View Poll Results: Pronostic

Voters
59. You may not vote on this poll
  • 1

    24 40.68%
  • X

    11 18.64%
  • 2

    24 40.68%
Page 4 of 9 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 64 to 84 of 186

Thread: Etapa 25: Rapid - Dinamo

  1. #64
    suporter gicu's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    2,072
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by alx_ro
    Mai bine cu Pitzurca decat cu dalmatianul Dinu...

    Eu zic ca-i mai bine fara. Dar, e alegerea ta. Piei Satana!
    ...always look on the bright side of life...

  2. #65
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Ronaldinho, pana acum aveam impresia ca esti un om obiectiv. Nu ma intereseaza parerea ta despre Dinamo si de aia nu am de gand sa o comentez insa aceasta propozitie:

    Rapid are un lot mai bun, mai echlibrat.

    imi da de gandit. Cum poti sa spui acest lucru avand in vedere rezultatele acestei echipe cu doi antrenori dintre care unul chiar bun si unul care vine in situati de criza? Stiu ca am mai avut discutia asta cu tine dar credeam ca ti-ai schimbat parerea dupa ce ai vazut valoarea jucatorilor rapidisti.

  3. #66
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,069
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by alpopa
    Sunt curios ce-or zice oltenii, afland ca in ultima etapa a turului s-a jucat la Craiova (???) un meci cu Steaua, iar tot stadionul era rosh-albastru (???)!
    hai ca sunt curios alpopa cine e "eroul" acestei afirmatii
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  4. #67
    senior leveu's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Germania
    Posts
    191
    Reputatie
    1
    īVa invinge Rapidul cu 2-0.Dinamo nu mai trebuie sa spere la titlul de campioana ca nu are nici o sansa.
    Dar meciul care ma intereseaza cel mai mult este cel cu dinamo de la Timisoara cand catei vor cadea de tot.
    [COLOR=Purple]COMMANDO VIOLA ULTRA CURVA SUD[/COLOR]

  5. #68
    Steaua iulian's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,989
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ieppy
    Ronaldinho, pana acum aveam impresia ca esti un om obiectiv. Nu ma intereseaza parerea ta despre Dinamo si de aia nu am de gand sa o comentez insa aceasta propozitie:

    Rapid are un lot mai bun, mai echlibrat.

    imi da de gandit. Cum poti sa spui acest lucru avand in vedere rezultatele acestei echipe cu doi antrenori dintre care unul chiar bun si unul care vine in situati de criza? Stiu ca am mai avut discutia asta cu tine dar credeam ca ti-ai schimbat parerea dupa ce ai vazut valoarea jucatorilor rapidisti.
    ieppy poate omu` vorbest si influentat de istoria recenta dintre voi...deocamdata fata de ei sunteti agenti 007 fara discutie...asta ii da dreptul sa spere cel putin ca o sa deveniti 008
    Free Sevilla!!!!

  6. #69
    Rapidist!!!!! ronaldinho's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Montreal, Canada
    Posts
    1,626
    Reputatie
    1
    Nu e vorba de asta. Dar Dinamo sta in 3-4 jucatori, sincer. Dancilescu, Petre, Alexa si eventual Barcauan. Mai era in tur Zicu, dar a plecat. E adevarat, au un antrenor meserias rau, care stie sa puna echipa in teren si sa-i motiveze. Nu uita ca la Rapid, au plecat Iencsi si Soava in iarna si Bratu si Rat din vara. Toti trei erau niste piese de baza. Apoi, au venit 6-7 jucatori noi, din care unii au devenit titulari, sau rezerve care joaca: Irimia, Negru, Galamaz, Rada, Stancu. Apoi au schimbat sistemul. Imi pare bine ca Hizo nu a revenit la clasicul 3-5-2 al lui. Unei echipe ii trebuie cel putin un an sa se formeze. Jucatorii au potential, mai trebuie sa se cunoasca mai bine. Si gandeste-te au mai venit in vara alti jucatori, care momentan sunt titulari: Zyati si Sabin Ilie, care s-au integrat destul de repede, pot spune. Bordeanu a cam dat chix, dar trage si el tare.Daca te uiti la compartimentele Rapidului vei observa ca sunt foarte echilibrate, cu jucatori valorosi si de viitor. apararea: Irimia, Rada, Galamaz, Maftei. La mijloc e Negru ( ca si speranta ) + Zyati, Badoi, Ilyes, Maldarasanu, Godfroid, care nu sunt niste jucatori extrardinari, dar sunt efcienti. In atac e Niculae, Nita, Iacob Si Ilie. Jucatori sunt. Mai trebuie sa existe si un antrenor care sa stie cum sa vorbeasca cu ei, cum sa-i faca sa inteleaga cat mai bine. Ca si lot, zic ca e a doua echipa ca si valoare dupa Steaua. Problema e, lasand ultramegasuperantidinamovismele la o parte, ca nu au acel spirit de lupta care exista acum la Dinamo. Sper sa fie un spirit de lupta, si nu altceva, despre care nu vreau sa vorbesc acum.
    Sper sa fi fost destul de clar. HAI RAPIDUL!!!!
    HAI RAPIDUL DIN GIULESTI, LUPTA DACA NE IUBESTI!!!

  7. #70
    sport legend Saber Rider's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    S.S.C.
    Posts
    1,356
    Reputatie
    1

    Exclamation

    Quote Originally Posted by RstInPc
    Offtopic:
    Se uita ca in tot turul campionatului Steaua a fost tinuta in fruntea clasamentului de catre arbitrii.
    Fraza FARA sens !
    Steaua a pierdut locul 1 in turul campionatului DIN CAUZA ARBITRILOR la Constanta ! (in timp ce dinamo facea golaveraj; cica batea cu 0-7 in "kosovo", unde se cashtiga numai cand vrea pinalti)

    Cat despre retur ..... :
    Steaua are deja la activ gol de 3 puncte anulat cu Rapid, gol anulat cu Petrolul + eliminare de pomana + penalty pt.Petrolul la fel de pomana dar, din fericire, aparat de Hamutovski, multe penalty-uri neacordate (brasov, timisoara, bucuresti-cu Apulum shi piatra-neamt) ... etc...etc....

    Iar acuma in retur, TOATA LUMEA a vazut cum a cashtigat Dinamo vreo 3 meciuri (9 puncte) CU ARBITRII , dintre care DOAR unul a recunoscut public ca A GRESHIT !

    Asha ca ... parca trebuia sa se scrie despre dinamo shi rapid aici, nu de Steaua, nu e asha RstInPc ?!?

  8. #71
    sport legend Saber Rider's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    S.S.C.
    Posts
    1,356
    Reputatie
    1
    SCUZE MARI SHI MULTE !!

    era vorba de 7-3 pt.Dinamo shi era in acasa, in Groapa, nu in "kosovo" Piatra-Neamtz!!

    SCUZE MULTE SHI MARI, dar sigur voi fi taxat de dinamovishti, suta-n mie

    cel putzin mi-am cerut scuze pentru unele din afirmatziile mele, (shi inca in timp util), sa vedem catzi din care posteaza aici au puterea sa o faca !!

  9. #72
    sport legend Saber Rider's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    S.S.C.
    Posts
    1,356
    Reputatie
    1
    shi ca sa se incheie pagina asta (a 5-a) sau/shi sa inceapa cea noua cu scuzele de rigoare la afirmatzia cu kosovo de mai sus, mai postez o data : shi Steaua shi Dinamo au fost avantajate/dezavantajate de arbitrii, la modul general vorbind, dar neputand sa nu remarc ca in retur Steaua a fost net dezavantajata (cel putin 3 puncte cu rapidul), Dinamo a fost clar avantajata (3 puncte la meciul cu craiova cel putin, unde a recunoscut public arbitrul central).
    scuze inca o data, dar deja ajunge, altzii n-au nici o remushcare fatza de afirmatziile rau-voitoare la adresa altor echipe !! (vezi RstInPc)

  10. #73
    senior samor03's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    PHONEIX U.S.A.
    Posts
    198
    Reputatie
    1
    sa bata dinamo.si atunci vor fi cainii la mana lui POLI.si vor lua bataie

  11. #74
    sport legend Florentin's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Glen Ellyn, IL
    Posts
    461
    Reputatie
    1
    Rapid are suficiente motive sa joace pe bune cu ciinii: probabil cea mai buna sansa sa-si asigure un loc in Cupa UEFA; sa impinga seria de infringeri administrate ciinilor la 7 consecutive; ramine totusi un meci al orgoliilor, indiferent de locul ocupat de combatante; sa se puna cit de cit bine cu suporterii care le-ar putea trece mai usor cu vederea un sezon complet compromis in cazul unei victorii. Pe de alta parte in contrapartida este iubirea lui Jiovani pentru haita si nu putin lucru, ura viscerala fata de Gigi/Piturca si tot ceea ce inseamna Steaua in general. Se pare insa ca Copos i-a cam luat jucariile lui Jiovani si l-a trimis la odihna fortata la domiciliu la ora meciurilor.
    La Dinamo bineinteles ca exista dorinta de a cistiga pentru a se apropia de titlu si de acea cred ca vor da tot ceea ce (nu prea) pot ca sa-si atinga scopul. Ramine sa vedem cum se va comporta jucatorul numarul 12 al ciinilor, arbitrul, care cel putin in retur a fost un element foarte important in mecanismul (ne)gindit de Andone.
    Pe de alta parte este un meci intre o echipa aflata in cel mai bun caz la iesirea din covalescenta (Rapid) si una in moarte clinica, mentinuta artificial si norocos in viata prin infuzii puternice de miopie si bunavointa din partea asa-zisilor cavaleri ai fluierului.
    De aceea cred ca va fi un meci aprig si care sper sa fie cistigat de Rapid.
    Stelist deci ... invingator.

  12. #75
    I see you RstInPc's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,149
    Reputatie
    1

    Angry

    Quote Originally Posted by alpopa
    Sunt curios ce-or zice oltenii, afland ca in ultima etapa a turului s-a jucat la Craiova (???) un meci cu Steaua, iar tot stadionul era rosh-albastru (???)!
    ALPOPA, eu inteleg ca nu citesti tot ce scrie un anumit individ, dar sa te apuci sa schimbi textul si sa-l editezi cum vrei tu numai pentru a scrie ceva, mi se pare incorect si imoral, aici facand abstractie de faptul ca tu esti stelist iar eu dinamovist. Daca ai dat "quote" la un anumit post incearca sa pastrezi continutul, nu sa-l modifici cum iti convine. Eu ma refeream la FC National (atunci patron la Craiova era Netoiu iar antrenor Florin Marin), nu la Steaua.

    Din ceea ce ai scris tu observ ca nu ai inteles nimic din mesajul meu. Citeste mai bine ce am scris eu aici http://www.onlinesport.ro/forum/show...1&postcount=53
    Last edited by RstInPc; 6th May 2004 at 13:35.
    [COLOR=Red]Am zis si eu, n-am dat cu paru' ...[/COLOR]

  13. 6th May 2004, 08:00
    Reason
    de ce sa ma bag in seama gratuit :p?

  14. #76
    I see you RstInPc's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,149
    Reputatie
    1

    Exclamation

    Quote Originally Posted by Saber Rider
    scuze inca o data, dar deja ajunge, altzii n-au nici o remushcare fatza de afirmatziile rau-voitoare la adresa altor echipe !! (vezi RstInPc)
    Afirmatii rau-voitoare ? Imi pare rau daca a sunat asa. A fost o reactie la unele afirmatii cu adevarat rau-voitoare si subiectiviste a unor participanti la acest thread . Daca ai rabdare si citesti macar unele mesaje de la pag. 4 ai sa intelegi ce vreau sa spun. Cand arbitrul ia unele decizii in favoarea Stelei atunci acestea sunt "greseli omenesti" dar cand greseste in favoarea lui Dinamo atunci "s-a umblat la arbitru" sau "hotie la drumul mare". Ceea ce a scris Florentin cum ti se pare " Ramine sa vedem cum se va comporta jucatorul numarul 12 al ciinilor, arbitrul, care cel putin in retur a fost un element foarte important in mecanismul (ne)gindit de Andone." O sa spui ca este adevarata. Asta este necazul unora, ca Dinamo a castigat unele meciuri in ultimele minute, ca la Constanta am batut dintr-un 11 m in prelungiri dupa ce Danciulescu a fortat un pic obtinerea unui 11 m , continuarea cu orice pret a fazei ducand foarte probabil la o ratare. Dar regulamentar a fost 11 m. O fi primul 11 m regulamentar obtinut in felul asta in lume ?
    Inca ceva Saber Rider. Stiu ca aici se discuta de Rapid - Dinamo, in postul respectiv am si scris ca o parte din mesaj este offtopic, in final revenind la subiectul de baza.

    Rapid - Dinamo
    Nu vad cum Rapid are o echipa mai echilibrata. Au fost "miscari de trupe" la ei in lot in iarna asta, ca sa nu mai punem un element extrem de important, antrenorul. Daca ramanea Rednic, Rapidul era acum in lupta pentru titlu. Jucatorilor Rapidului nu li se potrivea tactica impusa de Dan Petrescu, ei fiind jucatori combinativi, nu de forta. Dinamo are o echipa decimata de vinzari, accidentari si suspendari. Nu stiu cate meciuri din retur au fost jucate in formula pe care Andone o gandeste ca fiind completa. Trebuie sa se puna capat acstui sir de victorii rapidiste in fata lui Dinamo, iar acum este o ocazie oportuna.

    [COLOR=Red]Am zis si eu, n-am dat cu paru' ...[/COLOR]

  15. #77
    sport legend SVensson's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Prin tari straine!!!
    Posts
    536
    Reputatie
    1
    Ma dar ce de romane pe aici .
    [B][SIZE=2][COLOR=Red]Sanatate[/COLOR] [COLOR=Blue]acasa [/COLOR] !!![/SIZE][/B]

  16. #78
    manager bebe's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bistrita
    Posts
    250
    Reputatie
    1
    1-2 pt dinamo

  17. #79
    suporter gicu's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    2,072
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Saber Rider
    ...in retur Steaua a fost net dezavantajata (cel putin 3 puncte cu rapidul)...


    tinere calaret, du-te tata de-aici si roaga-l pe nenea Gigi (cum care, ala...amicu' lui Mitica) sa schimbe regulamentul si in Ghencea la victorie sa se dea 5 pct., asa poate-i prindeti pe Dinamo
    ...always look on the bright side of life...

  18. #80
    I see you RstInPc's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,149
    Reputatie
    1
    Bine ar fi. Incep totusi sa am indoieli in privinta dorintei mele de a castiga campionatul. Cu cat unii jucatori de la Dinamo ies in evidenta cu vre-o evolutie mai rasarita, camatarii din conducerea clubului sunt gata sa-i vanda cu prima ocazie. Daca vom castiga campionatul, vom juca primul tul preliminar cu niste anonimi sau viitoare promisiuni.
    Duminica revenim cat de cat la formula completa (mai putin Niculescu). Totusi pentru orgoliu si palmares vreau ca Dinamo sa invinga pe Rapid si sa ia cupa si campionatul, sa fim si noi fericiti cateva zile, pentru ca apoi vor incepe vanzarile, iesirea din primul tur din cupe si o comportare execrabila in viitorul campionat (asta daca nu mai face Andone vre-o minune si cu viitorii "caini pana la moarte" ).
    Last edited by RstInPc; 6th May 2004 at 13:29.
    [COLOR=Red]Am zis si eu, n-am dat cu paru' ...[/COLOR]

  19. #81
    junior Marcu's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Piatra Neamt
    Posts
    100
    Reputatie
    1
    Va fi x. Steaua va castiga campionatul!

  20. #82
    Steaua iulian's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,989
    Reputatie
    1

    Giulestenii i-au eutanasiat pe "caini" in acest deceniu

    Editia 2000-2001
    Dinamo - Rapid 0-0

    Rapid - Dinamo 2-2 (0-1): C. Barbu-56', penalty, 72'/ Talvan-35', M. Niculae-77', penalty.

    Editia 2001-2002
    Dinamo - Rapid 3-2 (3-1): Cl. Niculescu-11', 40', Cl. Dragan-42'/ Pancu-6', Iencsi-50'

    Rapid - Dinamo 2-2 (1-1): Schumacher-40', Pancu-72'/ Mihalcea-37', 90'

    Finala Cupei:
    Rapid - Dinamo 2-1 (0-0): Maldarasanu-74', Pancu-85'/ Danciulescu-90'

    Supercupa:
    Rapid - Dinamo 2-1 (1-1): Fl. Bratu-18', Perja-71'/ Vl. Munteanu-40'

    Editia 2002-2003
    Rapid - Dinamo 3-1 (0-0): Iencsi-64', penalty, R. Nita-69', D. Niculae-86'/ Barcauan-48'

    Dinamo - Rapid 0-2: Fl. Bratu-16', Ilyes-52' (0-1)

    Supercupa:
    Rapid - Dinamo 1-0 (0-0): R. Nita-92'

    Editia 2003-2004
    Dinamo - Rapid 3-4: Grigorie-38', Cl. Niculescu-61', Barcauan-78' / D. Niculae-5', S. Ilie-14', Iencsi-56', Maldarasanu-59'
    Rapid - Dinamo ????????????

    In zece partide disputate din 2000 incoace, ciini au obtinut o singura victorie, remizand de trei ori si parasind de sase ori terenul cu capul plecat. Interesant este ca toate cele sase insuccese sunt consecutive, fiind suferite de caini in ultimele intalniri cu rapidistii.
    Last edited by iulian; 6th May 2004 at 16:29.
    Free Sevilla!!!!

  21. #83
    manager bebe's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bistrita
    Posts
    250
    Reputatie
    1
    cred ca bate dinamo

  22. #84
    suporter gicu's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    2,072
    Reputatie
    1
    daca tot vorbesti de eutanasiere iulian, anunta-l tu pe Copos sa nu vina la meciul asta (Becali s-a hotarat deja) c-o sa fie nevoit sa arunce prosopul
    ...always look on the bright side of life...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •