Results 1 to 17 of 17

Thread: Doi fani turci ucisi la Viena

  1. #1
    sport legend Bumbescu's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    14,686
    Reputatie
    0

    Doi fani turci ucisi la Viena

    http://www.gsp.ro/stire/doi-turci-uc...ani-83708.html


    Ceea ce era de asteptat s-a intamplat.
    Incompetentii organizatori elvetieni si austrieci nu au prevazut ce era clar ca lumina zilei: macelul de dupa meci dintre turci si croati.
    Toti cretinii se perinda pe la tv povestind despre "minunata organizare" cand de fapt a fost un fiasco total. Daca se calificau si englezii era jale.
    Peste 4 ani Euro va fi in Polonia si Ucraina, va fi f interesant, stirile Euro se vor transforma in "stirile de la ora 5"
    Last edited by Bumbescu; 21st June 2008 at 12:18.
    o să fie mereu bani și curve și bețivi,
    până-n ultima clipă,
    pân-o să cadă și ultima bombă

  2. #2
    manager xisco's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Timisoara
    Posts
    314
    Reputatie
    1
    Pacat ca nu au fost turcii mai multi,ca daca erau egali numeric le aduceu aminte croatilor de razboiul din Iugoslavia.....
    [COLOR="Navy"][SIZE="6"]POLI TIMISOARA[/SIZE][/COLOR]

  3. #3
    On a river Charon's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    4,756
    Reputatie
    1
    cand pe strazile Vienei sunt 100 de mii de Croati si cel putin 50 de mii de turci,puteau austriecii sa aiba organizarea lu' peste!
    croatii si turcii sunt iuti la manie,era un eveniment daca nu vedeam incidente!
    sunt unele meciuri in care practic doar armata ar face fata si nu stewarzi sau politia calare sau in civil,sa zica mersi ca au fost incidente izolate si nu batai in masa cum a fost la Anglia-Germania in 2000,CAND PRACTIC orasului Charleroi a fost devastat!
    [B]Lungește Doamne boala, până se va coace poama![/B]

  4. #4
    TruBlu dumboss_yo's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Bucharest, RO
    Posts
    3,923
    Reputatie
    1
    Era de asteptat sa aiba loc incidente intre suporterii croati si turci, pentru ca se stie ca ambele tabere sunt patimase in ceea ce priveste fotbalul. Marea problema in privinta organizarii acestor europene e tocmai la nivelul "securitatii", pentru ca Austria si Elvetia sunt doua tari pasnice, in care politia n-are parte de situatii "complicate" si nu e pregatita sa faca fata unor astfel de evenimente de importanta majora.
    [SIZE="3"][COLOR="Blue"][SIZE="2"]Indiana pride,/We believe in [B]BLUE[/B],/Make it personal,/We're going to the SuperBowl[/SIZE][B] ![/B][/COLOR][/SIZE]

  5. #5
    sport legend Bumbescu's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    14,686
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by LEGION View Post
    cand pe strazile Vienei sunt 100 de mii de Croati si cel putin 50 de mii de turci,puteau austriecii sa aiba organizarea lu' peste!
    croatii si turcii sunt iuti la manie,era un eveniment daca nu vedeam incidente!
    sunt unele meciuri in care practic doar armata ar face fata si nu stewarzi sau politia calare sau in civil,sa zica mersi ca au fost incidente izolate si nu batai in masa cum a fost la Anglia-Germania in 2000,CAND PRACTIC orasului Charleroi a fost devastat!
    Pai tocmai asta e, ar fi trebuit sa bage armata pe strazi. Nu stiu daca e cazul sa zica mersi cand au murit oameni, ar trebui sa raspunda intr-un fel organizatorii.
    E o mare diferenta intre englezi si germani pe de o parte si turci si croati pe de alta.
    In timp ce primii se bat cu pumnii si eventual cu scaune de pe la terase cea de-a doua categorie face parte din genul tiganesc(inclusiv croatii) ce recurge la cutite si eventual pistoale.
    La trei zile dupa evenimentele de la Charleroi, la meciul nostru nu era nici un semn de "devastare a orasului".

    La Zurich, in cazul unui asemenea meci(cu turci, englezi, croati) cred ca ar fi fost jale. Imbecilii aia nu au asigurat nici un fel de protectie.
    o să fie mereu bani și curve și bețivi,
    până-n ultima clipă,
    pân-o să cadă și ultima bombă

  6. #6
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Sunt curios la Germania - Turcia cum va fi.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  7. #7
    Anti-sclavi danpuric78's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Montreal, QC
    Posts
    4,622
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Datenshi View Post
    Sunt curios la Germania - Turcia cum va fi.
    Unde? in austria sau in Germania?
    Tiganii au alergie la tricoul alb-rosu

  8. #8
    sport legend
    Join Date
    May 2008
    Posts
    608
    Reputatie
    1
    Bumbescule, ai fost acolo cumva sau vorbesti din ziare ?

  9. #9
    sport legend Bumbescu's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    14,686
    Reputatie
    0
    La primul post am pus si stirea din gsp. Mai intai am vazut-o aici pe onlinesport, dar stiindu-l un site de kkt din punct de vedere al stirilor am asteptat sa apara si in alta parte.

    La Viena cica s-a intamplat.
    Nu eram acolo cand au murit aia, sunt inca ucenicul diavolului, nu sunt prezent peste tot. Asta ca sa-ti raspund la o intrebare cretin-tendentioasa.
    o să fie mereu bani și curve și bețivi,
    până-n ultima clipă,
    pân-o să cadă și ultima bombă

  10. #10
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,912
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bumbescu View Post
    La primul post am pus si stirea din gsp. Mai intai am vazut-o aici pe onlinesport, dar stiindu-l un site de kkt din punct de vedere al stirilor am asteptat sa apara si in alta parte.

    .
    ce frumos vorbesti

    presupun ca te-ai sters pe ochi deoarece ai vazut apoi in alta parte aceeasi stire ...

    Vezi cum este ? Cand apare pe ols mai repede decat in alta parte "e de kkt" dar cand se confirma devine bici
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  11. #11
    me BAK's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    TX
    Posts
    4,470
    Reputatie
    1
    ciudat cum numai in ziarele romanesti apar asemenea stiri.
    Dintr-un ziar local ( Ft. Worth Star Telegram)
    "Police and first aid workers said more than a dozen Croationa fans needed medical treatment after Turkish supporters attacked them in the final minutes of the match. The violence erupted in the main fan zone next to Vienna's City hall. No major injuries were reported."
    “I weigh 330,000 pounds…I’m the NBA’s best NFL player, and I’ve always been the sexiest 7-footer in the NBA – for 12 years running.”

  12. #12
    sport legend Bumbescu's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    14,686
    Reputatie
    0
    ols -ul a preluat cica stirea din Turcia:

    "Doi suporteri turci au decedat in urma incidentelor ce au avut loc, in noaptea de vineri spre sambata, la Viena, dupa terminarea meciului castigat de Turcia in fata Croatiei, in sferturile de finala ale Campionatului European, informeaza cotidianul Sabah"

    Delaparis@ nu stiu daca aici a aparut prima data, aici am vazut-o eu prima data.
    o să fie mereu bani și curve și bețivi,
    până-n ultima clipă,
    pân-o să cadă și ultima bombă

  13. #13
    Timisoara ... Elphax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Curva Sud
    Posts
    14,658
    Reputatie
    1
    n-a murit nimeni mai ...

  14. #14
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Au murit. In Turcia.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  15. #15
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,138
    Reputatie
    1
    N-au murit 2, ci 4 si nu erau turci, ci azeri.
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  16. 24th June 2008, 00:15

  17. #16
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by maur85 View Post
    ce ma bucur.au murit 2 spurcati.pacat ca n-au merlit mai multi tigani din aia nespalati.felicitari croatilor.sper sa fie adevarata stirea dar am mari indoieli cu carpeta.
    No comment, multi oameni cu probleme pe lumea asta

  18. 26th June 2008, 13:31

  19. #17
    meat pie eater buticut's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    397
    Reputatie
    1
    Treci peste asta, ce s-a intamplat ramane in trecut, ce naiba!Hai sa uram Germania pentru Hitler si Rusia pentru Stalin si tot asa, sa ne uram cu totii.Chiar in asa hal am ajuns, sa ne bucuram de moartea unor oameni pe care nici macar nu i-am cunoscut? Cel mai urat lucru la oamenii din ziua de azi este tendinta de a generaliza totul: un roman a jefuit o banca in Italia, deci toti romanii sunt hoti, un roman a impuscat o batrana, deci toti romanii sunt criminali. Nimeni nu este mai presus decat altul,in fiecare tara se fac pagube, hotii, crime. Asa cum le gasim "defecte" turcilor, asa ne pot gasi si ei noua. Mai lasa la o parte criticatul altor popoare si judecata bazata pe aparente!
    [B][I]"I do not mean to upset people, but I have to speak my mind, because what is in my mind is always more interesting than what is happening in the world outside my mind. "[/B][/I]
    [B][I][COLOR="Brown"]John Wilmot, Second Earl of Rochester (The Libertine)[/COLOR][/I][/B]

    [I][B]*gone[/B][/I]

  20. 26th June 2008, 13:55

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •