa de vlaga a favoritilor. Oradenii stiau insa ca urmeaza un joc cu National, unde isi pot scoate parleala. Asa cum am anticipat de saptamana trecuta, trupa lui Musznay a invins fara probleme in jocul cu National, meciul in sine lasand loc de multe speculatii, in mod normal fiind aproape imposibil pentru oradeni sa castige in Cotroceni. Pe de alta parte, Nationalul a jucat cu o determinare iesita din comun in jocul cu Dinamo, castigand pe merit pana la urma.S-ar putea sa nu fi fost nimic la mijloc, dar coincidenta este mult prea mare, lasand loc de multiple speculatii. Este inadmisibil ce se intampla si speram ca apelul nostru va ajunge la urechile celor care pot face ceva sa curete aceasta situatie. Ma refer la FRF, caci Mitica in mod cert va fi surd la tot !
    Bafta baieti in etapele viitoare, luptam impotriva cancerului fotbalului romanesc numit steaua Bucuresti si avem chiar sansa sa-l eradicam ! NU II LASATI SA CASTIGE !
    fortza Dinamo!!!
    hai Romania!!!

  7. #49
    junior methos's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Posts
    123
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulian
    ia citeste tu aici si pe urma sa vorbesti.....Si cum bine scrie pe acel site :
    Simplul fapt ca Steaua a castigat cele mai multe titluri de campioana, cele mai multe Cupe si ca a fost prima echipa din Europa de Est triumfatoare in Cupa Campionilor, ramasa singura din Romania, este cat se poate de sugestiv si ne da dreptul sa afirmam ca suntem cei mai buni.
    shi de unde shtii u ce ne rezerva viitorul?...
    fortza Dinamo!!!
    hai Romania!!!

  8. #50
    manager bebe's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bistrita
    Posts
    250
    Reputatie
    1
    1-1

  9. #51
    Steaua iulian's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,989
    Reputatie
    1
    methos...tipic dinamovist...pina si site-ul vostru ... in loc sa se ocupe de propria echipa ...se preocupa mai mult de Steaua ...adevarat complex ....
    Free Sevilla!!!!

  10. #52
    Stelist alx_ro's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    340
    Reputatie
    1
    methos, in primul rand aici este un topic despre meciul Steaua-National, deci nu ne intereseaza "filosofiile" (ca daca zic dejectii, iau avertisment) de pe un anume site...
    In al doilea rand, mai ai putin si zici ca in campionatul asta 15 echipe lupta contra lui Dinamo (vezi, eu am scris cu litera mare numele echipei, nu ca tine), pentru a lua Steaua campionatul.
    Steaua va lua campionatul pentru ca e cea mai buna echipa din Romania la acest moment, nu pentru ca e ajutata.
    PS: Apropos de ajutor: Dinamo nu are din oficiu un jucator imbracat in negru?
    [FONT=Comic Sans MS]Poti sa spui orice. Cu conditia sa nu spui mai putin decat ai vrut si mai mult decat trebuie. [/FONT]

  11. #53
    sport legend Saber Rider's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    S.S.C.
    Posts
    1,356
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by RstInPc
    Scenariul poate fi intr-adevar doar in imaginatia noastra, dar dupa cum am mai spus, prea multe coincidente in ultimul timp.
    In poll am votat 1 dar sper macar la un x.
    Bineinteles ca tot "coincidente" pot fi si FC Arges - Dinamo = 2 - 1, FC Arges - Steaua = 0 - 0, FC Arges - FC National = 4 - 1, FC Arges - Dinamo = 1 - 0 (in Cupa) ........etc.......
    Unde o-ti vedea voi, dinamovisti si rapidisti si etc. mai putin stelisti, ca e ciudat ca a batut Argesul pe National ?!? Aa, ca a batut Steaua pe FC Arges, normal, Steaua e Steaua, in super forma mai ales in acest retur, dar si Dinamo de exemplu a batut pana la urma pe FC Arges cu 2-0 in cupa, asa ca inseamna ca e "coincidenta" sau "ciudat" nu ?!?
    Eu vad ca va e ciuda ca dupa ce FC National a batut si Dinamo si Rapid ia bataie de la niste echipe mai prost plasate, dar asta e, FC National nu e Steaua, si nu e nici macar Rapid sau Dinamo, dar un meci nu seamana cu altul, si ei poate s-au mobilizat mai bine la meciurile cu echipele mari, nu cu d-alde Oradea, si aici a fost greseala lor, s-au vazut dinainte castigati.

    sa mai continui ?!?

  12. #54
    sport legend Saber Rider's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    S.S.C.
    Posts
    1,356
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ladima
    Nu cred ca va fi nici o surpriza in Ghencea. Bate National cu 3-1. Doua goluri Caramarin si unul McBread sau Petre Marin. Steaua va acuza din nou arbitrajul, ca la Constanta, ca la autul care a fost cu 5 min. inainte de golul 3 al oaspetilor, cel care a batut aut nu avea ambele picioare pe gazon. "Furt pe fata."
    Piturca: "Am dominat to meciul, insa Progresul, la singura faza de contraatac a inscris cele trei goluri care au decis meciul. Am fost peste ei la toate capitolele, meritam victoria, insa arbitrii au venit cu tema facuta. A vazut o tara intreaga cum a batut Domocos acel aut suspect."
    Meme: "Orice s-ar intampla, Steaua este campioana morala..."...a cartierului Ghencea.
    ... si cand te-ai trezit era dimineata, nu ?!? ... si eventual ploua cu tunete si fulgere afara, de ai avut asa un somn agitat ?!?

  13. #55
    sport legend Saber Rider's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    S.S.C.
    Posts
    1,356
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ieppy
    iuliane, nu“se face asa. Ce discut pe ym e pentru ym si nu imi arunca faze ca scenarita cand stelistii sunt cei care urlau de parca ar fi fost in iad ianinte de meciul Dinamo-National. Ei sunt cei care urla la fiecare meci ca vezi Doamne arbitrii au tinut cu Dinamo si ca vezi Doamne(nu vede poentru ca nu e nimic de vazut) facem blaturi cu n echipe pe cand voi cu super valoarea voastrabateti si fara sa va prezentati ca se gasesc cativa care sa isi bage mingea in poarta asta de emotii ca il vad pe jiji pentru prima oara pe stadion.

    Ai ajuns sa o spui pe aia dreapta cu daca bate Steaua pe National e blat! De cate ori sa spus in returul asta chestia asat despre Dinamo. Aveti si voi un meci si acuzi ca suferim de scenarita.

    Sa va fie de bine!

    In primul rand, UN SINGUR ARBITRU din trei a recunoscut ca a gresit DECISIV in favoarea lui Dinamo ! Acuma, ca a gresit cu intentie sau nu, ca ceilalti 2 arbitri au facut-o cu intentie sau nu, ca puteau sa greseasca la auturi si nu la penaltiuri e deja alta discutie, nu ? Sau nu !!
    Deci la Dinamo e clara situatia, trebuia acuma sa fie cel mult pe locul 2 in clasament la egalitate de puncte cu Steaua !!
    Nu cred ca are rost sa obiectezi la chestia asta !! asa ca degeaba incercati sa va disculpati !

  14. #56
    sport legend Saber Rider's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    S.S.C.
    Posts
    1,356
    Reputatie
    1

    Exclamation Comentariu Obiectiv :

    Quote Originally Posted by methos
    Recentul meci de la Bistrita credem ca a pus capac , doza de nesimtire stelista dovedindu-se inca o data nelimitata. Dupa o prima repriza [...] de tot rasul, rezultatul final a fost stabilit, conform contractului si conform dorintelor lui Gigi Becali
    [...]
    A fost mai intai dubla cu Poli Timisoara. Steaua a castigat fara probleme la Timisoara in fata unor adversari parca legati de picioare, banatenii revenindu-si brusc in meciul din Cotroceni, unde au smuls un punct. A urmat dubla cu Alba Iulia, doua meciuri nu chiar atat de suspecte. Totusi si aici regula s-a respectat: ghencistii au castigat clar pe teren propriu cu scorul de 4-1, Alba Iulia recuperandu-si punctele in jocul de acasa cu National. Pana aici nu am sesizat nimic, crezand ca este vorba doar de o simpla coincidenta. Dar, dupa meciurile Steaua - FC Arges si Arges - National, am inceput sa mirosim ceva necurat. Steaua a castigat fara probleme jocul cu Arges, lucru relativ normal, avand in vedere diferenta de valoare. Brusc in urmatoarea etapa, pitestenii si-au revenit miraculos si au invins categoric pe National, un meci pe care toata presa l-a catalogat ca fiind ''un meci prietenesc". Steaua a castigat lejer la Oradea, intr-un meci in care bihorenii au fost deosebit de apatici, desi isi jucau ultima carte pentru a ramane in prima divizie. Oradenii stiau insa ca urmeaza un joc cu National, unde isi pot scoate parleala. Asa cum am anticipat de saptamana trecuta, trupa lui Musznay a invins fara probleme in jocul cu National, meciul in sine lasand loc de multe speculatii, in mod normal fiind aproape imposibil pentru oradeni sa castige in Cotroceni.[...]
    uau ...... lol de lol de rasete de nu mai pot ... in fata SUPER-MEGA-ULTRA-SUBIECTIVISMULUI unora ca methos !!! Mai naspa e ca unii chiar iau in serios asa-zisul rationament, care e lesne de contracarat cu FAPTE reale, fara asa-zise intelesuri :

    1. Nu stiu daca ai "mirosit" ceva si cand FC Arges i-a batut pe Dinamo de doua (2) ori in actualul sezon, deci putea sa bata SI pe FC National, asa ca nu stiu ce mare chestie e ca a batut FC Arges pe FC National.

    2. Meciul de la Bistrita al Stelei:
    " Forţat de absenţele lui Minteuan şi Iftodi, dar şi de accidentarea lui Mīndrean, tehnicianul Gloriei a improvizat. L-a aruncat īn luptă pe debutantul Frăsinescu, l-a mutat pe Costin īn centrul defensivei, iar pe fundaşul Alin Rus l-a īmpins īn linia mediană, acolo unde şi-a găsit loc şi Coroian [...]
    Īn faţa unor astfel de cīrpeli, trupa lui Piţurcă a dominat categoric īn prima repriză, cīnd, pe fondul unor copilării din apărarea Gloriei, a reuşit să-l īngenuncheze de două ori pe "Burebista" [...]
    Īn echipa bistriţeană a debutat ieri īn divizia A fundaşul Cosmin Frăsinescu (18 ani), care a evoluat vineri şi pentru Gloria Bistriţa II, īn campionatul Diviziei C, īn meciul cu Universitatea Sibiu (3-0). Pe banca de rezerve a mai fost prezent un alt tīnăr jucător al ardelenilor, Cătălin Bucur (19 ani), un mijlocaş. Cei doi au mai fost convocaţi īn premieră īn lotul echipei conduse de Remus Vlad īn, etapa precedentă, cu Rapid" [Gazeta Sporturilor]
    -deci nu am zis eu, dar Gazeta a fost OBIECTIVA, ceea ce nu s-ar spune nici pe departe despre tine.
    -daca tu crezi ca Gloria fara 3 titulari putea sa tina piept cu succes unei echipe ca Steaua in formatie COMPLETA, in SUPER FORMA, plus ratarile destul de multe si periculoase ale bistritenilor, inseamna ca NICI tu nu prea stii fotbal sau esti rau intentionat sau SUPER SUBIECTIV, cum au mai fost si altii pe forumurile OnlineSport.
    -asta ca sa nu mai amintesc despre ASEMANAREA FOARTE MARE intre golul lui Barcauan din meciul cu Rapid (corner - nemarcat in careu - cap = gol) cu golul lui Paraschiv in meciul Bistrita - Steaua (corner - nemarcat in careu - cap = gol), dar care la mintea dinamovistilor e blat , e tata jean , e ciudat, e coincidenta si alte ABERATII d-astea.
    -"Diferenţa dintre Steaua şi Gloria a fost astăzi cea de valoare dintre Costin şi Rădoi, Cornea şi Dumitru, Pelecaci şi Munteanu şi exemplele ar putea continua. Dacă ţinem cont de aceste lucruri, scorul e corect, dar noi am avut mai multe situaţii clare de gol"
    Remus Vlad (Gazeta Sporturilor)

    3. cum adica Oradea isi juca ultima carte tocmai cu Steaua cand mai are de jucat acasa cu Otelul si cu Brasovul, care nu sunt tocmai de talia Stelei ?!?
    -alta afirmatie nefondata, dar foarte buna in sprijinirea "teoriei conspiratiei", ca de altfel tot "eseul" lui methos.

    4. Ce mare rezultat e pentru timisoreni FC National - Poli AEK = 0 - 0 ?!?!?!?!?!?!?!?!


    Ca sa nu mai vorbim de "GRESELILE DECISIVE" arbitrilor in meciurile lui Dinamo (goluri sau penaltiuri, nu auturi si cornere), dintre care doar unul a avut puterea sa recunoasca, implicit ca locul lui Dinamo in acest moment ar trebui sa fie pe locul 2 in clasament.

  15. #57
    LupGalben N0_NaM3's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Rep. Ploiesti
    Posts
    1,579
    Reputatie
    1
    un meci de x ..
    [SIZE="4"]T'estimo, Barēa !!![/SIZE]

  16. #58
    MasterOfPuppies apparte's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    Orasul rosu-albastru
    Posts
    2,788
    Reputatie
    1
    Pune Petrolul in loc de National si dinamo in loc de Steaua si....surpriza,ce obtii?
    [B][SIZE="4"]I was built to be the best,number one and nothing less![/SIZE][/B]

  17. #59
    sport legend Florentin's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Glen Ellyn, IL
    Posts
    461
    Reputatie
    1
    A mentiona pe acest site articolul de pe site-ul pe care methos il ridica la rangul de sursa credibila este o insulta adusa inteligentei, bunului simt si a tuturor celor care contribuie aici la un dialog cit de cit civilizat. Lasind la o parte greselile care au facut limba romana sa fuga rusinata de pe acel site, notunea de dialog este complet straina indivizilor care se numesc contributori.
    Cit priveste persoana care numara campionatele cistigate de Dinamo precum Pristanda steagurile o singura precizare: este o dovada de crasa nestiinta a disocia performantele CCA de cele ale Stelei si viceversa. Dar asa cum am mentionat si cu alte ocazii este doar Sindromul Locului Doi - Dinamo nascuta sa ramina in permanenta in umbra marei rivale Steaua. Atit.
    Stelist deci ... invingator.

  18. #60
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ladima
    O sa fii surprins daca citesti cate campionate sunt in dreptul echipei "steaua" (15 daca le-am numarat eu bine) si cate in dreptul echipei DINAMO (16). Si sa nu ma iei cu CCA, Unirea Tricolorul, Ripensia si Chinezul. Vorbim de steaua = 15 si DINAMO = 16 +1 anul asta 17.
    Asa ca nu te mai stradui cu adunarile ca vad ca iti ies le fel de bine precum ii ies centrarile lui Florentin Dumitru in ultimul timp.

    Poti sa le numeri si tu aici:
    campioanele
    ce e rau cu tine ???
    tu chiar le-ai numarat ?

    Poate stii ca dupa revolutie , conducatorilor dinamovisti din acea vreme le era cam rusine cu denumirea Clubului ( cu origini rusesti ) , si au vrut sa o schimbe... pai atunci Dinamo , s-au cum s-ar fi numit ea ( gruparea alb-rosie ) ar fi avut vreo doua titluri mari si ... late
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  19. #61
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Steaua - FC National 3-0
    Neaga 2 , Dinita 1
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  20. #62
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by methos
    Desi riscam sa fim criticati ca ne ocupam prea multi de altii, este imposibil de trecut cu vederea magaria ordinara pe care stelistii o arunca etapa de etapa in campionatul Romaniei. Nu de alta, dar daca nu o facem noi, nu o face nimeni in Romania. Recentul meci de la Bistrita credem ca a pus capac , doza de nesimtire stelista dovedindu-se inca o data nelimitata. Dupa o prima repriza unde Bistrita refuza pur si simplu sa inscrie iar Campeanu aproape ca era dispus sa se dea la o parte, daca cumva nu sarea dupa mingile care se indreptau spre poarta lui, cu fundasii care faceau gafe ce divizia C, de tot rasul, rezultatul final a fost stabilit, conform contractului si conform dorintelor lui Gigi Becali, caruia nu prea ii plac surprizele. In sarabamda magariilor stelistii si-au gasit, pe langa sclavii obisnuiti gen Timisoara, un aliat puternic intotdeauna in cautare de moduri de "finantare", mismashurile cu casele de pariuri nefind suficiente, anume National Bucuresti. Se pare ca Nationalul si Steaua au facut front comun pentru a depasi Dinamo in cursa pentru titlu. Asa cum multa lume afirma in ultimul timp, acest sezon pare cel mai corect din ultimii ani, atat din punct de vedere al meciurilor, cat si in privinta arbitrajelor. Totusi, unele meciuri, mai ales in acest retur, par mai mult decat dubioase. Concret, Nationalul si-a umplut desaga din timp, pentru a recompensa apoi adversarele Stelei care nu s-au omorat cu firea in meciurile cu ghencistii.A fost mai intai dubla cu Poli Timisoara. Steaua a castigat fara probleme la Timisoara in fata unor adversari parca legati de picioare, banatenii revenindu-si brusc in meciul din Cotroceni, unde au smuls un punct. A urmat dubla cu Alba Iulia, doua meciuri nu chiar atat de suspecte. Totusi si aici regula s-a respectat: ghencistii au castigat clar pe teren propriu cu scorul de 4-1, Alba Iulia recuperandu-si punctele in jocul de acasa cu National. Pana aici nu am sesizat nimic, crezand ca este vorba doar de o simpla coincidenta. Dar, dupa meciurile Steaua - FC Arges si Arges - National, am inceput sa mirosim ceva necurat. Steaua a castigat fara probleme jocul cu Arges, lucru relativ normal, avand in vedere diferenta de valoare. Brusc in urmatoarea etapa, pitestenii si-au revenit miraculos si au invins categoric pe National, un meci pe care toata presa l-a catalogat ca fiind ''un meci prietenesc". In continuare am crezut ca este vorba de o simpla coincidenta, dar si jocurile Oradea - Steaua si National - Oradea au respectat regula de mai sus. Steaua a castigat lejer la Oradea, intr-un meci in care bihorenii au fost deosebit de apatici, desi isi jucau ultima carte pentru a ramane in prima divizie. Bihorenii si-au introdus de doua ori mingea in poarta proprie, spectatorii oradeni taxand din plin lipsa de vlaga a favoritilor. Oradenii stiau insa ca urmeaza un joc cu National, unde isi pot scoate parleala. Asa cum am anticipat de saptamana trecuta, trupa lui Musznay a invins fara probleme in jocul cu National, meciul in sine lasand loc de multe speculatii, in mod normal fiind aproape imposibil pentru oradeni sa castige in Cotroceni. Pe de alta parte, Nationalul a jucat cu o determinare iesita din comun in jocul cu Dinamo, castigand pe merit pana la urma.S-ar putea sa nu fi fost nimic la mijloc, dar coincidenta este mult prea mare, lasand loc de multiple speculatii. Este inadmisibil ce se intampla si speram ca apelul nostru va ajunge la urechile celor care pot face ceva sa curete aceasta situatie. Ma refer la FRF, caci Mitica in mod cert va fi surd la tot !
    Bafta baieti in etapele viitoare, luptam impotriva cancerului fotbalului romanesc numit steaua Bucuresti si avem chiar sansa sa-l eradicam ! NU II LASATI SA CASTIGE !
    bei Hitchcock,
    esti bun de regizor , da' tu poti sa scrii si scenariul ... ca esti tare !
    Inca la nimeni nu i-a mai "fatat" mintea astfel de prostii ...
    Adica Nationalul da punctele pe care adversarii Stelei le cedeaza
    Poate n-ai auzit de problemele financiare ale clubului (?) ( ma refer ca Steaua a premiat la aceea vreme victoriile in fata lui Dinamo si Rapid ) , sau de bataia ,de la vestiar , dintre Gigel Coman si Sylla ...
    CANCER , poti sa-i spui fara sa te bata Dumnezeu , doar lui Dinamo !
    Jocuri dubioase ... erori umane ... victorii norocoase ... joc urit = Dinamo
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  21. #63
    senior samor03's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    PHONEIX U.S.A.
    Posts
    198
    Reputatie
    1
    sper sa bata steaua
    POLI L'OM

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •