View Poll Results: Pronostic

Voters
16. You may not vote on this poll
  • 1

    10 62.50%
  • X

    3 18.75%
  • 2

    3 18.75%
Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 43 to 56 of 56

Thread: Etapa 25: Otelul - FC Arges

  1. #43
    Siempre Barça! Catalanul's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Valencia
    Posts
    13,067
    Reputatie
    1

    otelul nu cred ca are sanse la cupa

    1-1 si mai vreti sa luati cupa ba mai mult vreti sa jucati si in cupa UEFA
    [B]TOTS UNITS FEM FORÇA[/B]
    [SIZE="1"]Founded in the 19th century, F.C. Barcelona is the only club never to miss out on European competition. The pride of Catalunya: "[B]Sóm més que un club![/B][/SIZE]"

  2. #44
    sport legend vladi's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    503
    Reputatie
    1
    După ce pentru a cincea oară consecutiv Ion Moldovan foloseşte aceeaşi formulă de echipă, FC Argeş tinde să devină o formaţie omogenă. Fără nici o surpriză tactică, cu Tănasă singurul vârf împins, dar cu alţi doi atacanţi de meserie postaţi pe marginile terenului, Năstăsie şi Bilaşco, Comisarul s-a apărat organizat la 30 de metri de poarta lui Coman şi a plecat periculos pe contraatac. Doar "gaura" de pe partea dreaptă între minutele 30 şi 33 a făcut ca Argeşul să primească gol şi să faciliteze crearea celor mai importante faze pentru Oţelul. Finalul incendiar a făcut din punctul pe care l-a luat FC Argeş de la Galaţi să pară mult mai preţios. Cu acest egal, coroborat cu rezultatele din etapa a XXV-a, Argeşul se îndepărtează de zona fierbinte a clasamentului. Cel puţin până miercuri, când în Trivale se anunţă o confruntare pe viaţă şi pe moarte cu FCM Bacău.

  3. #45
    sport legend vladi's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    503
    Reputatie
    1
    Sorin Cârţu a fost destul de nervos pe toată durata meciului, dar până în minutul 84 s-a răţoit numai la propria echipă. După faza în care arbitrul Cristi Balaj a refuzat un penalty clar gazdelor, Cârţu n-a mai avut stare pe banca tehnică şi a intrat în teren pentru a-i reproşa lui Balaj faza. Vrând să aplaneze un eventual conflict, Moldovan i-a zis lui Cârţu "Las-o dracului Sorine, stai liniştit", dar antrenorul oltean a crezut că a fost înjurat de Moldovan şi l-a făcut "golan" pe acesta. După ce s-a mai calmat, Cârţu a luat din nou foc la finalul meciului, când a sărit să-l bată pe Balaj

  4. #46
    sport legend SVensson's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Prin tari straine!!!
    Posts
    536
    Reputatie
    1
    "Hai Poli" posteaza si tu dupa ce vezi meciul. Otelul a fost clar mai buna pe teren. La faza care ne-a fost refuzat un penalty vorba lui "Vladi", Cristi Balaj se uita dupa gabori. Nu stiu exact ce a fost. Si a fost penalty clar. Am fost la maxim 10 metri de faza.
    [B][SIZE=2][COLOR=Red]Sanatate[/COLOR] [COLOR=Blue]acasa [/COLOR] !!![/SIZE][/B]

  5. #47
    la revedere ultravioletcanada's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Posts
    830
    Reputatie
    1
    pai bre nea SVensson, acu citeva zile ziceai ca ne bateti la diferenta clara. scade din diferenta aia clara un gol (penalty-ul refuzat), si tot va mai ramin destule

  6. #48
    Pitestean Sinn Fein's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    456
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by vladi
    ......o galerie nu se organizeaza asa usor.....Fara traditie nu realizezi nimic

    mah vladi, ce profund esti mai...
    ce galerie la Pitesti? media de varsta e 12 ani ca e intrare gratis si mai sunt 3-4 de peste 60 ca tot gratis e pt pensionari...asa ca o sa fie galerie cand o sa ne numim FC AC Real Milan Boca Independiente!
    si ai vazut ce conducator de galerie? nu stiu cum il cheama, e cu ochelari...
    pacat....pacat....

  7. #49
    sport legend vladi's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    503
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by kokojanel
    mah vladi, ce profund esti mai...
    ce galerie la Pitesti? media de varsta e 12 ani ca e intrare gratis si mai sunt 3-4 de peste 60 ca tot gratis e pt pensionari...asa ca o sa fie galerie cand o sa ne numim FC AC Real Milan Boca Independiente!
    si ai vazut ce conducator de galerie? nu stiu cum il cheama, e cu ochelari...
    pacat....pacat....

    Kokojanele ma sint cei care cred ca scopul galeriei este sa intre gratis pe stadion :-)))

  8. #50
    Pitestean Sinn Fein's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    456
    Reputatie
    1
    Uite ce e la Poli....Bravo lor...platesc si biletele, vin si multi, indiferent de meciul pe care il are de jucat Poli...super galerie, cred ca de departe cea mai frumoasa din tzara.
    Forza Viola!

  9. #51
    sport legend vladi's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    503
    Reputatie
    1
    Dorind s= demonteze teoria conform c=reia Arge[ul a fost "ajutat" s= ob]in= un punct la Gala]i, pre[edintele g=l=]ean a argumentat c=, cel pu]in \n a doua repriz=, echipa sa a avut numeroase ocazii de gol. "Am dominat a doua repriz= 44 de minute din 45. Arge[ul a avut o singur= ac]iune mai periculoas=. Mircea Ilie a avut vreo cinci ocazii mari de a marca, b=iatul =sta m-a [i exasperat cu rat=rile lui. Iar dac= era blat crede]i c= \l mai schimbam la pauz= pe Cernea, cel care a gre[it la golul pite[tenilor?". "|nainte de meci le-am atras aten]ia c= dac= nu joac= corect ast=zi, vor disp=rea de la echip=! Noi am fost cea mai corect= echip= din acest campionat. Iar Sorin C`r]u este cel mai vertical antrenor din c`]i am cunoscut!".

  10. #52
    sport legend vladi's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    503
    Reputatie
    1
    Boghici crede ca a fost "blat" cu Balaj

    Presedintele Otelului, Nicolae Boghici, il acuza pe centralul Cristi Balaj de viciere de rezultat in partida cu FC Arges, sustin`nd ca acesta a dat dovada de rea credinta la faza in care a trecut cu vederea un hent in careu al unui fundas pitestean."Balaj nu poate fi scuzat la aceas faza, tocmai pentru ca a recunoscut ca a vazut hentul lui Marincau din minutul 84! P`na si jucatorul a recunoscut ca a lovit mingea cu m`na. Explicatiile de genul ca a fost involuntar s`nt niste mizerii! Daca a vazut infractiunea si nu a dat penalti este clar ca e vorba de rea credinta!". Conducatorul galatean respinge insa varianta unui "noncombat" am jucatorilor sai in partida cu Argesul. "Daca spectatorii i-au acuzat pe Danciu si Dobre ca au fost blat inseamna ca au vazut probabil al meci. Nici nu poate fi vorba de asa ceva! Au fost printre cei mai buni oameni ai nostri".

  11. #53
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by kokojanel
    mah vladi, ce profund esti mai...
    ce galerie la Pitesti? media de varsta e 12 ani ca e intrare gratis si mai sunt 3-4 de peste 60 ca tot gratis e pt pensionari...asa ca o sa fie galerie cand o sa ne numim FC AC Real Milan Boca Independiente!
    si ai vazut ce conducator de galerie? nu stiu cum il cheama, e cu ochelari...
    pacat....pacat....
    Au fost vremuri foarte bune ale galeriei la Pitesti. Chiar si "domnul cu ochelari" de care vorbesti a avut o contributie. Se mergea si acasa si in deplasari, au fost meciuri in care valurile tineau si cate 10 ture de stadion.
    Adevarul e ca pana acum erau scindati in doua grupuri, tinerii (o medie de varsta pe la 20 si ceva e ani) si batranii (care se apropie de 50). O reorganizare serioasa (asa cum s-a promis pentru la vara) si un joc bun al echipei ar readuce lumea pe stadion.

  12. #54
    Pitestean Sinn Fein's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    456
    Reputatie
    1
    Stiu, Tudose, stiu tot ce scrii tu aici, am fost mereu pe stadion in perioada pe care o amintesti tu. Sper sa se intoarca vremurile acelea. In ceea ce priveste insa galeria, sincer, n-am vrut sa jignesc pe nimeni...nu mi se pare insa ca avem o galerie in adevaratul sens al cuvantului...si nici un lider de galerie....

  13. #55
    sport legend vladi's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    503
    Reputatie
    1
    nici eu nu cred ca putem vorbi despre o galerie la Pitesti .......nu pot sa il judec pe liderul galeriei. Desi nu mi se pare normal sa se vinture prin birourile conducerii inainte de meciuri, haideti sa presupunem ca e un om bine intentionat...dar totusi..unde este coregrafia ? unde sint actiunile unitare ale suporterilor ?.....am mai spus-o si o repet...sint unii care cred ca o galerie exista pentru a obtine intrarea libera pe stadion
    Last edited by vladi; 11th May 2004 at 16:30.

  14. #56
    Viola e basta!! Vi3rme_X's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Pitesti(teritoriu alb-vio
    Posts
    384
    Reputatie
    1
    Nu se poate vorbi despre o galerie la Pitesti? hmmz Fitzi cu ochii pe noi la meciul cu Rapid...o sa avetzi nishte surpize Ne vedem la meci... cu bine..

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •