Page 54 of 312 FirstFirst ... 444525354555664104154 ... LastLast
Results 1,114 to 1,134 of 6548

Thread: Cluj Arena (30.335 locuri)

  1. #1114
    junior comisaru's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    New Jersey
    Posts
    112
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Ar fi ca in Romania



    Am o intrebare pentru tine:Cine numeste prefectii in Romania?
    ...poate o sa te luminezi putin dupa.
    Ultima urare a fost sincera si in cunostinta de cauza.
    Prefectul e una, presedintele Consiliului Judetean e alta (asta se voteaza, nu se numeste).
    Artificial intelligence doesn't stand a chance against natural stupidity
    [I][B][COLOR="Red"]Sepcile Rosii[/COLOR][/B][/I]

  2. #1115
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,100
    Reputatie
    0
    Consilierul local al PD-L, prof. dr. Florin Stamatian, a fost numit astazi prefect al judetului Cluj in cadrul sedintei de Guvern. In aceste conditii, Stamatian va fi nevoit sa demisioneze din functia pe care o detine in cadrul Consiliului local Cluj-Napoca, cele doua fiind incompatibile. Proaspatul prefect a preferat sa nu infirme, dar sa nici nu confirme informatia pana cand actul normativ va fi publicat in Monitorul Oficial. Acest lucru se va intampla cel mai probabil in cursul acestei seri sau maine.

    La randul sau, actualul prefect Calin Platon nu a dorit sa comenteze aceasta decizie a Guvernului. "Astept sa vad cum arata aceasta hotarare de Guvern si apoi voi formula o parere privind aceasta decizie", a precizat Calin Platon pentru citynews.ro.

    Prefectul Florin Stamatian este de parere ca demararea unor discutii pe tema scaderii fondului de salarii cu 25% la nivelul Prefecturii Cluj este inca prematura, anuntul fiind facut cu doar cateva ore in urma, iar actul oficial nu este inca semnat.
    Acesta nu este sigur ca decizia va fi luata la nivelul sau, si nu direct de la Minister.


    Sa aud: De unde se trage clopotul?
    Inchei aici fiecare intelege ce doreste.
    Last edited by iulian_1976; 10th June 2010 at 21:19.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  3. #1116
    Abuzez. zebe's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    9,825
    Reputatie
    1
    Iuliane, prefectul nu are absolut nici o legatura in treaba asta (stadion), nu inteleg de ce tot insisti.
    Last edited by zebe; 10th June 2010 at 21:27.
    Am zis!

  4. #1117
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,100
    Reputatie
    0
    E votat sau numit ?!
    Am inteles la Cluj sunt numai fecioare impreuna cu prefectul nimeni nu stie de unde vin banii pentru stadion.
    Sa fiti iubiti
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  5. #1118
    Abuzez. zebe's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    9,825
    Reputatie
    1
    E numit! Adica exact ce a zis si Comisaru.
    Am zis!

  6. #1119
    junior comisaru's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    New Jersey
    Posts
    112
    Reputatie
    1
    Inca o data, poate intelegi: Consiliul Judetean (ai carui membri sunt alesi prin vot, la alegerile locale) si Prefectura sunt doua chestii total diferite. Prefectul este numit de Guvern, pentru ca rolul unui prefect e de a "reprezenta" guvernul in judetul respectiv. Consiliul Judetean Cluj, si nu Prefectura Cluj, e institutia care construieste stadionul.
    Artificial intelligence doesn't stand a chance against natural stupidity
    [I][B][COLOR="Red"]Sepcile Rosii[/COLOR][/B][/I]

  7. #1120
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,100
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by comisaru View Post
    Prefectul e una, presedintele Consiliului Judetean e alta (asta se voteaza, nu se numeste).
    Zau ca ai dreptate comisare.

    Mai dai un search sa vezi care este diferenta intre prefect si presedintele Consiliul Judetean.
    Mai cauta atributiile prefectului si a presedintelul Consiliului Judetian si cum e cu liniile de finantare.
    Incetul cu incetul o scoateti la capat.

    Domnul Prefect.
    "Domnul Stamatian este cea mai potrivita persoana. Dinsul are experienta politica si administrativa si este un lider de baza al filialei", au declarat surse din PDL Cluj, citate de Mediafax.

    Presedintele al Consiliului Judetian Cluj .
    Alin Tise
    Cum s-a transformat finul lui Boc în spărgător de grevă.( Alin Tise )
    http://www.romanialibera.ro/actualit...va-188587.html



    Sa ne traiesti finule.
    Hai ''U''
    Attached Images Attached Images
    Last edited by iulian_1976; 10th June 2010 at 22:17.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  8. #1121
    me BAK's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    TX
    Posts
    4,470
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by KOKOSHATU View Post
    Credeti ca are vreun alt judet puterea de a intra in top 3 ca PIB sau pe podium vor fi forever Bucuresti, Timis si Constanta ?
    Raspuns: NU. Bucuresti, Timis si Constanta vor fi pentru totdeauna principalele motoare ale economiei. Anii ce vor veni nu vor face decat sa-si ia avantul si mai mult. Bucurestiul e capitala, iar Timis si Constanta sunt portile comerciale ale tarii.

    http://forum.softpedia.com/lofiversi...p/t563168.html
    lol, pai intradevar pib-ul cel mai mare dupa bucuresti este in timisoara, dar constanta nu este cu mult in fatza clujului. iar ca si salar mediu net clujul este peste timisoara....da ce plm mai conteaza....pune 10 economisti si vei avea 10 pareri diferite...
    ideea este ca probabil nu toti banii sunt ai clujului. ideea cu pista de atletism mi se pare binevenita, nu inteleg de unde atata ostilitate. U nu merita sa primeasca un stadion nou noutz de-a moca numai pentru echipa de fotbal..
    nu stiu, acum fiecare oras ar vrea cu siguranta un stadion nou dar uite ca si la brasov se contruieste si la bucuresti se contruieste..pana la urma urmei ramane faptul ca numai in cluj s-a construit pana acum un stadion din bani privati si unul din bani publici...
    “I weigh 330,000 pounds…I’m the NBA’s best NFL player, and I’ve always been the sexiest 7-footer in the NBA – for 12 years running.”

  9. #1122
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,100
    Reputatie
    0
    Este foarte bine ca inca se contruieste ceva in Romania.
    Insa este bine sa stiti si pe banii cui.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  10. #1123
    Atotstivuitor! Nightwish's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    UK
    Posts
    6,979
    Reputatie
    1
    Iulian, ma faci sa-mi schimb parerea despre tine.
    Judetul Cluj, ca orice alt judet, are alocat un buget pe anul curent. Din acest buget si fara alocari directe de la bugetul de stat s-a decis sa se construiasca unui stadion... Cum spunea mai devreme cineva, se renunta la reparatia unor strazi si la alte investitii pentru a se realiza acest stadion... Si crede-ma, se vede in calitatea strazilor faptul ca facem stadion
    Nu s-au alocat direct bani de la diverse ministere/federatii etc... Au existat destule cazuri in care diverse ministere au atribuit direct bani pentru realizarea unei investitii... Nu e cazul aici...
    Si crede-ma, stiu de unde vin banii... Vin de la Consiliul Judetean Cluj...

  11. #1124
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,127
    Reputatie
    1
    hai sa va intreb si pe voi ceea ce i-am mai intrebat pe niste clujeni si n-au stiut sa-mi raspunda...cum va explicati ca bugetul c.j. cluj este mai mare cu cca 130 milioane de lei (adica cu 1/3 mai mult) decat bugetele timisului si constantei, judete care contribuie mai bine (sau in cel mai rau caz egal) decat clujul la bugetul de stat? de unde vin acesti bani?

  12. #1125
    Pinguin radical BBB's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    3,781
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by zebe View Post
    E numit! Adica exact ce a zis si Comisaru.
    Lasa, macar cu ocazia asta am aflat si eu cum il cheama pe prefect. Prind bine lectiile astea aberante de politica

    PS: Ciorbica, de la Paszkany, care are grija sa aduca ziliarde de euro in judet

  13. #1126
    sport legend red-bull's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    4,053
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by BBB View Post
    Lasa, macar cu ocazia asta am aflat si eu cum il cheama pe prefect. Prind bine lectiile astea aberante de politica

    PS: Ciorbica, de la Paszkany, care are grija sa aduca ziliarde de euro in judet
    Eu cred ca de la Boc care are grija sa faca sali de sport in catune cu 10 copii.Sunteti un judet de sportivi ce sa mai zic.Cred ca ai si luat medalie la aruncarea shaorma...la tine in stomac.
    In fine discutia a mers prea departe.N-are rost sa discutam politica cu oameni care nici macar nu stiu ce au votat.
    Styadionul se va construi ceea ce e un pas inainte pentru infrastructura sportiva din Romania.Se pare ca se va face si cu pista, spre oftica unora.Asta e.Calul de dar nu se cauta la dinti.

  14. #1127
    Atotstivuitor! Nightwish's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    UK
    Posts
    6,979
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ciorbicafaristu View Post
    hai sa va intreb si pe voi ceea ce i-am mai intrebat pe niste clujeni si n-au stiut sa-mi raspunda...cum va explicati ca bugetul c.j. cluj este mai mare cu cca 130 milioane de lei (adica cu 1/3 mai mult) decat bugetele timisului si constantei, judete care contribuie mai bine (sau in cel mai rau caz egal) decat clujul la bugetul de stat? de unde vin acesti bani?
    Nu stiu... De ce toate judetele portocalii au bugete mai mari decat cele rosii sau albastre cu un numar de locuitori apropiat si putere economica apropiata?
    Oricum, la Constanta se mai scot niste bani din taxa de bariera... Chiar ma gandesc ca ar fi o idee buna sa punem si aici o bariera cu taxa, undeva pe DN1 ( Gilau, Capus )

  15. #1128
    senior RADUPE's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Romanica
    Posts
    167
    Reputatie
    1
    Important e ca se face stadionul! Si mai important ar fi ca in anii viitori sa se continue in tara dezvoltarea unor late stadioane, sali de sport competitive, sosele, autostrazi, etc!
    Banii sunt ai nostri, ai tuturor, inclusiv cei din care se face celalt stadion din capitala, si unde nu am auzit ca nimeni sa bage de vina ca e din bani publici ... sau acolo e voie, ca e la capitala, nu?
    [B]Capitala fotbalului romanesc este la CLUJ!!![/B]

  16. #1129
    alb-negru corello's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    2,784
    Reputatie
    1
    De v-ar intrerupe cineva cu niste poze de la stadion....

  17. #1130
    senior RADUPE's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Romanica
    Posts
    167
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Nightwish View Post
    Nu stiu... De ce toate judetele portocalii au bugete mai mari decat cele rosii sau albastre cu un numar de locuitori apropiat si putere economica apropiata?
    Oricum, la Constanta se mai scot niste bani din taxa de bariera... Chiar ma gandesc ca ar fi o idee buna sa punem si aici o bariera cu taxa, undeva pe DN1 ( Gilau, Capus )
    mai buna ar fi una la trecerea Carpatilor ...
    [B]Capitala fotbalului romanesc este la CLUJ!!![/B]

  18. #1131
    Atotstivuitor! Nightwish's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    UK
    Posts
    6,979
    Reputatie
    1
    Radupe, acolo e vorba de granita

  19. #1132
    sport legend red-bull's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    4,053
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by RADUPE View Post
    Important e ca se face stadionul! Si mai important ar fi ca in anii viitori sa se continue in tara dezvoltarea unor late stadioane, sali de sport competitive, sosele, autostrazi, etc!
    Banii sunt ai nostri, ai tuturor, inclusiv cei din care se face celalt stadion din capitala, si unde nu am auzit ca nimeni sa bage de vina ca e din bani publici ... sau acolo e voie, ca e la capitala, nu?
    Nu asta e discutia,daca au voie clujenii sa faca stadion sau nu.Au voie evident.
    Problema e de ce sa comentam daca sa il facem cu pista sau nu, atata timp cat se face din banii tuturor.Si ai celor care activeaza in sectiile de atletism si ai fanilor acestui sport.
    Sunt de acord sa nu il faci cu pista in 2 situatii :
    Le faci si alora un stadion numai al lor, ca si ei cotizeaza la buget
    sau
    Iti faci un stadion din banii proprii, asa cum a fracut Paskany.Omul a dat banii, l-a facut cum a vrut.

  20. #1133
    republican
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Ploiesti
    Posts
    4,332
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dejanes View Post
    @red-bull, ce nu intelegi tu din ce vrea sa spuna BBB: Fiecarui consiliu judetean i se aloca un buget de care dispune dupa cum ii place. Noul stadion din Cluj se face din fondurile CONSIULIULUI JUDETEAN CLUJ, fara alte injectii financiare de la bugetul de stat. Asa cum unele consilii judetene prefera sa investeasca in altceva (intretinere drumuri, de exemplu) asa in Cluj in acesti 2 ani se vor taia niste bani din alte locuri pentru a se face stadionul. De asemenea CJC a luat si unele credite, nu pentru stadion , dar de exemplu pentru modernizarile de la aeroport, credite care poate nu ar fi trebuit luate daca nu ar fi fost stadionul. Cat despre stadioanele din Craiova, Brasov si pe care le'ai mai pomenit aceea este problema administratiei locale de acolo.
    La Brasov s'a facut un patinoar de 12 mil euro, sa ma apuc si eu sa zic ca din banii clujenilor s'a facut acel patinoar? Complexul de la Izvorani a fost construit din banii tuturor romanilor, ce are a face daca eu nu o sa ajung niciodata pe acolo. Aceeasi poveste si pentru stadionul national din Bucuresti. Din punctul asta de vedere nu vad care e problema cu PD-L, macar de ar face asa toti politicienii, sa ajute comunitatile care i'au propulsat la putere. Uite'te la Piatra Neamt ca s'a facut ceva, la Cluj acum se face. Au fost si altii la putere si nu vad stadioane si drumuri noi prin Vrancea / Constanta etc. Corecteaza'ma daca gresesc. Numai bine si Haide U!
    sau la Ploiesti....
    din fericire, am scapat in sfarsit si noi de un nenorocit de primar psdist care nu a facut nimik vreo 8 ani... iar acum cat avem un PDLeu la conducere, 100% vom avea un stadion la standarde europene pana in 2012(daca nu si mai devreme)... astia de la PDL chiar baga bani in investitii strategice, cerute de comunitatile locale....cel putin in republica, se dorea un stadion nou de ani buni de zile.
    [b][color="navy"]Good Girls Go to Heaven!
    Bad Girls Go... Everywhere![/color][/b]

  21. #1134
    Atotstivuitor! Nightwish's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    UK
    Posts
    6,979
    Reputatie
    1
    Gabri3l, nu mai bine te pastrezi tu pentru sectiunea Politica? Iti irosesti pe-aici talentul de postac...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •