View Poll Results: Va reusi Rednic sa castige titlul cu Universitatea Craiova?

Voters
46. You may not vote on this poll
  • Are toate sansele sa reuseasca, seriozitatea si valoarea il recomanda

    20 43.48%
  • E o iluzie, nu se poate pune nimeni acum cu echipele din Bucuresti

    8 17.39%
  • La Craiova se schimba mereu antrenorii, nu va apuca finalul campionatului viitor in Banie

    18 39.13%
Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 89

Thread: Rednic are ganduri mari la Craiova

  1. #1
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1

    Rednic are ganduri mari la Craiova

    Puriul vrea titlul cu "Stiinta"

    Mircea Rednic a declarat joi ca doreste ca sezonul viitor sa castige titlul ca campioana cu Universitatea Craiova. El nici nu are de gand sa plece de la echipa, iar in aceste momente este probabil cel mai iubit om din Oltenia.

  2. #2
    asa ceva... cocomic's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Timisoara
    Posts
    1,516
    Reputatie
    1
    Craiova are multe argumente in favoarea acestui vis, dintre care enumar cele mai importante:
    - a fost ultima echipa din afara Bucurestiului care a reusit asa ceva;
    - are un antrenor de valoare indiscutabila;
    - are un lot relativ valoros de jucatori;
    - are un public patimas, dornic de performanta.

    Din pacate, Craiova are poate la fel de multe dezavantaje:
    - nu este din Bucuresti (prietenii stiu de ce asta este un dezavantaj dpdv fotbalistic)
    - are un om fara cuvant pe post de presedinte, un militian cu vise de colonel;
    - e binecunoscuta presiunea care se simte la Craiova, ce poate avea repercursiuni negative (pericolul ca la 2 infrangeri consecutive sa se schimbe antrenorul)

    Cu toate acestea, daca militianul isi respecta promisiunea contractuala semnata cu Rednic si ii ofera 5-600.000 $ pentru transferuri in vara, totul e posibil. Eu unul sper ca asa va fi, si totodata sper ca Stiinta sa se lupte cu Poli pentru titlu
    [B]I NOBILI EREDITANO I TITOLI... I [COLOR=Red]ROSSO[/COLOR]NERI LI CONQUISTANO !

    Exista un lucru pe lumea asta stiut de toti interistii: e mult mai bine sa fii [color=red]MILANIST[/color]!
    [/B]

  3. #3
    sport legend Pustoai-k's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Dristor
    Posts
    595
    Reputatie
    1
    Cred in sansele Craiovei la titlu dar asta din campionatul viitor...chiar mi-ar face placere sa mai castige si alta echipa campionatul....o echipa din provincie..si m ash bucura enorm pt Rednic!
    [COLOR=DarkGreen][COLOR=DarkRed][SIZE=2]O vIaTzA, o SiNgUrA mArE iUbIrE-RaPiD BuCuReStI! [/SIZE] [/COLOR] [/COLOR]

  4. #4
    sport legend Kidu's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Arad
    Posts
    663
    Reputatie
    1
    Puriul este un adevarat profesionist. Lucescu2 care impreuna cu Andone, sunt cei mai valorosi antrenori din Divizia A. Tot respectul, insa nu facetzi greselile anilor anteriori cand incepeatzi campionatul trand la titlu si sfarseati luptand in mocirla pt evitarea retrogradarii.
    Last edited by ieppy; 16th April 2004 at 11:58.
    Semper Fidelis

  5. #5
    sport legend Kidu's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Arad
    Posts
    663
    Reputatie
    1
    tragand, sorry
    Last edited by ieppy; 16th April 2004 at 11:59.
    Semper Fidelis

  6. #6
    sport legend Pacala's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    3,056
    Reputatie
    0
    edit


    Eu nu cred ca avem vreo sansa nici la anul si nici altadata cat timp la conducerea clubului vor oameni care nu simt nimic pentru echipa,cum au fost din 92 incoace. Se tot incearca sa se dea vina pe suporteri dar noi am sactionat ticalosiile conducatorilor.
    La Craiova, conducatorii au facut totul sa distruga
    Ganditi-va anul asta daca nu ar fi fost ciudateniile lui staicu si nu s-ar fi risipit si cadorisit atatea puncte, unde eram. Cele 3 din buCUResti au adunat si ce nu meritau iar staicu a risipit ca sa-l schimbe pe Sorin sau italian si alte porcarii.Sa-ti ataci tu antrenorul ,Cartu, in ESO , sa-ti ataci suporterii echipei tale si sa vrei sa fii votat....
    Dupa lot si suporteri ne bateam acum la titlu, dar nu cu oameni ca staicu la conducere...... baloane electorale .. niciodata
    Pana nu vom avea un conducator adevarat, nu ne vom putea implica in lupta la ttlu, indiferent de ce ar face suporterii, de ce jucatori am avea si ar mai apare sau ce antrenor ar fi. Nici o sansa
    Last edited by Pacala; 16th April 2004 at 02:32.
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  7. #7
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Deocamdata avem un presedinte de club( Badea ) foarte bun si devotat culorilor alb albastre , un antrenor (Rednic)foarte bun , un finantator ( Staicu ) cel putin acceptabil ,atat timp cat nu a fost in nici un moment nici cea mai mica problema legata de plata contractelor si a primelor de joc...
    Cu toate greselile lui ( inerente avand in vedere lipsa de experienta ) Staicu a reusit sa construiasca la Craiova in aprox un an si jumatate o echipa plecand practic de la zero....dupa ce a cumparat locul in divizia A de la Netoiu... Dincolo de iritarile unora ,vizavi de excentricitatile lui Staicu , trebuie sa apreciem ca este o performanta deosebita... probabil si-a dat seama de lipsa lui de experienta si s-a inconjurat de oameni de fotbal veritabili...Badea , Rednic, Beldeanu , Lung....
    A investit si in cantonamentul echipei care acum arata la nivelul celor mai bune din Romania ... are in acest moment doua echipe ( in B si in C ) care se vor in viitor satelitii Universitatii si unde vor fi testati jucatorii care nu prind lotul Universitatii...
    Una peste alta parerea mea este ca exista posibilitatea ca Universitatea sa atace titlul in anul care vine...

  8. #8
    sport legend Pacala's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    3,056
    Reputatie
    0
    cu Badea presedinte si Rednic antrenor plus Lung, Ciurea,Beldeanu normal ca arata altfel decat cu mititelu si napoli frizeru, acum arata profesionist,inainte arata ca o casa de nebuni.
    Nu ti se pare insa,ca i-a trebuit cam prea mult timp ca sa priceapa ca nu cu smercherasi presedinti , cu antrenori de frizeri sau din aia care ne arata cocoselul se face treaba?
    cate puncte s-au pierdut pana i-a pleznit si lui mintea si cate scandaluri n-au fost?
    M-as mira sa nu strice tot el stafful tehnic sau echipa
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  9. #9
    Ancient fia's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Pe pārtie
    Posts
    8,522
    Reputatie
    1
    Mai tineti minte ca la un alt topic tot de aici de la intern cineva ii zicea lui ady_azzuro ca dupa 2 victorii Craiova se gandeste deja la titlu. Mie mi se pare ca asta se intampla acum. Pentru a te lupta pentru titlu iti trebuie mai mult decat are Craiova in momentul de fata. Mult mai mult. Dupa cum spunea si Pustoai-k, si eu as prefera sa ia o echipa din provincie campionatul(evident daca nu se poate sa-l ia Rapid-ul ).
    [B][COLOR=DarkRed]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=DarkRed]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  10. #10
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Fiecare cu parerea lui...in primul rand nu am afirmat ca vom lua titlul si doar ca exista posibilitatea ca Universitatea sa atace titlul anul viitor. Pe mine chiar nu ma intereseaza rezultatele meciurilor care urmeaza , am spus-o si inaintea meciului cu Brasovul...ma intereseaza ca echipa sa reinceapa sa joace ( ceea ce s-a si intamplat )
    iar fotbalistii sa moara pe teren pentru culorile echipei.... Rednic a declarat ca in meciurile care urmeaza pana la sfarsitul returului doreste sa -si dea seama de potentialul fiecarui fotbalist si abia apoi va face schimbarile necesare. Si inca ceva ..diferenta dintre Craiova si echipele bucurestene nu este chiar asa mare cum arata la prima vedere... cu putina atentie si fara evenimentele petrecute cred ca incurcam lupta pentru titlu chiar in acest an.( am pierdut noua puncte acasa la echipe slabe din cuza antrenorilor care erau la echipa... ni s-au mai furat doua la Ploiesti , gol valabil McBreen ! )... nu cred ca in urmatorul an va mai fi o diferenta asa mare de puncte intre primele doua clasate si restul echipelor.

    Ca sa-i raspund lui Pacala ... un an si jumatate nu mi se pare mult , dimpotriva mi se pare putin pentru reconstructia unei echipe , in mod normal cam trei ani este perioada necesara , mai ales cand pleci de la prima "caramida"... Daca vrei putem face o socoteala a punctelor pierdute acasa aiurea , dar va trebui sa incepi cu cele vreo sapte pierdute foarte usor de Sorin la inceputul acestui campionat , apoi poti sa le treci pe cele doua pierdute de Napoli acasa cu Otelul... Vom putea face aprecieri mai exacte in pauza dintre campionate....

  11. #11
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by tudose
    Puriul vrea titlul cu "Stiinta"

    Mircea Rednic a declarat joi ca doreste ca sezonul viitor sa castige titlul ca campioana cu Universitatea Craiova. El nici nu are de gand sa plece de la echipa, iar in aceste momente este probabil cel mai iubit om din Oltenia.
    Eu zic ca avem sansa sa castigam titlul la anu. Depinde daca Redinc va avea liniste, iar Dinel va mai aduce cativa jucatori de valoare la echipa. Suporterii sunt deja la cel mai inalt nivel, mai ramane si echipa sa se ridice acolo, sper ca Puriul sa reuseasca acest lucru...acum e in parcurs de reusire!
    Daca batem in groapa si apoi pe steaua in Banie, eu zic ca putem sa candidam la titlu anul viitor, mai ales ca cel mai probabil, vom termina pe 3 la sfarsitul acestui campionat!

    CRAIOVA FORZA CRAIOVA!!!
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  12. #12
    junior
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    77
    Reputatie
    1
    RAPID a pierdut un om, care acum a devenit un erou pentru suporterii craiovei..
    L-au dat afara cu forta si el s-a razbunat ...
    Oricum pe suporterii RAPIDului nu este suparat...si nici acestia nu sunt suparati pe ei...
    Forza RAPID & Forza VIOLA(Arges)
    Craiova va reusi sa castige si titlul cu conditia: sa nu mai schimbe antrenorul... si dupaia sa mai astepte cateva sezoane...
    Last edited by Spider; 16th April 2004 at 15:59.

  13. #13
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Nu cred ca esti tu cel mai indicat sa pui conditii la Craiova!
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  14. #14
    ...
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,420
    Reputatie
    1
    Nu raspund neaparat suporterilor olteni...
    UNITATEA de...nezdruncinat se va vedea atunci cind, inevitabil, vor apare si primele infringeri ale lui REDNIC.
    Imi aduc aminte cit caz s-a facut cu aducerea lui NAPOLI.
    Apoi, cit de mult...NU L-AU VRUT pe REDNIC !
    Si-acum ?

    Sa dea Dumnezeu dragutul sa fie bine !

  15. #15
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Este o postare in cel mai bun caz lipsita de informare..... Rednic a fost primit cu bratele deschise de toata lumea ( nu a fost cazul lui Lacatus din cauza gesturilor indecente facute cat a fost jucator la adresa galeriei craiovene )... In sondajul facut pe site-ul oficial al clubului 91% din suporterii care au votat au fost pentru aducerea lui Rednic ca antrenor. La sosire in Craiova a avut parte de o primire excelenta ,atat din partea conducatorilor clubului cat si din partea suporterilor si presei locale. Toate declaratiile lui Rednic merg in ideea ca se simte excelent la Craiova.... A contat mult faptul ca Rednic este un om echilibrat si cu bun simt....
    Tudose , chestionarul tau este putin cam "stramt"... Rednic, cu toate calitatile nu poate reusi singur...altfel orice echipa din divizia A l-ar putea lua pe Rednic antrenor si castiga campionatul....mai sunt si alti factori , pentru ca oricat s-ar stradui unii la Craiova nu sunt numai aspecte negative ...daca ar fi asa Rednic nu ar avea nici o sansa.
    Last edited by EDMOND_; 17th April 2004 at 18:22.

  16. #16
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by EDMOND_
    Este o postare in cel mai bun caz lipsita de informare..... Rednic a fost primit cu bratele deschise de toata lumea ( nu a fost cazul lui Lacatus din cauza gesturilor indecente facute cat a fost jucator la adresa galeriei craiovene )... In sondajul facut pe site-ul oficial al clubului 91% din suporterii care au votat au fost pentru aducerea lui Rednic ca antrenor. La sosire in Craiova a avut parte de o primire excelenta ,atat din partea conducatorilor clubului cat si din partea suporterilor si presei locale. Toate declaratiile lui Rednic merg in ideea ca se simte excelent la Craiova.... A contat mult faptul ca Rednic este un om echilibrat si cu bun simt....
    Tudose , chestionarul tau este putin cam "stramt"... Rednic, cu toate calitatile nu poate reusi singur...altfel orice echipa din divizia A l-ar putea lua pe Rednic antrenor si castiga campionatul....mai sunt si alti factori , pentru ca oricat s-ar stradui unii la Craiova nu sunt numai aspecte negative ...daca ar fi asa Rednic nu ar avea nici o sansa.
    Voi stati prea mult cu "bratele deschise"!
    Asa ii primiti pe toti : " Cu bratele deschise" ...
    Apoi tot cu ... bratele deschise ... ii aruncati din brate ...
    Cind ati adus-o pe napolitana aia , si ati numit-o antrenoare ... ati facut niste declaratii care acum par ridicole si - ca suporter oltean - iti provoaca jena ...

    Aveti probleme cu digestia :
    Cu Hot - dog-i n-a mers !
    Cu mititei - n-a tinut !
    Cu napolitane - nu mai vreti !
    Red-nici - VA PLAC ?
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  17. #17
    ...
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,420
    Reputatie
    1
    EDMOND, tu ti-ai creat o lume a ta !
    Ti-am mai spus ca am rude in CRAIOVA si, printre altele, mai vin si in vizita pe la noi !
    "Rudaru'" e un infocat suporter al STIINTEI si...s-o spun elegant...daca el minte atunci mint si eu !

    q.e.d.

    P.S. Poate ar trebui sa intelegi, EDMOND, ca STIINTA...nu-ti apartine !
    paunescu a incercat sa-si faca un capital politic si, in parte, a reusit !
    Banuiesc ca tu nu vrei sa candidezi ?! :p

    Mai baieti ! Nu luati lucrurile asa de serios cum...nu sint !
    Mai indrazniti sa si zimbiti !

  18. #18
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    Ii doresc mult norok .. da` nu cred ca va reusi sa faca ... ce tot spune el...

  19. #19
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    ricky , probabil tu nu ai nici o lume..eu am venit cu fapte nu cu povesti .. eu traiesc in Craiova si nu ma intereseaza rudele tele , in ceea ce priveste felul in care a fost primit Rednic la Craiova , ai fost in mod sigur mintit... mai citeste si tu ziarele si mai discuta si cu alti suporteri craioveni daca te intereseaza subiectul si nu postezi doar asa ...de dragul de a posta!

  20. #20
    ...
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,420
    Reputatie
    1
    EDMOND, atotstiutorul ! (ricky , probabil tu nu ai nici o lume..eu am venit cu fapte nu cu povesti .. eu traiesc in Craiova si nu ma intereseaza rudele tele )

    Arogant si de prost gust raspunsul tau !

    Cred ca vei ajunge, asa cum am "pronosticat" : vei scrie mesajele si ti le vei citi singur !

    P.s. Daca "mariile voastre" considerati ca a fost o jignire la adresa unui membru...marcant de pe FORUM, accept sa fiu BANAT !

    Clasamentele le voi face incontinuare si le voi trimite prin eMail la o adresa indicata de voi !
    Last edited by ricky; 18th April 2004 at 08:01.

  21. #21
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Personal nu consider nici o jignire , numai ca de multe ori ai niste postari aiurea , parca ai fi un fotbalist care da cu mingea in tribune... postezi pe marginea unor subiecte despre care nu ai nici un fel de informatii numai de dragul de a fi interesant...Este problema ta , dar nu mai sari ca ars atunci cand ti se raspunde... M-am saturat de fitele tele , nu te-a jignit nimeni iar eu ti-am raspuns in limitele regulamentului. Trasmite-i salutari prietenului tau "rudaru " ( despre care sincer , eu nici nu am auzit, o face parte din mafia locala pe care nu o frecventez si unde nu am prieteni ).Nu fac pe autostiutorul , asta este domeniul tau ( tinand cont de toate sfaturile pe care mi le-ai dat pe pm sau pe forum ). Iti dau si eu un sfat , termina cu ifosele astea de domnisoara batrana si nu te mai ataca atunci cand ti se raspunde , mai ales cand iti dai cu parerea fara sa culegi inainte niste informatii minime..
    Daca chiar vrei in mod sincer sa vezi parerea suporterilor olteni despre venirea lui Rednic intra aici http://www.craiova-maxima.ro/forum/v...=928&start=150
    si ai sa vezi ca peste 91 % au fost de acord cu venirea lui , citeste si opiniile lor si apoi discutam...la fel , daca stii tu ca Rednic a avut vreo problema de cand este la Universitatea ... Cat priveste daca o sa raman singur sau nu ,nu este problema ta deoarece si aici esti lipsit de informatii , nu stii ce se intampla acum pe forumul Craiovei... vom vorbi peste doua saptamani ... daca vrei pot face si un pariu cu tine pe tema asta ... putem sa discutam despre orice problema , dar nu asa cum incerci sa o faci pe thread-ul de fata.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •