View Poll Results: Cine se califica in finala Euro 2008 ?

Voters
45. You may not vote on this poll
  • Germania

    29 64.44%
  • Turcia

    16 35.56%
Page 13 of 13 FirstFirst ... 3111213
Results 253 to 266 of 266

Thread: Semifinala Euro2008: Germania - Turcia

  1. #253
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by oaspetele View Post
    hai ma, o jucat nemtii prost, da daca nu esti in stare sa invingi o echipa care joaca prost, inseamna ca nici tu n-ai jucat bine.
    nu vad de unde acesta ura. macar nemtii dau goluri, fata de italieni sau altii amintiti de voi.
    inca odata, nu-l mai vreau pe Metzelder...
    Hai nu mai spune, de parca e prima data cand echipa care joaca bine pierde. Poate tu intelegi altceva prin "a juca bine". Turcia a jucat excelent aseara

  2. #254
    ANTI PROSTI!!! laurdog's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,719
    Reputatie
    1
    cand l-am citat pe Lineker, mi s-a replicat ca nu mai e de actualitate. acum intreb si eu: OARE?
    felicitari turcilor pt cum s-au prezentat la turneul final, si n-ar fi rau sa invatam si noi niste chestii de la ei.
    sper sa se califice Spania in finala si poate, poate...........ne mai lasa dracu in pace si nemtii astia
    Asa si?

  3. #255
    sport legend Bumbescu's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    14,686
    Reputatie
    0
    Joaca si turcii mai bine decat adversarul intr-un meci si au ghinion si pierd.
    o să fie mereu bani și curve și bețivi,
    până-n ultima clipă,
    pân-o să cadă și ultima bombă

  4. #256
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Mi s-a parut cel mai bun meci de la acest turneu. Turcii au dominat, au atacat in continuu, insa au avut ghinionul unui flanc drept foarte slab pe aparare - Sabri total depasit de Podolski, si Kazim care urca excelent, dar mai uita sa vina in aparare. Plus Rustu, care traieste doar din gloria de acum 6 ani.
    Nemtii au jucat eficient, bazandu-se pe viteza lui Podolski si Schweinsteiger. Nici macar cu Portugalia, echipa cunoscuta pentru posesie, Germania n-a jucat pe contraatac cum a facut-o in meciul asta.
    Nu mi se pare ca a castigat echipa mai buna, insa asa e fotbalul, si Turcia a castigat in ultimul minut contra unor echipe care o dominasera.
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  5. #257
    mitic torinezu's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    7,854
    Reputatie
    1
    pacat, turcii meritau finala! au murit frumos, luptand pana in final! felicitari!
    Mai detestabili decat cei care nu stiu sa piarda sunt cei care nu stiu sa castige.

  6. #258
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    3,686
    Reputatie
    1
    Meci tipic de "care pe care". Felicitari ambelor echipe cu un plus pentru turci ca stiu sa piarda frumos. Oare Piti a vazut meciul ? O fi invatat ceva dela Terim ? La orgoliul lui nu cred ca s-a prins ceva de el. Noi mergem inainte cu Piti, ne aparam si cand suntem condusi si nu avem decat sansa atacului. Noi nu stim nici sa pierdem.
    In lumea asta TOTUL este RELATIV !

  7. #259
    cynical asshole Lavinia's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    UK
    Posts
    16,419
    Reputatie
    1
    cand domina si turcii un meci........pacat...sper sa ia bataie germania in finala
    [COLOR="SeaGreen"][FONT="Palatino Linotype"][COLOR="YellowGreen"][SIZE="3"]La vie faut la vivre donc je la vis ...[/SIZE][/COLOR][/FONT][/COLOR]

    ex-EnyeGizeMalaika

  8. #260
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    ZDF vrea sa dea in judecata UEFA in urma intreruperii transmisiunii TV

  9. #261
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Pe de alta parte Terim si-a anuntat demisia de la nationala

  10. #262
    Banned
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,698
    Reputatie
    0
    Si uite ca nemtii au facut ce-au facut si iarasi s-au furisat in finala. Insa la ce grupa au avut si la ce imperecheri au fost dupa grupe.. Si sa nu uitam ca turcii au jucat cu ultimii oameni pe care i-au mai avut la dizpozitie, reusind sa domine si asa partida (suturi pe poarta: 10-3; posesie(%): 54-46; cornere: 8-2, toate in favoarea turcilor). Turcii au fost mai buni aseara, ei meritau finala!
    Nemtii sunt o echipa modesta, am vazut aseara o groaza de greseli nepermise la mijlocul terenului. Astia au incasat de fiecare data cate 2 goluri atunci cand nu au jucat chiar cu Polonia sau Austria. Formatia asta categoric nu merita titlul de campioana europeana. Corect ar fi sa castige aceia care vin din jumatatea net superioara (grupele C&D), care au jucat fotbal. Atat rusii cat si spaniolii sunt mai stabili in aparare, spaniolii au si portar care nu gafeaza ca Ricardo sau Rüstü, iar in atac pot fi mult mai periculosi decat au fost croatii, portughezii sau turcii. De aceea, am convingerea ca invingatoarea din semifinala de astazi va fi si castigatoarea trofeului!

  11. #263
    :) innuendo's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Buzau
    Posts
    2,861
    Reputatie
    1
    prima previziune a lu madamme Harra s-a indeplinit, sa vedem si celelalte 2
    My only opponent is myself !

    ex-tRipLe aXeL

  12. #264
    sport legend carlo's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Werderland
    Posts
    1,144
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cinebelu View Post
    De aceea, am convingerea ca invingatoarea din semifinala de astazi va fi si castigatoarea trofeului!
    De aceiasi parere sunt si eu.Este deja incredibil cat noroc pot avea nemtii intr-un singur meci.Repet,linia de aparatori este poate cea mai slaba de la acest turneu si cea mai slaba avuta vreodata de Germania.Numai ca adversarele nu prea au profitat cum trebuie de aceasta slabiciune...

  13. #265
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,874
    Reputatie
    0
    mi-a placut de turcia in acest meci...
    dar din pacate norocul de pana la acel meci s-a transformat in ghinion...dupa ce s-a jucat pe teren turcia merita sa mearga in finala, dar nemtii sunt nemti...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  14. #266
    Banned
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,698
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by carlo View Post
    De aceiasi parere sunt si eu.Este deja incredibil cat noroc pot avea nemtii intr-un singur meci.Repet,linia de aparatori este poate cea mai slaba de la acest turneu si cea mai slaba avuta vreodata de Germania.Numai ca adversarele nu prea au profitat cum trebuie de aceasta slabiciune...
    Spania sigur o sa profite daca gresesc iarasi atat de mult ca si cu turcii.
    Atacantii spanioli nu cred ca se vor juca cu ocaziile, vor face probabil scor.
    Daca Germania va fi aceeasi din partidele cu Croatia, Austria sau Turcia, cred ca le dau spaniolii de la 3 in sus, ii surclaseaza ca pe rusi. Insa daca vor juca la fel ca si cu Portugalia, meciul va fi mult mai strans, probabil vor fi prelungiri.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •