Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 37

Thread: Tenis Masters Series - Hamburg

  1. #1
    senior
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    200
    Reputatie
    1

    Tenis Masters Series - Hamburg

    Ultimul turneu pe zgura inainte de Roland Garros incepe luni. Ai nostri au picat nici foarte bine nici foarte rau. Pavel va infrunta un jucator venit din calificari dar in turul 2 va trebui sa treaca de invingatorul meciului Henman-Hewitt (din fericire nici unul din ei nu este in forma maxima sau comfortbil cu zgura). Hanescu va juca cu Mirnyi si daca va trece de el va juca probabil cu neamtul Schuetler pe care l-a batut o data anul acesta. In turul 3 Pavel ar putea juca cu Hanescu pentru un loc in sferturi.....ce vis frumos. Sa le tinem pumnii.

    Hai romanii.

  2. #2
    Tennis Pro DJ Klaus's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    NCAA
    Posts
    2,092
    Reputatie
    1

    Am Rothenbaum - Hamburg

    May 10 - 16, 2004
    Tennis Masters Hamburg

    German Tennis Federation
    Hallerstr. 89 / 20149 Hamburg / Germany
    Phone: +49 (40) 411 78 210

    Tournament Director: Walter Knapper
    Tournament Chairman: Boris Becker

    Surface: Claycourt
    Draw size: 64
    Prize money: €2,425,000
    2003 Champion: Guillermo Coria
    Modus: Best of Three through semifinals, Best of Five final

    Cam acestea ar fi principalele detalii despre turneul masters din Hamburg

  3. #3
    Tennis Pro DJ Klaus's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    NCAA
    Posts
    2,092
    Reputatie
    1

    Pavel in primul tur

    Meciul dintre Andrei PAVEL (ROM) si Cyril SAULNIER (FRA)[Q] din primul tur va incepe la ora 12 (ora Romaniei) pe terenul M2!

    TV Sport va transmite integral turneul de la Hamburg zilnic de la 12 la 19! Din pacate meciul lui Pavel nu-l vom putea vedea pe Tv Sport dar il vom transmite LIVE pe forumul de tenis Onlinesport in sectiunea
    Tennis ***LIVE***

  4. #4
    Tennis Pro DJ Klaus's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    NCAA
    Posts
    2,092
    Reputatie
    1

    Spania vs Argentina

    12 jucatori spanioli si 5 argentinieni se afla pe tabloul principal al turneului de la Hamburg ! Vom vedea din nou un turneu dominat de Spania si Argentina ?
    Ramane de vazut !

    Americanii sau cam convins ca nu prea au nici o treaba cu zgura rosie europeana si nu au trimis decat 2 jucatori : Spadea si Ginepri ! Spadea deja a plecat acasa abandonand in primul tur!

    Fancezii isi incearca si ei norocul cu 5 jucatori dintre care 2 sunt de top: Grojean si Clement ! Grojean deja a pierdut la Safin, inca un francez va juca cu Pavel asa ca ... legiunea franceza va fi decimata !

    Hai Romania !

  5. #5
    senior
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    200
    Reputatie
    1

    Pavel in turul 2

    Andrei castiga cu 6-2, 7-5 in fata lui Saulnier ...urmeaza sa joace cu invingatorul dintre Henman - Seppi. In cateva ore urmeaza jocul lui Hanescu.

  6. #6
    Tennis Pro DJ Klaus's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    NCAA
    Posts
    2,092
    Reputatie
    1
    Ce jucator ar fi mai comod pentru Pavel ? Henman sau Seppi ?

  7. #7
    senior
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    200
    Reputatie
    1
    Nici unul dintre ei nu-i va fi comod lui Pavel. Cu Henman mereu a avut probleme (pana acum nu i-a castigat nici un set din 6 jucate). Insa Henman nu e in forma maxima si nici pe o suprafata pe care exceleaza. Seppi e un italian tanar si inalt care serveste puternic. Are incredere in el pentru ca a ajuns pana in optimi saptamana trecuta la Roma fiind singurul care i-a pus cu adevarat probleme lui Moya, castigandu-i un set. Totusi l-as prefera pe Seppi pt. lipsa experientei.

  8. #8
    Tennis Pro DJ Klaus's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    NCAA
    Posts
    2,092
    Reputatie
    1
    E adevarat ! Seppi ar fi mai comod ...pe de alta parte ai drepatate ; a avut o prestatie buna la Roma dar s-a simtit ca acasa ! Henman la batut pe Pavel dar niciodata pe zgura !

    Sa fiu sincer mi-as dori un duel Pavel-Henman ! Mi-as dori ca Pavel sa se razbune putin ! Eliminand un cap de serie si-ar face drumul mai simplu spre finala !
    Last edited by DJ Klaus; 11th May 2004 at 14:56.

  9. #9
    senior
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    200
    Reputatie
    1
    Da si eu mi-as dori un Pavel-Henman si sa se razbune mai ales pt. finala pierduta la Masters-ul de la Paris. Dar daca nu-l bate ? Mai bine sa joace cu Seppi...cat despre drumul mai usor spre finala ...crede-ma ca e mai bine sa-l elimine altul pe Henman si sa joace Pavel cu Seppi decat sa trebuieasca sa o faca Andrei ca sa aiba drumul mai usor.

  10. #10
    Tennis Pro DJ Klaus's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    NCAA
    Posts
    2,092
    Reputatie
    1
    Si atunci ce ar trebui sa faca Pavel ? Sa se fereasca toata viata de jucatorii mari de teama sa nu se impotmoleasca in primele tururi ? cum o sa ajunga un jucator de Top 10 ? Eliminand numai pe cei din pozitiile inferioare ale clasamentului ?

  11. #11
    senior
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    200
    Reputatie
    1
    Nu asta am zis. Pavel a eliminat destui jucatori de top in ultima vreme oricum. Dar de ce sa nu aiba si el primele 2 tururi mai usoare ca oricum apoi vrand nevrand va trebui sa dea piept cu jucatori de valoare. In plus ai vazut ce s-a intamplat cand a cazut cu Federer in primul tur la cateva turnee. De ce sa nu se rodeze cu jucatorii buni in fazele finale si daca e sa piarda sa o faca macar castigand niste bani si puncte ! Mai lasa-l sa aiba si noroc ca ghinion a avut destul pana acum in primele tururi. Aaaa si inca un amanunt. Toti jucatorii astia mari carora le iei tu partea indirect pana acum in primele tururi au avut mereu meciuri usoare ei fiind capi de serie...Andrei in schimb a trebuit mereu sa treaca de unul dintre ei ca sa ajunga mai sus pe tablou...inclusiv prin primul tur. Acum insa va incepe si el sa fie cap de serie si va avea viata mai usoara. Nu doar el isi doreste asta ci orice jucator...ca de-aia a muncit si a jucat bine la turneele astea ca sa fie si respectat.
    Last edited by Florin2004; 11th May 2004 at 15:13.

  12. #12
    Tennis Pro DJ Klaus's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    NCAA
    Posts
    2,092
    Reputatie
    1
    Ca sa nu mai intalneasca jucatori mari in primele tururi ar trebui sa fie cap de serie ! Crezi totusi ca Seppi ,care ar doar 20 de ani, ar putea sa-l bata pe Henman care si el a avut un parcurs bunicel la Monte Carlo parca !?

  13. #13
    senior
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    200
    Reputatie
    1
    Sincer nu cred ca Seppi il va batea pe Henman insa e tanar nu stiu prea multe despre el si potentialul lui. Dar partea nasoala e ca daca il bate pe Henman nu inseamna ca ar fi si bun ? Si atunci meci greu ar avea si Andrei. Asa ca idea cam e ca nu prea mai ai meciuri usoare (mai ales in turneele astea mari)....daca te uiti pe meciurile de ieri deja vezi cati jucatori buni au parasit turneul. Orice victorie e pretioasa sa speram ca Andrei va obtine cat mai multe si in Germania unde dealtfel e si rezident si poate ii va fi mai usor intr-un mediu mai familiar.

  14. #14
    Tennis Pro DJ Klaus's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    NCAA
    Posts
    2,092
    Reputatie
    1
    Chiar ! pe cine vezi favorit sau favoriti pentru castigarea turneului ? Eu mizez pe un spaniol : posibil Robredo ! Nu-l vad pe Federer in finala si nici pe Coria care a aratat o forma slaba in primul meci !

  15. #15
    senior
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    200
    Reputatie
    1
    Cred ca turneul asta va avea un castigator surpriza (macar pt. surpafata asta). Sau cel putin nu cotat cu sanse foarte mari. Jucatorii de clasa pe zgura deja si-au facut incalzirea pt. Roland Garros : Moya si Coria in special. Acum ca marele turneu se apropie probabil ca ei vor juca mai prudent spre a evita o eventuala accidentare. Ca sa zic si niste nume as incerca un Safin sau Haas..oricum ce cred eu e ca turneul asta va avea un castigator mai putin asteptat.

  16. #16
    Tennis Pro DJ Klaus's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    NCAA
    Posts
    2,092
    Reputatie
    1
    Hanescu va juca cu Mirnyi astazi in jurul orei 15 (ora Romaniei) pe terenul M4!
    Poate Victor sa treaca mai departe ? Jucatorul din Belarus la batut anul trecut pe Hanescu tot pe zgura intr-un meci destul de strans 6 3 ; 3 6 ; 4 6!
    Last edited by DJ Klaus; 11th May 2004 at 16:22.

  17. #17
    Tennis Pro DJ Klaus's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    NCAA
    Posts
    2,092
    Reputatie
    1
    Avem 2 jucatori romani in turul 2 !
    Pavel - Henman
    Hanescu - Burgsmuller

  18. #18
    Superbull dlgicu's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Boston
    Posts
    832
    Reputatie
    1
    O corectura mica: Victor Hanescu - Ivan Ljubicic in turul doi. Cei doi nu s-au mai intalnit pana acum, dar Ljubicic are un palmares si o pozitie in clasamentul ATP superioare. Cred insa ca cei doi romani se vor intalni in turul al III-lea!
    Dimineata aerul curat s-ar putea sa-ti sparga fata

  19. #19
    Tennis Pro DJ Klaus's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    NCAA
    Posts
    2,092
    Reputatie
    1

    Pavel & Hanescu in action

    Intr-adevar ... pe Ljubicic l-am vazut de vrei 3 ori jucand! Este un jucator solid, destul de mobil , cu lovituri naprasnice si un serviciu devastator ! Cred ca meciul lui Victor este mult mai dificil decat cel al laui Andrei !

    Andrei va intra astazi pe terenul M1 in jurul orei 15 (ora Romaniei) unde il va intalni pe Tim Henman ! Castigatorul va juca cu Hanescu sau Ljubicic!

  20. #20
    senior
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    200
    Reputatie
    1

    Andrei favorit

    Desi Henman este cap de serie nr. 5 la casele de pariuri Pavel ete favoritul ...la unul din siteuri cotele sunt : Pavel - Henman 1.63 2.00 si Ljubicic - Hanescu 1.47 2.30 . Hai baieti !

  21. #21
    senior
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    200
    Reputatie
    1
    Andrei il spulbera pe Henman cu 6-2, 6-2. Bravo Pavelica ! Tine-o tot asa...la Roland Garros ar trebui sa fie cap de serie si avand si forma in care este acum daca o sa fie constant o sa fie un pericol mare pentru oricine. Hai si tu Hanescule ca vrem un roman in sferturi asigurat.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •