View Poll Results: Pronostic

Voters
32. You may not vote on this poll
  • 1

    22 68.75%
  • X

    6 18.75%
  • 2

    4 12.50%
Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 22 to 42 of 65

Thread: Etapa 26: Dinamo - Gloria

  1. #22
    junior
    Join Date
    May 2004
    Posts
    59
    Reputatie
    1
    au shimbat regia... fara autogoluri duminica asta...

  2. #23
    sport legend Saber Rider's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    S.S.C.
    Posts
    1,356
    Reputatie
    1

    Exclamation

    Pai cine a vazut CU ADEVARAT meciul de la Bistrita cu Steaua a vazut ca Paraschiv, nemarcat, a dat gol cu capul din careu dintr-un corner.
    Dar nu stiu daca voi a-ti vazut meciul lui Dinamo cu Rapid cand Barcauan, nemarcat, a dat gol cu capul din careu dintr-un corner.
    Cat despre golul 2 al Stelei de la Bistrita, poate (POATE) ati vazut si meciul Steaua - Rapid = 3 - 3 cand Radoi a gafat in pozitie de ultim aparator si Niculae a profitat si a dat gol, exact ca faza lui Neaga de la Bistrita. Doar ca s-a intors moneda, macar daca se intorcea in meciul cu Dinamo era mult mai bine pentru Steaua, dar asta e. Numai voi nu acceptati ideea !

    Lol de lol, deci ... "dramatic" !!!
    chiar ca "dramatic" !

    Asa va place voua sa fiti numai SUBIECTIVI ! Nu va uitati la Corpodean si altii ca el cum arbitreaza cu Dinamo (adica cum "gresesc" ei decisiv numai in favoarea lui Dinamo, nu auturi si cornere).

  3. #24
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Nu stiam ca noi n-avem voie sa fim subiectivi, sa se spuna atunci cine are voie si cine nu...e destul de nasol cand esti si tu atacat cu aceleasi arme cu care ai atacat la randul tau pe altii, nu?

    Dinamo va castiga jocul, daca Bistrita joaca la fel cum a facut-o etapa trecuta va fi scor, daca va lupta la sange, asa cum cred ca o va face cu noi, va fi doar 2-0.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  4. #25
    sport legend Saber Rider's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    S.S.C.
    Posts
    1,356
    Reputatie
    1
    Pai tocmai ca eu v-am aratat prin niste faze asemenatoare ca nu e tocmai cum ziceti voi ca e. Deci Subiectivitatea asta va orbeste.
    Inca o data "dramatic" !!
    Puteti fi subiectivi pana la Dumnezeu, dar OBIECTIVITATEA e mult mai respectata !!

  5. #26
    junior
    Join Date
    May 2004
    Posts
    59
    Reputatie
    1
    ati mai avut meciuri dramatice (la timisoara, oradea)... probabil ca si cu nationalul tot dramatic o sa fie... a, si sa nu uit, craiova deja si-a anuntat disponibilitatea, asa ca va mai asteapta inca o dramatizare (scenariul si regia: mihai viteazul)... dar obiectivitatea voastra nu le descopera...
    poate la galati sa mai trebuiasca sa jucati, daca cei de acolo chiar vor in uefa...
    cat despre grija voastra permanenta despre cine si cand poate sa ne invinga sau sa scoata un meci egal, a avut dreptate dinu cand v-a zis-o pe aia cu drumul lung... degeaba v-ati "oparit" asa de tare, ca are dreptate...

  6. #27
    sport legend Saber Rider's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    S.S.C.
    Posts
    1,356
    Reputatie
    1

    Thumbs down Dramatic castiga Dinamo pe finaluri cu arbitrii ....

    Dramatice au fost poate meciurile castigate de Dinamo cu arbitrii (Craiova, Farul, Arges). (penalty aiurea pentru Dinamo cu Farul plus gol cu un om in offside-vezi faza cu Mutica in Steaua-Rapid , unu clar pentru Craiova neacordat plus hent la golul lui Dinamo , eliminare pentru Arges ).
    Cat despre Dinu, mai bine nu aduceai discutia El e bun doar la filosofia fotbalului, ca la FOTBAL concret n-are nici o treaba. De fapt d-aia l-au si pus pe linie moarta conducerea.

  7. #28
    junior
    Join Date
    May 2004
    Posts
    59
    Reputatie
    1
    citeste cotidianul (se pare ca n-au ajuns inca "rahatul, jeleurile si maslinele" din partea lui gigi la redactie). va dau in gat...

    in tur, din ce mai tin minte: la bacau, la ploiesti, la ... revedere...

    p.s. la meciul cu voi n-a fost nimic, nimic? asta-i culmea...

  8. #29
    junior
    Join Date
    May 2004
    Posts
    59
    Reputatie
    1
    si despre dinu, romania nu a jucat inca un meci oficial de maniera celui cu tara galilor...

    drept este ca a si pierdut aiurea pe mana lui silvica-farafrica acel meci de la bratislava...

  9. #30
    sport legend Saber Rider's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    S.S.C.
    Posts
    1,356
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Alt Dan
    si despre dinu, romania nu a jucat inca un meci oficial de maniera celui cu tara galilor...

    drept este ca a si pierdut aiurea pe mana lui silvica-farafrica acel meci de la bratislava...
    Eu vorbeam de Dinu antrenor la Dinamo ! Nu de Dinu antrenor acu 15 ani sau jucator acu 25 de ani !
    Iar despre meciurile Nationalei fara Dinu inseamna ca tu nu ai vazut pesemne meciurile de la WorldCup ! (de te-ar auzi Hagi!)

  10. #31
    junior
    Join Date
    May 2004
    Posts
    59
    Reputatie
    1
    le-am vazut pe toate si m-au facut fericit (sau m-au amarit)... vorbeam de maniera de joc... cum si la dinamo, meciuri ca cele cu benfica (la lisabona) sau rapid (in giulesti) au fost urmate de partidele retur (din pacate)...
    ce-am spus despre dinu se referea doar la faptul ca el a RASPUNS foarte plastic ingrijoratelor "personulitati" steliste me-me, sase-sase si "filosofu'"...
    Last edited by Alt Dan; 12th May 2004 at 02:29.

  11. #32
    senior samor03's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    PHONEIX U.S.A.
    Posts
    198
    Reputatie
    1
    vreau sa vina dinamo ca lider la timisoara.deci 1 solist . iar de la noi va pleca de pe locul 2.
    POLI L'OM

  12. #33
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Alt Dan
    le-am vazut pe toate si m-au facut fericit (sau m-au amarit)... vorbeam de maniera de joc... cum si la dinamo, meciuri ca cele cu benfica (la lisabona) sau rapid (in giulesti) au fost urmate de partidele retur (din pacate)...
    ce-am spus despre dinu se referea doar la faptul ca el a RASPUNS foarte plastic ingrijoratelor "personulitati" steliste me-me, sase-sase si "filosofu'"...
    me-me , sase-sase , filosofu
    au in Stefan cel Mare ceva corespondenti :
    Me-Me = porcea butelie-dansatorul , care daca ar vb cu scopalamina la parchetul anti-coruptie , Dinamo ar cam trebui sa predea cam multe trofee ...
    Victor Piturca = falcosu , da' aici e jale mare caci falcosu inca este la gradinita cu palmaresu'...
    Filosofu' - n-are corespondent la Dinamo - grupare militiano-********a care traieste pe bani publici ...
    Poate ne povestesti ceva de Cohn care si-a parasit nevasta bolnava si copii ca sa se zbenguiasca cu o blonda care vrea sa ajunga artista ...
    S-au de Dinu , care are doi copii din flori , pete pe fata si multe in suflet ( MOARTEA LUI ALBAN )...
    S-au poate l-ai uitat pe Netoiu un super actor cu un trecut extrem de luminos pe la Rocar Bucuresti , apoi Craiova si , in sfirsit , la Dinamo . Tipul mai fiind si cel mai mare geambas de jucatori din Romania ...
    Cam asta este flora si ... fauna la vedere !
    C-ar mai fi loc si de ceva ghenerali !
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  13. #34
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Dinamo - Gloria 0-1 , gol Danciulescu in propria poarta ... in min 90+1
    se pare ca pina aici le-a fost ...
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  14. #35
    I see you RstInPc's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,149
    Reputatie
    1

    Talking

    Hai ca asta-i cea mai buna gluma Te pomenesti ca o s-o bage si cu mana iar Dinamo va contesta cu vehementa golul spunand ca este viciere de rezultat
    [COLOR=Red]Am zis si eu, n-am dat cu paru' ...[/COLOR]

  15. #36
    incepator
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Timisoara
    Posts
    5
    Reputatie
    1
    sI EU ZIC CA BATE DINAMO DAR JOCUL O S AFIE EXTREM DE GREU FARA BARCA SI ALISTAR

  16. #37
    incepator
    Join Date
    May 2004
    Posts
    1
    Reputatie
    1
    Desi nu va fi un meci usor, eu cred ca Dinamo este favorita si va castiga. Orcum este un meci de vazut.

  17. #38
    junior
    Join Date
    May 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    50
    Reputatie
    1
    Sper sa iasa un meci frumos ca cel din etapa trecuta si sa bata Dinamo lejer. Cu toate ca, nu se va putea aplica aceeasi tactica precum in meciul cu Rapid. Atunci Andone a intuit ca Rapidul va iesi la joc si va incerca sa construiasca, sa atace si a replicat cu acel pressing foarte sustinut. Acum, Gloria va aplica o tactica asemanatoare cu cea din meciul cu Steaua, baricadandu-se in aparare si mizand pe contraatacuri din doi oameni. Sper sa nu sufere faza de constructie la Dinamo si mai sper sa dea si Niculescu un gol, ca iar prinde sete
    "Talk sense to a fool and he calls you foolish."
    Euripides, Bacantele

  18. #39
    incepator
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    33
    Reputatie
    1
    ATENTIE catei!!!!!!!!!!!!!!!TIMISOARA va asteapta.Aici veti pierde campionatul.100%POLI

  19. #40
    junior radhoo's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    71
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by danny-boy
    ATENTIE catei!!!!!!!!!!!!!!!TIMISOARA va asteapta.Aici veti pierde campionatul.100%POLI
    hai Poli!!!
    hai Steaua!!!

    Nu am cum sa vad meciul, insa dupa ce scrie pe net la desfasurarea jocului, se pare ca din nou BULANUL e la el acasa pe stefan cel mare: bara Gloria si gol dinamo... din nou din 11 metri
    [COLOR=Blue]F.[/COLOR][COLOR=Red]C.[/COLOR] [COLOR=Blue]ORA[/COLOR][COLOR=Red]DEA[/COLOR]

  20. #41
    junior
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Timisoara
    Posts
    129
    Reputatie
    1
    Si uite asa inca 3 puncte la Dinamo. Penalty, danciulescu se apropie de balon si ...... gol.
    Si cand te gandesti ca bistrita a avut si bara, mai sa crezi ca puteau sa castige.

  21. #42
    senior Jhan's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    182
    Reputatie
    1
    Bah stelistilor,sa va fie rusine,uitati-va cum joaca Gloria cu Dinamo,ati cumparat-o si pe asta! Dupa Oradea,si National.Sunt convins ca diseara Nationalul nu va pune nici o piedica Stelei si la pauza deja va fi vreo 2-0 pt Steaua.Rusineeeeee!
    Attacking is the best defence!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •