Results 1 to 12 of 12

Thread: Troia

  1. #1
    junior
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    50
    Reputatie
    1

    Troia

    Dupa cum stit pe 14 mai este premira filmului Troia.
    Nu stiu ce parere aveti voi,dar din cate stiu pana acum filmul pare ar fi super(plus ca il astept de 2 luni) si Brad Pitt joaca super in el.
    Sa vedem ce o sa fie de capul lui.
    Abia astept.

  2. #2
    Toronto FC 07Ex's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Streetsville, ON
    Posts
    1,227
    Reputatie
    1
    Si eu abia astept sa-l vad. Si in Ro premiera este tot pe 14?

  3. #3
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    L-am vazut azi in Mall. SUPERB ! De multa vreme nu am mai vazut un film atat de bun. Mi-a placut mult,mult,mult.

    Toate personajele sunt magistral jucate...in special Ahile, Hector si Priam.

    Duceti-va sa-l vedeti...si mai vorbim pe urma.
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  4. #4
    Ancient fia's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Pe pârtie
    Posts
    8,522
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Gabriel
    L-am vazut azi in Mall. SUPERB ! De multa vreme nu am mai vazut un film atat de bun. Mi-a placut mult,mult,mult.

    Toate personajele sunt magistral jucate...in special Ahile, Hector si Priam.

    Duceti-va sa-l vedeti...si mai vorbim pe urma.
    Please spune-mi ca glumesti....
    Ce a putut sa-ti placa la acest film?
    Ca regizorul si-a batut joc de Homer? De istorie?
    Ca Ahile se rezuma la un pachet de muchi? (Brad Pitt) Ca nu are nici pic de peronalitate?
    Ca vin aia cu corabiile pe plaja? (Cred ca iti dai seama ca e imposibil....)
    Ca atunci cand merg corabiile si dau aia la vasle se vad urmele de la motoare in apa?
    Ca la primul "razboi" cand e chemat Ahile se trezeste in cort dintre 2 tipe? Mi se pare bataie de joc.
    Sa nu mai spun ca este atat de plictisotor...

    Spune-mi ca ti-a placut si Van Helsing... si m-am prins ce fel de filme iti plac.
    [B][COLOR=DarkRed]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=DarkRed]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  5. #5
    incepator
    Join Date
    May 2003
    Posts
    42
    Reputatie
    1
    prin acest film omuletii si-au batut joc de istorie..si de tot ce am citit eu cand eram mai bighidiu, asa ca...
    [b]SEX IS LIKE NOKIA (CONECTING PEOPLE), LIKE NIKE(JUST DO IT), LIKE PEPSI(ASK FOR MORE), LIKE COCA-COLA (ENJOY IT)![/b]

  6. #6
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    fia..in primul rand nu mai da quote la postul anterior pe forumurile moderate de mine.

    In al doilea rand :

    Brad Pitt face un rol superb. Personajul Ahile este carismatic interpretat. Pitt prin prisma rolurilor pe care le-a jucat cred ca este cel mai mare actor al zilelor noastre. (gandeste-te si tu ce diversitate de roluri a facut)
    Nu cred ca regizorul si-a batut joc de Homer. Cel mult..scenaristul...si nici el. A facut un scenariu adaptat. Crede-ma ca am citit ciclul Troian...si stiu ce si cum s-a modificat...iar modificarile sunt binevenite. Povestea este foarte frumos spusa.
    Da..frate...bataie de joc ca sta Ahile cu 2 tipe in cort. BLASFEMIE ! BLASFEMIE !
    Asa..sa-ti mai zic ca nu ma duc la filme sa ma uit dupa micle greseli...asa cum probabil faci tu. Deci..nu am observat motoarele.
    Plictisitor ? Nici nu am simtit cand au trecut 2 ore 45 ?

    Ce filme imi plac ? Pai...Scary Movie, Spionu Dandana...greutati d'astea.

    ----

    Mergetzi si urmaritzi filmul. Este cu adevarat superb. De nota 10 !
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  7. #7
    Ancient fia's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Pe pârtie
    Posts
    8,522
    Reputatie
    1
    Intr-adevar, Brad Pitt e un actor bun, chiar foarte bun, chiar mi-a placut in majoritatea filmelor de pana acum, dar nu si asta.
    Nu caut, greseli in filme, nu sunt genul ala, dar asta mi-a sarit in ochi.
    Oricum fiecare are dreptul la o opinie, si mie nu mi s-a parut un film bun. Daca nu am "picat" pe aceeasi lungime de unda cu tine asta e.

    P.S. Scuze pentru faza cu quote, nu stiam ca "nu e voie" :p
    [B][COLOR=DarkRed]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=DarkRed]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  8. #8
    sport legend SVensson's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Prin tari straine!!!
    Posts
    536
    Reputatie
    1
    E prea tare filmul. E genul de film pentru toate gusturile
    [B][SIZE=2][COLOR=Red]Sanatate[/COLOR] [COLOR=Blue]acasa [/COLOR] !!![/SIZE][/B]

  9. #9
    sport legend ultra_alba's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Alba-Iulia
    Posts
    352
    Reputatie
    1
    Slabut film,pacat de Pitt ca aveam o parere buna despre el
    suntem din Alba ...deci suntem cei mai buni

  10. #10
    junior
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    50
    Reputatie
    1
    Concluzia

  11. #11
    junior
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    50
    Reputatie
    1
    filmul putea fi mai bine realizat,putea sa respecte mai bine legenda si sa mai bage si ei un zeu pe acolo,o trestie ,o chestie ceva mai spectaculos, adik sarea si piperul.
    A fost un film mediocru,un film de sambata seara dar care la o adik merge vazut.

  12. #12
    Masha Scream Big Sexy's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    730
    Reputatie
    1
    Troia m-a impresionat enorm, dar ce vreti sunt o persoana impresionabila!
    Nu am citit scrierile lui Homer dar asta nu inseamna ca s-ar rasuci Homer prin mormant (l-au incinerat sau l-au inmormantat?) daca ar avea ocazia sa vada ecranizarea. Desi nu-mi place sa recunosc Bradd Pitt s-a aratat ca un actor de mare calibru si a facut un rol excelent. Numai faptul ca au reusit sa faca un film atat de grandios este laudabil. Bataliile, desi nu de lunga durata sunt memorabile. Scenele in care se infrunta pentru prima oara cele doua armate si lupta dintre menelau si ahile sunt realizate cu atentie la detaliu si cu multa pasiune fiindca reusesc sa iti starneasca emotii cu duiumul (eu tineam cu Menelau desi stiam ca o sa moara si mi-am zic ca poate poate :p )

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •