Page 6 of 6 FirstFirst ... 456
Results 106 to 125 of 125

Thread: Simona Halep

  1. #106
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0
    Tot respectul pt. munca ei, dar din pacate in tenis daca nu ai performante legate una dupa alta, te coboara imediat. A fost singura din top 10 apoi top 3 care nu castigase niciun GS deci era clar ca nu putea ramane acolo multa vreme, plus ca se tot retragea. Vezi Safina, deodata s-a spart balonul...(cu diferenta ca aia mai si castiga).
    Mai bine lua pauza lunga, de 1 an cum a luat Serena ingheta clasamentul si is rezolva problemele de sanatate si peurma revenea cu adevarat asa...va tot fi de acum inainte.
    Da pe goarna si iesi pe plus folosind codul Z2G79TTW

  2. #107
    sport legend jo27's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    3,421
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ducus View Post
    Tot respectul pt. munca ei, dar din pacate in tenis daca nu ai performante legate una dupa alta, te coboara imediat. A fost singura din top 10 apoi top 3 care nu castigase niciun GS deci era clar ca nu putea ramane acolo multa vreme, plus ca se tot retragea. Vezi Safina, deodata s-a spart balonul...(cu diferenta ca aia mai si castiga).
    Mai bine lua pauza lunga, de 1 an cum a luat Serena ingheta clasamentul si is rezolva problemele de sanatate si peurma revenea cu adevarat asa...va tot fi de acum inainte.
    Nu stiu ce intelegi tu prin ' ingheta clasamentul', insa cred ca traiesti in eroare, cred ca ar trebui sa te documentezi.

    Si cum adica a fost singura din Top 10 care nu cistigase un GS???

  3. #108
    sport legend GreenApple's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Sinaia, Romania
    Posts
    1,528
    Reputatie
    1
    De acel clasament înghețat te poți folosi doar 8 turnee. Iar referitor la Serena, ea a facut pauza pentru ca a avut probleme grave de sanatate, fără sa-și înghețe clasamentul. A început anul 2011 de pe locul 168.
    Serena Williams - Tomas Berdych - Monica Niculescu - Milos Raonic

  4. #109
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    E de bine?

    OFICIAL. Simona Halep a încetat colaborarea cu antrenorul Wim Fissette

    http://www.evz.ro/oficial-simona-hal...-fissette.html

    Simona Halep a anunțat, în această dimineață, că renunță la colaborarea cu antrenorul Wim Fissette, urmând ca din sezonul următor să fie pregătită de altcineva

    "Colaborarea mea cu antrenorul Wim Fissette se încheie la finalul acestui an, în urma unei decizii luate de comun acord.

    A fost un an bun și frumos. Îi mulțumesc și îi doresc succes în continuare", a scris Simona Halep pe Facebook.
    beleafer

  5. #110
    craiovean dextercioby's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Vika, Ana, Simona, Genie
    Posts
    5,403
    Reputatie
    1
    Probabil ca Fissette isi marise pretentiile financiare, altfel nu vad vreun motiv sa se intoarca la limitati.
    Jucatorii de tenis se impart in doua categorii, PETE SAMPRAS si restul.

  6. #111
    sport legend Taquito's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Ploiesti
    Posts
    1,920
    Reputatie
    1
    nu mi se pare ok sa-si vanda imaginea pentru promovarea unui brand.

    eu nu zic ca nu ar trebui sa nu apara in nici un spot publicitar. e ok sa apara in spoturi ce promoveaza cauze nobile(campanii umanitare etc) . Ei se folosesc de munca ei de-o viata pentru a-si vinde produsele. La modul acesta ar trebui sa gandeasca Simona. Plus ca cei de la compania respectiva sunt niste mafioti. Ea ar fi trebuit sa se intrebe: de ce sa promovez acest brand ? de ce m-as implica in asa ceva ? cu ce ma ajuta pe mine, cu ce ajuta societatea ? plus ca e un brand deja celebru(e primul in domeniul lui)

    Cred ca i-au dat maxim 10k euro pe spotul acela. nu stiu daca se merita sau daca pentru ea se pune problema banilor.

  7. #112
    sport legend Taquito's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Ploiesti
    Posts
    1,920
    Reputatie
    1
    am cautat pe net, a semnat pentru 300k anual(si contractul e pe 2 ani). e o suma barosana dar cum spuneam nu stiu daca pentru ea se pune problema banilor mai ales ca e la inceput de cariera, are tot timpul sa faca bani

  8. #113
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    sunt placut surprins sa vad ca halep e atasata de Romania. antrenor roman,manager roman, are resedinta in Romania, isi face pregatirea de iarna in Romania.la ce bani are, putea sa isi ia orice antrenor, sa isi un apartament in monaco, ca sa nu plateasca taxele din ro, sa faca pregatire oriunde in lume si nu in poiana brasov.

  9. #114
    sport legend Cipri's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Craiova
    Posts
    15,278
    Reputatie
    1
    Mi-a placut foarte mult sinceritatea cu care Simona a raspuns la toate intrebarile . Asta spune multe despre caracterul ei , unul foarte frumos .

    Foarte interesante mai multe subiecte dezbatute in emisiune :

    1. Antrenorul . Simona , ca raspuns la criticile care veneau spre ea prin prisma numarului mare de antrenori schimbati intr-un interval de timp mic , i-a impartit pe acestia ( fostii antrenori ) in 2 categorii : antrenori si parteneri de antrenament . Asta inseamna ca a avut de pierdut in perioada in care a fost antrenata de asa zisii ,,parteneri de antrenament'' . Aici a cui e vina ? A ei si a Virginiei , nu ?
    Intrebata fiind daca e imposibila o colaborare in viitor cu Patrick Mouratoglou ea a spus pas pe motiv ca nu se potrivesc d p d v al temperamentului , Mouratoglou fiind un tip mai impunator , in timp ce ea nu se pliaza pe genul asta de coach .

    Tot aici a punctat ca E GREU CA ANTRENOR SA LUCREZI cu ea datorita faptului ca munceste mult si are pretentii foarte mari . A mai adaugat ca e introvertita si astfel antrenorul are mai mult de muncit in privinta asta . Asta mi se pare un subiect foarte complex in ceea ce o priveste pe Simona . Ar trebui sa fie intrebata mai des pe tema asta .

    2. Nevoia de a avea un psiholog . Nu a precizat cand , dar a avut un psiholog la care a renuntat ( sau la care a fost o singura data ) si care a influentat-o in mod negativ , acesta din urma incercand sa ii impuna anumite idei pe care nu a putut sa si le insuseasca . Cauza ? Faptul ca ea e la fel atat pe teren cat si in afara lui si nu se poate schimba . Catalin i-a reamintat ca nu toti psihologii sunt la fel .

    Chiar ea a spus de nenumarate ori ca tenisul in ziua de azi se joaca la nivel mental . Un psiholog foarte bun eu cred ca ar ajuta-o . I-ar da mai multa incredere in fortele proprii . Cei care stiti va rog sa-mi spuneti cati jucatori/cate jucatoare din top 10 cer sfatul unui psiholog pe parcursul unui sezon de cel putin 2,3 ori . Si nutritionist la fel . Nici din asta nu considera ca are nevoie .

    3. Simona , emotiva . Am mai auzit-o declarand de mai multe ori ca e o persoana emotiva ( nu prea i-am dat o mare importanta ) si ca acest aspect a afectat-o inainte , dar acum e mai bine. Aparitiile parintilor in loja si ale lui Tiriac + primele game-uri dintr-un meci o fac sa aiba emotii . Bine , parintii ei au fost prezenti si la RG 2014 sau la Dubai 2015 si stim cu totii ce a izbutit la aceste turnee . Si aici interventia unui psiholog cred ca ar fi oportuna .

    Simona a mai spus ca in 2015 nu a mai citit presa si ca aceasta decizie a fost una inspirata . Se simte mai bine asa . Foarte bine a facut/face !

    Garantat 100 % ca ia un GS anul asta !

  10. #115
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    Simona Halep a acordat un interviu la TVR și a vorbit despre cariera sa, despre relația cu fanii și despre problemele pe care le are.

    Halep spune că fanii români exagerează atunci cînd ea cîștigă și că o critică prea dur atunci cînd pierde un meci.

    "Cînd cîștigi, fanii te laudă de parcă cine știe ce ai făcut. Cînd pierzi, te doboară. Asta este caracteristica românului. Uneori este prea mult. Nu toată lumea știe problemele, ca să te critice. Încerc să devin mai puternică.

    Mă afectează criticile. M-a afectat ce s-a spus cînd nu m-am dus la Fed Cup. Atunci am fost foarte obosită și aveam și o problemă în familie. De aceea nu am jucat la Fed Cup. Au fost multe energii negative.

    Lumea trebuie să înțeleagă că nu se poate să cîștigi tot timpul și că sînt om și sînt o fire sensibilă", a spus Halep la emisiunea Garantat 100%.
    http://www.gsp.ro/sporturi/tenis/sim...or-467518.html
    halep ne-a mustruluit... cata sensibilutate la halep...cand pierde se bucura de toate avantajele ce vin (feibus , primire la salonul official de la la otopeni, contrace cu dedemani), cand pierde, e sensibila si nu suporta sa fie critica, si mai are proasta inspiratie sa vina cu aceleasi si aceleasi declaratii ..de genu "nu e capat de tara" , "nu a murit nimeni" . cand pierde nu isi asuma nicio responsabilitate. uneori o mai comite si zice public dupa infrangeri ca nu o intereseaza ce zic romanii despre ea...insa dupa 2-3 telefoane din tara de la sponsori care ii zic "fa, esti proasta? noi iti dam o caruta de bani din sponsorizari si tu zici ca nu iti pasa de romani...hai, trece repede si zi ca s-a inteles" si, imediat halep executa
    Last edited by SwedishMafia; 11th January 2016 at 18:25.

  11. #116
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    ps "cand invinge" , normal vadim, scoate limita de 10 min pt editare sau fa-o de 15-20 minute.

  12. #117
    sport legend Hopshio's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Oradea, Sheffield
    Posts
    13,436
    Reputatie
    1
    ii cumpara cineva masina lui Halep? sa o ajute sa faca un ban daca meciuri nu mai castiga..

    http://www.promotor.ro/masini-noi/ne...halep-15075062
    [COLOR="Blue"]Diapers and politicians should be changed often.Both for the same reason.[/COLOR]

  13. #118
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    In ritmul in care joaca, Simona iese din top 50 anul asta.
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  14. #119
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Top 10 WTA

    1. Simona Halep (România) 7.270 de puncte

    2. Caroline Wozniacki (Danemarca) 6.845

    3. Garbine Muguruza (Spania) 6.175

    4. Elina Svitolina (Ucraina) 5.505

    5. Karolina Pliskova (Cehia) 5.425

    6. Jelena Ostapenko (Letonia) 5.282

    7. Caroline Garcia (Franța) 5.080

    8. Petra Kvitova (Cehia) 4.550

    9. Venus Williams (SUA) 4.286

    10. Sloane Stephens (SUA) 4.059

  15. #120
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  16. #121
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,501
    Reputatie
    0
    Daca tu zici, Mirile.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  17. #122
    sport legend Hopshio's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Oradea, Sheffield
    Posts
    13,436
    Reputatie
    1
    Darren Cahill se reîntoarce alături de Simona Halep din 2020. „Abia aștept să încheiem ce am început!”

    Simona Halep a anunțat astăzi, printr-o postare pe Twitter, că Darren Cahill va redeveni antrenorul ei începând din sezonul 2020.

    „Salut, tuturor, am ceva interesant de anunțat. După un an fără el în echipă, sunt bucuroasă să anunț că Darren Cahill se va întoarce alături de mine în sezonul viitor. Așa că, D., data trecută te-am omorât. Plănuiesc să o fac din nou. Bine te-ai întors! Abia aștept să încheiem ce am început. Ne vedem curând!”, spune Simona.

  18. #123
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,501
    Reputatie
    0
    Cahill: "Decarteaza banu gros la baiatu'!"
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  19. #124
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    La Multi Ani, Simona!
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  20. #125
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,501
    Reputatie
    0
    Abandon de ziua mea!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •