Page 14 of 312 FirstFirst ... 412131415162464114 ... LastLast
Results 274 to 294 of 6548

Thread: Cluj Arena (30.335 locuri)

  1. #274
    Atotstivuitor! Nightwish's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    UK
    Posts
    6,979
    Reputatie
    1
    Ahaha, s-a bagat si Vitacom ... Ce vor sa faca astia, sa monteze prizele pe Moina?

  2. #275
    sport legend red-bull's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    4,053
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Nightwish View Post
    Ahaha, s-a bagat si Vitacom ... Ce vor sa faca astia, sa monteze prizele pe Moina?
    tabela de marcaj...

  3. #276
    Atotstivuitor! Nightwish's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    UK
    Posts
    6,979
    Reputatie
    1
    Da, la asta s-ar preta....

  4. #277
    incepator matiew's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Posts
    47
    Reputatie
    1
    abia astept sa se termine lucrarile...abia astept sal vad gata
    [IMG]http://i39.tinypic.com/2ewmaeu.jpg[/IMG]
    [IMG]http://i43.tinypic.com/2mrgku1.jpg[/IMG]

  5. #278
    Abuzez. zebe's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    9,825
    Reputatie
    1
    Numărul companiilor care au ridicat documentația pentru construirea stadionului municipal a ajuns la 83

    Numărul companiilor și firmelor care au ridicat de la Consiliul Județean Cluj caietul de sarcini pentru construirea viitorului stadion municipal a ajuns la 83. Printre acestea ase află atât firme din România cât și din Italia și Portugalia. Celor 63 firme deja înregistrate la sfârșitul săptămânii trecute, li s-au mai alăturat unele din București, Pitești, Bistrița, Turda și Oradea, pe partea celor autohtone, și patru firme din Portugalia și Italia.

    Printre acestea se află și compania care a câștigat licitația pentru construirea parking-ului subteran din Piața Mihai Viteazul, COGEDIR GESTAO de PROJETAS SA Portugalia. La fel ca și firmele care achiziționaseră documentația până săptămâna trecută, cele din străinătate au o vastă experiență în domeniul construcțiilor. Compania Lena Construções din Portugalia are la activ 5 autostrăzi și lucrări de infrastructură, zeci de ansambluri rezidențiale și centre comerciale și hoteluri.

    Depunerea ofertelor se poate face până în data de 15 iunie, ora 10, urmând a fi deschise prin procedură publică la ora 11, în aceeași zi. În contextul în care nu vor fi înregistrate contestații, în data de 6 iulie va fi semnat contractul de execuție. În aceste condiții, lucrările pentru execuția stadionului vor fi demarate la mijlocul lunii iulie.

    Contractul se referă la proiectul tehnic, acorduri, avize și execuția lucrării stadionului cu o capacitate de 29.648 locuri la gradene și 948 locuri în loje, amenajarea terenului de fotbal respectând normativele FIFA și UEFA, amenajarea pistei de atletism categoria A, accese, parcaje, rețele și racorduri utilități.
    Am zis!

  6. #279
    sport legend red-bull's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    4,053
    Reputatie
    1
    hmmm...va face primaria stadion de 40 de milioane si voi nu aveti bani nici de deplasari.....sunteti evacuati de prin cantonamente si cumpara dolarel apa din banii lui....sunteti jmecheri

  7. #280
    Abuzez. zebe's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    9,825
    Reputatie
    1
    Bai, nu stiu cati ti-au explicat pe threadul asta ca stadionul va fi al orasului. Deja ma dor degetele sa-ti mai scriu o data. Du-te varsa-ti frustrarile altundeva !
    Last edited by zebe; 18th May 2009 at 20:30.
    Am zis!

  8. #281
    sport legend red-bull's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    4,053
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by zebe View Post
    Bai, nu stiu cati ti-au explicat pe threadul asta ca stadionul va fi al orasului. Deja ma dor degetele sa-ti mai scriu o data. Du-te varsa-ti frustrarile altundeva !
    si cine o sa joace pe el?CFR cluj sau sanatatea cluj?ca voi nu aveti bani nici sa mai terminati campionatul...dar in fine...la cat jaf e in tara asta asta trece chiar neobservat

  9. #282
    Abuzez. zebe's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    9,825
    Reputatie
    1
    U cluj va plati chirie si va juca pe el.
    Am zis!

  10. #283
    sport legend red-bull's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    4,053
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by zebe View Post
    U cluj va plati chirie si va juca pe el.
    daaaa...cu ce?cu banii care vin tot de la primarie?ca doar astia va mai dau bani

  11. #284
    Abuzez. zebe's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    9,825
    Reputatie
    1
    Se vinde clubul, or nu esti la curent cu ce se intampla?

    De Stadionul National nu ai nimic de zis? Costa triplu, aproape de 4 ori mai mult decat Moina. Dar de, ala se face in Bucuresti...
    Am zis!

  12. #285
    sport legend red-bull's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    4,053
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by zebe View Post
    Se vinde clubul, or nu esti la curent cu ce se intampla?

    De Stadionul National nu ai nimic de zis? Costa triplu, aproape de 4 ori mai mult decat Moina. Dar de, ala se face in Bucuresti...
    clubul se vinde de ani buni si nu il ia numeni...
    Stadionul national e NATIONAL...unde ai vrea sa se faca daca nu in capitala?La tandarei sau la filiasi?...ala nu se construieste pentru un club privat ci pentru echipa nationala (in ultimul timp nu prea merita)

  13. #286
    Abuzez. zebe's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    9,825
    Reputatie
    1
    ala nu se construieste pentru un club privat ci pentru echipa nationala (in ultimul timp nu prea merita)
    Iara ne invartim in jurul cozii. Iti mai zic o data si incerc sa nu imi mai bat capu' dup-aia: stadionul nu va fi a lui U, exact cum Dinamo probabil va juca pe National platind chirie, la fel va face si U.

    Important e ca, atat pe National, cat si pe Moina probabil va juca echipa nationala. Nu te-ai plans pana acum de banii cheltuiti pt. stadionul din Bucuresti.

    Sincer, imi pare rau ca mai sunt oameni cu o asemenea gandire ca a ta... Nu ca n-ai gandi, dar felul in care o faci...
    Am zis!

  14. #287
    sport legend red-bull's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    4,053
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by zebe View Post
    Iara ne invartim in jurul cozii. Iti mai zic o data si incerc sa nu imi mai bat capu' dup-aia: stadionul nu va fi a lui U, exact cum Dinamo probabil va juca pe National platind chirie, la fel va face si U.

    Important e ca, atat pe National, cat si pe Moina probabil va juca echipa nationala. Nu te-ai plans pana acum de banii cheltuiti pt. stadionul din Bucuresti.

    Sincer, imi pare rau ca mai sunt oameni cu o asemenea gandire ca a ta... Nu ca n-ai gandi, dar felul in care o faci...
    desi nu sunt bucurestean...nici nu o sa ma plang...

  15. #288
    Atotstivuitor! Nightwish's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    UK
    Posts
    6,979
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by red-bull View Post
    si cine o sa joace pe el?CFR cluj sau sanatatea cluj?ca voi nu aveti bani nici sa mai terminati campionatul...dar in fine...la cat jaf e in tara asta asta trece chiar neobservat
    Auzi, tu stii ce-a zis Dabija?

  16. #289
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,100
    Reputatie
    0
    Clujenii și-au jucat inexplicabil de slab ultima șansă de a rămîne în Liga a II-a

    "U" Cluj mai are șanse infime să scape de retrogradare după eșecul rușinos de la Deva, scor 0-3.

    Dincolo de contraperformanță, autoritățile scapă de presiunea construirii imediate a unui stadion nou la Cluj, fapt ce amplifică efectele acestui 0-3 de la Deva. În teren, "U" nu a existat, Lintaru și Bițiș umilindu-i de fiecare dată cînd au dorit pe fundașii lui Dorinel. În minutul 12 era 1-0: Bițiș a trimis printre picioarele lui Marincău pînă la Lintaru, care și-a pus în fund adversarii înainte să trimită în stînga lui Fărcaș. În minutul 36 s-a făcut 2-0, Bițiș întorcînd cuțitul în rana Clujului.

    Suller a încasat cartonașul roșu înainte de pauză, iar meciul era jucat. Tot Bițiș a marcat, sec, și golul trei, apoi Pribac (58), Vajda și același Bițiș (90) au ratat majorarea! De partea cealaltă, "șepcile roșii", cu o evoluție extrem de slabă, au ajuns la poarta Mureșului abia în minutul 50, însă "capul" lui Șuteu nu l-a pus deloc în pericol pe Pîrvu. Pe final, Sîntejudean și Dolha au căutat golul, dar n-au reușit să-l bată pe Pîrvu. "U" mai are o singură șansă: să bată pe Cîmpia Turzii, iar ACU să nu cîștige, acasă, cu FC Bihor. În caz de egalitate de puncte, primează, la final, rezultatele directe, care-i avantajează pe arădeni. "E cea mai urîtă zi din viața mea", a sintetizat Dorinel Munteanu.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  17. #290
    sport legend m8k's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,960
    Reputatie
    1
    Pina la urma ce va face o echipa de judeteana cu un stadion de talie mondiala?
    [COLOR="Purple"]De la 1907 am fost primii puși pe fapte
    Cu echipa Clujului, mândria Ardealului
    Trăiesc fiecare clipă cu cea mai bună echipă
    Și-am purtat de când mă știu alb și vișiniu.[/COLOR]

  18. #291
    Abuzez. zebe's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    9,825
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Clujenii și-au jucat inexplicabil de slab ultima șansă de a rămîne în Liga a II-a

    "U" Cluj mai are șanse infime să scape de retrogradare după eșecul rușinos de la Deva, scor 0-3.

    Dincolo de contraperformanță, autoritățile scapă de presiunea construirii imediate a unui stadion nou la Cluj, fapt ce amplifică efectele acestui 0-3 de la Deva. În teren, "U" nu a existat, Lintaru și Bițiș umilindu-i de fiecare dată cînd au dorit pe fundașii lui Dorinel. În minutul 12 era 1-0: Bițiș a trimis printre picioarele lui Marincău pînă la Lintaru, care și-a pus în fund adversarii înainte să trimită în stînga lui Fărcaș. În minutul 36 s-a făcut 2-0, Bițiș întorcînd cuțitul în rana Clujului.

    Suller a încasat cartonașul roșu înainte de pauză, iar meciul era jucat. Tot Bițiș a marcat, sec, și golul trei, apoi Pribac (58), Vajda și același Bițiș (90) au ratat majorarea! De partea cealaltă, "șepcile roșii", cu o evoluție extrem de slabă, au ajuns la poarta Mureșului abia în minutul 50, însă "capul" lui Șuteu nu l-a pus deloc în pericol pe Pîrvu. Pe final, Sîntejudean și Dolha au căutat golul, dar n-au reușit să-l bată pe Pîrvu. "U" mai are o singură șansă: să bată pe Cîmpia Turzii, iar ACU să nu cîștige, acasă, cu FC Bihor. În caz de egalitate de puncte, primează, la final, rezultatele directe, care-i avantajează pe arădeni. "E cea mai urîtă zi din viața mea", a sintetizat Dorinel Munteanu.
    Gazeta Sporturilor...astia se bazeaza pe zvonuri si pe pareri.
    Am zis!

  19. #292
    sport legend red-bull's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    4,053
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Nightwish View Post
    Auzi, tu stii ce-a zis Dabija?
    Nu, nu stiu.Ce a zis?
    Ma surprinde atitudinea lui dolerel care a afirmat ca echipa sa e deja retrogradata...desi mai e un meci.....acu poate pierde daca joaca aia pe bune

  20. #293
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,100
    Reputatie
    0
    Abracadabr”U”
    Șefii de la „U” știu că numai un miracol mai poate salva echipa de retrogradare în ultima etapă. Așa că au scos din joben o soluție magică: rămân în Liga a II-a și de pe locul 15, profitând de retragerea nou-promovatei din C5, Fortuna Covaci.
    Victorie cu Mechel. ACU n-o bate pe FC Bihor. Cam așa ar arăta scenariul perfect pentru Universitatea Cluj în ultima etapă a acestui sezon negru în Liga a II-a. Cum numai un miracol mai poate transforma 13 iunie în zi de sărbătoare pentru „șepcile roșii”, conducerea Universității pune de o lovitură. Iată care e aceasta.

    Ocupă locul Fortunei CovaciȘefii „șepcilor roșii” au aflat un zvon, conform căruia nou-promovata Fortuna Covaci, din Seria a 5-a a Ligii a III-a, echipă antrenată de fostul secund al lui Aurel Șunda în mandatul său la CFR, Remus Steop, ar fi tentată să renunțe la locul de Liga a II-a. Ce se întâmplă în acest caz? Potrivit regulamentului FRF în vigoare, locul celor din Covaci ar urma să fie luat de către echipa cu cea mai bună linie de clasament ce va încheia sezonul de Liga a II-a pe poziția a 15-a.
    „Șepcile” sunt în acest caz avantajate, pentru că în Seria de Est a Ligii a II-a toate echipele retrogradate, Progresul, Lotus Felix, Prefab Modelu și Forex Brașov, s-au retras deja înainte de finalul campionatului. Astfel, echipa din Parcul cu Platani, cea care va încheia pe locul 15 sezonul 2008-2009, va rămâne cu zestrea actuală de 32 de puncte. „U” cu o victorie contra lui Mechel va contabiliza 43, deci va fi peste Progresul.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  21. #294
    Pinguin radical BBB's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    3,781
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by red-bull View Post
    Nu, nu stiu.Ce a zis?
    Ma surprinde atitudinea lui dolerel care a afirmat ca echipa sa e deja retrogradata...desi mai e un meci.....acu poate pierde daca joaca aia pe bune
    Ma sincer tu esti mai enervant decat o musca care intra in curu calului

    U Cluj merge in C, sunt povesti si inventii cu fortuna covaci. Ar exista sansa sa nu bata acu pe bihor, dar sunt mici

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •