Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 40

Thread: Romania - Lituania in Gruia

  1. #1
    sport legend ensic's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Cluj
    Posts
    1,971
    Reputatie
    1

    Romania - Lituania in Gruia

    Federația Română de Fotbal a anunțat că prima partidă a reprezentativei României din preliminariile pentru Campionatul Mondial 2010, cu Lituania, se va disputa la Cluj pe stadionul "Dr. Constantin Rădulescu"
    gsp

    Nu imi amintesc cand a jucat nationala ultima data la Cluj.

  2. #2
    vraciul spartacus's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    1,173
    Reputatie
    1
    Sa fie intr-un ceas bun. Poate asa vedem si ceva jucatori cfristi la nationala. Daca nu...nu

    Hai Romania!!!

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    MARAMURESEAN
    Posts
    3,800
    Reputatie
    0
    Asta inseamna ca o sa se intoneze imnul ungariei si se va arbora steagul ungariei...

  4. #4
    sport legend ensic's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Cluj
    Posts
    1,971
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Dani3l View Post
    Asta inseamna ca o sa se intoneze imnul ungariei si se va arbora steagul ungariei...
    Omule bun, chiar nu ratezi nici o ocazie sa iti etalezi prostia becaliana?
    Last edited by ensic; 3rd July 2008 at 18:55.

  5. #5
    lejendă
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    București
    Posts
    7,257
    Reputatie
    1
    Foarte fain, naționala trebuie să fie văzută de câte mai multe orașe din provincie!

  6. #6
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    14,307
    Reputatie
    1
    Foarte bine... Hai Romania !!!

  7. #7
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Dani3l View Post
    Asta inseamna ca o sa se intoneze imnul ungariei si se va arbora steagul ungariei...
    îi jignești pe românii din Cluj ...
    românii din Cluj îi urâsc pe unguri mai multe decât o facem noi ceilalți ...
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  8. #8
    parerea mea tu26dor's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    iasi/piatra neamt
    Posts
    4,278
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Dani3l View Post
    Asta inseamna ca o sa se intoneze imnul ungariei si se va arbora steagul ungariei...
    nationala Romaniei ... esti frustrat rau!!!

    on toppic: prin primavara se zvonea ca acest meci se va desfasura la piatra neamt... e curios ca s-au razgandit... oare stefan a iesit din gratiile federatiei? hi hi...
    in fine... important e ca nu se joaca la bucuresti. in provincie nationala e oricand si oriunde primita cu bratele deschise.

  9. #9
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    la ce scandal face Ștefan acum ... e și normal să nu se mai joace acolo
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Mai multe locatii
    Posts
    128
    Reputatie
    0

    Mentinere

    Quote Originally Posted by Dani3l View Post
    Asta inseamna ca o sa se intoneze imnul ungariei si se va arbora steagul ungariei...
    Aflu cu stupoare faptul ca postezi,cum sa scriu, lucruri total nerfondate aici.

    Sincer, nu inteleg cum de esti atat de afectat ca se joaca la Cluj.Ai fost vreodata acolo? Stii cum sunt oamenii acolo? Stii cums e vorbeste pe strada?

    Daca num,atunci nu mai posta lucruri, care, din punctul meu de vedere, provoaca rasul si absurdul.

    Eu cel putin ma mir cum de ai putut sa scrii asemenea abrsurditati care nu.si au locul aici.

    Daca doresti sa fii respectat in acest forum
    ,atunci fii malaebil oris erios, in nici un caz populist, iti creezi multi,foarte multi care te vor protesta.Si asta pe buna dreptate.


    Eu cel putin iti doresc sa revii cu capul pe umeri si sa fii mai inteligent in ceea ce scrii.Nu vreau sa te jignesc, dar uita-äte numai la ce scri,si cum scri, si pune-te un pic in capul unuia care citteste ce scri tu.Iti place ce vezi?


    Pe viitorul, fii mai atent, atat iti pot scrie.Numai de tine depinde cum vei sti sa iti evoluezi comportamentul pe acest forum.

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    MARAMURESEAN
    Posts
    3,800
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Max Astor View Post
    Aflu cu stupoare faptul ca postezi,cum sa scriu, lucruri total nerfondate aici.

    Sincer, nu inteleg cum de esti atat de afectat ca se joaca la Cluj.Ai fost vreodata acolo? Stii cum sunt oamenii acolo? Stii cums e vorbeste pe strada?

    .
    Da.Stiu.Traiesc in Cluj Napoca de 5 ani.

  12. #12
    Anti-sclavi danpuric78's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Montreal, QC
    Posts
    4,622
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Dani3l View Post
    Asta inseamna ca o sa se intoneze imnul ungariei si se va arbora steagul ungariei...
    Si e vreo problema?
    oricum drapelul si statul roman n-au cum sa fie jignite mai mult decat au fost in ghencea.
    Tiganii au alergie la tricoul alb-rosu

  13. #13
    sport legend ensic's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Cluj
    Posts
    1,971
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Dani3l View Post
    Da.Stiu.Traiesc in Cluj Napoca de 5 ani.
    Unde stai in Cluj de te supara asa tare ungurii? Cumva in podul teatrului maghiar?

    Hai ca inteleg unele intepaturi pe teme nationaliste dar tu chiar ai probleme grave, chiar nu sti unde e limita!

    Daca esti asa sensibil la prezenta ungurilor in Cluj si avand in vedere ca nu esti nascut si crescut aici de ce ai mai venit in Cluj si mai mult decat atat de ce naiba ai ramas aici?

    Ii inteleg pe unii amici din Bucuresti pana la un punct cand vin in Cluj si sunt iritati cand aud maghiara in jurul lor, e neobisnuit pentru ei, dar tu zici ca ai crescut in Maramures ori nu e cu nimic mai putin pestrit etnic Maramuresul decat Clujul. Sa inteleg ca toata viata ai trait intre oameni pe care ii urasti?

    Daca e asa atunci te compatimesc.

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    MARAMURESEAN
    Posts
    3,800
    Reputatie
    0
    ensic:tu imi dai lectii? Tu imi vorbesti de ura?! Cand o sa treci peste ura fata de o echipa,mai vorbim. Du-te si tine morala la copii tai in limba maghiara(daca ai asa ceva).

  15. #15
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    14,307
    Reputatie
    1
    S-a gasit stelistu lu peste parlit, marele nationalist si iubitor de patrie. Parca ai fi becali sa moara Jiji Oricum erai aberant si inainte da acum depasesti orice limita.
    ON foarte bine ca se joaca in Gruia, au stadion frumusel, Nationala primita de 1 milion de ori mai bine decat la stana lu berbecali, si cu asta basta.
    Last edited by Cristian; 5th July 2008 at 12:28.

  16. #16
    sport legend ensic's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Cluj
    Posts
    1,971
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Dani3l View Post
    ensic:tu imi dai lectii? Tu imi vorbesti de ura?! Cand o sa treci peste ura fata de o echipa,mai vorbim. Du-te si tine morala la copii tai in limba maghiara(daca ai asa ceva).
    Ah deci sa urasti un popor e OK dupa standardele tale, doar sa "urasti" un club de fotbal e condamnabil! Ce sa mai zic, m-ai lasat masca, o logica impecabila!

    Intrebarea din postul meu precedent ramane valabila, nu e vorba de a-ti da lectii, sunt doar curios de ce ai ales sa stai intr-un oras cu o minoritate maghiara evidenta din moment ce in mod clar esti deranjat de prezenta lor.

    Tu observ ca vezi lumea in alb si negru, dupa logica ta obligatoriu sunt ungur! Vad ca nu poti concepe ca un roman sa nu urasca o alta natie si sa indemne la intelegere. Vad ca astea iti par valori straine neamului tau! Ei afla ca nu e asa si ca a fi roman nu inseamna a ura tot cea ce nu e romanesc!

    Apropo eu nu urasc nici o echipa de fotbal, sunt dezgustat de una anume insa nu o urasc si mai exact sunt dezgustat de reprezentantul ei de seama.
    Last edited by ensic; 5th July 2008 at 11:55.

  17. #17
    Banned
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    MARAMURESEAN
    Posts
    3,800
    Reputatie
    0
    Nu urasc ungurii.Am prieteni etnici maghiari. N-o mai da in filosofii ieftine! Voi l-ati creat pe personajul in cauza.Daca cat e ziua de mare ii tot pomeniti numele...Suportati-l!
    Intotdeauna am apreciat ce s-a facut la CFR(sportiv si infrastructura)Nu suport mizeriile balenei albe si ungurului,care ne dau lectii de moralitate...cine?!Aia 2?Ei ne explica cum e dreptatea in Romania?
    Cand o sa terminati cu atacurile la adresa Stelei(Ca ne faceti oi,aurolaci) atunci o sa terminam si noi in a va numi "bozgori".Ptr ungurii care tin cu cfr,se mandresc cand le zici ca's o echipa de unguri! Pe romanii care tin pe cfr,se ataca cand le zici ca sunt o echipa de unguri. Sincer,pe stelistii nu-i deranjeaza atata ca ne faceti oi,aurolaci..cat ii deranjeaza pe romanii fani ai cfr-ului,care sunt catalogati echipa de bozgori!
    ps ca fan cfr,sunt mai mari sanse ca tu sa fii bozgor,decat eu sa fiu oaie sau aurolac!
    Last edited by Dani3l; 5th July 2008 at 12:21.

  18. #18
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,140
    Reputatie
    1
    Daca asimilam termenul de oaie, prostiei, cu siguranta ca se poate spune despre tine ca esti oaie.
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  19. #19
    sport legend ensic's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Cluj
    Posts
    1,971
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Dani3l View Post
    Nu urasc ungurii.Am prieteni etnici maghiari. N-o mai da in filosofii ieftine! Voi l-ati creat pe personajul in cauza.Daca cat e ziua de mare ii tot pomeniti numele...Suportati-l!
    Intotdeauna am apreciat ce s-a facut la CFR(sportiv si infrastructura)Nu suport mizeriile balenei albe si ungurului,care ne dau lectii de moralitate...cine?!Aia 2?Ei ne explica cum e dreptatea in Romania?
    Cand o sa terminati cu atacurile la adresa Stelei(Ca ne faceti oi,aurolaci) atunci o sa terminam si noi in a va numi "bozgori".Ptr ungurii care tin cu cfr,se mandresc cand le zici ca's o echipa de unguri! Pe romanii care tin pe cfr,se ataca cand le zici ca sunt o echipa de unguri. Sincer,pe stelistii nu-i deranjeaza atata ca ne faceti oi,aurolaci..cat ii deranjeaza pe romanii fani ai cfr-ului,care sunt catalogati echipa de bozgori!
    ps ca fan cfr,sunt mai mari sanse ca tu sa fii bozgor,decat eu sa fiu oaie sau aurolac!
    Dupa cum ai vazut am ignorat complet recomandarile tale de a tine morala copiilor mei in ungureste, cea ce ar fi foarte greu deoarece nu am copii si nu stiu ce morala as putea tine cu 10 cuvinte cate stiu eu in ungureste! Ti-am ignorat hartuielile ieftine tocmai pentru a nu transforma discutia intr-o porcaiala. Incearca si tu sa ignori rautatile ieftine pe viitor si poate o sa vezi rezultate.

    Intelege odata ca nu e tot una sa pui la indoiala calitatea cuiva de suporter a unei echipe de fotbal sau sa-i pocesti cu buna stiinta numele natiei din care face parte fie el roman sau maghiar!
    Faptul ca esti suporter al unei echipe de fotbal e un act voluntar pe cand nationalitatea nu ne-o alegem noi!
    Echipa de fotbal != nationalitatea unui om!
    Chiar faptul ca faci cu asa usurinta comparatie intre cele doua concepte este socant.

    Interesant ca o comunicare civilizata in opinia ta e "filozofie ieftina".

    P.S. Referitor la "balena alba", balena inteleg ca e corpolent Muresan dar de la ce e alba?
    Last edited by ensic; 5th July 2008 at 12:59.

  20. #20
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Dani3l View Post
    Nu urasc ungurii.
    nici eu
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  21. #21
    me BAK's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    TX
    Posts
    4,470
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ensic View Post
    Daca esti asa sensibil la prezenta ungurilor in Cluj si avand in vedere ca nu esti nascut si crescut aici de ce ai mai venit in Cluj si mai mult decat atat de ce naiba ai ramas aici?.
    pai la foametea din maramures, cel mai sarac judet din ardeal+ in frunte pe lista judetelor defavorizate, oriunde e mai bine
    “I weigh 330,000 pounds…I’m the NBA’s best NFL player, and I’ve always been the sexiest 7-footer in the NBA – for 12 years running.”

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •