Page 5 of 6 FirstFirst ... 3456 LastLast
Results 85 to 105 of 125

Thread: Simona Halep

  1. #85
    sport legend Optimistul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Deocamdata aici
    Posts
    5,197
    Reputatie
    1
    Hai sa fim seriosi, Simona are un rezultat f bun pt iarba. Ca antrenorul ei poate "s-o specializeze" si pe rapida, asta e alta discutie si chestiune de timp.
    [COLOR="Blue"]Patience is your companion. Peace is your guide. Joy is your light. Pure love is your release. [/COLOR]

  2. #86
    sport legend adrian_str's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,272
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Optimistul View Post
    Hai sa fim seriosi, Simona are un rezultat f bun pt iarba. Ca antrenorul ei poate "s-o specializeze" si pe rapida, asta e alta discutie si chestiune de timp.
    Trebuie "specializata" si pe rapid daca vrea sa ramana in top 3-10. Daca nu cumva deja este, considerand rezultatul de la Londra deloc intamplator. Mai ales in tenisul feminin unde poti profita de forma slaba a unei adversare si sa castigi inclusiv pe suprafata mai putin favorabila.
    O vad pe Simona jucand cu mare deprindere si pe hard. Schimbarile de directie si unghiurile inteligente sunt arme indiscutabile. Sunt curios daca alege vreun alt turneu de zgura vara asta sau pleaca in America.
    ROGER FEDERER
    ANDREI PAVEL
    Vic HANESCU | Benni BECKER | Oli ROCHUS | Kei NISHIKORI | Lukas ROSOL | Phil KOHLSCHREIBER | Tommy HAAS | David FERRER | Phil PETZSCHNER | Jerzy JANOWICZ | Denis ISTOMIN | Karol BECK | Tommy ROBREDO | Ernests GULBIS | Dudi SELA | Gilles MULLER | Marin CILIC

  3. #87
    sport legend Optimistul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Deocamdata aici
    Posts
    5,197
    Reputatie
    1
    Corect, daca vrea sa ramana in primele 3 trebuie neaparat sa castige turnee tari pe rapida, avand in vedere ca grosul punctelor sunt pe ac suprafata.
    Romanii prefera zgura pt ca n-au terenuri rapide in tara... Aici in Germania, doar 5-5,5 luni pe an jucam pe zgura, restul pe rapida, de obicei carpeta, mai mult sau mai putin granulata.
    Este bine ca sa te antrenezi pe ambele suprafate incepand de la juniorat, nu cum se intampla in State unde se joace prea mult pe ciment si in Spania prea mult pe zgura, ma refer in Barcelona pt ca in Madrid, datorita climei uscate vara si frigului iarna, se joaca mai mult pe ciment. Dar in Barcelona, unde se afla cele mai multe academii de tenis din Europa, se joaca pe zgura tot anul. Mai nou si americanii au introdus zgura in multe cluburi si academii pt ca au constatat avantajele ei, mai ales in etapa junioratului.
    In cazul Simonei, eu cred ca anul viitor putem vedea rezultate spectaculoase pe rapida. Nu stiu cate puncte mai are de aparat pe zgura anul asta, dar eu in locul ei as incepe cat mai repede circuitul american, tocmai in scopul "specializarii" cat mai rapide.
    [COLOR="Blue"]Patience is your companion. Peace is your guide. Joy is your light. Pure love is your release. [/COLOR]

  4. #88
    sport legend adrian_str's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,272
    Reputatie
    1
    ROGER FEDERER
    ANDREI PAVEL
    Vic HANESCU | Benni BECKER | Oli ROCHUS | Kei NISHIKORI | Lukas ROSOL | Phil KOHLSCHREIBER | Tommy HAAS | David FERRER | Phil PETZSCHNER | Jerzy JANOWICZ | Denis ISTOMIN | Karol BECK | Tommy ROBREDO | Ernests GULBIS | Dudi SELA | Gilles MULLER | Marin CILIC

  5. #89
    Banned
    Join Date
    May 2014
    Posts
    409
    Reputatie
    0
    Simona Gladiator Super-Mangusta Superba Halep este fara pic de indoiala CEA MAI BUNA jucatoare de tenis romana DIN TOATE TIMPURILE.
    In rest, totul legat de subiect e vorbarie. Decat atat.

  6. #90
    Banned
    Join Date
    May 2014
    Posts
    409
    Reputatie
    0
    Halep poate urca pe 2 WTA la sfarsitul turneului de la Montreal fara chiar sa evolueze.
    Daca Na Li nu prinde semifinala la Montreal, Simona urca pe 2 chiar in vacanta fiind.

    Lupta Halepule!

  7. #91
    Banned
    Join Date
    May 2014
    Posts
    409
    Reputatie
    0
    Simona Halep va participa la Premier New Haven ca sa isi apere coroana de invingatoare.

    Sper ca jurnalistii WTA sa renunte la "rising star" cand vor scrie despre Simona. "Rising" era cand venea de pe locu 50 si ceva si urca in top 5. Acum e cazul sa scrie despre "super-star" sau "bright star", ca nu mai trebuie confirmare, a ajuns star si nu mai surpinde ca e unde e. Dar jurnalistii tot jurnalisti, mai ieri scriau ca Halep a castigat turneul din Romania din capitala Budapesta...

  8. #92
    Banned
    Join Date
    May 2014
    Posts
    409
    Reputatie
    0
    Incepand cu 11 August 2014, Simona Halep devine numarul 2 mondial in clasamentul WTA, o performanta de proportii epice in universul tenisului feminin romanesc.
    O performanta unica, istorica si care nu va mai fi atinsa niciodata de vreun alt jucator de tenis din Romania in urmatorii 100 ani (parere personala)

    Felicitari SIMONA HALEP!

    http://www.vulpescu.eu/wp-content/up...imonahalep.jpg

    NUMARUL 2 MONDIAL!

  9. #93
    Banned
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    770
    Reputatie
    0
    Simona Halep are pagina oficiala de facebook: https://www.facebook.com/simonahalep?rf=140810469268641

    Si deja ~900k followers in doar cateva saptamani.

  10. #94
    Banned
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    770
    Reputatie
    0
    Simona s-a apucat de pescuit. Da-l in pana mea de tenis, hai sa pescuim!

    Iata ce scrie pe facebook:

    http://i57.tinypic.com/33de7vt.png

  11. #95
    Banned
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    770
    Reputatie
    0
    Fan made portret :

    http://s8.postimg.org/d7dpvayrp/3474_n.jpg

    Deci portret facut de un fan inrait.
    Asa ceva...

  12. #96
    the one sun's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Cluj ( all of the time )
    Posts
    5,832
    Reputatie
    1
    S de la Simona ?

  13. #97
    Banned
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    770
    Reputatie
    0
    Cred ca vroia sa fie Super-Simo.
    Fanii inraiti folosesc mereu denumirea asta, care mie personal mi se pare copilaroasa.
    Un fel de Super woman Simona.

    Sunt si eu fan Halep, insa c'mon chiar in halul asta cu Super-Simo, Super-woman nici eu nu pot ajunge

    Ce nu inteleg eu e de ce i-a facut dintii cu culoare rosie?
    Last edited by Halepova; 12th September 2014 at 11:17.

  14. #98
    sport legend cataa.'s Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    3,440
    Reputatie
    1

    lasa ca e mai bine Super-Simo decat Super-Mangusta
    Noi murim, "U" niciodata!

  15. #99
    Banned
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    770
    Reputatie
    0
    Mangusta e termen folosit de crucisatorul presei romanesti Cristian Tudor Popescu.
    Sincer mi se pare simpatic termenul.

    Mangusta e un animal mic, zvelt, mereu alert si care se misca repede, mereu scruteaza orizontul sa vada daca nu vin inamicii.
    Dar mai ales, mangusta ataca fulgerator si precis. O mangusta poate killarii vipere de 3 ori mai mari decat ele.
    De acolo comparatia.

  16. #100
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    http://www.wtatennis.com/news/articl...matches-part-1 Faina descriere
    "Rafa Nadal, who knows something about glory in Paris's sixteenth arrondissement, had been among those suggesting that if Halep could control her nerves she would give herself every chance of winning La Coupe Suzanne Lenglen. Halep didn't let the occasion get to her. Listening to the cries of "Simona, Simona" around the stadium, it was plain that Paris appreciated how Halep performed as she made her first appearance in a Grand Slam final (as well as becoming the first Romanian to feature in a major final since Virginia Ruzici, now her manager, was the runner-up to Chris Evert at the 1980 French Open). "
    "There is no passion to be found playing small - in settling for a life that is less than the one you are capable of living." Nelson Mandela

  17. #101
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    La multi ani, Simona !
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  18. #102
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    http://www.onlinesport.ro/tenis/nu-s...aign=last-news

    Cel mai bun articol OLS de ceva vreme

  19. #103
    sport legend jo27's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    3,421
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Eddy DoubleD View Post
    http://www.onlinesport.ro/tenis/nu-s...aign=last-news

    Cel mai bun articol OLS de ceva vreme
    Te contrazic, nu e mai bun decit cel despre accidentul lui Bianchi, in care a facut ols mare ancheta si a dat verdicte, pt ca la citeva ore sa retracteze, partial, caca.tul pe care l-a mincat.

    nu stiu cine scrie articolele pe saitul asta, insa nu e de bine.

  20. #104
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Nu am timp sa le citesc pe toate. Lectura asta ma consuma prea mult. Singur se mai gasesc niste compozitii cel putin interesante.

  21. #105
    craiovean dextercioby's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Vika, Ana, Simona, Genie
    Posts
    5,403
    Reputatie
    1
    Jucatoarea noastra e o femeie frumoasa si in cariera ei singurul punct nevralgic este fizicul firav. Mare pacat, caci tehnica are, dar si potential de imbunatatire.

    Mizerii de genul <vai, fatah, cum s-a-mbracat!>, remarci de centurista ambalate sa sune doct.
    Jucatorii de tenis se impart in doua categorii, PETE SAMPRAS si restul.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •