Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 40

Thread: CEAHLAUL - UNIVERSITATEA ( comentarii inainte si dupa meci !)

  1. #1
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1

    CEAHLAUL - UNIVERSITATEA ( comentarii inainte si dupa meci !)

    Un meci in care imi doresc victoria echipei mele favorite...va fi insa extrem de greu ... cei din Piatra Neamt se vor mobiliza exemplar pentru acest meci , care poate fi decisiv in lupta pentru evitarea retrogradarii...
    In cazul unei victorii a Craiovei nemtenii vor ajunge la un foarte ingrijorator
    - 12 la adevar! Va fi deci foarte greu dar cu atat mai apreciat... Va fi , in mod sigur un meci foarte aspru , probabil cu multe cartonase galbene.

    Pronosticul meu : 1 - 1 ! Golul Craiovei : Lutu

    Butoiasul de bere ramane in joc si se va acorda pentru rezultat corect ghicit in urmatoarele variante : egal sau victopria Craiovei!
    La rezultat corect ghicit conteaza cine ghiceste mai multi marcatori , urmatorul criteriu fiind tragerea la sorti! Succes!

  2. #2
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Parerea mea este ca o sa-i infundam pe moldoveni si mai rau in zona retrogradarii, vom castiga acest meci cu 1-0, gol marcat de NJock!
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  3. #3
    junior
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    C R A I O V A
    Posts
    52
    Reputatie
    1
    Eu sunt mai rezervat in privinta scorului. Imi doresc victoria insa imi e frica ca ne vor depasi pentru ca vor munci mai mult, vor alerga mai mult. Ai nostri inca nu stiu sa abordeze un meci in deplasare.Rednic mai are de lucru la capitolul asta.
    [B][COLOR=Blue][B]FORZA STIINTA[/B][/COLOR][/B]

  4. #4
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Va lipsi Preda , suspendat pentru cumul de cartonase galbene..Oricum eu nu ma omoram dupa el... este destul de pirpiriu , nu prea are fizic de fotbalist!
    probabil vor reintra Iordache si Murgan....vom vedea ce pregateste Rednic!

  5. #5
    manager Ravelly's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Navodari
    Posts
    330
    Reputatie
    1
    Va fi un meci foarte greu, cred ca lacatus isi doreste o revansa in primul rand fata de suporterii Stiintei. Apoi ei au "cutitul la os", pe cand noi ne-am micsorat considerabil sansele la o cupa europeana.
    Eu sper totusi sa plecam cu cele 3 puncte (nici 1 nu ar fi rau)

  6. #6
    sport legend sorinl's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Posts
    368
    Reputatie
    1
    va fi 1-0 pentru ceahlaul,golul va fi inscris in a doua repriza,ca urmare a unei faze fixe.autorul golului -bogdanovici

  7. #7
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    In urma rezultatelor de ieri , meciul devine si mai greu pentru Ceahlaul... Craiova este doar la doua puncte de locul trei , iar Rapidul are ( daca nu ma insel ) un meci foarte greu la Ploiesti....
    Pe de alta parte este posibil ca Rednic sa stea in tribune in aceasta etapa si pe banca sa apara presedintele clubului , Pavel B, cel care a condus echipa in tur!

  8. #8
    incepator
    Join Date
    May 2004
    Posts
    28
    Reputatie
    1
    2 - 0 pentru Craiova... goluri Plesan si Lutu.... Nu stiu insa cine arbitreaza , pentru ca va fi un meci in care adversarii vor juca la rupere... sper sa fie un arbitru care sa tina meciul in mana... Stie cineva daca astayi dupa amiaza va mai fi antrenament?

  9. #9
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    A fost antrenament. Au participat toti jucatorii din lot in afara de Plesan , invoit deoarece aseara a fost prezent la una din emisiunile de sport si a stat pana tarziu..
    Dupa antrenament echipa a mers la cantonament si apoi au plecat deja cu autocarul spre Piatra Neamt! Vor dormi in aceasta seara la Focsani. Atmosfera in lot este destul de buna si jucatorii spera intr-o victorie in meciul cu Ceahlaul.
    De la antrenament a lipsit si Rednic care se va intalni cu echipa pe traseu , se pare la Pitesti!

  10. #10
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    In Focsani lotul Universitatii este cazat la hotelul "Vrancea" . Maine , in cursul diminetii va avea loc o ultima sedinta de antrenament , dupa care se va pleca spre Piatra Neamt. Fotbalistii vor locui la Grand hotel. Imediat dupa meci vor pleca spre Bucuresti si vor dormi seara la hotel Lebada.
    Partida va fi condusa la centru de Sorin Corpodean , ceea ce consider o veste relativ buna fiind un arbitru care nu cred ca va accepta jocul dur , la intimidare.
    Rednic va sta pe banca tehnica la acest meci , deoarece sedinta comisiei tehnice respective va fi abia joi si o eventuala suspendare se va opera in etapa urmatoare ( la Craiova , cu FC Arges ). In afara lui Preda nu va face deplasarea nici Madalin Murgan , care la antrenamentul de astazi s-a reaccidentat , suferind o noua entorsa la glezna dreapta.
    Last edited by EDMOND_; 11th May 2004 at 01:13.

  11. #11
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Corpodean e omul lui pinalty, intotdeanua ne-a furat...in plus...a aranjat stefan sa nu se televizeze meciul ca sa nu ne fure in public...
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  12. #12
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,059
    Reputatie
    1
    nu a aranjat Stefan asta .... dar nu are importanta!
    oricum tre sa joace ai nostrii, Rednic sa-i puna la bataie si pe cei care au fost folositi mai putin pt. a-si clarifica optiunile legate de viitorul sezon :p
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  13. #13
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Sper sa nu joace cu Plesan titular, aia sunt in stare sa-l termine pe Mihaita, 2 ani nu mai prinde echipa...si eu sunt de parere ca Rednic ar trebui sa inceapa cu jucatorii care nu prea au evoluat sezonul asta!
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  14. #14
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Mai Ady , iar postezi doar asa , de dragul artei ? Meciurile Ceahlaului nu se televizeaza pentru ca nu se inghesuie televiziunile , in general meciurile acestei echipe sunt meciuri urate si fara priza la public... Si nici nu imi aduc aminte nemtenii sa termine pe cineva asa cum zici tu... ar trebui sa nu mai joace nici Guso , ca este chiar mai important decat Plesan.... hai sa nu exageram inutil. Si de unde pana unde Corpodean este omul lui Stefan ? E prima oara cand aud asta..... Am inteles ca este posibil sa intre Iordache si Lutu din primul minut si chiar si Stoianof o repriza.

  15. #15
    sport legend sorinl's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Posts
    368
    Reputatie
    1
    ady,exceptandu-l pe pompiliu stoica,scos din circuit acum vreo patru ani de costel ilie,la un meci cu astra,chiar ca nu stiu sa fi aranjat ceahlaul pe cineva.din contra,nemteanu a fost stopat pe cand era in plina ascensiune de un fault care l-a cam scos din echipa vreun an.
    meciurile ceahlaului nu-s mai urate decat media diviziei a.la urma urmei nici ceahlaul nu joaca singuri,si cand faceau spectacole gen 5-4 cu bistrita,lumea tot nemultumita era...
    oricum eu sper la un meci frumos si la o victorie pietreana.dupa aia din partea mea bateti-i pe toti...

  16. #16
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by EDMOND_
    Mai Ady , iar postezi doar asa , de dragul artei ? Meciurile Ceahlaului nu se televizeaza pentru ca nu se inghesuie televiziunile , in general meciurile acestei echipe sunt meciuri urate si fara priza la public... Si nici nu imi aduc aminte nemtenii sa termine pe cineva asa cum zici tu... ar trebui sa nu mai joace nici Guso , ca este chiar mai important decat Plesan.... hai sa nu exageram inutil. Si de unde pana unde Corpodean este omul lui Stefan ? E prima oara cand aud asta..... Am inteles ca este posibil sa intre Iordache si Lutu din primul minut si chiar si Stoianof o repriza.
    Aha, deci am inteles eu gresit, nemtenii sunt niste Sfinti, care reprezint armonia Diviziei A, fara ei fotbalul romanesc nu ar mai avea aceiasi dimensiune...hai sa fim seriosi, toata lumea stie cat de dur se joaca la piatra neamt, se stie ca arbitrii arbitreaza cu frica pana peste gat sa nu le faca pinalty ceva...foarte bine ca Rednic joaca cu Iordache, Lutu si Stoianof, in felul asta o sa-i plimbam pe nemteni pe tot terenul, iar dibacia lui Lutu va face diferenta in acest meci!
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  17. #17
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Nu am zis ca sunt niste sfinti. Ti-am explicat de ce nu se televizeaza , tu vorbesti de ceea ce a fost anul trecut...daca nu au ajuns informatiile in Kuweit ..pot sa-ti spun ca in anul in curs Stefan a fost "servit" in general cu arbitri care nu ii convin...si care nu prea au permis jocul dur... si asta este una din cauzele pentru care Ceahlaul este in lupta pentru salvarea de la retrogradare... incearca si fii mai selectiv in ceea ce postezi si pleaca de la ideea ca poti sa nu ai dreptate... eu nu simpatizez in nici un fel Ceahlaul , insa nu-mi plac acuzatiile gratuite ( ca Stefan a aranjat cu Televiziunea , ca Plesan o sa fie macelarit , ca arbitrii o sa fie cu ei... ) Ce naiba, nu suntem babe.... Sa intre in teren si sa castige... Vom comenta atunci cand vor fi probleme.

  18. #18
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Stefan e disperat, va face orice ca sa scape de la retrogradare, dupa meciul asta ne vom lamuri daca stefan mai are sau nu putere in fotbalul romanesc. Craciunescu incearca prin toate metodele sa-l retrogradeze pe stefan...dar sa nu uitam ca in acelasi timp el vrea ca rapidul sa se duca in uefa...
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  19. #19
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    "Craciunescu incearca prin toate metodele sa-l retrogradeze pe stefan... "
    Nu comentez. Te sfatuiesc insa sa citesti de trei ori un mesaj inainte de a-l posta pe forum.... Si nu intru in polemici cu tine pentru ca suntem de categorii diferite ..si pentru ca te contrazici tu singur destul de la un mesaj la altul...

    cat priveste meciul cu ceahlaul , pentru mine este un meci ca oricare altul... nu vad de ce m-as teme mai mult de Ceahlaul decat de Timisoara , de ex....

  20. #20
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    EDITIE SPECIALA

    "O "Fiară" încoltită

    Valentin PRIBEANU

    De mult timp, un meci la Piatra Neamţ nu se mai aseamănă cu un conflict militar, agresivitatea moldovenilor scăzând proporţional cu cea a conducătorului echipei, Gheorghe Ştefan. Ceahlăul nu mai este o grupare formată din nume sonore, ci mai degrabă din câţiva "plăieşi ruginiţi", rămaşi să apere o "cetate" aflată acum în pragul prăbuşirii. Aspiraţiile celor două echipe, la ora confruntării de astăzi, sunt diametral opuse, "alb-albaştrii" încăpăţânându-se să mai creadă într-un miracol, care îi va propulsa spre Europa, în timp ce gazdele luptă pentru evitarea retrogradării. Cum fotbaliştii nemţeni au un final greu de campionat, pentru a evita prăbuşirea în eşalonul secund au nevoie ca de aer de toate cele trei puncte, dar o victorie îi este necesară şi trupei lui Rednic, pentru a spulbera îndoielile celor care afirmă că la Craiova se doreşte performanţă doar din vorbe, nu şi din fapte. Judecând după valoarea loturilor, Universitatea ar putea să obţină cel puţin un egal, chiar dacă "Pinalti" va exercita, probabil, presiunea obişnuită asupra centralului Corpodean, un "fluieraş" care poate arbitra excelent, dar şi decide după bunul plac soarta unui meci. Mai mult, gazdele au infirmeria plină, şi la acest capitol "juveţii" având avantaj. Pe umerii "alb-albaştrilor" mai cade o sarcină grea, aceea ca prin evoluţia şi dăruirea lor pe teren să-l facă pe "Puriu", care va sta în tribună la acest meci, să nu se mai gândească la o eventuală revenire în "Grant", iar pe conducătorii clubului să-i determine să investească serios într-o echipă care vrea performanţă. Nu în ultimul rând, va conta şi dorinţa revanşardă a unui Marius Lăcătuş alungat, nu cu mult timp în urmă, din Bănie. În aceste condiţii, se va juca la victorie de ambele părţi, oaspeţii având atuul unui "N-avem nimic de pierdut", iar gazdele pe cel al "Fiarei" încolţite.

    Avantaj pentru olteni sub Pietricica

    Ceahlăul şi Universitatea Craiova s-au întâlnit până acum de 21 de ori. Moldovenii au învins în şase partide, patru s-au terminat la egalitate, iar în 11 s-au impus craiovenii. Pe teren propriu, Ceahlăul s-a impus în patru dintre cele 10 partide disputate sub Pietricica, un meci s-a terminat la egalitate, în timp ce "juveţii" au învins de cinci ori. În ultimul joc în deplasare contra echipei pregătite în prezent de Marius Lăcătuş (pe 24 mai 2003), "alb-albaştrii" au ieşit pierzători, moldovenii impunându-se cu 3-0. (L. C "

  21. #21
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Se pare ca inceputul este excelent pentru noi! 1-0 in minutul sase , Borbely..din centrarea lui PLesan! Sper ca golul sa toarne plumb in ghetele nemtenilor!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •