View Poll Results: Va reusi Rednic sa castige titlul cu Universitatea Craiova?

Voters
46. You may not vote on this poll
  • Are toate sansele sa reuseasca, seriozitatea si valoarea il recomanda

    20 43.48%
  • E o iluzie, nu se poate pune nimeni acum cu echipele din Bucuresti

    8 17.39%
  • La Craiova se schimba mereu antrenorii, nu va apuca finalul campionatului viitor in Banie

    18 39.13%
Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 22 to 42 of 89

Thread: Rednic are ganduri mari la Craiova

  1. #22
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by tudose
    Puriul vrea titlul cu "Stiinta"

    Mircea Rednic a declarat joi ca doreste ca sezonul viitor sa castige titlul ca campioana cu Universitatea Craiova. El nici nu are de gand sa plece de la echipa, iar in aceste momente este probabil cel mai iubit om din Oltenia.
    e un obiectiv perfect fezabil, daca dinel se va tine de cuvint. aseara a aratat ca se poate si ca u craiova este o echipa care are un cuvint greu de spus. ar fi bine ca onor galeria sa lase la o parte scenarita si se se ocupe de echipa sustinind-o. poate da domnul si vor intelege ca un antrenor e profesionist nu cind pupa steagul, ci cind are rezultate.
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  2. 19th April 2004, 00:19

  3. 19th April 2004, 08:06
    Reason
    o sa inteleaga vasile314tzurka :)

  4. #23
    GRUPPO MAXIMA Vietnam's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    909
    Reputatie
    1

    Question Totul depinde de Staicu, de citi bani vrea sa bage in Universitatea!

    Daca Staicu nu s-ar mai baga ca musca stiti voi unde dupa fiecare meci ( cu declaratiie lui) ar fi bine. Eu sper sa-l convinga pe Rednic sa ramina la Craiova mult timp si sa fie sprijinit de toata lumea ( mai ales de suporteri ). Eu ma tem ca in vara sa nu plece inapoi la Rapid. Oare ce se intimpla daca Copos isi cere public scuze, ii mai ofera si niste bani si in plus este sprijinit si de suporteri....si evident Becali spala putina. Ei doi sunt prieteni .... si pina in vara poate ii mai trece din suparare. Sper ca Rednic sa ramina cel putin doi ani la Stiinta...daca Staicu ii ofera sprijin neconditionat ( nu vinde jucatori fara sa-l intrebe pe Rednic, si/sau aduce jucatorii ceruti de antrenor).Asta inseamna niste cheltuieli... sa vedem care este limita pina la care este Dinel dispus sa investeasca.
    Badea , Lung, CIurea sunt cu inima alaturi de echipa sper sa-l potoleasca pe DInel daca il apuca pe asta nebuniile. Si mai sper si ca ultrasii din galerie sa-si mai tina dracului gura ca parca s-au timpit, ultima oara s-au luat de Badea...
    Ma daca nu ne maninca altii de fund ne mincam noi intre noi...Stit cum este vorba aia
    "Fereste-ma Doamne de prieteni ca de dusmani am eu grija"
    Apropo ...Staicu daca iese primar fac pariu ca primul lucru pe care-l face este sa vinda Stadionul Ion Oblemenco clubului Craiova...adica lui.
    Hai Stiinta si la anul...de ce nu daca jucam bine sa iesim campioni!
    " Tinem cu echipa noastra / Si la bine si la rau
    O iubire alb-albastra / La [COLOR=DarkSlateBlue][B]Craiova[/B][/COLOR] e mereu !"

  5. #24
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Stadionul Ion Oblemenco... Nu exista cadrul legal prin care se poate face asta...

  6. #25
    sport legend Kidu's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Arad
    Posts
    663
    Reputatie
    1
    Nu stiu daca Staicu are puterea financiara sa asigure un buget Craiovei pe masura obiectivului. Mi se pare ca titlul este o palarie cam mare la ora actuala pt Universitatea.
    Semper Fidelis

  7. #26
    OK, unfµ¢k you! simpson's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Springfield, IL
    Posts
    371
    Reputatie
    1
    Cam putine variante de raspuns la intrebarea de mai sus. Dupa ce, asta iarna a vandut doi din titularii echipei, ma indoiesc de faptul ca Staicu va pastra echipa actuala si va mai cumpara ceva... Dupa cate stiu eu, alegerile pentru primarie sunt programate la vara, inaintea inceperii campionatului... Staicu va fi ori cu sacii in caruta, ori dezamagit...
    [FONT=Verdana][COLOR=Blue][SIZE=2][I][B]Eat my dust, dust-eaters![/B][/I][/FONT][/SIZE][/COLOR]

  8. #27
    CAINE ROSU Red Heat's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Bucharest
    Posts
    758
    Reputatie
    1
    Craiova isi propune la inceputul fiecarui sezon sa castige campionatul. Anul asta a inceput mai devreme. Nici nu s-a terminat campionatul si viseaza cu ochii deschisi la vrabia de pe gard. Cum o face de multi ani incoace. De prea multi. Si, probabil, cum o va mai face inca multi ani de acum incolo. Daca a venit un antrenor bun, oltenii se si vad incununati cu lauri la sfarsitul sezonului viitor. Cum s-a intamplat cand a venit Balaci, sau Cartu, sau... ce mai conteaza?

    Asa de dorit a fost Rednic incat la prima aparitie in Banie au adus jandarmii sa-l pazeasca

    Ironia consta in faptul ca a trebuit sa vina un dinamovist (dusmanul de moarte al oltenilor) sa faca echipa sa miste cat de cat. Un oltean de-al lor nu a fost in stare. Asta spune multe...
    [B][COLOR=Red]Fie vreme buna, fie vreme rea,
    caini pana la moarte si dincolo de ea[/COLOR][/B]

  9. #28
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    ...Ce ofticati sunt unii..cred ca nu pot dormi , nu pot visa , nu pot manca...din cauza Craiovei ..se trezesc dimineata si vad alb albastru in fata ochilor...abia sprea seara vad si alb rosu...

  10. #29
    iluminati
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    departe de oi
    Posts
    1,639
    Reputatie
    1
    in fiecare an, oltenii ramin cu prazul si ..........! ameninta in stinga si dreapta, dar zero! nici macar rednic nu va mai poate scoate din starea de psihoza in care ati intrat, acuzind pe toata lumea si nevazind ............ din lot!
    Last edited by inter; 21st April 2004 at 11:44.

  11. #30
    CAINE ROSU Red Heat's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Bucharest
    Posts
    758
    Reputatie
    1
    Ce ofticati sunt altii pt ca unii sunt ofticati
    [B][COLOR=Red]Fie vreme buna, fie vreme rea,
    caini pana la moarte si dincolo de ea[/COLOR][/B]

  12. #31
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Pe mine ma distreaza.... bob tu ce vrei sa spui prin "starea de psihoza" ..explica putin , poate nu intelegi expresia... poate ai vrut s aspui altceva...

  13. #32
    senior samor03's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    PHONEIX U.S.A.
    Posts
    198
    Reputatie
    1
    nu va mai sta mult la craiova.se ocupa badita de el.

  14. #33
    Ancient fia's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Pe pârtie
    Posts
    8,522
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by samor03
    nu va mai sta mult la craiova.se ocupa badita de el.
    De ce crezi astea? Nu cred ca "badita" are atata putere incat sa se "ocupe" de Rednic. Singura "amenitare" e Dinel... si... el insusi... sa nu o comita in vreun fel... ca apoi ii canta altcineva "ce bine imi pare ca ai luat tzeapa"
    [B][COLOR=DarkRed]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=DarkRed]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  15. #34
    GRUPPO MAXIMA Vietnam's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    909
    Reputatie
    1

    Wink Incep sa ma oftic ca nu i-am batut pe ciini!

    Dupa meciul de ieri cu Argesul m-au apucat pandaliile ca nu i-am batut pe astia. Pai ciinii vad ca numai cu ajutor pot sa bata pe cineva ...vai de mama lor.
    Acum sunt intr-o dilema ... as vrea sa-i bata Cirtu in finala ... dar nu ne mai ducem noi in cupe .... Sa-i bata sau nu?
    Mai bine sa-i bata sa le sara puricii din blana :p ca sa le spunem si noi ca v-a batut un oltean ( apropo de Rednic -dinamovistu') si daca pierd si campionatul o sa fiu fericit. O sa cistige oierul campionatul ( dar dupa ce maninca bataie de la noi).
    Referitor la "Ion Oblemenco" viitor "Dinel Staicu" .... daca consilierii aproba propunerea primarului Staicu ....se schimba propietaru' in doi timpi si trei miscari. Depinde pe ce bani...
    Si sa vezi la anu' ce mai joaca ai nostrii cu Rednic pe banca pentru campionat si Cupa Romaniei ...
    Iar voi ciinilor nu aveti decat sa fugariti in campionat "oile" lui Becali pina va iese limba de un cot. Rapidul a "deraiat " dar Leii vin din spate puternic ... sper sa nu se plictiseasca si sa abandoneze. HAI STIINTAAAA!
    " Tinem cu echipa noastra / Si la bine si la rau
    O iubire alb-albastra / La [COLOR=DarkSlateBlue][B]Craiova[/B][/COLOR] e mereu !"

  16. #35
    OK, unfµ¢k you! simpson's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Springfield, IL
    Posts
    371
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Vietnam
    Acum sunt intr-o dilema ... as vrea sa-i bata Cirtu in finala ... dar nu ne mai ducem noi in cupe .... Sa-i bata sau nu?
    In ce cupe????
    [FONT=Verdana][COLOR=Blue][SIZE=2][I][B]Eat my dust, dust-eaters![/B][/I][/FONT][/SIZE][/COLOR]

  17. #36
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by samor03
    nu va mai sta mult la craiova.se ocupa badita de el.
    nu cred ca ai dreptate :p
    daca se tine Staicu de cuvant .. Rednic ramane la Craiova
    multă lume... PUȚINI OAMENI

  18. #37
    Ancient fia's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Pe pârtie
    Posts
    8,522
    Reputatie
    1
    Am vazut ca acum eiubire mare intre Staicu si Rednic. A zis Rednic, ca la ce po****ritate are in Craiova, ca daca ar candida la primarie, sigur ar iesi.... dar nu candideaza ca il lasa pe Dinel. Super campanie electorala, nu?
    [B][COLOR=DarkRed]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=DarkRed]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  19. #38
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Rednic are contract si pentru anul viitor ( clauza de reziliere este doar daca va primi oferte din strainatate pe care va dori sa le onoreze )... In ceea ce-l priveste pe Staicu cred ca nu aveti toate informatiile necesare ... de cand apreluat echipa contractele si primele de joc au fost onorate cu maxima promptitudine...cred ca Universitatea este una dintre cele doua trei echipe care chiar nu au avut astfel de probleme ..( ati vazut prin ziare vreun jucator care sa se planga de vreo problema financiara , sau care sa ameninte cu greva , cum s-a intamplat chiar la una din cele trei considerate "mari" ? Nu stiu ce va fi la anul , dar in mod sigur suntem singura echipa care am putea sa incurcam socotelile celor trei echipe bucurestene...

  20. #39
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by simpson
    In ce cupe????
    o sa mai vedem. pina una alta de la venirea lui rednic craiova are un parcurs de invidiat si semne bune rednic are. a trecut si proba de foc a unui antrenor mare, cea a lotului fara posibilitati de transfer. a stiut sa aseze echipa in teren si a iesit excelent. e foarte bine pentru fotbalul romanesc ca exista concurenta serioasa si nu se rezuma totul la dinamo-steaua. personal imi doresc sa fie in permanenta 5, 6 echipe cu pretentii nu doar doua trei. cine vrea asta vrea si o nationala puternica nebazata doar pe fitele lui mutu. asa ca usor cu pianul ca se varsa clapele.
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  21. #40
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    era sa uit. o prezenta mai buna a nationalei inseamna mai multe locuri in uefa si implicit o prezenta romaneasca in forta. cine spera ca e echipa rivala doar sa dea chicx pierde timpul si se poate lua de mina cu borcea.
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  22. #41
    Daddy Dolo IlMILAN's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Timisoara
    Posts
    2,326
    Reputatie
    1
    „Presimt că pierdem”

    Pentru a fi sigur de înfrîngere în meciul cu Steaua, Staicu spune că-l va aduce antrenor pe Napoli. Patronul oltenilor nu se teme că Ştiinţa ar putea fi retrogradată, în caz că ar ceda punctele roş-albaştrilor. Dinel Staicu a mărturisit că e în stare de orice compromis pentru a-şi vedea echipa în Cupa UEFA

    Asta e ce scrie GS ...citandu-l pe Staicu....
    Doar daca a declarat asemenea chestii ar trebui luate masuri impotriva lui.S-au vazut meciuri si de CL in care combatantelor le convenea rezultatul si au plimbat mingea, dar chiar asa sa declari ca vrei sa pierzi e destul de grav......
    [COLOR=Red][B]FORZA [/B] [/COLOR] [COLOR=Black][B] MAGICO [/B] [/COLOR] [COLOR=Red][B] MILAN [/B][/COLOR]
    [B][COLOR=Red] LE MIE RAGAZZE [/COLOR] MI VOGLIONO [COLOR=Red] CON LORO [/COLOR][/B]

  23. #42
    junior Padrino's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    122
    Reputatie
    1
    Puriul este pe val, lucru recunoscut de toata suflarea fotbalistica. Insa ori ce minune tine... n zile. Toate au un sfarsit. Nu depinde totul de el. Trebuie sa/i pui la dispozitie antrenorului lotul de care are nevoie. Ia sa vedem> pune Dinel unul sau doua milioane de dolari pentru transferuri? Ma indoiesc, desi mi/as dori sa avem cat mai multe echipe care sa se bata la titlu. Ca despre cupele europenene...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •