Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 21 of 55

Thread: UNIVERSITATEA - APULLUM comentarii inainte si dupa meci

  1. #1
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1

    UNIVERSITATEA - APULLUM comentarii inainte si dupa meci

    Un meci pe care trebuie sa-l castigam si sa ne adaugam trei puncte la zestrea de pana acum. Echipa din Alba Iulia se afla in scadere evidenta de forma , are cativa jucatori suspendati ...insa este una din echipele care nu are nici un fel de probleme privind retrogradarea , asa ca cei care vor intra in teren o vor face destul de relaxati si vor incerca sa arate ca se poate conta pe ei. In principiu cred ca echipa din Alba, va face mai ales un joc de aparare
    ... daca reusim sa marcam in primele douazeci de minute probabil vom castiga la scor acest meci. Pronosticul meu 3- 0 cu doua goluri Njock si unul Plesan.

    PS. Premiul de la meciul cu Timisoara care nu a fost castigat de nimeni este valabil si pentru acest meci. Deci cine reuseste un pronostic exact primeste un butoias cu bere ... In cazul in care mai multi vor indica un pronostic exact va conta cine ghiceste mai multi marcatori...in ultima instanta voi trage la sorti sau voi stabili un meci de baraj intre castigatori !
    In cazul in care castigatorul nu locuieste in Romania va trebui sa stabileasca o persoana care va primi premiul. Succes !
    Last edited by EDMOND_; 5th May 2004 at 10:09.

  2. #2
    sport legend ultra_alba's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Alba-Iulia
    Posts
    352
    Reputatie
    1
    2-0 pt. Unirea goluri marcate de Paleacu si Galdean
    suntem din Alba ...deci suntem cei mai buni

  3. #3
    incepator
    Join Date
    May 2004
    Posts
    28
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ultra_alba
    2-0 pt. Unirea goluri marcate de Paleacu si Galdean


    Vise placute....doar cu ele vei ramane ! V-ati cam vestejit in ultima vreme , vi s/au cam tocit dintii ..nu prea mai stiti sa jucati in deplasare...
    3-0 , Plesan , Lutu , Njock

  4. #4
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    In meciul de maine Guso va bifa partida cu numarul 40 in divizia A. Rednic a anuntat ca va folosi un sistem de loc 4 2 4 pentru ca probabil echipa din Alba va juca cu un singur varf.. O veste imbucuratoare este ca au fost recuperati Bundea si Iordache.
    Last edited by EDMOND_; 7th May 2004 at 17:20.

  5. #5
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    eu sper sa bata Unirea
    dar .. pana la fapte e un druuuuuuuuuuuuuuum lung
    multă lume... PUŢINI OAMENI

  6. #6
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Culmea este ca ne arbitreaza Ionica Serea, cel care ne-a dezavantajat in meciul cu Dinamo. Iar observator va fi Craciunescu.... Chiar ca uitasera sa fluiere si sa huiduie fanii olteni.... Rednic s-a aratat surprins de delegarea arbitrului respectiv ....

  7. #7
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Gazeta de Sud - Declaratia lui Rednic despre meci


    "Rednic: „Putem sa cistigam cu Apulum“
    Despre partida de astazi, tehnicianul „alb-albastrilor“ a punctat: „Este un meci important, il jucam acasa, si doresc sa-l cistigam. Putem sa-l cistigam deoarece am demonstrat ca echipa are valoare. Am mare incredere in jucatorii pe care ii am la dispozitie, moralul lor este foarte bun (...) Vreau sa-i responsabilizez mai mult, sa fie constienti ca numai simplul fapt ca te afli la Craiova nu e suficient. Domnul Staicu ne asigura toate conditiile, sintem la zi cu toate problemele financiare, de aceea jucatorii trebuie sa fie constienti ca foarte multi suporteri doresc ca Universitatea Craiova sa revina acolo unde-i este locul...“
    Oaspetii de astazi au fost caracterizati de Rednic ca fiind o echipa care a pus probleme in deplasare: „Sint sigur ca vor veni sa ne incurce! Dar nu cred ca le vom da ocazia. Trebuie sa ne impunem jocul nostru“.
    Subiectul Serea a fost astfel comentat de Rednic: „Nu mi se pare normal ca arbitrul Serea sa fie delegat. Va fi o presiune foarte mare asupra lui. Plus ca observator este domnul Craciunescu. Sper insa ca arbitrul sa nu aiba probleme“.
    „Puriul“ a evitat un raspuns transant in ceea ce priveste rezultatul pe care si l-ar dori in meciul Rapid - Dinamo (duminica): „Am jucat la ambele echipe, iar la Rapid am fost si antrenor, asa ca imi este greu sa ma pronunt. Cind am fost eu antrenor la Rapid, am cistigat de sase ori cu Dinamo! Este o performanta care va fi greu de realizat. Sper s-o realizez aici, cu Universitatea. Asta inseamna ca, aoleo! trebuie sa stau cel putin doi ani la Craiova!“

  8. #8
    manager mariusc's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    vBulettin: location: field is empty.
    Posts
    297
    Reputatie
    1
    Am nevoie de un butoias cu bere, asa ca zic un scor de 1 - 2 - bate Apulum

    ______________
    Fair-Play, Please!

  9. #9
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,064
    Reputatie
    1
    5-0 pt. Stiinta!
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  10. #10
    DJ MaPaX MaPaX's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Alba Iulia
    Posts
    1,251
    Reputatie
    1

    Universitatea Craiova nu va bate niciodata cu o diferanta asa de mare pe UNIREA!
    Last edited by MaPaX; 7th May 2004 at 15:53.
    [SIGPIC][/SIGPIC]

  11. #11
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,064
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by MaPaX
    iti place culoarea asta?
    dupa ca sunteti 5 suporteri mari si tari mai aveti si pretentii
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  12. #12
    Daddy Dolo IlMILAN's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Timisoara
    Posts
    2,326
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by inter
    5-0 pt. Stiinta!
    Inter tu chiar vrei sa-ti faci alt avatar.....si tot speri la scoruri mari

    Daca va conduce apulum la pauza sigur castigati daca nu..nu se stie...
    any way...bafta multa si daca Poli nu va prinde Uefa sa dea Dumnezeu sa jucati voi...sa mai joace si provincia, si cine stie poate ne intalnim la Craiova la un meci Craiova-Inter
    [COLOR=Red][B]FORZA [/B] [/COLOR] [COLOR=Black][B] MAGICO [/B] [/COLOR] [COLOR=Red][B] MILAN [/B][/COLOR]
    [B][COLOR=Red] LE MIE RAGAZZE [/COLOR] MI VOGLIONO [COLOR=Red] CON LORO [/COLOR][/B]

  13. #13
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    Forza Unirea !!!!!
    avand in vedere faptul ca jucam in deplasare, avem si jucatori suspendati si accidentati un rezultat de egalitate sau de ce nu o victorie .. ar fi o bucurie enorma pentru toata Alba Iulia; sper sa nu ne facem de rusine
    p.s. e bine Edmond ? :p
    Last edited by ADelPiero; 7th May 2004 at 16:05.
    multă lume... PUŢINI OAMENI

  14. #14
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    ADelPiero , MaPax ... nu am la mine cartonasele galbene.... Pe viitor scrieti si cateva vorbe ca mesajele foarte scurte le sterg de obicei. Asa sunt indicatiile "sefilor" si nu vreau sa fiu sanctionat.... mai sunt cateva ore si vom vedea ce va fi!
    Inter daca iese scorul ala mai pun ceva langa butoiasul de bere!

  15. #15
    junior
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    C R A I O V A
    Posts
    52
    Reputatie
    1
    Daca iese scorul pun si eu !!! Cred totusi ca o sa fie un 2-0 sau 3-1. Bafta alor nostri si sa iese bine !!!!!
    [B][COLOR=Blue][B]FORZA STIINTA[/B][/COLOR][/B]

  16. #16
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    ago , hotaraste-te ca daca pui doua scoruri nu poti castiga butoiasul cu bere!!!
    Daca nu poti s ate decizi da si tu cu banul...

  17. #17
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    3-0!

    Njock!
    Plesan!
    Stanga!
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  18. #18
    incepator
    Join Date
    May 2004
    Posts
    28
    Reputatie
    1
    La Craiova ploua din pacate... poate se opreste in timpul meciului...
    Plec si eu , ca inca nu am luat bilet si nu vreau sa alerg iar dupa el ca la ultimul meci acasa...

  19. #19
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Brimi
    La Craiova ploua din pacate... poate se opreste in timpul meciului...
    Plec si eu , ca inca nu am luat bilet si nu vreau sa alerg iar dupa el ca la ultimul meci acasa...
    nu are cum sa nu se joace !!!
    astept meciul acesta de saptamana viitoare !
    multă lume... PUŢINI OAMENI

  20. #20
    DJ MaPaX MaPaX's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Alba Iulia
    Posts
    1,251
    Reputatie
    1
    U Craiova - Apulum : 0-0
    ce spuneai inter? 5-0?
    [SIGPIC][/SIGPIC]

  21. #21
    sport legend Pacala's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    3,056
    Reputatie
    0
    eu nu inteleg ce anume nu are aceasta echipa.
    Suporteri multi si inforcati are, un antrenor bun are, un presedinte bun are, un lot de jucatori comparabil cu loturile bucurestenilor ca valoare are, ce nu are?
    nu sint obisnuiti sa joace cu presiunea victoriei si pentru calificarea in cupe europene poate.
    Nu ne putem plange azi de arbitraj cu toate ca serea a mai facut unele mici chestii
    adversarul nu ne-a pus probleme nu am vazut la ei chiar nimic.S-au asezat si ei in aparare cat de bine au putut si au sperat ca nu ia gol sau iau mai putine.
    Si atunci?

    Eu inceeam cu Stanga si Lutu pentru ca nu sintem Milan sau Real sa avem nu stiu cate vedete internationale pe banca dar eu cred ca avem un prim11 foarte bun pentru amarata noastra divizie A

    GUSO
    DAOUDA, PAPURA, MURGAN (Moti inca nu merita sa fie titular, vedem foarte bine asta)
    BOLOHAN,BUNDEA,PLESAN,STANGA,BORBELY(pe Preda nu stiu de ce il baga )
    LUTU (SAU VIGARIU) SI NJOCK

    noi nu avem in momentul asta in lot atat de multe vedete incat sa ne permitem sa nu jucam cu Lutu,Stanga rezerve .
    Nu pot sa pricep ce cauta in lot mc breen
    nu e vorba ca fac suporterii echipa dar in mementul asta nu are Rednic atatea solutii incat sa-si permita trecerea pe banca a unor jucatori buni.S-a vazut si azi ca Lutu si Stanga tot au mai miscat cat de cat de cand au intrat in teren.

    Asta de clar este primul 11 valoric la noi ca nu pot sa pricep aparatia lui mc breen care
    trebuia sa nu-l mai primeasca in echipa cand plecase.

    Inca se poate, precis va face rapidul multi pasi gresiti, au program nasol.
    Dar sa lase echipa sa joace in echipa standard si sa dovedeasca aia ca sint sau nu fotbalisti
    Echipa standars este foarte clara:

    GUSO-DAOUDA,PAPURA,MURGAN-BOLOHAN,BUNDEA,PLESAN,STANGA,BORBELY-LUTU(VIGARIU)NJOCK

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •