Page 13 of 312 FirstFirst ... 311121314152363113 ... LastLast
Results 253 to 273 of 6548

Thread: Cluj Arena (30.335 locuri)

  1. #253
    Atotstivuitor! Nightwish's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    UK
    Posts
    6,979
    Reputatie
    1
    Mai, tu nu intelegi ca nu trebuie sa ii ajute nimeni pe cei din Ploiesti?Ei au banii aia la buget, trebuie doar sa ii dirijeze catre proiectul respectiv E o decizie pe care poate sa o ia CJ Prahova ( eventual in asociere cu CL Ploiesti )... Trebuie doar sa doreasca acest lucru... Nu are nicio legatura cu Guvernul, cu Boc etc...

  2. #254
    sport legend ensic's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Cluj
    Posts
    1,971
    Reputatie
    1
    Vad ca red-bull are mentalitatea batraneilor asimilati regimului comunist (in ciuda faptului ca are 27 de ani) care inca traiesc cu impresia ca statul e un fel de zeu care da si imparte in stanga si in dreapta dupa cum are chef.
    Vad ca nu are habar de ce inseamna administratie locala, descentralizare administrativa sau proprietate privata.
    Din pacate avem dovada in cazul de fata ca sechelele gandirii comuniste se transmite si la urmasi in unele cazuri.

  3. #255
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,094
    Reputatie
    0
    ensic@ cred ca glumesti cand induci ideia ca Clujul are bani sa-si faca stadion ultramodern din resurse proprii.
    Singurul oras ce poate acest lucru este Bucurestiul dar si acesta ajutat de guvern ,investitie de interes national in cazul Lia Manoliu etc.

    Alocarea resurselor financiare se face prin Consilul Judetian de aceea ideia cu ,,stadionul judetului ,, .
    Alocarea banilor catre Consiliile Judetiene se face de la centru (a se intelege Guvern) in functie de coloratura politica etc.
    Stadionul ce se va contrui are legatura cu fostul primar Boc actualul premier ,nu are rost sa o dam cotita.
    ...in fine sa se mai construiasca ceva si in Romania decat nimic e bun si asta

    PS..poate un Brasov,Galati sau Iasi ar fi meritat si mai mult ,in sfarsit poate o ajunge odata premier si in brasovean sau galatean iubitor de fotbal si o sa se faca .
    Last edited by iulian_1976; 30th April 2009 at 15:44.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  4. #256
    sport legend red-bull's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    4,053
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ensic View Post
    Vad ca red-bull are mentalitatea batraneilor asimilati regimului comunist (in ciuda faptului ca are 27 de ani) care inca traiesc cu impresia ca statul e un fel de zeu care da si imparte in stanga si in dreapta dupa cum are chef.
    Vad ca nu are habar de ce inseamna administratie locala, descentralizare administrativa sau proprietate privata.
    Din pacate avem dovada in cazul de fata ca sechelele gandirii comuniste se transmite si la urmasi in unele cazuri.
    deci nu imi face parintiii comunisti ca te injur....vorba lui iulian...o dati cotita rau de tot...dar in fine sa punem capat discutiei ca oricum nu iese nimic bun din asta

  5. #257
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by bob View Post
    Boc-clujeanul ar trebui sa contribuie si el cu bani de la guvern pt stadion(nu doar din finantele locale), ca sunt banii ardelenilor. sa se invete minte sudistii si moldovenii sa puna mana la munca. la inundatii , cei mentionati stateau la bar, asteptand ca armata sa le reconstruiasca bordeiele.
    In curand voi auzi ca vreti autonomie

    Mie scarba pur si simplu de voi astia, "occidentalii" Romaniei cu economia voastra viguroasa. Ati uitat oare in ce tara traiti ba snobilor ???

  6. #258
    sport legend ensic's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Cluj
    Posts
    1,971
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Lucian86 View Post
    In curand voi auzi ca vreti autonomie

    Mie scarba pur si simplu de voi astia, "occidentalii" Romaniei cu economia voastra viguroasa. Ati uitat oare in ce tara traiti ba snobilor ???
    Si mie imi displace discursul lui bob insa nu merita raspuns cu aceiasi moneda.

  7. #259
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,094
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by bob View Post
    Boc-clujeanul ar trebui sa contribuie si el cu bani de la guvern pt stadion(nu doar din finantele locale), ca sunt banii ardelenilor. sa se invete minte sudistii si moldovenii sa puna mana la munca. la inundatii , cei mentionati stateau la bar, asteptand ca armata sa le reconstruiasca bordeiele.
    Dupa cum vezi Boc contribuie , fondurile sunt directionate de la guvern via Consiliul judetian.Ideia cu ,,stadion al judetului,, este mareata.
    Eu i-as spune stadion al Transilvaniei cam de la atati contribuabili se ia pentru a avea inca un stadion in Cluj.

    Doar nu crezi ca exista vreun oras in Romania ce este in stare sa construiasca un stadion ultramodern intre 50-100 de milioane de euro din fonduri locale.
    Daca se uneau partenerii privati,vreun brand mare si primaria asa cum se face afara avea un stadiun ultra modern Clujul unde putea juca si CFR si U Cluj.

    Oricum nu cred ca Clujul poate avea doua echipe in Liga 1 era dragut la Brasov,Galati sa se faca un stadion frumusel
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  8. #260
    sport legend
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    4,432
    Reputatie
    1
    Oricum la Brasov din caz de nu stiai se reconstruiesc peluzele,si le fac gen tribuna a 2-a de pe Dr. Constantin Radulescu(sau peluzele lui Cottbus).
    Sunt curios sa vad cat de avansate sunt lucrarile la peluza din Est,care era acoperita de o copertina uriasa daca ati observat la TV.
    La Galati nu-s in stare sa intretina macar bazele sportive,sau sa puna o nocturna,apai un stadion nou,poate in 2 decenii.

  9. #261
    sport legend ensic's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Cluj
    Posts
    1,971
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Dupa cum vezi Boc contribuie , fondurile sunt directionate de la guvern via Consiliul judetian.Ideia cu ,,stadion al judetului,, este mareata.
    A dat Boc bani de la bugetul central pentru stadionul din Cluj? Daca da, as aprecia mult daca poti sa-mi dai sursa stirii.
    Din ce stiu eu banii pentru stadion vin doar din bugetul Consiliului Judetean si Local Cluj.

  10. #262
    Abuzez. zebe's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    9,825
    Reputatie
    1
    Nu Boc e atuul Clujului in costructia unui nou stadion, ci presiunea pe care cetatenii orasului, de la cei mai aprigi suporteri U-isti si pana la batranelul simplu care se plimba zilnic prin Parcul Mare o pun asupra autoritatilor. Aici s-a cerut, aici s-a dat.
    Am zis!

  11. #263
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,094
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by U Cluj 1919 View Post
    [B]
    Cei mai importanți constructori din Cluj poartã în aceste zile negocieri asidue pentru a participa împreunã la licitația Consiliului Județean ce vizeazã refacerea stadionului “Ion Moina”. Contractul a fost evaluat la peste 45 de milioane de euro, proiectare și construcție.
    sursa: www.ziuadecj.ro
    Quote Originally Posted by ensic View Post
    A dat Boc bani de la bugetul central pentru stadionul din Cluj? Daca da, as aprecia mult daca poti sa-mi dai sursa stirii.
    Din ce stiu eu banii pentru stadion vin doar din bugetul Consiliului Judetean si Local Cluj.
    Daca o sa citesti cu atentie supervizerul este Consiliul Judetian.
    1.Ai idee cine numeste prefectii in judete?
    Raspuns:Guvernul Romaniei....cum se spune acum guvernul Boc.
    2.Ai idee banii pentru proiectele de investitii pentru judete de unde vin?
    Raspuns:Bugetul de stat.
    3.Bugetul de investitii al oricarui Consiliu judetean crezi ca se sustine cu contributiile taranilor si fermierilor din judetul respectiv sau cu alocarile de la bugetul de stat ?
    Raspuns:viramente in functie de prioritati de la bugetul de stat.

    Este bine ca se face inca un stadion ultramodern in Romania insa adevarul nu trebuie ascuns.
    Orice investitie in infrastructura este binevenita in Romania chiar daca este un pic sentimentala.

    Inca ceva nici Boc sau nici un prefect nu este pe viata vin si premieri,prefecti carora nu le place fotbalul.
    Un stadion pustiu si neingrijit ca al Cotoceniului este dezolant.
    Ce ma tem ca ,,sepcile rosii, o sa ramana mai mult prin diviziile inferioare,iar alte echipe de Liga 1 nu o sa aiba asa stadion in urmatorii 5-10 ani.
    ...dar o sa aveti stadion de 3 stele totusi.
    Iar acele 3 stele in timp devin o stea asa cum este in Franta acum ,daca nu este implicat un privat sau actionari-suporteri se alege praful din orice echipa subv.de admin.locala mai devreme sau mai tarziu .
    Last edited by iulian_1976; 1st May 2009 at 02:33.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  12. #264
    Ardelean Razvan T.'s Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Templul Ardealului
    Posts
    9,772
    Reputatie
    1
    Echipa va fi vanduta cel mai probabil in vara asta deoarece se fac tatonari din parte primarie (oficial) si din partea lui Emil Boc (zvonuri)
    Fara muzica viata ar fi o greseala.

  13. #265
    sport legend ensic's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Cluj
    Posts
    1,971
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Daca o sa citesti cu atentie supervizerul este Consiliul Judetian.
    1.Ai idee cine numeste prefectii in judete?
    Raspuns:Guvernul Romaniei....cum se spune acum guvernul Boc.
    2.Ai idee banii pentru proiectele de investitii pentru judete de unde vin?
    Raspuns:Bugetul de stat.
    3.Bugetul de investitii al oricarui Consiliu judetean crezi ca se sustine cu contributiile taranilor si fermierilor din judetul respectiv sau cu alocarile de la bugetul de stat ?
    Raspuns:viramente in functie de prioritati de la bugetul de stat.
    Stiu ca nu traiesti in Romania si poate ca nu esti la curent cu impartirea administrativa de azi a Romaniei.
    Consiliul Judetean si Prefectura sunt doua institutii separate. Nu prefectul dispune de fondurile Consiliului Judetean ci consilierii condusi de presedintele Consiliului Judetean, toti acestia fiind alesi si nu numiti.
    In ultimii ani au avut loc modificari importante in structura administratiei locale iar functia de presedinte de CJ a devenit mult mai importanta decat cea de prefect.
    Din cate stiu procent din taxele si impozitele aplicate firmelor din judet se intorc la bugetul CJ si acesta nu se compune doar din "contributiile taranilor si fermierilor din judetul respectiv".
    Nu o fi Romania tara federala dar o autonomie fiscala la nivel local si judetean s-a implementat totusi in ultimii ani.

  14. #266
    Pinguin radical BBB's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    3,781
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    ensic@ cred ca glumesti cand induci ideia ca Clujul are bani sa-si faca stadion ultramodern din resurse proprii.
    Singurul oras ce poate acest lucru este Bucurestiul
    Clujul isi face stadion din resursele proprii. JUDETUL CLUJ vreau sa zic + un mizilic de la guvern poate. Ar fi chiar culmea ca un judet cum e Clujul, care duce in spate inca 10 judete din Romania (muritoare de foame) sa nu poata sa isi faca un amarat de stadion de 50 milioane de euro

    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Oricum nu cred ca Clujul poate avea doua echipe in Liga 1 era dragut la Brasov,Galati sa se faca un stadion frumusel
    Eu zic sa mai astepti vreo 3-4 ani, si ai sa ai o surpriza cand Clujul nu doar ca va avea doua echipe in Liga I, ci ambele se vor bate la titlu

  15. #267
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,094
    Reputatie
    0
    ...fie cum spuneti voi.
    Sa vedem daca Clujul poate sa aiba doua echipe in Liga 1.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  16. #268
    sport legend ensic's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Cluj
    Posts
    1,971
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by BBB View Post
    Ar fi chiar culmea ca un judet cum e Clujul, care duce in spate inca 10 judete din Romania (muritoare de foame).
    Om fi noi cu 10 minute in fata unora sau altora dar nu cred ca trebuie plusat pana la a-i numi "muritori de foame".

  17. #269

  18. #270
    The One PerVersion's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Madrid
    Posts
    1,571
    Reputatie
    1
    Toate bune si frumoase cu stadionul asta, insa nu vad pe nici o schita locurile de parcare. Vor face parcare subterana?

  19. #271
    Abuzez. zebe's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    9,825
    Reputatie
    1
    Am citit undeva ca o sa fie in jur de 3000 de locuri de parcare, dintre care 200 intr-un parking sub stadion. De restul nu stiu inca sigur..
    Am zis!

  20. #272
    Abuzez. zebe's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    9,825
    Reputatie
    1
    Spaniolii de la OHL vor să construiască stadionul Moina, după o eliminare din cursa pentru proiectare

    Propunerea pentru stadionul municipal a celor de la OHL a fost respinsă în favoarea proiectului UTCN

    Compania spaniolă Obrascon Huarte Lain (OHL), care a fost eliminată din cursa pentru proiectarea viitorului stadion de lângă Parcul Central, a revenit la Cluj-Napoca pentru o nouă încercare. Compania se află printre cele 34 de societăți care au ridicat documentația tehnică pentru construirea viitoarei arene municipale.

    Chiar dacă nu a câștigat concursul de proiectare, OHL și-a manifestat astfel interesul pentru a construi stadionul, chiar dacă după proiectul rival, cel gândit de Universitatea Tehnică Cluj-Napoca.

    Concurența OHL

    Cei de la OHL nu sunt singurii străini ce râvnesc la ridicarea stadionului municipal. Documentația a mai fost achiziționată și de o firmă din Italia, PIVATO SpA - MATTIOLI SpA și de una din Istanbul, Turcia, SC BAYTUR CONSTRUCTION & CONTRACTING CO. Nu lipsesc nici cei care au ridicat Polus Center Cluj, ARCADOM EPITOIPARI ZRT.

    „Interesul mare al societăților de profil, manifestat încă de la debutul procedurii de atribuire, ne face să credem ca selecția va fi una care va reprezenta o garanție a profesionalismului viitorului câștigător”, a explicat președintele Consiliului Județean Cluj, Alin Tișe.

    Acum aproape un an, în iunie 2008, Esteban Gasulla, arhitectul care a proiectat varianta de stadion propusă de cei la OHL, a acceptat să descrie pentru Clujeanul.ro prețul și execuția propriu-zisă a viitoarei arene. El a apreciat că OHL ar fi cerut 39 de milioane de euro pentru construcție, iar termenul de execuție l-a estimat la 28 de luni.
    clujeanul.ro
    Am zis!

  21. #273
    Abuzez. zebe's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    9,825
    Reputatie
    1
    http://ziuadecj.ro/action/image?ID=9428

    Interes uriaș pentru “Moina”

    Interes uriaș pentru “Moina”

    Consiliul Județean se așteaptă ca, până la începerea licitației, cel puțin 100 de firme să fi obținut caietul de sarcini privind selectarea unui constructor pentru noua arenă.

    Nu mai puțin de 34 de societăți și-au manifestat interesul pentru proiectarea și executarea noului stadion “Ion Moina”, ridicând de la sediul Consiliului Județean Cluj documentele de licitație.

    Administrația județeană a făcut, ieri, publice numele celor 34 de companii române și străine care au ridicat documentația de atribuire pentru licitația organizată de către Consiliul Județean Cluj pentru proiectarea și execuția unui stadion la standarde internaționale pe terenul fostei arene “Ion Moina”. Printre societățile interesate se află și 11 cu sediul în Cluj. “Interesul mare al societăților de profil, manifestat încă de la debutul procedurii de atribuire, ne face să credem că selecția va fi una care va reprezenta o garanție a profesionalismului viitorului câștigător”, a declarat președintele Consiliului Județean Cluj, Alin Tișe.

    Documentația de atribuire poate fi ridicată gratuit de la sediul Consiliului Județean Cluj, în baza unei cereri formulate de operatorul economic interesat. Perioada de achiziționare a documentației de atribuire se va încheia în data de 15.06.2009, ora 10.00, dată la care va debuta și procedura de atribuire, în ședință publică.

    “Mai există șapte sau opt solicitări pentru ridicarea documentației pentru licitație. Cred că, până la final, se va depăși cifra de 100 de caiete de sarcini ridicate. Chiar dacă au existat informații că firmele clujene s-ar putea asocia, ele au ridicat fiecare câte un exemplar din documentația de licitație, pentru că vor să își facă propriile teme înainte de a stabili o colaborare. Numărul mare de cereri depuse și de caiete de sarcini ridicate de la sediul Consiliului Județean Cluj este o măsură a interesului pe care acest proiect de construire a unui stadion la standarde UEFA și FIFA l-a născut în rândul comunității de afaceri”, a declarat Victor Popa, purtătorul de cuvânt al administrației județene.

    De altfel, ZIUA de CLUJ anunța, în urmă cu câteva zile, că cei mai importanți constructori din Cluj poartă negocieri asidue pentru a participa împreună la licitația Consiliului Județean, ce vizează refacerea stadionului “Ion Moina”. Contractul a fost evaluat la peste 45 de milioane de euro, proiectare și construcție. Pentru mai multe șanse, acționarii ACI, Grup 4 și TIM, precum și cei ai Napoca Construcții, Ben&Ben și chiar Transilvania Construcții sunt dispuși, spun sursele noastre, la suficiente compromisuri pentru a ajunge la o înțelegere.

    Cele mai puternice companii din Cluj au ridicat documentația de licitație încă din primele zile în care aceasta a devenit disponibilă. Transilvania Construcții, ACI, Napoca sau Modern Bau apar, fiecare, pe lista cu primele societăți interesate de stadion. Constructorii clujeni au discutat, în mai multe rânduri, o posibilă asociere în vederea licitației, iar o decizie ar urma să fie luată după ce va fi studiată documentația ridicată săptămâna trecută.

    “Am luat și noi documentația și o vom analiza, dar, cred eu, condițiile de participare legate de cifra de afaceri și experiență nu vor ridica probleme dacă ne asociem. Nu știm încă formula, ar putea intra în asociere și firme clujene, dar și străini, societăți care au luat documentația sau altele care ar fi dispuse să vină alături de noi”, a explicat Ionel Bidian, administrator Modern Bau.

    Pe lângă societățile cu lucrări în construcții, alte câteva firme cu sedii la Cluj, active în domenii ca telecomunicații, comerț sau consultanță, și-au manifestat interesul pentru licitație: TSG Enterprise Solutions, Vitacom Electronics, Arhinstal, Comsis Service, Euroconsult, Centru de afaceri Ncounter și Eurotrucks. Printre primii interesați de licitație se numără însă și nume recunoscute pe piața internațională, precum Strabag, Astaldi sau Arcadom.


    Cât de puternici sunt competitorii clujeni pentru stadion

    Transilvania Construcții
    Cifră de afaceri: 67.889.102 lei
    Salariați 334

    TSG Enterprise Solutions
    Date indisponibile

    ACI Cluj
    Cifră de afaceri: 107.575.582 lei
    Salariați: 619

    Societatea Comercială de Construcții Napoca
    Cifră de afaceri: 27.545.121 lei
    Salariați: 314

    Vitacom Electronics
    Cifră de afaceri: 47.990.492 lei
    Salariați: 124

    Arhinstal
    Cifră de afaceri: 45.647.362 lei
    Salariați: 65

    Comsis Service
    Cifră de afaceri: 3.788.959 lei
    Salariați: 30

    Euroconsult
    Cifră de afaceri: 86.830 lei
    Salariați: 1

    Eurotrucks
    Cifră de afaceri: 86.823.557 lei
    Salariați: 13

    Modern Bau
    Cifră de afaceri: 31.836.095 lei
    Salariați: 182

    Centrul de afaceri Ncounter
    Cifră de afaceri: 377.664 lei

    Salariați:
    Sursa: Ministerul Finanțelor. Date din bilanțurile pentru 2007


    Acționarii companiilor clujene interesate de licitație



    Transilvania Construcții
    Asociați tip listă
    Administratori: Ioan Moga, Gabriela Timofte, Andrei Timofte, Mircea Timofte (președinte CA), Melania Duma

    TSG Enterprise Solutions SRL
    Asociați: Paul Pop

    ACI Cluj
    Acționariat tip listă

    Administratori: Ioan Așchilean, Horia Ciorcilă, Dorel Goia, Gicu-Agenor Gânscă, Gică Mereu și Ioan Pușcaș

    Construcții Napoca
    Asociat - IT Transilvania Invest - 53.82 %. Alți asociați - tip listă
    Administratori: Ștefan Dimitriu, Teodor Groza, Emil Culda

    Vitacom Electronics
    Asociat: Vasile Vita

    Arhinstal
    Asociați: Mihai Curta, Ramon Moldoveanu, Ciprian-Vasile Popa

    Comsis Service
    Asociați: Călin Așchilean, Sorin Bidian, Marius Rogojan

    Euroconsult SRL
    Asociați: Sorin Blaga, Călin Berbecaru

    Eurotrucks SRL
    Asociat: Nicoleta Postolache

    Modern Bau SRL
    Asociați: Ionel Bidian, Octavian Buzoianu, George Mihalca

    Ncounter SRL
    Asociați: Thomas Graupner, Raffaele Silvestri, Aurelio Marconi

    Sursa: Registrul Comerțului


    34 pentru “Moina”

    Acestea sunt companiile care intraseră, până joi, în posesia documentelor de licitație pentru construcția noului stadion “Ion Moina”:

    HOTCHTIEF CONSTRUCTION AG Sucursala București
    SC STRABAG SRL București
    SC TRANSILVANIA CONSTRUCȚII SA Cluj-Napoca
    UTI INSTAL CONSTRUCT SA București
    ASTALDI Spa ITALIA Sucursala București
    SC BAYER Construct SRL Remetea – Harghita
    TSG Enterprise Solutions SRL Cluj-Napoca
    SEDESA OBRAS y Servicios SA Sucursala România
    SC ACI CLUJ SA Cluj-Napoca
    SC NAPOCA SA Cluj-Napoca
    SC TERRA MITICA SRL Baia Mare
    SC GARDEN CENTER GRUP SRL București
    SC VITACOM ELECTRONICS SRL Cluj-Napoca
    PIVATO SpA - MATTIOLI SpA ITALIA
    SC TOPAZ GROUP PRODEXIM SRL Bistrița
    SC ARHINSTAL SRL Cluj-Napoca
    SC COMSIS SERVICE SRL Cluj-Napoca
    SC COIFER IMPEX SRL București
    SC BOUYGUES ROMANIA SRL București
    PCMG NORTHBRIDGE
    SC TEME HTI SRL
    SC ADRIAN RUS CONSTRUCOES SRL Vatra-Dornei
    SC ICCO SRL Brașov
    SC BLACK ONYX SRL Mediaș
    SC EUROCONSULT SRL Cluj-Napoca
    SC EPIK CONSTRUCTION TOURISM ENGINEERING & TRADING CO
    SC BAYTUR CONSTRUCTION & CONTRACTING CO
    SC AUTOHTON TIM SRL TIMIȘOARA
    SC EUROTRUCKS SRL Cluj-Napoca
    SC KON-A SRL Șelimbăr Sibiu
    SC MODERN BAU SRL Cluj-Napoca
    CENTRUL DE AFACERI NCOUNTER
    ARCADOM EPITOIPARI ZRT SUCURSALA CLUJ
    OHL SA Madrid Spania

    Sursa: Consiliul Județean Cluj
    Am zis!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •