Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 21 of 56

Thread: Larisa Iordache

  1. #1

  2. #2
    sport legend cineva_cineva's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Iasi
    Posts
    1,957
    Reputatie
    1
    Foarte frumos articolul despre Larisa. Multumim mult, Mihai, ca l-ai scanat si ni l-ai dat si noua sa il cititm si multumim si mamei Larisei ca ni l-a pus la dispoiztie! Multumim inca odata!

  3. #3
    suporter vlad001's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    1,385
    Reputatie
    1
    Cred ca am mai vazut o bucata din articol intr-un ziar online, dar nu era decat una din poze acolo. E mult mai frumos sa-l vezi pe tot
    --[B]Blaise Pascal:[/B]
    It is the fight alone that pleases us, not the victory.

  4. #4
    sport legend 21mai's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,083
    Reputatie
    1
    Super, iti multumim, este nemaipomenit!!!! Chiar m-a impresionat ca la 11 ani sa fie asa ambitioasa!!!!Sanatate ii doresc Larisei caci din cele spuse de antrenori etc are un viitor stralucit in fata!!!

    http://www.youtube.com/watch?v=nFbOZvKZPoE extrem de gratioasa si talentata

    http://www.youtube.com/watch?v=gvY6oNvxarU exercitiul ei la barna, executa niste elemente extrem de grele pentru varsta pe care o are

    mihai sper sa nu te deranjeze in vreun fel afirmatia mea: am gasit ca stirea despre larisa iordache se afla in jurnalul national, asta pentru cei care vor sa o citeasca mai clar
    http://www.jurnalul.ro/articole/119086/noua-nadia
    Last edited by mikeyy; 1st July 2008 at 17:01.
    Exista unii oameni care reusesc sa aibe succes chiar si atunci cand nimeni nu crede in ei, dar niciodata
    nu va avea succes unul care nici el nu crede in el insusi.

  5. #5
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Larisa Iordache are deja o adversara pe masura din USA

    http://www.youtube.com/watch?v=9_nD_u-RLhw

    Jordyn Weber are 12 ani

  6. 1st July 2008, 17:00

  7. #6
    sport legend mesteritza's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Timisoara/Caransebes
    Posts
    549
    Reputatie
    1
    da, ai dreptate robert...sper totusi ca larisa sa reuseasca sa-si imbunatateasca si paralele si sariturile..si sa fie sanatoasa
    zambeste si lumea va zambi cu tine...

    Promotia 2009 Automatica si Calculatoare
    "Vom ramane in suflet alb-violeti! Poli suntem noi!"

  8. #7
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Inseamna ca se prevede un duel interesant intre Larisa si Jordyn pt Londra 2012. Sa fie amandoua sanatoase si sa castige Larisa
    Larisa va participa saptamana aceasta la un concurs in Italia....asa ne-a spus mama ei, dar nu stiu despre ce concurs e vorba
    www.fangymnastics.com

  9. 1st July 2008, 17:35
    Reason
    unapropiate

  10. #8
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Americancele se consuma repede, mai ales ca Jordyn este deja tratata ca o vedeta. N-o vad ca mare gimnasta la senioare, in schimb Iordache are marea problema ca nu va apuca decat o competitie importanta inaintea JO

  11. #9
    gymnastics fan ioanavol's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    4,642
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mikeyy View Post
    Inseamna ca se prevede un duel interesant intre Larisa si Jordyn pt Londra 2012. Sa fie amandoua sanatoase si sa castige Larisa
    Larisa va participa saptamana aceasta la un concurs in Italia....asa ne-a spus mama ei, dar nu stiu despre ce concurs e vorba
    n-o fi aceeasi la care participa senioarele??

  12. #10
    sport legend 21mai's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,083
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by rob_din View Post
    Americancele se consuma repede, mai ales ca Jordyn este deja tratata ca o vedeta. N-o vad ca mare gimnasta la senioare, in schimb Iordache are marea problema ca nu va apuca decat o competitie importanta inaintea JO
    scuza ma ca te deranjez cu intrebarea asta dar nu inteleg prea bine ce vrei sa zici cu " marea problema ca nu va apuca decat o competitie importanta inaintea JO[" si multumesc anticipat de raspuns
    Exista unii oameni care reusesc sa aibe succes chiar si atunci cand nimeni nu crede in ei, dar niciodata
    nu va avea succes unul care nici el nu crede in el insusi.

  13. 1st July 2008, 17:46
    Reason
    not appropriate

  14. #11
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Larisa acum are 12 ani...daca nu se va schimba regulamentul cred ca va putea participa si la mondialele din 2011. Daca se va schimba va putea participa doar la europenele din 2012.
    Oricum deja Larisa merge la multe competitii si cred ca va prinde experienta necesara pentru a putea debuta cu bine la seniori.
    Last edited by mikeyy; 1st July 2008 at 17:55.
    www.fangymnastics.com

  15. #12
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by 21mai View Post
    scuza ma ca te deranjez cu intrebarea asta dar nu inteleg prea bine ce vrei sa zici cu " marea problema ca nu va apuca decat o competitie importanta inaintea JO[" si multumesc anticipat de raspuns
    Ti-a explicat Mihai, Larisa probabil nu va participa la senioare decat la CE din 2012 inaintea JO

  16. #13
    gymnastics fan ioanavol's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    4,642
    Reputatie
    1
    Larisa, daca-si face ex bine, poate rupe gura targului. Cu conditia sa fie sanatoasa, bineinteles. Eu nu cred ca treb sa participe la multe competitii inainte, va participa la destule de junioare.

  17. #14
    sport legend AuriB's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Baia Mare
    Posts
    1,272
    Reputatie
    1
    Larisa e o fetita extrem de draguta am avut ocazia sa stau putin de vorba cu ea simbata si sa facem poze ,pare foarte ambitioasa si dornica sa ajunga o mare campioana .Sper din tot sufletul ca o sa fie sanatoasa si nu se va accidenta ,eu am convingerea ca va fi o mare campioana !ce mi-a mai placut foarte mult la ea era ca le incuraja pe toate colegele ei indiferent de clubul de la care veneau si se bucura cind le ieseau exercitiile.

  18. #15
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    Buna, Auri!!!!!!! Bine ai venit!!!! E interesant ca pana la urma nu a mai fost nevoie de un termen limita.

    Mie Larisa imi este super scumpa, multumesc, Mihai, ca ai scanat aceste pagini. Ele au o semnificatie deosebita cu atat mai mult cu cat ne-au fost oferite de insasi mama Larisei, cu care Larisa seamana extrem de mult

  19. #16
    gymnastics fan ioanavol's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    4,642
    Reputatie
    1
    da, Cristina, asta am obs si eu...cat de mult seamana Larisa cu mama ei

  20. #17
    manager Ramonica's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Deva
    Posts
    272
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by rob_din View Post
    Larisa Iordache are deja o adversara pe masura din USA

    http://www.youtube.com/watch?v=9_nD_u-RLhw

    Jordyn Weber are 12 ani
    Da, frumoasa acrobatica, impresionanta pt virsta asta... dar sa nu uitam ca datorita nilor schimbari gimnastele din 8 elemente [care conteaza], 3 trebuie sa fie artistice, deci ramin 5 din care 1 este coborirea, doar 4 acro care conteaza....... sper ca stie si sariturii artistice de valoare....

  21. #18
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    Ramona, din pacate, mie mi se pare ca stie sa si sara...cel putin la sol are bagaj destul de bunisor de sarituri pentru varsta ei.
    http://www.youtube.com/watch?v=gfobQ...eature=related

  22. #19
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by crisloregym View Post
    Ramona, din pacate, mie mi se pare ca stie sa si sara...cel putin la sol are bagaj destul de bunisor de sarituri pentru varsta ei.
    http://www.youtube.com/watch?v=gfobQ...eature=related
    Si mie mi se pare buna Jordyn si dupa concursurile din Italia (de la care ati pus voi link-urile, la Nationalele SUA de anul acesta mi s-a parut si mai buna. In plus, sa nu uitam de Bross care acum e cu piciorul in ghips dar pare suficient de ambitioasa si talentata ca sa continue... Mai sunt junioarele din Rusia si cine stie ce alte surprize.

    Parerea mea e ca Larisa si celelalte fete de la noi care vor sa aiba sanse la medalii trebuie sa mearga pe dificultate mult mai mare decat au avut senioarele la JO anul acesta combinat cu siguranta si un pic mai multa indrazneala. Cand merge catre aparatul acela sa le citesti hotararea pe fata ca vor sa-l stapaneasca nu ca le-ar fi frica de el. Si un pic de gratie - nu innascuta ci invatata, educata nu ar strica... suntem la gimnastica artistica...

  23. #20
    manager Ramonica's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Deva
    Posts
    272
    Reputatie
    1
    O.K. sper sa nu va suparati pe mine dar sariturile ei artistice sint cu ceva probleme de executie, acel ceva fiind foarte important cind vine vorba sa le faci si sa si stai pe birna, bineneteles ca asta nu inseamna ca nu poate progresa, ca doar de asta mergem la antrenament in fiecare zi, nu???

  24. #21
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ramonica View Post
    O.K. sper sa nu va suparati pe mine dar sariturile ei artistice sint cu ceva probleme de executie, acel ceva fiind foarte important cind vine vorba sa le faci si sa si stai pe birna, bineneteles ca asta nu inseamna ca nu poate progresa, ca doar de asta mergem la antrenament in fiecare zi, nu???
    Te referi la Larisa sau la Jordyn? Sau la ambele?!?

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •