Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 43 to 53 of 53

Thread: Romania-Anul electoral 2004

  1. #43
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    Site-ul Partidului Romania Mare

    http://www.prm.org.ro/

    Site-ul Organizatiei de Tineret Romania Mare

    http://www.prm-tineret.ro/

  2. #44
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    mai lipsesc soimii patriei...
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  3. #45
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Iata un editorial care mi se pare elocvent pentru situatia actuala:
    “Ceausescu second hand
    Zoe PETRE

    Vi se pare ca ne-am intors la izvorul pur al democratiei noastre originale, cu un singur partid pe toate televiziunile si cu vesti cotidiene despre batai sanatoase aplicate cu sarg candidatilor Opozitiei? Simtind probabil o boare dinspre Duminica Orbului, dl. Gusa-PD - orice coincidenta de nume cu cel al dlui Gusa-PSD fiind, cum am convenit, intamplatoare - pregateste un remake de Piata Universitatii, cu Basescu in rolul Anei Blandiana. Intre coloanele cenusii ale Garii de Nord, dintii de reclama Colgate ai lui Mircea Geoana stralucesc mai orbitor parca decat cei ai lui Roman in 1990, in vreme ce, pe bulevardul Balcescu, continuat de Magheru si de Lascar Catargiu, fost Ana Ipatescu, sute de Gherasimi, doi la umbra, doi la soare, zambesc aproape ca Iliescu. La stopul unde opresc, invariabil, cand imi plimb catelul, nu mai putin de trei Ontani se lafaie pe vreo 60 de metri patrati, intr-o frenezie care l-ar umple pe Ceausescu de cea mai neagra si mai justificata invidie... http://www.ziua.ro/display.php?id=14229&data=2004-05-21
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  4. #46
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1

    linga tribun:)

    Sediu PRM devastat de un bolnav psihic
    Alertati de un trecator, politistii din Mogosoaia au gasit in sediul filialei PRM din Mogosoaia un tanar de circa 30 ani, taiat la mana si care parea surdomut. Pana la urma, s-a dovedit ca bucuresteanul stefan Adrian, un cunoscut bolnav psihic, putea vorbi. A declarat ca dupa ce a spart geamul, a intrat, a smuls un calorifer si a mai spart o fereastra. A fost dus la spital.

    http://www.libertatea.ro/index.jsp?p...icle&aid=73867
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  5. #47
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by vasile314tzurka
    mai lipsesc soimii patriei...
    Din pacate nu permite legea...

  6. #48
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by vasile314tzurka
    Sediu PRM devastat de un bolnav psihic
    Alertati de un trecator, politistii din Mogosoaia au gasit in sediul filialei PRM din Mogosoaia un tanar de circa 30 ani, taiat la mana si care parea surdomut. Pana la urma, s-a dovedit ca bucuresteanul stefan Adrian, un cunoscut bolnav psihic, putea vorbi. A declarat ca dupa ce a spart geamul, a intrat, a smuls un calorifer si a mai spart o fereastra. A fost dus la spital.

    http://www.libertatea.ro/index.jsp?p...icle&aid=73867
    A avut noroc, pentru ca atunci cand a fost gasit zacea intr-o balta de sange.

  7. #49
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    mama ce noroc pe el misto. far west made by prm mogosoaia
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  8. #50
    Negociator bog_tom's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    New Jersey
    Posts
    3,464
    Reputatie
    1

    Post Mischie a facut transferul de putere in Gorj

    Nicolae Mischie si-a luat la revedere, miercuri, de la subordonatii sai din Consiliul Judetean Gorj, in cadrul unei sedinte festive cu platouri de aperitive si cani cu vin, predandu-i biroul noului presedinte ales, Ion Calinoiu, fost adjunct al sau timp de opt ani. Subalternii au fost chemati in sala de sedinte si, in fata unor platouri cu aperitive si a unor cani cu vin, au ascultat discursul de adio al celui care i-a condus incepand din 1996.

    Mischie a mentionat, cu aceasta ocazie, ca „cei doi pastori, presedintele si unul dintre cei doi vicepresedinti care i-au fost alaturi, au la indemana un colectiv de oameni seriosi“. „Plec de aici cu convingerea ca viitoarea conducere are in acest colectiv cate un om de folos“, a spus Mischie. Fostul presedinte a mentionat ca nu regreta ca nu mai conduce Consiliul Judetean. Nicolae Mischie i-a asigurat pe angajatii care l-au avut ca sef timp de opt ani ca prieteniile legate intre timp nu vor fi uitate si ca va putea fi oricind cautat la Universitatea din Targu Jiu, unde este prorector. Noul vicepresedinte al CJ Gheorghe Grivei, fost lider al PNL Gorj, exclus din partid, a absentat de la ceremonia organizata de Nicolae Mischie

    (c) Cotidianul
    [size=1]
    well done...

    [b]Bogdan Toma
    Romanian phpBB online community

    [COLOR=Green]regele off-topic Forum OLS[/COLOR][/b] [/size]

  9. #51
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    Dupa ce a jurat cu mana pe Biblie, intr-o emisiune televizata, ca nu va face alianta cu UDMR, Emil Boc are de ieri viceprimar UDMR. Colaborarea dintre Alianta PNL-PD si UDMR este atat la nivelul municipiului Cluj-Napoca, cat si la nivelul judetului Cluj. Cine striga in gura mare: TRADARE? La acesta se adauga cazurile de la Gorj si Giurgiu, unde liberalii au mers pe mana baronilor (chiar daca ulterior unii dintre tradatorii au fost exclusi). Cert este ca PSD-ul arunca sume imense pentru cumpararea voturilor, ceea ce denota faptul ca bugetele judetene sunt vacile de muls ale puterii.

  10. #52
    Negociator bog_tom's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    New Jersey
    Posts
    3,464
    Reputatie
    1

    Arrow

    Asculta MP3 !

    Sechelariu: "Du-te in p... *******, du-te in p... mea"

    Debarcat de la Primarie, Sechelariu ii injura ca la usa cortului pe ziaristi. Ia vezi+ti de treaba ta si nu ma mai f... la cap. Te trec pe lista mea si te execut. Du-te in p.. *******, du-te in p... mea, i-a spus baronul PSD de Bacau jurnalistului Sebi Sufariu, de la Gazeta de Bacau. "Din cauza voastra am iesit din Primarie cum am iesit, ma, baiatule, ma!"

    Sebi Sufariu: Buna ziua, domnu' Sechelariu, tot Sebi Sufariu sunt.

    Dumitru Sechelariu: Mai du-te ma in p***a matii, ba, da' tu chiar ai
    tupeu.

    Sebi Sufariu: Da nu inteleg, da' cu ce v-am deranjat, spuneti-mi si
    mie?

    [arbomedia]Dumitru Sechelariu: Daca nu vreau sa discut cu tine, tu chiar vrei sa te calc pe gat, ba? Nu mai sunt persoana publica si daca eu, ca primar, iti fut o bataie... Am batut un ziarist. F..ti, 'n ***** matii, doar cu mine ai treaba? F...-ti gura matii.

    Sebi Sufariu: Cu ce v-am deranjat eu, domnule?

    Dumitru Sechelariu: Ma du-te-n p... *******.

    Sebi Sufariu: Am scris de Dorutu, am scris de...

    Dumitru Sechelariu: Ma ia vezi-ti de treaba ta si nu ma mai f... la
    creier atata, ai inteles?

    Sebi Sufariu: Da’ nu inteleg de ce-mi vorbiti asa.

    Dumitru Sechelariu: Da’ ce vrei tu? e telefonul meu privat, ce probleme ai tu?

    Sebi Sufariu: Da’, dar...

    Dumitru Sechelariu: Daca nu vreau sa stau de vorba cu tine, care-i problema ta?

    Sebi Sufariu: Da’ e o reactie prea..., nu va inteleg.

    Dumitru Sechelariu: Asta-i fata de presa romana. Voi m-ati f... Nu altcineva.

    Sebi Sufariu: Da’ eu, personal, eu sunt Sebi Sufariu.

    Sebi Sufariu: Da’ de ce ma amenintati, eu nu inteleg.

    Dumitru Sechelariu: Te-am rugat frumos, vezi-ti de treaba ta.

    Sebi Sufariu: Pai, eu imi vad, da’ nu inteleg.

    Dumitru Sechelariu: In momentul cand mai comentezi ceva, tine
    minte, trimit doi baieti de-ai mei si te executa... Du-te ma in p... *******, vezi-ti de treaba ta, ce vrei, sa ma scoti din sarite. Du-te-n p... mea, lasa-ma-n pace. Nu ti-i rusine, vezi-ti de treaba ta, care-i problema?

    Sebi Sufariu: Pai n-am nici-o problema.

    Dumitru Sechelariu: Si ce continui sa mai vorbesti la telefon? Zi
    „la revedere, domnu’ Sechelariu, la revedere, domnu Sebi’, du-te-n mata-n cur, vezi-ti de treaba ta, eu, de treaba mea si cu asta basta.

    Sebi Sufariu: Eu chiar nici acum nu inteleg.

    Dumitru Sechelariu: Ce sa-ntelegi?

    Sebi Sufariu: Sa fim corecti, dumneavoastra sunteti un om...

    Dumitru Sechelariu: Baaai, baiatule, ba, din cauza voastra am iesit din Primarie cum am iesit, de nesimtiti de ziaristi ca tine.

    Ce spun ziaristii de la "Gazeta de Bacau":
    "Materialul, mai mult decat concludent, dovedeste modul in care ziaristii care au scris cum nu i-a convenit fostului primar sunt tratati de cei care au transformat orasul in propria feuda.

    Nu stim cum se simt toate acestea la cateva sute de km distanta, insa imaginati-va ca noi chiar traim si muncim in acest mod. In secolul XXI, in anul de gratie 2004, cand defularea esecului poate duce la gesturi incredibile.

    Ma voi gandi pe unde merg spre casa, pentru ca voi nu stiti, dar noi il cunoastem, este in stare de orice!

    Si, totusi, sunt decis sa nu ma las, sa nu ne lasam noi, cei de la "GAZETA de BACAU, indiferent de consecinte. Nu se poate trai asa, nu cu astfel de oameni. Niciodata, indiferent de cat de greu va fi. Pentru un viitor pe care il vrem altfel!"

    (c) Anchete 23 iunie 2004
    [size=1]
    well done...

    [b]Bogdan Toma
    Romanian phpBB online community

    [COLOR=Green]regele off-topic Forum OLS[/COLOR][/b] [/size]

  11. #53
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Pt. Ultras: Nu e de mirare, oamenii politici din Romania una promit in campanie si alta fac dupa. Deh, daca interesele partidului o cer…Judecand obiectiv, nu prea avea cum sa-i evite, numai cu ei se putea alia ca sa detina controlul. La fel a procedat si CDR si PSD la guvernare.

    Pt. Bog_tom: Nu cred ca Seche l-ar omori cu adevarat pe respectivul. Prin conversatia asta isi tradeaza insa adevarata fata. Sufera de sindromul Ceausescu, ajunsese sa creada cu adevarat ca e cel mai iubit si cel mai bun dintre bacauani si rezultatele alegerilor au fost un dus mult prea rece. E necesar din cand in cand pentru toti baronii si oamenii politici aroganti, din pacate nu prea invata nimic din asta, revin la putere cu aceleasi practici si cu aceeasi aroganta.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •