Page 55 of 312 FirstFirst ... 545535455565765105155 ... LastLast
Results 1,135 to 1,155 of 6548

Thread: Cluj Arena (30.335 locuri)

  1. #1135
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,094
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Nightwish View Post
    Iulian, ma faci sa-mi schimb parerea despre tine.
    Judetul Cluj, ca orice alt judet, are alocat un buget pe anul curent. Din acest buget si fara alocari directe de la bugetul de stat s-a decis sa se construiasca unui stadion... Cum spunea mai devreme cineva, se renunta la reparatia unor strazi si la alte investitii pentru a se realiza acest stadion... Si crede-ma, se vede in calitatea strazilor faptul ca facem stadion
    Nu s-au alocat direct bani de la diverse ministere/federatii etc... Au existat destule cazuri in care diverse ministere au atribuit direct bani pentru realizarea unei investitii... Nu e cazul aici...
    Si crede-ma, stiu de unde vin banii... Vin de la Consiliul Judetean Cluj...
    1.Sume defalcate din TVA - 100,2 milioane lei;
    2.Cote defalcate din impozitul pe venit - 91 milioane lei;
    3.Sume alocate din cote defalcate din impozitul pe venit pentru echilibrarea bugetelor locale - 41,8 milioane lei;
    4.Subventii de la bugetul de stat pentru persoane cu handicap - 56,7 milioane lei.

    1.Orice privatizat clujean vireaza TVA-ul la Ministerul de Finante,nu in cadrul Administratiilor Locale.
    2.Cota de impozit pe venit se colecteaza in cadrul Ministerului de Finante nu in cadrul Administratiilor Locale.

    Astea ajung la Bugetul central de la Bucuresti apoi se face imparteala,intr-un stat descentralizat s'ar imparti in functie de contributie si ce ramane s'ar duce la regiunile defavorizate.
    Impartirea in Romania se face pe criteriu politic.

    3."echilibrarea bugetelor locale'' mergeti la ASE Cluj si intrebati cum sta faza.

    4.Subventii de la bugetul de stat- Nightwish mai clar de atat nu poate fi.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  2. #1136
    alb-negru corello's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    2,784
    Reputatie
    1
    Cata agitatie...ce dreq conteaza pentru voi din ce bani se face stadionul? Zici ca din leafa voastra se face. Din partea mea, sa se faca si din banii pensionarilor

  3. #1137
    senior RADUPE's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Romanica
    Posts
    167
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by red-bull View Post
    Nu asta e discutia,daca au voie clujenii sa faca stadion sau nu.Au voie evident.
    Problema e de ce sa comentam daca sa il facem cu pista sau nu, atata timp cat se face din banii tuturor.Si ai celor care activeaza in sectiile de atletism si ai fanilor acestui sport.
    Sunt de acord sa nu il faci cu pista in 2 situatii :
    Le faci si alora un stadion numai al lor, ca si ei cotizeaza la buget
    sau
    Iti faci un stadion din banii proprii, asa cum a fracut Paskany.Omul a dat banii, l-a facut cum a vrut.
    Perfect de acord!
    [B]Capitala fotbalului romanesc este la CLUJ!!![/B]

  4. #1138
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,094
    Reputatie
    0
    Ideia era ca in momentul cand mergeti pe stadionul din Cluj sa stiti ca ati contribuit pentru stadionul lui ''U''
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  5. #1139
    Atotstivuitor! Nightwish's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    UK
    Posts
    6,979
    Reputatie
    1
    Iulian, am spus " fara alocari directe de la bugetul de stat" pentru stadion. Ce e asa de greu de inteles? Da, judetul Cluj are un buget mare, pe criterii politice... Este cazul tuturor judetelor unde a castigat PDL -ul... Din acest buget, s-a decis la nivel local construirea unui stadion... Ce atata tevatura?
    Ma auzi pe mine scotandu-le ochii bucurestenilor pentru ca bugetul Metrorex este asigurat de la Bugetul de Stat? Sau ca se platesc subventii pentru incalzire de la bugetul de stat exclusiv pentru Bucuresti? Ca in toate celalalte localitati aceste subventii se platesc de la bugetul local iar regiile de transport sunt finantate doar de la bugetul local?

  6. #1140
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,094
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Nightwish View Post
    Iulian, am spus " fara alocari directe de la bugetul de stat" pentru stadion. Ce e asa de greu de inteles? Da, judetul Cluj are un buget mare, pe criterii politice... Este cazul tuturor judetelor unde a castigat PDL -ul... Din acest buget, s-a decis la nivel local construirea unui stadion... Ce atata tevatura?
    Este ca si cum ai primit bani de la bunicu da ti ia dat prin intermediul lui bunica.Si tu te chinui sa demonstrezi ca banii nu vin in nici un caz de la bunicu si tu fecioara ce esti stii ca vin de la bunica.

    Subventii de la bugetul de stat pentru persoane cu handicap - 56,7 milioane lei.

    Alocarea trebuia sa respecte o procedura ca este directa sau indirecta nu conteaza.
    De ce trebuia sa respecte o procedura macar de ochii lumii
    ?

    Pentru ca nu stii cine vine la putere peste cativa ani si incepe DNA,Curtea de Conuri si baga la deturnare de fonduri toata clica lui Boc.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  7. #1141
    Abuzez. zebe's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    9,825
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Ideia era ca in momentul cand mergeti pe stadionul din Cluj sa stiti ca ati contribuit pentru stadionul lui ''U''
    Asa cum o sa stim si cand mergem pe National Arena ca am contribuit.
    Am zis!

  8. #1142
    Ardelean Razvan T.'s Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Templul Ardealului
    Posts
    9,772
    Reputatie
    1
    AM PROMOVAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAT!!!!
    Fara muzica viata ar fi o greseala.

  9. #1143
    Abuzez. zebe's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    9,825
    Reputatie
    1
    Deci, returul va prinde pe noul stadion.
    Am zis!

  10. #1144
    Ardelean Razvan T.'s Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Templul Ardealului
    Posts
    9,772
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by zebe View Post
    Deci, returul va prinde pe noul stadion.
    Sa speram!!!
    Fara muzica viata ar fi o greseala.

  11. #1145
    manager
    Join Date
    May 2006
    Location
    Logroño
    Posts
    152
    Reputatie
    1
    nu sunt clujean dar asa bine-mi pare ca a promovat U Clujul... si sunt sigur ca nu vor retrogada la anul! sper sa ajunga in cativa ani sa se bata la cupele europene, merita pentru fani ca si Timisoara...

  12. #1146
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by U Cluj 1919 View Post
    AM PROMOVAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAT!!!!
    Ati promovat. Dar cum ati facut-o? Intr-o mainiera extrem de urata. Cu meciuri aranjate si cu arbitraje pe fata pt. voi. Nu ma mira, insa. Patronul vostru este un fost actionar al militienilor din Stefan cel mare, iar acesta stie cel mai bine cum se fura. Ceea ce este mai grav este faptul ca veti fi satelitul celei mai urate echipe din Romania, dinamu.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  13. #1147
    Abuzez. zebe's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    9,825
    Reputatie
    1
    Bai ce ma distreaza stelistii care vorbesc de echipe urate!
    Am zis!

  14. #1148
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by zebe View Post
    Bai ce ma distreaza stelistii care vorbesc de echipe urate!
    Razi ca proasta-n targ. Dar adevarul este ca veti fi satelitul militienilor si, ca si ei, veti fi huiduti peste tot prin tara.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  15. #1149
    Abuzez. zebe's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    9,825
    Reputatie
    1
    Duba, imi pare foarte rau ca esti trist ca mai promoveaza cate un rival de-al Stelei. Dar incearca sa privesti si dincolo de rivalitati.


    Last edited by zebe; 12th June 2010 at 16:04.
    Am zis!

  16. #1150
    Ardelean Razvan T.'s Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Templul Ardealului
    Posts
    9,772
    Reputatie
    1
    Cine-i Duba asta ???
    Fara muzica viata ar fi o greseala.

  17. #1151
    sport legend KOKOSHATU's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    618
    Reputatie
    1
    Felicitari "u" cluj !!!
    Locul vostru este in LIGA 1,BRAVO si Felicitari !!!

  18. #1152
    sport legend KOKOSHATU's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    618
    Reputatie
    1
    se pare ca sunt si bani "guvernamentali",dupa cum spune si lache asta...
    http://video.clon.ro/video/32691/pro...n-ion-moinaflv

  19. #1153
    junior
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    135
    Reputatie
    1

  20. #1154
    Abuzez. zebe's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    9,825
    Reputatie
    1
    Ce spirit de observatie aveti... ceva fenomenal.

    Kokoshatu, ala-i alt proiect.
    Am zis!

  21. #1155
    sport legend KOKOSHATU's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    618
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by zebe View Post
    Ce spirit de observatie aveti... ceva fenomenal.

    Kokoshatu, ala-i alt proiect.
    Proiectu' ca proiectu' ,acolo era doar o licitatie a arhitectilor cu diferite proiecte de stadion,dar dupa cum am inteles eu,este vorba de "stadionul Ion Moina" din Cluj si " OFICIOSU' " ala spunea despre fondurile "invartite" pentru aceasta lucrare,si suna cam asa : " FONDURI GUVERNAMENTALE", el a spus,nu eu !!!!!:ras-plans::ras-plans::ras-plans:
    http://video.clon.ro/video/32691/pro...n-ion-moinaflv

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •