Results 1 to 5 of 5

Thread: Jucatorii nationalei nemultumiti de prime !

  1. #1
    MVP !
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    9,787
    Reputatie
    1

    Jucatorii nationalei nemultumiti de prime !

    Nationala este din nou in centrul unui scandal dupa intoarcerea de la Euro. Peste cearta dintre Piturca si Mircea Sandu si razboiul Lupescu-Dragomir, acum si jucatorii incep sa isi arate nemultumirea.

    Surse din FRF, citate de Evenimentul Zilei, anunta ca tricolorii se considera nedreptatiti de banii pe care i-au primit pentru cele doua puncte obtinute in “Grupa mortii”. Cei 6000 nu sunt chiar suma pe care o visau jucatorii nationalei, iar faptul ca au fost nevoiti sa isi plateasca pana si bauturile racoritoare de la antrenament, a pus si mai mult gaz pe foc.

    “Fiul meu este foarte suparat. Cei de la federatie si-au batut joc de acesti baieti. Le-au dat 6.000 de euro pentru meciurile jucate la turneul final. Au avut diurna de 100 de euro! Asta-i suma de jucator al echipei nationale? Fiul meu mi-a zis: «Ia, mama, banii, ca astia sunt toti, si cumpara-i ceva bunicii!». Cu acesti bani, i-am mobilat mamei mele de 80 de ani. Atat m-a costat mobila: fix 6.000 de euro pentru trei camere”, a spus mama unui fotbalist.

    sursa: sport.ro

  2. 24th June 2008, 17:19

  3. #2
    MVP !
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    9,787
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by maur85 View Post
    sunt mai mult decat nesimtiti jucatorii daca e adevarata stirea.la ce galerie au avut la meciurile din ce ar trebui sa se inchida in baie de rusine.sa se uite cum au jucat rusii si turcii.nu merita nici un ban astia.
    oricat de prost au jucat, tot ii merita mai mult decat sandu, lupescu, prunea si toti handicapatii din federatie ! ( + femeile de serviciu si portarii )

  4. #3
    sport legend Patriots's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Galati
    Posts
    3,101
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Lover View Post
    oricat de prost au jucat, tot ii merita mai mult decat sandu, lupescu, prunea si toti handicapatii din federatie ! ( + femeile de serviciu si portarii )
    Aici ai mare dreptate...chiar sunt curios si eu cati bani au obtinut sandu si lupescu de la acest Euro. Oricat de slab au jucat , fotbalistii meritau mai mult de 6000 de euro pentru cele 2 puncte obtinute. Nu cred ca se astepta cineva , inainte de Euro , sa luam 2 puncte in aceasta grupa.

  5. #4
    Anti-sclavi danpuric78's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Montreal, QC
    Posts
    4,622
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Patriots View Post
    Aici ai mare dreptate...chiar sunt curios si eu cati bani au obtinut sandu si lupescu de la acest Euro. Oricat de slab au jucat , fotbalistii meritau mai mult de 6000 de euro pentru cele 2 puncte obtinute. Nu cred ca se astepta cineva , inainte de Euro , sa luam 2 puncte in aceasta grupa.

    Fotbalistii au indeplinit un obiectiv - caliifcarea si deci isi merita primele. cat au luat ferefeii , e alta problema.

    Iar buba cea mare e ca toti din conducerea frf sunt diletanti. Primele pentru fotbalisti ar trebui sa fie clare, stabilite din timp.
    de ex, pt CM 2010, ar trebui sa stie de pe acuma - astga e prima de calificare, atata daca iesiti din grupe etc.
    Tiganii au alergie la tricoul alb-rosu

  6. #5
    MVP !
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    9,787
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by danpuric78 View Post
    Fotbalistii au indeplinit un obiectiv - caliifcarea si deci isi merita primele. cat au luat ferefeii , e alta problema.

    Iar buba cea mare e ca toti din conducerea frf sunt diletanti. Primele pentru fotbalisti ar trebui sa fie clare, stabilite din timp.
    de ex, pt CM 2010, ar trebui sa stie de pe acuma - astga e prima de calificare, atata daca iesiti din grupe etc.
    iti zic eu cum se face. lupescu, prunea si sandu fura cat vor iar ce ramane iau jucatorii.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •