Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 79

Thread: Stiri

  1. #1
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1

    Post Stiri

    Stiri Fc Farul
    multć lume... PUŽINI OAMENI

  2. #2
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    “Nu mai pot lucra cu Ion Marin”
    Votat jucătorul anului 2003 la Constanţa, liberoul Cristi Şchiopu spune că din vară va părăsi gruparea de pe litoral, deoarece nu se īnţelege cu actualul antrenor, care īl acuză la fiecare meci. Chiar dacă a fost cel mai slab om al “marinarilor” pe teren īn meciul de la Ploieşti, provocīnd şi un penalty īn cele 26 de minute cīt a evoluat, Bogdan Onuţ a fost protejat.
    multć lume... PUŽINI OAMENI

  3. #3
    junior Padrino's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    122
    Reputatie
    1
    Cand a venit la Constanta toti se intrebau ce cauta pe litoral. Au inteles ca Schiopu are valoare. Cat despre relatia Onut / Marin... se stie

  4. #4
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    Viitorul nu sună bine
    Patronul constănţenilor, Gheorghe Bosīnceanu, intenţionează să părăsească echipa la finalul sezonului. Deşi Farul a scăpat de grijile retrogradării, Gheorghe Bosīnceanu se arată profund dezamăgit de locul 12 ocupat īn momentul de faţă de echipa sa.
    Domnule Bosīnceanu, cu două etape īnainte de final Farul are asigurată prezenţa īn Divizia A. Vă mulţumeşte acest lucru?
    Gheorghe Bosīnceanu: Da. Mă gīndesc chiar să le dau jucătorilor o primă de succes (se gīndeşte puţin)... sau de insucces.
    Să īnţeleg că sīnteţi ironic.
    Din punctul meu de vedere, acest sezon a fost unul nereuşit, deoarece am ratat clasarea īntre primele şase echipe ale campionatului, dar şi calificarea īn Cupa Intertoto. Practic, nu am īndeplinit nici unul dintre cele două obiective pe care ni le propusesem.
    Aţi fost depăşit de echipe precum Oţelul, Apulum, Gloria sau FC Argeş...
    Ne-a lipsit ambiţia şi determinarea. Probabil īnsă că eu sīnt vinovat pentru aceste neajunsuri.
    Vă mai gīndiţi la o eventuală retragere din fotbal?
    Nu numai eu, dar şi o parte dintre colegii din Consiliul Director se gīndesc să se retragă din vară. De aceea, īmi fac griji pentru viitorul Farului. Īn acest sezon, am investit cīt a fost nevoie īn echipă, īnsă am rămas dezamăgiţi de felul cum au fost răsplătite eforturile noastre.
    multć lume... PUŽINI OAMENI

  5. #5
    Farist FatFrumos's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    CT, US
    Posts
    919
    Reputatie
    1
    dejeaba investesc daca nu stiu cum sa investeasca......sa tot dea jucatorii de baza nici nu prea vad sa stea in A urmatorul sezon
    anti Dinamo, anti oier

  6. #6
    incepator
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    @665 - neighbour of Devil
    Posts
    15
    Reputatie
    1
    90% din thread`ul asta sunt numa' aberatii..
    First of all..Schiopu nu se duce nicaieri...ci Ion Marin..
    In al doilea rand..nu va faceti iluzii ca Bosinceanu nu pleaca de la echipa..In fond de unde mai isi ea el publicitate, daca nu mai este "patronul" Farului ?
    Logic, asta nu inseamna ca nu a facut treaba de cand a venit...dar se pare ca s'a "lasat" indrumat de altii..si si`a dat seama ca nu poate sa aibe rezultate in felul asta..
    Deci..una peste alta..domnule Bosinceanu, ramai la Farul, fa'ti publicitate...dar fa`ne si echipa :p



    P.S. Cine stia de Bosinceanu acum 6-7 ani?
    Heaven doesn't want me and Hell is afraid i`ll take over !!

  7. #7
    Siempre Barēa! Catalanul's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Valencia
    Posts
    13,067
    Reputatie
    1
    Stoichiţă vrea să renunţe deja!

    Tehnicianul Mihai Stoichiţă şi-a anunţat astăzi colaboratorii, după īnfrīngerea suferită de Farul, cu scorul de 2-0, īn faţa Sportului, īn cadrul unui meci amical, că vrea să renunţe la conducerea tehnică a echipei constanţene, anunţă Mediafax
    [B]TOTS UNITS FEM FORĒA[/B]
    [SIZE="1"]Founded in the 19th century, F.C. Barcelona is the only club never to miss out on European competition. The pride of Catalunya: "[B]Sóm més que un club![/B][/SIZE]"

  8. #8
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    ii gata ... o plecat
    multć lume... PUŽINI OAMENI

  9. #9
    Farist FatFrumos's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    CT, US
    Posts
    919
    Reputatie
    1
    intrebarea e mai ramine in A sesonul viitor cu Grigorash in frunte.......
    anti Dinamo, anti oier

  10. #10
    Go Seahawks Seahawk's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    2,415
    Reputatie
    1
    yo zic ca da..

  11. #11
    Farist FatFrumos's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    CT, US
    Posts
    919
    Reputatie
    1
    Dupa inceputul bun asa se pare numai sa o tina tot asa.....
    anti Dinamo, anti oier

  12. #12
    Go Seahawks Seahawk's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    2,415
    Reputatie
    1
    O sa o tina tot asa..Si iti spun eu de ce:
    Uite argumente: Avem un nucleu de 7-8 jucatori care joaca de mult impreuna..Am luat cateva achizitii bune...Antrenorul ii "simte" pe jucatori..Plus avem cativa jucatori tineri foarte talentati..care pot sa intre oricand in echipa
    .....Si plus ca am inceput cu dreptul..ceea ce e foarte important..dat fiind faptul ca suntem o echipa de moral..si ultimul..si cel mai important :
    Sunt BANI, si se vrea performanta!!! de obicei..cand se vrea...se si poate!!!


    FORZZA FARUL !!!!

    cu faRuL pana la MOARTE !!!
    Last edited by Seahawk; 20th August 2004 at 00:33.

  13. #13
    Romān*AllTime* Quartz@nu's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    City of Peas
    Posts
    961
    Reputatie
    1
    HAI FARUL !!!
    [COLOR="Blue"][B]"Inteligenža mć urmćreŗte ...dar sunt mai rapid ca ea !"[/B][/COLOR]

  14. #14
    Go Seahawks Seahawk's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    2,415
    Reputatie
    1
    "Farul a castigat azi la Constanta mai lejer decat o arata scorul, 2-1, in fata lui Poli Iasi. Ambele goluri ale gazdelor au fost reusite de Gurita, iar moldovenii au redus diferenta pe final, fara a avea forta sa revina. A fost un meci destul de lent, fara mari ocazii, in care Farul a stiut cat sa forteze pentru a obtine cele trei puncte."

    daa, copy&paste de pe onlinesport ..
    Se pare ca suntem pe drumul cel bun ! ..Forzza FAruL ..FOrzza FAruL OLE OLE OLE !!!

    Steaua..pregatiti`va

  15. #15
    Go Seahawks Seahawk's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    2,415
    Reputatie
    1
    btw...asa ca fapt divers..moldoveanul - Gurita ia batut pe moldoveni

  16. #16
    incepator
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    9
    Reputatie
    1
    E esential meciul urmator cu Steaua,cu un rezultat bun chiar as incepe sa cred in sansele de realizare ale ambitiilor lui Bosinceanu pt anul asta.Oricum,meciul ii prinde pe Steaua la 2 zile dupa un meci super-dificil de patrundere in grupule cupei UEFA si in mod sigur , Steaua se va resimti.
    Dincolo de circumstante,e f.important ca mentalitatea cu care vor aborda meciul sa nu fie una paguboasa.Anul trecut au facut 2-2 pe Ghencea,iar anul asta, doar cu 2 zile inaintea meciului cu Farul ,Steaua isi joaca meciul sezonului si viitorul in cupa UEFA.
    E clar ca daca Grigoras e suficient de abil,ar trebui exploatata la maxim sansa de a intilni Steaua in conditii fizice nu chiar optime si angrenata in cupa UEFA.

  17. #17
    Go Seahawks Seahawk's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    2,415
    Reputatie
    1
    una peste alta..un egal ar fi superb.. si daca ii batem si pe Cluj pe urma..suntem acolo..in primele 5
    Last edited by Seahawk; 11th September 2004 at 15:48.

  18. #18
    SOLO FARUL C-ta Rechinul Ucigas's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    UK , England
    Posts
    1,633
    Reputatie
    1
    TE VOM IUBI MEREU!!!Stati Linistiti Anul Acesta O Sa Fie Cel Mai Bun Sezon A Lui Farul!!! Forza Farul!!!

  19. #19
    SOLO FARUL C-ta Rechinul Ucigas's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    UK , England
    Posts
    1,633
    Reputatie
    1
    Farul 2-1steaua ! HAI FARUL !!!

  20. #20
    SOLO FARUL C-ta Rechinul Ucigas's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    UK , England
    Posts
    1,633
    Reputatie
    1
    batem pe STEAUA cu diferenta de un gol. FORZA FARUL !!!

  21. #21
    junior
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    98
    Reputatie
    1
    Maestro bine ai venit pe forum !!!
    Personal,cred ca egalul e rezultatul cel mai probabil.Oricum,"AMEN" pt.pronosticul tau.
    Fat-Frumos ,alias capitanul Nemo&Anton Lupan&sir Francis Drake pe unde mai umbli palikari ca n-am mai stat la taclale de-o gramada de timp...
    Fat-Frumos daca nu iese prea nefast la Praga toamna asta , anunta-ma daca te trage ata sa mergi la meciul cu Olanda din deplasare la anul.Daca la ora respectiva avem inca sanse reale de calificare,ar fi ocazia ideala,dupa atita timp, de-o tura prin Amsterdam si pe la Kustange.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •