View Poll Results: Care e ideea de baza pentru sezonul viitor ?

Voters
25. You may not vote on this poll
  • Ar trebui debarcat Pitzurca

    6 24.00%
  • Ar trebui remaniat lotul

    3 12.00%
  • Ar trebui sa se continue cu Pitzi shi sa se pastreze intact lotul

    6 24.00%
  • Ar trebui aduse tinere talente din Romania

    7 28.00%
  • Ar trebui transferatzi jucatori din strainatate

    3 12.00%
Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 43 to 63 of 129

Thread: Planuri pentru sezonul 2004-2005

  1. #43
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ADelPiero
    "Neaga vrea tot timpul să plece, şi Aliuţă la fel. Noi nu ţinem cu forţa jucătorii.
    uite ca asta n-am stiut-o !!!!
    Neaga declara ca vrea sa-si ia revansa sezonul viitor ... ce sa mai intelegi ?
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  2. #44
    Socrate!
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Moldova
    Posts
    8,157
    Reputatie
    1
    Pe Aliuata il inteleg,ciac a avut o disputa cu Piti,dar Neaga?Neaga,de ce?deja e vedeta?

  3. #45
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Abureli de-alu Becali. Neaga nu vrea sa plece. Shi oricum, nu va pleca niciodata la Dinamo sau Rapid. Cat despre Aliutza, parerea mea e ca e mai talentat decat Pavel Nedved. Dar nu va ajunge niciodata nici macar jumatate din ceh, pentru ca e lenesh shi nu munceshte. Am vazut imagini de la antrenamente shi Aliutza parca face totul in sila. Acum intzeleg shi eu de ce nu-l prea suporta Pitzi.
    ex-alpopa

  4. #46
    HERE'S JOHNNY!! Darkslowstar's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    La capatul Stelei
    Posts
    7,402
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by alpopa
    Cat despre Aliutza, parerea mea e ca e mai talentat decat Pavel Nedved.
    Hai ca asta chiar mi-a placut. E mai tare si decat Maradona, nu? Ca si ala muncea de se spetea.
    Revino pe pamant te rog

    Cat despre Buga, vrabia malai viseaza, "Pele" mai are contract cu noi un an de zile, asa ca este putin probabil sa-l vedeti la vara in Ghencea. Si oricum nu sunteti singurii care-l vor.
    Eu sper sa ramana la noi.
    Last edited by Darkslowstar; 8th June 2004 at 20:15.

  5. #47
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by alpopa
    Abureli de-alu Becali. Neaga nu vrea sa plece. Shi oricum, nu va pleca niciodata la Dinamo sau Rapid. Cat despre Aliutza, parerea mea e ca e mai talentat decat Pavel Nedved. Dar nu va ajunge niciodata nici macar jumatate din ceh, pentru ca e lenesh shi nu munceshte. Am vazut imagini de la antrenamente shi Aliutza parca face totul in sila. Acum intzeleg shi eu de ce nu-l prea suporta Pitzi.
    ar fi fost un nume mare daca ar fi "vrut" ...
    tehnica impecabila ...
    pacat
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  6. #48
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Cupa Romaniei
    , Campionatul
    , intrarea in grupele Champions League !
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  7. #49
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Darkslowstar
    Hai ca asta chiar mi-a placut. E mai tare si decat Maradona, nu? Ca si ala muncea de se spetea.
    Revino pe pamant te rog
    N-ai intzeles nimic. Shi nici nu cred k ai vrut sa intzelegi. Tzi-am dat ca exemplu un jucator care are 99% munca shi 1% talent. Itzi spun eu ca Aliutza are mai mult talent decat Nedved. Dar unii se multzumesc cu putzin shi n-ajung departe........
    ex-alpopa

  8. #50
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by alpopa
    N-ai intzeles nimic. Shi nici nu cred k ai vrut sa intzelegi. Tzi-am dat ca exemplu un jucator care are 99% munca shi 1% talent. Itzi spun eu ca Aliutza are mai mult talent decat Nedved. Dar unii se multzumesc cu putzin shi n-ajung departe........
    si eu zic ca daca n-ar fi un puturos , ar fi fost un mare jucator !
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  9. #51
    HERE'S JOHNNY!! Darkslowstar's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    La capatul Stelei
    Posts
    7,402
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by alpopa
    N-ai intzeles nimic. Shi nici nu cred k ai vrut sa intzelegi. Tzi-am dat ca exemplu un jucator care are 99% munca shi 1% talent. Itzi spun eu ca Aliutza are mai mult talent decat Nedved. Dar unii se multzumesc cu putzin shi n-ajung departe........
    Ba am inteles dar nu o sa ma convingi niciodata ca este mail talentat decat Nedved. Tu nu te uita la CL? Aliuta putea ajunge mai mult decat este acum dar nu are nici pe departe simtul jocului si tehnica lui Nedved (tehnica insemna mai mult decat un dribling).
    Problema lui Aliuta este mentalitatea dar oricum nu-i ajunge nici pana la glezne lui Nedved.

  10. #52
    manager
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    304
    Reputatie
    1
    nu ma mai innebuniti cu Aliuta asta...n-a jucat nimik atata timp si nu se poate spune ca n-a avut oportunitati...Daca pleaca, pleaca... nu sta Steaua in el...Mai degraba am tine de Neaga...

  11. #53
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Pai da Dansane. Am mai spus-o shi in iarna cand a fost vorba sa plece. El nu s-a ridicat la nivelul ashteptarilor. Nu a luat asupra lui responsabilitatzi in joc, nu a avut reushite importante. De fapt, in tot sezonul a reushit un singur gol shi nici o pasa de gol! De-aia il apreciez mai mult pe Paduretz, care risca mai mult, arunca mingi in fatza shi, daca nu ma inshel, chiar are un "assist"; shi a jucat mult mai putzin decat Aliutza!
    Am vazut meciuri in care Aliutza a jucat mai responsabil, dar niciodata 90 de minute. Spre exemplu, meciul de la Southampton, unde in primele 15 minute era formidabil : dribla, tzinea mingea shi dadea pase excelente; de fapt, el a creat golul lui Raducanu, prin pasa "luminoasa" data lui Florentin Dumitru pe banda dreapta. Dar cum am mai zis, nu-l tzine nici macar o repriza, daramite un meci intreg sau un campionat...Principala diferentza fatza de Nedved aici e; la pase shi la tehnica eu zic ca nu e mare diferentza, ci la modul in care abordeaza meciurile shi mai ales antrenamentele.
    ex-alpopa

  12. #54
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Pacat !
    Tin minte un meci :
    Steaua - Ceahlaul - era ultima etapa a turului (acum vreo doi ani , in iarna)
    Terenul arata groaznic , era ultimul meci al lui Trica la Steaua .
    Aliuta a fost extraordinar , facea stopuri si driblinguri perfecte , desi repet terenul nu-ti dadea prea multa siguranta ca poti sa joci in picioare ...
    Tehnica de bijutier !
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  13. #55
    sport legend Florentin's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Glen Ellyn, IL
    Posts
    461
    Reputatie
    1
    Nu stiu ce credeti voi dar mie imi place Aliuta, fie si numai pentru ca reprezinta ceea ce a fost, este si sper va fi Steaua totdeauna: jocul combinativ, fenta, driblingul, golul dar de cele mai multe ori ratarea monumentala.
    Pentru mine (poate multi din voi nu l-au prins) Aliuta are ceva din Marcel Raducanu, nebunia de a dribla pina cind uita sa mai dea gol. Faza reala, vazuta de mine la un meci Steaua - Sportul Studentesc, intre Marcel si Necula Raducanu. Scena, un teren mocirlos, Steaua nu avea stadion si juca pe Stadionul Republicii, actualmente parcarea Casei Poporului. In fine ca sa fac povestea scurta, Marcel dribleaza tot ce ii iese in cale si ramine singur cu Rica. Fenta ca trage in stinga Rica sare innebunit in noroi, Marcel ii face semn sa se ridice, fenta ca trage in dreapta, Rica se arunca iar in noroi in partea cealalta. Marcel ii face semn sa se ridice si sfirseste prin a-i da gol printre picioare. Unde nu se supara tiganul si incepe sa-l alerge pe teren strigind " Ba, da ba gol dar nu-ti bate joc de mine". Unde vreau sa ajung este ca lui Marcel nu prea ii spunea nimeni sa faca faza de aparare, pressing si alte chestii. Marcel juca din talent, ca si Aliuta de altfel, dar din nefericire fotbalul acestor ani nu mai este nimic din ce era in anii 70. Sunt extrem de fericit ca nu a ajuns la Craiova, pentru ca daca la Dinamo nu avea nici o sansa, astia nu prea le au cu mingea, la juveti avea ceva sanse.
    Realitatea este ca Piti este putin (mai mult) dictator si nu prea iarta cind cineva nu face ce cere el.
    Parerea mea este ca cu Dorinel in teren toti baietii se vor comporta exemplar.
    Planuri pentru sezon: sa ajungem in grupele UEFA si atunci sa vedeti ce isi dau drumul baietii.
    Stelist deci ... invingator.

  14. #56
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Florentin
    Nu stiu ce credeti voi dar mie imi place Aliuta, fie si numai pentru ca reprezinta ceea ce a fost, este si sper va fi Steaua totdeauna: jocul combinativ, fenta, driblingul, golul dar de cele mai multe ori ratarea monumentala.
    Pentru mine (poate multi din voi nu l-au prins) Aliuta are ceva din Marcel Raducanu, nebunia de a dribla pina cind uita sa mai dea gol. Faza reala, vazuta de mine la un meci Steaua - Sportul Studentesc, intre Marcel si Necula Raducanu. Scena, un teren mocirlos, Steaua nu avea stadion si juca pe Stadionul Republicii, actualmente parcarea Casei Poporului. In fine ca sa fac povestea scurta, Marcel dribleaza tot ce ii iese in cale si ramine singur cu Rica. Fenta ca trage in stinga Rica sare innebunit in noroi, Marcel ii face semn sa se ridice, fenta ca trage in dreapta, Rica se arunca iar in noroi in partea cealalta. Marcel ii face semn sa se ridice si sfirseste prin a-i da gol printre picioare. Unde nu se supara tiganul si incepe sa-l alerge pe teren strigind " Ba, da ba gol dar nu-ti bate joc de mine". Unde vreau sa ajung este ca lui Marcel nu prea ii spunea nimeni sa faca faza de aparare, pressing si alte chestii. Marcel juca din talent, ca si Aliuta de altfel, dar din nefericire fotbalul acestor ani nu mai este nimic din ce era in anii 70. Sunt extrem de fericit ca nu a ajuns la Craiova, pentru ca daca la Dinamo nu avea nici o sansa, astia nu prea le au cu mingea, la juveti avea ceva sanse.
    Realitatea este ca Piti este putin (mai mult) dictator si nu prea iarta cind cineva nu face ce cere el.
    Parerea mea este ca cu Dorinel in teren toti baietii se vor comporta exemplar.
    Planuri pentru sezon: sa ajungem in grupele UEFA si atunci sa vedeti ce isi dau drumul baietii.
    si mie imi place Aliuta ...
    dar azi se cere mult mai mult , decit o faza si apoi somn ...
    Alpopa zicea ca l-a vazut la antrenament si ca face totul in scirba ...
    Marcel Raducanu m-a facut sa simpatizez Steaua - era magnific - zic eu peste Hagi !
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  15. #57
    Socrate!
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Moldova
    Posts
    8,157
    Reputatie
    1
    Poate daca ne calificam in UEFA nu va pleca nici Aliuta!avem nevoie de toti ca sa razbatem prin "rechinii" aia din vest!

  16. #58
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Sper sa mai gasim un fundas stinga !
    Sa fie anul lui Pitu sau Bostina !
    Sa nu plece nici Aliuta , si nici Neaga !
    Sa mai gasim un virf : Buga sau Cristea !
    Sa nu plece Hamutovschi !
    Sa vina Ghioane !
    ...
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  17. #59
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    Vivi Răchită, în stand-by

    Fundaşul Stelei, Vivi Răchită,aşteaptă în aceste zile clarificarea situaţiei sale la gruparea roş-albastră. Răchită negociază cu conducerea Stelei semnarea unui nou contract cu gruparea din Ghencea. În acest moment, Vivi este jucător liber şi nu respinge nici ideea de a evolua în străinătate. “Urmează ca în aceste zile să discut cu conducerea Stelei condiţiile semnării unui nou contract. Eu am vorbit şi cu nea Piţi, dar nu am stabilit nimic. Oricum, eu mai am ceva oferte din străinătate pe care le studiez în acest moment. Cea mai sigură este cea de la Litex Loveci, dar n-aş vrea să părăsesc România. O altă variantă ar fi Italia, de unde am primit o propunere de la o echipă din Serie A, dar care nu mă mulţumeşte”, a declarat Vivi Răchită.
    multă lume... PUȚINI OAMENI

  18. #60
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Putina rabdare !
    Eu cred in Piturca . Stiu ca el v-a pune in ordine lucrurile la echipa !
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  19. #61
    Socrate!
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Moldova
    Posts
    8,157
    Reputatie
    1
    Si eu sunt de acord cu Max.Sa-i acordam toata increderea lui Piti inca un an,anul asta tre' sa luam campionatul,altfel...

  20. #62
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Thank you !
    rabdare si tutun ...
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  21. #63
    junior
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    spain
    Posts
    102
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Mariusmadmax
    Thank you !
    rabdare si tutun ...
    La ingredientele tale lipseshte un pic de valoare!Cred ca un varf de talia lui Mitrovici lipseshte Stelei.
    S-auzim numai de bine!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •