Page 3 of 312 FirstFirst 123451353103 ... LastLast
Results 43 to 63 of 6548

Thread: Cluj Arena (30.335 locuri)

  1. #43
    Ardelean Razvan T.'s Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Templul Ardealului
    Posts
    9,772
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Dani3l View Post
    Da.Corect.Se vede cand mergeti 15-20 in deplasari de peste 150 de km.
    Hai ma 15-20???
    In afara de cateva meciuri in care o fost niste conflicte in galerie peste tot o fost peste 50-60. Mai putin ultimele meciuri cand eram deja retrogradati. Daca era Steaua in locul nostru sa vad cati faceau deplasarea.
    Spune tu cati suporteri merg de la steaua din bucuresti in deplasare 100-150 restu se aduna din tara. Singurii care merg in jur de 300-400 constant in deplasare is suporterii lui Poli Timisoara.
    Fara muzica viata ar fi o greseala.

  2. #44
    junior
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    cluj metropolitan area
    Posts
    124
    Reputatie
    1
    In cluj oricum trebuie stadion ca nu se stie peste vreo 30 de ani ce turneu organizam si in gruia sigur nu se va organiza ca doar nu se vor sui 30 000 oameni pe un deal sa stae pe tribuna de fier demontabila ca la circ . Ce s-a realizat acolo e super ok , (desi nu am fost din 2004) dar Clujul are nevoie de un STADION , nu o arena de cartier .
    Desi am auzit ca e frumos cica e o senzatie super nasoal in gruia in peluza ca ai senzatia ca se duce dracului jos totul.Asta mi-a spus-o un clujean neutru care a marit si el numarul de spectatori din gruia la meciurile cu echipele din bucale.
    Sincer nici la Timisoara nu vad ca s-ar putea organiza ceva odata pe acel stadion , decat pe unul nou refacut , deci stadioane noi vor cam trebui in toate marile orase ale tarii. asta cu timpul ca nici francezii nu le fac peste noapte , dar noi.

  3. #45
    sport legend ensic's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Cluj
    Posts
    1,971
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by geno View Post
    Desi am auzit ca e frumos cica e o senzatie super nasoal in gruia in peluza ca ai senzatia ca se duce dracului jos totul.Asta mi-a spus-o un clujean neutru care a marit si el numarul de spectatori din gruia la meciurile cu echipele din bucale.
    Sunt de aceiasi parere ca trebuie construit un stadion nou insa povestea prietenului tau ma face sa rad. Am fost de nspe ori in peluza din Griua si nu am avut nici pe departe senzatia prietenului tau.
    Intreba-l pe prietenul tau daca si la sol are senzatia ca "se duce dracului jos totul" sa ne dumirim daca nu cumva problema e la el.

  4. #46
    Abuzez. zebe's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    9,825
    Reputatie
    1
    Iara s-o schimbat proiectul. Cica vor sa faca langa stadion si o sala polivalenta de 10000 de locuri....lucru bun, numa' ca s-o revenit la ideea cu pista de atletism in interiorul stadionului...tampenie, daca ma intrebati pe mine.
    Am zis!

  5. #47
    Ardelean Razvan T.'s Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Templul Ardealului
    Posts
    9,772
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by zebe View Post
    Iara s-o schimbat proiectul. Cica vor sa faca langa stadion si o sala polivalenta de 10000 de locuri....lucru bun, numa' ca s-o revenit la ideea cu pista de atletism in interiorul stadionului...tampenie, daca ma intrebati pe mine.
    Nu se stie inca sigur
    Fara muzica viata ar fi o greseala.

  6. #48
    me BAK's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    TX
    Posts
    4,470
    Reputatie
    1
    eu cred ca se trage de timp cu chestia asta
    “I weigh 330,000 pounds…I’m the NBA’s best NFL player, and I’ve always been the sexiest 7-footer in the NBA – for 12 years running.”

  7. #49
    incepator
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    15
    Reputatie
    1

    Moina reloaded

    http://www.clujeanul.ro/cluj/fa-o-pl...-video-3281943
    Asa va arata noul stadion Ion Moina din Cluj. Mi se pare ca planurile arata f. bine. E bine ca va avea Clujul doua stadioane moderne. Dar sper ca pana cand il termina (ei zic 2010, desi ma cam indoiesc) sa ajung si U in prima divizie. Ar fi pacat sa fie folosit pt. meciuri de divizia B.

  8. #50
    sport legend ensic's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Cluj
    Posts
    1,971
    Reputatie
    1
    Cateva remarci despre articolul respectiv:

    1. Proiectul se pare ca nu e definitiv.
    2. Nu se stie exact nici macar care sunt costurile.
    3. Sursele de finantare sunt un mister.
    4. Stadionul respectiv daca se construieste nu poate fi a lui "U" ci a celor care il finanteaza, o ipotetica trecere a lui in patrimoniul clubului privat "U" nu se poate face decat prin concesionarea terenului si vanzarea imobilului cea ce pare mult peste posibilitatile financiare ale actualilor actionari ai clubului.
    5. Stranie coincidenta ca acest proiect sa fie prezentat tocmai inainte de inceperea campaniei electorale.

    Sper sa se realizeze dar pana nu vad nu cred. Prea de multe ori au vadut bravii alesi gogosi in legatura cu stadionul asta!

  9. #51
    alb-negru corello's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    2,784
    Reputatie
    1
    Nu prea stiu multe detalii dar daca nu se vor baga garantii de reconstruire atunci ii bai pentru ca lucrurile risca sa stea cam asa:
    pasul 1: demolare
    pasul 2: certuri, contradictii, stagnari...
    pasul 3: anul 2058...implinirea a 50 de ani de la disparitia stadionului Ion Moina

  10. #52
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    Pot sa spun ca sunt un privilegiat si am vazut proiectul asta acum doua luni

    Smecheriile sunt multiple, pe langa stadion urmand a fi construite un hotel, un centru de conferinte si, evident, un fel de mall

    Personal nu cred ca se va face, cel putin nu asa cum arata acum, dar sa vedem.
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  11. #53
    senior tzefereu's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    200
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by andyv View Post
    http://www.clujeanul.ro/cluj/fa-o-pl...-video-3281943
    Asa va arata noul stadion Ion Moina din Cluj. Mi se pare ca planurile arata f. bine. E bine ca va avea Clujul doua stadioane moderne. Dar sper ca pana cand il termina (ei zic 2010, desi ma cam indoiesc) sa ajung si U in prima divizie. Ar fi pacat sa fie folosit pt. meciuri de divizia B.
    o gluma proasta,pana si schita e diferita in poze(vezi poza 1 si poza 16)
    daca nici macar in schita nu le iese e clar ca in realitate nu va aparea nimic
    campania"cel mai infocat fan primeste bilete la Steaua-Bayern"
    Promitem insa ca oile ratacite vor gasi calea spre redactia.......

  12. #54
    sport legend ensic's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Cluj
    Posts
    1,971
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by yo_marius View Post
    Pot sa spun ca sunt un privilegiat si am vazut proiectul asta acum doua luni
    Nu esti chiar asa privilegiat ca si noi clujenii l-am mai vazut cand au fost prezentate cele doua proiecte la licitatie, asta fiind cel castigator si pe urma cel contestat in instanta.

  13. #55
    Abuzez. zebe's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    9,825
    Reputatie
    1
    niste poze...

    Quote Originally Posted by ensic View Post
    Nu esti chiar asa privilegiat ca si noi clujenii l-am mai vazut cand au fost prezentate cele doua proiecte la licitatie, asta fiind cel castigator si pe urma cel contestat in instanta.
    daca te referi la proiectu' spaniol, ala era unu cu totu diferit fata de asta.
    http://www.clujeanul.ro/cluj/vezi-pr...-moina-2729218
    Attached Images Attached Images
    Last edited by zebe; 8th October 2008 at 18:28.
    Am zis!

  14. #56
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ensic View Post
    Nu esti chiar asa privilegiat ca si noi clujenii l-am mai vazut cand au fost prezentate cele doua proiecte la licitatie, asta fiind cel castigator si pe urma cel contestat in instanta.
    L-am vazut cu 2 zile inainte de prezentarea aia

    Nu ca ar conta foarte mult
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  15. #57
    sport legend ensic's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Cluj
    Posts
    1,971
    Reputatie
    1
    Aia cu elicopterul e foarte tare. Se pare ca au invatat astia ceva dupa experienta cu valiza. Vor sa faca heliopad sa poata aduce jiji valiza cu elicopterul ca sa nu-i mai prinda DNA oamenii prin restaurante cu milioane de euro la ei.

  16. #58
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by yo_marius View Post
    L-am vazut cu 2 zile inainte de prezentarea aia

    Nu ca ar conta foarte mult
    Trebuie sa aibe si prima echipa a Clujului un stadion ultramodern! Nu se poate lasa mai prejos decat CFR! Cine stie, poate va fi gata la fel de repede ca modernizarea lui "Constantin Radulescu". Si atunci existau sceptici care ziceau ca va dura mult si bine, si uite ca acum e un stadion omologat pentru meciurile CL si ale echipe nationale! Daca au reusit CFR-ul care in 3 ani a urcat din divizia C in A, de ce n-ar reusi "U" Cluj? Banii ar trebui sa vina si de la primarie, ca si-asa pentru modernizarea stadionului CFR n-a bagat Boc un ban, numai Paskany!

  17. #59
    Banned
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    644
    Reputatie
    0
    e amuzant sa-i vezi pe cheferisti cum ii apuca invidia, o singura echipa va fi gazda pe stadionul Ion Moina, atat

  18. #60
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by SS_Lazio View Post
    e amuzant sa-i vezi pe cheferisti cum ii apuca invidia, o singura echipa va fi gazda pe stadionul Ion Moina, atat
    Pai normal, ca doar nu pot sa fie gazde 2 echipe pe acelasi stadion! CFR are deja stadionul ei, asa ca nu vad de ce ar apuca-o invidia.
    P.S.: uratu' ala din avatar e cumva Gascoigne? (joke)

  19. #61
    Banned
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    644
    Reputatie
    0
    eh, sunt ingrijorati ca U va avea un stadion mia frumos si iar o sa trebuiasca sa-si schimbe echipa favorita

    de ce-l faci urat pe arpi ? nu vezi ce obrajori rotofei are, mancal-ar mama de bucalat :ras-plans:

  20. #62
    sport legend m8k's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,960
    Reputatie
    1
    Diferenta mare e ca stadionul din Gruia e a CFR lui pentru 49 de ani, iar asta care sunt sigur ca nu se va contrui niciodata, vom mai revedea acest proiect din 4 in 4 ani va fi al orasului!
    Ar fi nemaipomenit sa se faca la fel de repede ca si cel din Gruia, dar aici sunt numai interese si nu dorinta de performanta!
    Ar fi bine sa promita boc ca va face si o echipa la fel de frumoasa ca stadionul! Ar castiga cu 7-8 voturi pentru asta!

    @sslazio daca oierul vostru nu e gay cu mersul lui de domnisoara atunci iti garantez ca nici Arpi nu e!
    [COLOR="Purple"]De la 1907 am fost primii puși pe fapte
    Cu echipa Clujului, mândria Ardealului
    Trăiesc fiecare clipă cu cea mai bună echipă
    Și-am purtat de când mă știu alb și vișiniu.[/COLOR]

  21. #63
    . Roddicted's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    11,193
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by andyv View Post
    http://www.clujeanul.ro/cluj/fa-o-pl...-video-3281943
    Asa va arata noul stadion Ion Moina din Cluj. Mi se pare ca planurile arata f. bine. E bine ca va avea Clujul doua stadioane moderne. Dar sper ca pana cand il termina (ei zic 2010, desi ma cam indoiesc) sa ajung si U in prima divizie. Ar fi pacat sa fie folosit pt. meciuri de divizia B.
    Astea sunt vrajeli ma

  22. 8th October 2008, 22:55

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •