Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 22 to 42 of 48

Thread: Si presa doreste pe FC ARGES in B?

  1. #22
    Fallen Angel Pancone's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    786
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by tudose
    Pancone, sa stii ca in astfel de cazuri se ia in consideratie declaratia arbitrului si a observatorului partidei. Iar Corpodean putea sa spuna fara probleme daca el considera ca e ceva suspect.

    tudose ai vazut tu in ultimii 10-15 ani vreun arbitru sau observator care sa spuna ca are indicii ca meciul a fost blat ? la asta ma refeream eu.....
    Noi am vazut mai multe apusuri de soare decat rasarituri, dar bezna deplina n-a fost niciodata !
    [COLOR=DarkRed][SIZE=2]RAPID -UNICA IUBIRE[/SIZE][/COLOR]

  2. #23
    junior lucas1977's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Stefanesti - Arges
    Posts
    97
    Reputatie
    1
    Tin cu Argeshu si rezultatul mi se pare cel putin dubios.
    Daca a fost blat, atunci prefer echipa in divizia B !

  3. #24
    Republica Viola Vulturul's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Pitesti
    Posts
    1,776
    Reputatie
    1
    Io zic ca ar trebui sa incheiem discutia despre meciul de sambata...nu credeti ca a trecut destul timp de cand el s-a jucat???

  4. #25
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Pancone
    tudose ai vazut tu in ultimii 10-15 ani vreun arbitru sau observator care sa spuna ca are indicii ca meciul a fost blat ? la asta ma refeream eu.....
    O sa incerc sa verific, dar nu promit ca mai pot gasi in arhiva personala asa ceva. Au fost cateva cazuri de meciuri aranjate dovedite si sanctionate (un Corvinul - Universitatea Craiova in 1991, "afacerea haina de blana" UTA - Unirea Alba Iulia in 1992), sau care au fost suspectate si apoi s-a revenit (Ceahlaul - Dinamo in 2002). Nu mai stiu ce au declarat atunci arbitrii.
    Ce imi aduc aminte acum despre declaratiile unui arbitru (desi nu referitoare la un meci trucat): la partida din tur FC Oradea - FC Arges, arbitrii au raportat ca observatorul Mircea Cezar Ionescu a venit in pauza la cabine si le-a sugerat sa avantajeze formatia gazda. Ei au refuzat, Oradea a castigat pe bune in repriza a doua, iar dupa cateva saptamani au facut dezvaluirile si "Zimbrul" a fost suspendat. Deci, se mai intampla si astfel de "minuni"!

  5. #26
    junior
    Join Date
    Jul 2003
    Posts
    129
    Reputatie
    1
    Poate a fost blat, poate nu. In tot cazul in ultimul timp este la "moda" ca ecipa care pierde sa acuze pe toata lumea de blat!
    In momentul in care ultima clasata cistiga cu prima toata lumea : este blat!
    Dar ce sa mai spunem de campionatele Italiei si Spaniei!
    In momentul in care ceva a fost aranjat oricum iese totul la iveala...deci mai bine mai asteptam putin si vedem. In tot cazul, personal nu cred ca a fost blat. Baietii nostrii lupta pentru a evita Div.B este ultima suta de metrii. In timp ce Nationalul nu lupta pentru nimic.!

  6. #27
    junior
    Join Date
    Jul 2003
    Posts
    129
    Reputatie
    1
    In al doilea rind : PRESA!
    Asta nu este presa... ei nu stiu ce sa mai scrie ca se se vinda... Citesc cite3va portale de sport si ziare si se poate observa schimbarea de atitudine de la o zi la alta, sau mai bine spus de la un meci la altul!
    Iar pentru ei este o stire bamba : FC Arges pica in B! FC Arges este o formatie cu traditii si cu jucatori valorosi deci atrage atentia.

  7. #28
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    In ciclul rautati gratuite si incompetenta in fotbal:

    Dupa meciul castigat cu Bacaul, Gazeta Sporturilor publica o fotografie (atasata la acest mesaj) cu fireasca bucurie a bancii noastre tehnice in momentul marcarii golului si cu urmatorul comentariu:

    "Miza, evitarea retrogradarii. Oare ce s-ar fi întîmplat daca în joc era participarea într-o cupa europeana? Altfel, sa notam ca bucuria lui Ion Moldovan si a stafului tehnic al pitestenilor da bine în poza, dar nu ascunde slabiciunile echipei".

    Astazi, dupa meciul cu Craiova, in ProSport apare un articol semnat de domnul George Paunescu cu titlul "Ştiinţa antijocului total".

    Antijoc inseamna, conform "Fotbal de la A la Z", "atitudine contrara spiritului de intrecere, concretizata printr-o gama foarte variata de manifestari care vizeaza aspectul disctructiv al jocului si contribuie implicit la degradarea spectacolului sportiv. In categoria mijloacelor de realizare a antijocului se includ: faulturile, henturile si obstructiile intentionate; trasul de timp; trimiterea repetata a mingii in afara terenului; jocul sistematic la ofsaid. Cu alte cuvinte, antijoc inseamna practica nesportiva a fragmentarii intentionate a jocului si a impiedicarii partenerului de intrecere de a actiona in spiritul luptei sportive, deschise, corecte si regulamentare."

    Concluzia este ca ori domnul Paunescu a vazut un alt meci, ori habar nu are ce inseamna antijoc.

    Prea putin s-a vorbit in presa de azi (ambele ziare) de apararea aglomerata a Argesului, de marcajul strict sau de contraatacurile declansate. Probabil ca inca nu au citit lectiile respective cronicarii trimisi la meci. In schimb, sunt prezentate in amanunt scandarile de la meci si acuzele de non-combat ale oltenilor la adresa propriei echipe.

    Ca fapt divers si legat de competenta mass-media, inca doua observatii:
    - comentatorii de la Prima i-au incurcat in permanenta pe Marius Radu si Dragos Radu, inclusiv in momentul in care acesta din urma a primit un cartonas galben;
    - Gazeta Sporturilor de astazi noteaza ca bara lui Tanasa a fost a lui Nastasie...
    Attached Images Attached Images

  8. #29
    Superbull dlgicu's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Boston
    Posts
    832
    Reputatie
    1
    Iar la stirile de ultima ora, in legatura cu meciul Bistrita-National se spune ca bancarii i-au ajutat pe bistriteni, "ca si pe pitesteni". Ca intre timp National a mai pierdut acasa cu Oradea aratand acelasi joc ca la Pitesti si in Ghencea aratand neputinta de a obtine un egal nici macar ajutati de greseli de arbitraj nu conteaza. Oradea "moare frumos" conform editorialului lui Ioanitoaia de dupa meciul din Cotroceni, iar Arges nu trebuie uitata niciodata din a fi pusa la zid, indiferent cu ce ocazie.
    Multumim Gazeta, eu unul am hotarat sa nu mai accesez situl acesta, iar daca clubul din Trivale ar interzice prezenta reporterilor vostri la conferintele de presa nu cred ca ar fi un gest deplasat.
    Dimineata aerul curat s-ar putea sa-ti sparga fata

  9. #30
    senior ultravioletu's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    Heidelberg
    Posts
    168
    Reputatie
    1
    Eu nu mai citesc presa de sport de cateva luni bune si uite ca nu am murit. Judecand dupa logica hartiilor igienice "made in bucale", ar trebuie sa concluzionam ca si Germania a facut blat cu ai nostri: e clar ca Völler l-a ajutat pe Iordanescu sa se inscrie in pesedeu.

  10. #31
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Posts
    30
    Reputatie
    0
    faceti ca strutii, cand nu va convine adevarul, bagati capul in pamant si nu vreti sa auzi ce zice toata lumea

    adevarul este ca netoiu v-a cumparat si a declansat actiunea de resuscitatre a pitestiului prin toate mijloacele, giovani becali, jean padureanu, dinel staicu, toti mafiotii s-au adunat ca sa va sa;lveze de la retrogradare
    asta numai ca vreau un mafiot sa va cumpere, pe urma o sa va vanda toti jucatorii si tot in b veti sfarsi dar atunci nu veti mai avea cu cine sa intrati inapoi.
    Amanati inevitabilul dar va va fi mult la sfarsitul anului viitor ca nu veti avea decat jucatorii de la mioveni care sa joace la voi

  11. #32
    Superbull dlgicu's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Boston
    Posts
    832
    Reputatie
    1
    o singura remarca... mare onoare pe FC Arges sa fi trezit atentia in asa fel incat toata mafia a trecut peste orice conflicte de interese si si-a dat mana in a ne pastra in A.
    in rest, va sfatuiesc sa nu ii dati nici o replica acestui ryder alias oltean4ever care dupa ce s-a "razboit" cu moderatorul de la Craiova, Edmond_, intrecandu-se in scris-sters threaduri si mesaje, si-a varsat apoi frustrarile pe tot forumul (vezi foto cu o singura mostra de cum arata la un moment dat numai "Internul"...) strigand "blatul", cam la fel ca o parte a galeriei oltene in meciul de sambata.
    nu de altceva, dar cred ca daca apucati sa intrati in vorba cu el nu mai scapati... 4ever
    P.S.: tudose, te rog eu nu te obosi sa stergi mesajul lui, cred ca va fi singurul "vestigiu" al scrisului lui printre spume dupa ce se vor trezi si ceilalti moderatori
    Attached Images Attached Images
    Dimineata aerul curat s-ar putea sa-ti sparga fata

  12. #33
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Posts
    30
    Reputatie
    0
    nu-ti face probleme ,ati trezit atentia unui mafiot, netoiu care vreau sa ramaneti in a ca sa aiba alta cota jucatorii lui, dupa aia va duce in B.
    ..........
    -nu sint ala si daca am avut o disputa cu edmond asta nu inseamna ca mi-am varsat frustrarile. Mi-am dat cu parerea ca orice amator de fotbal pe mai multe threaduri. Care e problema? ...am spus ca a fost blat pentru ca a fost blat

    "cred ca va fi singurul "vestigiu" al scrisului lui printre spume dupa ce se vor trezi si ceilalti moderatori" asta dovedeste ca ai o fire meschina si lipsita de barbatie.
    minte-te ca a fost meci cinsit, la anul pe vremea asta veti fi in B cu netoiu. sa te vad atunci ce zic

  13. #34
    sport legend Pacala's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    3,056
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by dlgicu
    in rest, va sfatuiesc sa nu ii dati nici o replica acestui ryder alias oltean4ever
    nu sint nici un alias...
    credeam ca dialogul nostru s-a purtat in limite rezonabile.
    Nu mai inghiti toate cretinitatile spuse de un oarecare care nu stie ce e ala ip.
    Imi displace sa vad ca nu suporti un discutie in contradictoriu si ca porti ranchiuna ca nu ti s-a dat dreptate.Sustii o aberatie despre acel meci,nu mai conteaza.Ma deranjeaza ca ai considerat discutia un fel de lupta
    Asta a fost parerea unui stadion si a multor suporteri care n-au fost acolo.
    Ti-am dat si articole, vad ca aici titlul topicului este unul cu tenta ridicol. Chiar vrea presa sa retrogradeze argesul? pai de ce?
    ati facut blatul, ati luat punctul, mai faceti un blat, mai luati trei.Ati scapat ca a fost ordin.
    Sa va vedem cand o veni netoiu ce fericiti o sa fiti si mai ales cand nu va mai ramane picior de fotbalist mai acatarii si cand se va deschide sub voi haul B-lui?
    aveti cativa tineri acolo care trebuie vanduti prin rusia
    prepelita,marincau,tanasie ,nastasie ,ionescu,cam atat deocamdata
    de fapt voi sinteti mai prezenti pe internet decat acolo
    Last edited by Pacala; 18th May 2004 at 05:21.

  14. #35
    junior
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    95
    Reputatie
    1
    Poate ne argumenteaza ryder de ce titlul topicului este ridicol. pai ridicole sunt afirmatiile baiatului asta de la craiova, talentat dar cam ingust la minte. Mihaita parca ar fi numele lui. ce spune el? Ca ar fi dominat marea majoritate a meciului cu Fc Arges, ca si in cel cu Alba-Iulia cand, vezi Doamne, Apulum s-a aparat cu dintii, si nu poti sa-ti etalezi calitatile cand adeversarul are 11 oameni pe linia de fund. Ce treaba o fi avand asta cu faptul ca Njock loveste bara, nu stiu. De parca apararea nu ar face parte din tactica de joc.
    hai sa fim seriosi. Craiova a fost VARZA. Argesul a fost peste Universitatea. Ce este asa greu de vazut si recunoscut? Sa zica merci ca n-am luat 3 pct. cand Borbely arata calitati de divizie judeteana, e blat. Craiova nu poate juca prost. ori rupe tot, ori da meciurile.
    E normal sa fim si subiectivi, dar sa nu putem sa distingem realitatea de fictiune este grav.
    Am explicat de ce presa ne vrea in B, in debutul threadului. Nu-mi mai bat capul cu lucruri evidente. Cititi presa OBIECTIV, si veti vedea.

  15. #36
    senior ultravioletu's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    Heidelberg
    Posts
    168
    Reputatie
    1
    Olteanule, eu zic sa bagi capul la cutie, ca macar la noi este vorba de presupunerea cum ca vreun mafiot sinistru a pus laba pe echipa. Prin alte parti, mai pe malul Jiului, este vorba de comunisti auto-declarati care isi bat joc de ceea ce candva a fost o echipa cu renume.

    Cand o prelua Netoiu echipa, atunci iti dau dreaptate si imi fac mea culpa. Pana atunci, tu doar speculezi. Asa ca du-te in pelerinaj la Scornicesti si mai apoi la o inaugurare de-a lui Bulucea, poate iti scoate si tie un ochi, sa nu vezi in ce hal de bataie de joc v-ati complacut.
    Last edited by ultravioletu; 18th May 2004 at 10:20.

  16. #37
    senior ultravioletu's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    Heidelberg
    Posts
    168
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dlgicu
    in rest, va sfatuiesc sa nu ii dati nici o replica (...)
    nu de altceva, dar cred ca daca apucati sa intrati in vorba cu el nu mai scapati... (...)
    Exista "Ignore List"... va sfatuiesc sa faceti uz de dânsa, este foarte folositoare.

  17. #38
    sport legend Pacala's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    3,056
    Reputatie
    0
    da, toata presa are ceva cu voi, din motive obscure si neintelese desigur
    iar voi sinteti nevinovati ,n-ati facut blat nici cu noi,nici cu bistrita nici cu national, nu nimeeeeeni hehe cata obisectivitate

    e cam ultimul lucru pe care poti sa-i acuzi pe suporterii craiovei.Daca te uiti mai atent pe aici, sint total impotriva celor doi, la fel si majoritatea suporterilor Craiovei.
    lpe bulucea lasa-l ca n-are nici o treaba cu Universitatea Craiova, el a fost ales altadata ca prima pentru ca e comic de ajutat n-a ajutat niciodata Universitatea Craiova

    in schimb voi va aparati conducerea de mama focului, ei 'e drti si cinstiti si nu face blaturi " hehe

  18. #39
    sport legend Pacala's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    3,056
    Reputatie
    0
    ultravioletule, pai ori imi raspunzi,ori ma ignori.Eu zic sa faci greva si sa nu mai vorbesti cu nimeni, nici ziare sa nu mai citesti, sa nu deschizi nici televizorul ca poate spune ca face agesul blaturi.Ia sa vezi ce o sa se spuna despre meciul voastru cu farul.Abia asteapta presa sa va retrogradeze

  19. #40
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Pun aici un citat din Ryder, de pe forumul meciului de pe "Intern":

    Quote Originally Posted by Ryder
    la ala de bistrita , nici un suporter al Craiovei n-a zis ca a fost blat, alea sint socotelile voastre cu tata jean. Nu face paralela intr meciul asta si ala, acum calculele sint simple si posibilitatile aparitiei unor surprize,extrem de limitate
    Acum, iata:

    Quote Originally Posted by Ryder
    iar voi sinteti nevinovati ,n-ati facut blat nici cu noi,nici cu bistrita nici cu national, nu nimeeeeeni hehe cata obisectivitate
    Te contrazici... ori nu spui ca a fost blat, ori afirmi ca a fost...

    Pentru cine nu stie sau a uitat, meciul nostru cu Bistrita de la Pitesti s-a terminat 1-1, cu gol marcat de Negrean in minutul 92. Presupun ca era blat, dar n-a stiut respectivul si a inscris din greseala.
    A mai fost un meci Universitatea Craiova - FC Arges, tot in Banie, in 2001... galeria olteana striga, la 1-0, "Se vede ca e blat!". Pana a marcat Balasa din penalty, in ultimul minut...

    Iar daca voi sunteti impotriva lui Staicu... ce te face sa crezi ca noi sustinem conducerea actuala? Citeste pe acest forum ce s-a scris si poti sa tragi o concluzie.

  20. #41
    junior lucas1977's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Stefanesti - Arges
    Posts
    97
    Reputatie
    1
    Baietzii de la Craiova, neputintza voastra se numeste blat ?
    Cat priveste conducatorii, puteti sa-i injurati cat vreti pe ai noshtri ca nu ne deranjeaza. Da' inainte de a face asta, ar fi frumos sa-l invatzatzi pe Dinel sa nu mai arunce cu bani ca nu se face asta, se rasuceshte idolul lui in groapa la asemenea gesturi burghezo-moshiereshti.
    Cam atat. In rest fitzi fericitzi ca hobby-ul lu' Tanasa e ratatu' cu poarta goala ca altfel o luatzi etapa trecuta.

  21. #42
    sport legend Pacala's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    3,056
    Reputatie
    0
    si cum spuneam, ati transpirat rau sa invingeti?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •