Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 95

Thread: Limbaj de lemn si/sau "perle" al antrenorilor/conducatorilor/jucatorilor

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    incepator
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    13
    Reputatie
    1

    Thumbs down Limbaj de lemn si/sau "perle" al antrenorilor/conducatorilor/jucatorilor

    unul se crede ca vorbeste pentru oamenii scoliti iar celalalt pentru gloata...
    domnilor sunteti facuti din acelasi material,sunteti acolo dintr-o greseala...
    va veni vremea cand in asemenea posturi vor fi oameni pregatiti,nu este vina dv...
    apropo voi cu cine votati ca gen s-a hotarat...
    ce e val ca valul trece...

  2. #2
    sport legend
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    958
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by real fan
    unul se crede ca vorbeste pentru oamenii scoliti iar celalalt pentru gloata...
    domnilor sunteti facuti din acelasi material,sunteti acolo dintr-o greseala...
    va veni vremea cand in asemenea posturi vor fi oameni pregatiti,nu este vina dv...
    apropo voi cu cine votati ca gen s-a hotarat...
    ce e val ca valul trece...
    Quote Originally Posted by real fan
    unul se crede ca vorbeste pentru oamenii scoliti iar celalalt pentru gloata...
    domnilor sunteti facuti din acelasi material,sunteti acolo dintr-o greseala...
    va veni vremea cand in asemenea posturi vor fi oameni pregatiti,nu este vina dv...
    apropo voi cu cine votati ca gen s-a hotarat...
    ce e val ca valul trece...
    iti spun eu care este diferenta dinte cei doiiturca a fost primul care a tras alarma impotriva blaturilor,la meciul strategic Dinamo-Ceahlaul inainte de meci si asa a fost.Dinamo a fost santionata cu niste puncte apoi i s-au dat inapoi, restul il stii, Dinamo a luat campionatul cu largul concurs al lui Netoiu care era la Craiova si Nationalul a ramas cu buza umflata in ultima etapa.pe linga acest aspect, Piturca si-a vazut de treaba lui,nu s-a dus la nici o mascarada televizata facind pe atotstiutorul, tehnicianul desavirsit,este prima data cind il vad atit de virulent in dACeclaratii.in schimb Dinu nu conteneste cu ironiile la adresa tuturor etalindu-si capacitatile sale intelectuale amestecind istoria universala, filozofia nu stiu carui mare strateg de osti cu marele sau geniu fotbalistic aplicat la o echipa aflata de cele mai multe ori in tranzit de jucatori care au umplut buzunarele ministeriale.nu cred ca sunt slabi ca antrenori dar este bine sa-si vada de meserie fiecare si sa-si dea cu parerea cit mai responsabil si cit mai putin.

  3. #3
    suporter gicu's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    2,072
    Reputatie
    1
    suporterita, bravo...stai jos, ne vedem la toamna. Nu era cazul sa ne reamintesti parerea ta despre Dinamo. Aici e vorba de Dinu si Piturca nu despre Dinamo si Steaua. Sau n-avem voie sa-l "atingem" pe stimabilul Piturca?

    Referitor la "dialogul" purtat in ultimele zile eu vad o diferenta mare intre C. Dinu si V. Piturca. Ironia lui Piturca se rezuma la expresii invatate in anumite medii (jegos, pervers). Din ce in ce mai mult cred ca cei de la Steaua ar trebui sa-l lase pe purtatorul de cuvant (daca au) sa prezinte punctele lor de vedere.

    Cat despre Dinu, imi pare rau ca nu rezista sa stea in afara conflictelor de genul asta. Este rusinos ca doi fosti mari fotbalisti ai celor doua cluburi nu se respecta reciproc (sau macar sa se ignore).
    ...always look on the bright side of life...

  4. #4
    incepator
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Hamburg
    Posts
    20
    Reputatie
    1
    toti (amāndoi) o apa s-un pamānt. piturca nu e decāt un golan semianalfabet, care nedispunānd de argumente se preteaza la asemenea mojicii ("petele de pe fata"!), dinu la rāndul lui pseudointelectual, pseudoautodidact, pseudoabsolvent al unei facultati, etc. trist cānd vezi cine are ceva de spus īn fotbalul romānesc, ma refer īn plus si la toti becal-ii, stefan-ii, mirceasanz-ii, dumitr-ii si alti. asta-i situatia, de unde civilizatie?

    sa luam un exemplu de pe afara: sāmbata trecuta īn bundesliga ceahlaul werder bremen bate pe gloria sv hamburg cu 6-0! asta cu putin īnainte de terminarea campionatului, cānd bavarezii īsi facea mari sperante al unui pas gresit al lui werder. nu zic c-a fost aranjament, da' nici kosher n-a fost. bineīnteles ca bayern spumega de furie, dar nu am auzit/citit nici o jignire adusa de hoeness, rummenige sau beckenbauer celor de la hsv. cum spune colegul gicu mai sus: daca nu mai exista respect reciproc, macar sa se ignore. de ce se poate la ei si la noi nu?

    rednic baremi a fost simpatic dupa īnfrāngerea rapidului la craiova, cu mesajul lui pentru "pretenu'" copos: ce bine īmi pare ca ai luat teapa....

  5. #5
    Ancient fia's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Pe pārtie
    Posts
    8,522
    Reputatie
    1
    Nu se poate ca la ei, pentru ca ei sunt nemti si noi suntem "doar" balcanici.... asa ne e firea
    [B][COLOR=DarkRed]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=DarkRed]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  6. #6
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Deep Purple
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  7. #7
    Steaua iulian's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,989
    Reputatie
    1
    Cornel Dinu: "Copos tine cu Dinamo, dar acum nu mai stie ce-i cu el"
    Cristi Borcea: "Voi sarbatori 7 ani de la incendierea peluzei din Ghencea"

    http://www.dinamo-online.net/arhiva_...ainflacari.jpg
    Last edited by iulian; 8th May 2004 at 10:57.
    Free Sevilla!!!!

  8. #8
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Borcea chiar nu are minte in cap cu declaratiile astea! Pai daca cineva din conducerea unui club de prima marime in Divizia A poate sa spuna asa ceva, ce sa mai astepti de la jucatori sau de la unii suporteri?
    Iar nenorocirea e ca nu e un caz singular in fotbalul romanesc!

  9. #9
    suporter gicu's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    2,072
    Reputatie
    1
    nu stiu daca Borcea a declarat asta oficial, dar daca a facut-o sa-i fie rusine. Rusine pt. ca este un oficial al unui club respectat de fotbal si in felul asta imaginea FC Dinamo este stricata.

    Pe de alta parte (asta e o chestiune mult mai generala) inca nu pot sa inteleg cum dracu' persoane ca Borcea (si multi altii) "reusesc" sa ajunga in astfel de pozitii.
    ...always look on the bright side of life...

  10. #10
    Steaua iulian's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,989
    Reputatie
    1
    Nu stiu daca oficial sau neoficial ...cert este ca este o declaratie a lui citita de mine pe siteul ciinilor www.dinamo-online.net si cel putin acum este inca pe prima pagina acolo ..check it !!
    Free Sevilla!!!!

  11. #11
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Tot de pe www.dinamo-online.net, alaturi de stirea despre Borcea si in legatura cu acelasi eveniment:

    "10 MAI 1997 – 10 MAI 2004 – PETRECERE ORGANIZATA DE PELUZA CATALIN HILDAN, DUMINICA 9 MAI ORA 22.00 LA CLUB KOGAL (FOST UNION JACK) – BD. MIHAIL KOGALNICEANU NR. 34"

    Eu nu mai am nimic de comentat!

  12. #12
    suporter gicu's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    2,072
    Reputatie
    1
    ma rog, in stirea respectiva nu e dat nici un detaliu. Exista o afirmatie in titlul respectivului articol si atat. Cat despre Borcea, s-ar putea ca in '97 sa fi fost chiar unul din organizatorii "evenimentului", caci in afara de caratul gentii lui C. Dinu trebuia sa se mai ocupe si el de ceva
    ...always look on the bright side of life...

  13. #13
    Ancient fia's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Pe pārtie
    Posts
    8,522
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by gicu
    ma rog, in stirea respectiva nu e dat nici un detaliu. Exista o afirmatie in titlul respectivului articol si atat. Cat despre Borcea, s-ar putea ca in '97 sa fi fost chiar unul din organizatorii "evenimentului", caci in afara de caratul gentii lui C. Dinu trebuia sa se mai ocupe si el de ceva
    Si din cate stiu eu Borcica le are cu buteliile si cu gazul
    [B][COLOR=DarkRed]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=DarkRed]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  14. #14
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    nu stiu cati dintre voi au fost la acel meci si au vazut exact ce sa intamplat. Eu am fost si ceea ce am vazut ma facut sa ma intreb cum dracu putem traii intr-o asemenea tara. Focul a inceput pe 4-5 sacune de la un steag care a luat foc. In mod normal in 5 minute putea fi stins acel foc si meciul putea incepe. Insa focul a fost lasat cel putin 15 minute ca sa se extinda si ca sa se evacueze galeria dinamovista. In acest timp membrii galeriei stelei erau deja la peluza ocupata de suporterii dinamovistii furand bannerurile si dandu-le foc. Pompierii in acest timp nu stiu exact ce faceua cert e ca au venit foarte tarziu si parca mai vroiau sa astepte sa se mai extinda focul. Nu stiu exact motivele acestei intarzieri, cert e ca focul nu a fost in proportie de 100 vina suporterilor dinamovisti.

    Asta pentru istorie. Ce se intampla acum este regretabil si declaratiile lui Borcea nu merita comentate pentru ca riscam sa devenim penibili daca o facem.

  15. #15
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ieppy
    nu stiu cati dintre voi au fost la acel meci si au vazut exact ce sa intamplat. Eu am fost si ceea ce am vazut ma facut sa ma intreb cum dracu putem traii intr-o asemenea tara. Focul a inceput pe 4-5 sacune de la un steag care a luat foc. In mod normal in 5 minute putea fi stins acel foc si meciul putea incepe. Insa focul a fost lasat cel putin 15 minute ca sa se extinda si ca sa se evacueze galeria dinamovista. In acest timp membrii galeriei stelei erau deja la peluza ocupata de suporterii dinamovistii furand bannerurile si dandu-le foc. Pompierii in acest timp nu stiu exact ce faceua cert e ca au venit foarte tarziu si parca mai vroiau sa astepte sa se mai extinda focul. Nu stiu exact motivele acestei intarzieri, cert e ca focul nu a fost in proportie de 100 vina suporterilor dinamovisti.

    Asta pentru istorie. Ce se intampla acum este regretabil si declaratiile lui Borcea nu merita comentate pentru ca riscam sa devenim penibili daca o facem.
    Ieppy ,
    pentru o mai buna informare iti raspund eu :
    acele scaune sunt din poliesteri armati cu fibra de sticla , si au un continut destul de mare de stiren - iata motivul extinderii rapide a focului !
    Scaunele acelea nu corespundeau ( cum nu corespund probabil majoritatea scaunelor de pe stadioanele romanesti ) , normelor europene care impun ca scaunele sa fie ignifuge !!!
    SE PUTEA INTIMPLA O TRAGEDIE ...
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  16. #16
    Steaua iulian's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,989
    Reputatie
    1

    Azi pe chatul prosport..

    (Cornel_Dinu): Noi lucram in echipa si fiecare se ajuta singur !!!
    Free Sevilla!!!!

  17. #17
    suporter gicu's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    2,072
    Reputatie
    1
    Ultima jumatate de secol in Romania a fost si un blat general al supravietuirii :-) Acelasi Cornel Dinu
    ...always look on the bright side of life...

  18. #18
    suporter gicu's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    2,072
    Reputatie
    1
    chiar daca titlul precizeaza antrenori/conducatori, iata ce declara mult prea cunoscutul portar Vasili Hamutovski (palmares national si international ultra-super bogat, spatiul nu-mi permite sa-i enumar performantele) la intrebarea reporterului Prosport: Dinamo are echipă de Liga Campionilor?

    "Nu merită să cīştige campionatul, pentru că ei nu vor performanţă. Au o politică greşită de transferuri. O să vīndă la vară jumătate de echipă, aşa cum se preconizează, şi o să se facă de rīs īn cupele europene! Ăsta este adevărul."

    Cu greu ma abtin de la comentarii...
    ...always look on the bright side of life...

  19. #19
    Steaua iulian's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,989
    Reputatie
    1
    Asa...si care parte nu este adevarata in ce a declarat ? an de an sezon de sezon ati facut la fel....
    Free Sevilla!!!!

  20. #20
    suporter gicu's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    2,072
    Reputatie
    1
    cum au facut iuliane? Au vandut gramezi de jucatori, dar tot reusesc sa se impuna in Div. A? Mai aduceti-i aminte lui nea Vasili...de "performantele" Stelei din ultimii ani

    Daca Dinamo nu merita sa castige campionatul asta, atunci cine?
    ...always look on the bright side of life...

  21. #21
    suporter gicu's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    2,072
    Reputatie
    1
    Ce Florescu? Ultimul tip de care am fost interesat e Friedrich Cel Mare al Prusiei. Hai, pa, copii, a spus sīmbătă după-amiază Cornel Dinu cīnd a fost īntrebat dacă e interesat de fotbalistul clujean George Florescu.
    ...always look on the bright side of life...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •