Page 302 of 312 FirstFirst ... 202252292300301302303304 ... LastLast
Results 6,322 to 6,342 of 6548

Thread: Cluj Arena (30.335 locuri)

  1. #6322
    sport legend Jeleul's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    2,421
    Reputatie
    1
    @FcP, tu compari meciuri de fotbal cu un concert la care au participat peste 40.000 de oameni, si la care s-a consumat alcool "fara numar", eu nu cred ca la meciurile voastre au fost mii de oameni din alte orase, sau din afara tari, de alcool nici nu mai are rost sa vorbim. Ai dreptate in unele lucruri, dar comparatia e chiar exagerata.
    Si ca sa vezi despre ce vorbim:

    Medicii de la SMURD care au asistat la spectacol au avut ceva de lucru. Desi Scorpions e o formatie a anilor ’80, la eveniment au luat parte si adolescenti si tineri si chiar daca un pahar de bere a costat 5 lei s-au inregistrat numeroase cazuri de consum excesiv de alcool.

    “Am avut 29 de interventii pentru asistenta medicala din cauza consumului de alcool. Un caz a fost mai grav si a fost transportat la UPU (Unitatea de Primire a Urgentelor – n.red.)”, a declarat pentru citynews.ro, purtatorul de cuvant al Inspectoratului de Situatii de Urgenta, Andrei Biris. In ceea ce priveste interventia Politiei, nu a fost necesara, decat in cazurile de dirijare a traficului, potrivit reprezentantului Inspectoratului de Politie Judetean, Alma Bruja-Brehariu.
    Sursa: citynews.ro

  2. #6323
    sport legend Jeleul's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    2,421
    Reputatie
    1
    Putem discuta despre asta dupa meciurile lui "U".

    LE: Sau dupa ce pe stadionul din Ploiesti o sa se organizeze un concerct, cu mii de oameni in plus fata de capacitatea stadionului, asezati si pe gazon + alcool "fara numar".
    Last edited by Jeleul; 9th October 2011 at 16:06.

  3. #6324
    junior
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    117
    Reputatie
    1
    Drumul e lung,si tare as vrea,sa ajung la tine,la Cluj Arena din video si poze pe care le-am vazut pe net,cred ca a fost intradevar imprsionant.

  4. #6325
    sport legend FcP's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Ploiesti
    Posts
    824
    Reputatie
    1
    Eu ma gandeam sa fac revelionul la Cluj, ca pe Valea Prahovei, Brasov, Sighisoara, Sibiu l-am tot facut, poate vizitez si stadionul atunci, desi o sa-l vad probabil doar din exterior...
    [B]Liga 1 : [COLOR="Blue"]1930, 1958, 1959, 1966, [COLOR="Yellow"]2014?!?[/COLOR][/COLOR]
    [B]Liga 2 : [COLOR="Blue"]1954, 1977, 1982, 1985, 1989, 2003, 2011[/COLOR][/B]
    Cupa României: [COLOR="Blue"]1963, 1995, 2013, [COLOR="Yellow"]2014?!?[/COLOR][/COLOR][/B]
    [B]Cupa UEFA[/B] [B]:[/B] [COLOR="Blue"][B]Sferturi de Finală 1962-1963[/B][/COLOR]

  5. #6326
    Pinguin radical BBB's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    3,781
    Reputatie
    1
    Astept cu nerabdare un concert adevarat pe stadion sa pot rupe si eu usi de WC si sa scriu pe pereti cu spray "Gore face dragoste in gura" dupa 15 beri

  6. #6327
    Abuzez. zebe's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    9,825
    Reputatie
    1
    La Cluj, la stadion, ii o chestie faina la care s-au gandit arhitectii. Posibil sa nu poti intra in tribune daca nu ii ceva eveniment (desi ma indoiesc ca nu ai avea cu cine vorbi), dar orice om poate intra in "umbra" stadionului, sub tribune, si sa urmareasca antrenamente etc. Amu sa vedem daca ramane asa ori nu.

    BBB, cat ne-ai tot repetat tu ca astia de la Scorpions nu merita, ca-s batrani etc. Eu zic ca au cantat perfect, mult peste cum canta acuma cei de la Guns, de exemplu.

    Am zis!

  7. #6328
    Pinguin radical BBB's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    3,781
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by zebe View Post
    BBB, cat ne-ai tot repetat tu ca astia de la Scorpions nu merita, ca-s batrani etc. Eu zic ca au cantat perfect, mult peste cum canta acuma cei de la Guns, de exemplu.
    peste labarii aia de la guns canta mai bine si top 5 ratati de la "Romanii au talent". Nu-mi plac Scorpions, prea soft, prea lame. Muzica de aia de bosorogi gen Whitesnake, Deep Purple, Pink Floyd

  8. #6329
    ARSC Gooner's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    1,664
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by BBB View Post
    Astept cu nerabdare un concert adevarat pe stadion sa pot rupe si eu usi de WC si sa scriu pe pereti cu spray "Gore face dragoste in gura" dupa 15 beri
    Mai bine bagi un mesaj in genul astuia: "Sunt reincarnarea lui Rimaru si Jack the Ripper la un loc" - Gore
    [B][I]Victoria Concordia Crescit[/I][/B]

  9. #6330
    ENGLAND Celso's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,278
    Reputatie
    1
    Cum ba sa scrie pe pereti si sa rupa usi?:| nu au fost forte de ordine? ma mir naiba, astia la Bucuresti baga bodyguard si la usa de la baie.

  10. #6331
    Modelator RunRun1730's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Earth
    Posts
    2,006
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Celso View Post
    Cum ba sa scrie pe pereti si sa rupa usi?:| nu au fost forte de ordine? ma mir naiba, astia la Bucuresti baga bodyguard si la usa de la baie.
    cu mainile si picioarele!
    Dacia Unirea Brăila - Alb-Albastru

  11. #6332
    Pinguin radical BBB's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    3,781
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Celso View Post
    Cum ba sa scrie pe pereti si sa rupa usi?:| nu au fost forte de ordine? ma mir naiba, astia la Bucuresti baga bodyguard si la usa de la baie.
    Probabil forțele de ordine erau ocupate sa facă secs pe ascuns cu ceva rocherite minore

  12. #6333
    republican
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Ploiesti
    Posts
    4,332
    Reputatie
    1
    felicitari pt noul stadion!
    [b][color="navy"]Good Girls Go to Heaven!
    Bad Girls Go... Everywhere![/color][/b]

  13. #6334
    sport legend polat's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    world
    Posts
    390
    Reputatie
    1
    Frumoasa atmosfera la Cluj pe stadion!

  14. #6335

  15. #6336
    senior amrevenitptozi's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    222
    Reputatie
    1
    au fost 40 000 de oameni, s-a consumat alcool la greu, e normal sa apara cazuri de vandalism. asta e riscul unor asemenea evenimente. dar si profitul e imens avand in vedere ca cel mai ieftin bilet a fost 50 de lei la peluza, la tribune 75 iar pe gazon si mai scumpe. vor inlocui ce s-a stricat si toata lumea e multumita.

    “Am avut 29 de interventii pentru asistenta medicala din cauza consumului de alcool. Un caz a fost mai grav si a fost transportat la UPU (Unitatea de Primire a Urgentelor – n.red.)”, a declarat pentru citynews.ro, purtatorul de cuvant al Inspectoratului de Situatii de Urgenta, Andrei Biris
    [COLOR="Red"]Castig[/COLOR][COLOR="Lime"] orice meci[/COLOR] [COLOR="Blue"]in fata ta[/COLOR] [COLOR="Lime"]iti dau[/COLOR][COLOR="MediumTurquoise"] scor[/COLOR], [COLOR="DarkOrange"]iar[/COLOR] [COLOR="Magenta"]dac-o dau [/COLOR][COLOR="Red"] in bara[/COLOR] [COLOR="MediumTurquoise"]am grija[/COLOR] [COLOR="Magenta"]sa fie [/COLOR][COLOR="DeepSkyBlue"]bara-gol ![/COLOR]

  16. #6337
    ENGLAND Celso's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,278
    Reputatie
    1
    Niste golani L-am vazut pe unu de vreo 16 ani la tv, era praf omu ...totusi merita 2 capace daca era vazut facand ceva rau pe acolo.

  17. #6338
    senior amrevenitptozi's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    222
    Reputatie
    1
    "Incasarile realizate de organizatori, Fun Time Production, au fost pe masura, ridicandu-se la circa 700.000 de euro numai pentru ziua de sambata. Scorpions a primit 200 000 euro, ceilalti invitati un total de 100 000 euro."

    si o poza din seara asta de pe stadion:

    http://www.citynews.ro/_Files/NewsAt...0000203774.jpg
    [COLOR="Red"]Castig[/COLOR][COLOR="Lime"] orice meci[/COLOR] [COLOR="Blue"]in fata ta[/COLOR] [COLOR="Lime"]iti dau[/COLOR][COLOR="MediumTurquoise"] scor[/COLOR], [COLOR="DarkOrange"]iar[/COLOR] [COLOR="Magenta"]dac-o dau [/COLOR][COLOR="Red"] in bara[/COLOR] [COLOR="MediumTurquoise"]am grija[/COLOR] [COLOR="Magenta"]sa fie [/COLOR][COLOR="DeepSkyBlue"]bara-gol ![/COLOR]

  18. #6339
    sport legend Jeleul's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    2,421
    Reputatie
    1
    Doar o mica parte din gazon a mai ramas acoperita de azi dimineata, cred ca va fi bine pana la urma.

  19. #6340
    Modelator RunRun1730's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Earth
    Posts
    2,006
    Reputatie
    1
    inca 41 de concerte si amortizeaza stadionul
    Dacia Unirea Brăila - Alb-Albastru

  20. #6341
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,101
    Reputatie
    0
    ...mda buna afacere Scorpionsii astia .
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  21. #6342
    _!_ TeBat's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    10,143
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by BBB View Post
    peste labarii aia de la guns canta mai bine si top 5 ratati de la "Romanii au talent". Nu-mi plac Scorpions, prea soft, prea lame. Muzica de aia de bosorogi gen Whitesnake, Deep Purple, Pink Floyd
    Wow! Și ce formație ar fi pe gusturile tale?
    [I]...sufletul meu a fost întotdeauna împăienjinat de acea ușoară melancolie a firilor prea simțitoare, așa simțitoare, că până și mângâierile le fac să sufere, până și plăcerea le rănește.
    [/I]
    [SIZE="1"]M. I. Caragiale, Craii de Curtea-Veche[/SIZE]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •