Results 1 to 7 of 7

Thread: Turul Greciei

  1. #1
    incepator
    Join Date
    Mar 2003
    Posts
    26
    Reputatie
    1

    Turul Greciei

    rezultatele ciclistilor romani in Tour of Hellas n-au fost deloc dezamagitoare ,desi in primele etape n-am regasit pe nimeni intre primii 50///cel mai bun a fost GABRIEL POP care s-a clasat la general pe locul 37///la categoria U23 cel mai bun a fost tot el clasandu-se pe locul 9///GENERAL-37-Gabriel Pop(la 12.45 de invingator)...54-Marian Franzuan(17.53)...67-Alexandru Ciocan(29.04)...71-Risea Catalin(32.53)...79-Andrei Carstea(53.57)///timpul invingatorului a fost de 12.06.30///in etapa a treia Gabriel Pop a fost al 22-lea...Gabriel Franzuan-33 ambii cu timpul invingatorului de 2.47.19///in etapa a patra 32-Gabriel Pop(2.59)...53-Marian Franzuan(7.44)...65-Risea Cartalin(11.11)...67-Alexandru Ciocan(11.11)...79-Andrei Carstea(26.39)///mai vorbim

  2. #2
    incepator
    Join Date
    Mar 2003
    Posts
    24
    Reputatie
    1
    Performantele lor sunt promitatoare. Mai ramane insa de mentionmat profilul Turului Greciei. Nu cred insa ca a participat o echipa mai buna (de liga a doua, sau chiar de liga a treia). Si depinde si de nationalitatile ciclistilor care au participat, pentru ca eu n-am auzit de vreun ciclist grec in pluton, la vreo echipa de prima liga. Deci nu cred ca l-a remarcat cineva pe GABRIEL POP. Ramane sa speram ca tipul va progresa si va castiga vreo cursa, singura lui sansa de a fi remarcat de un club de mana a doua sau a treia. Mai vorbim si dupa alte curse la care vor participa romanii nostri...

  3. #3
    incepator
    Join Date
    Mar 2003
    Posts
    26
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by DORIN_COJO
    Performantele lor sunt promitatoare. Mai ramane insa de mentionmat profilul Turului Greciei. Nu cred insa ca a participat o echipa mai buna (de liga a doua, sau chiar de liga a treia). Si depinde si de nationalitatile ciclistilor care au participat, pentru ca eu n-am auzit de vreun ciclist grec in pluton, la vreo echipa de prima liga. Deci nu cred ca l-a remarcat cineva pe GABRIEL POP. Ramane sa speram ca tipul va progresa si va castiga vreo cursa, singura lui sansa de a fi remarcat de un club de mana a doua sau a treia. Mai vorbim si dupa alte curse la care vor participa romanii nostri...
    ///uite cum sta treaba Dorin,la aceasta competitie au participat doar cateva echipe profesioniste restul numai echipe de amatori///intra pe CYCLINGNEWS.COM daca ai auzit si ai sa vezi acolo tot ce ne intereseaza...e un site web super,extraordinar///dau acolo tot///incearca de asemenea si CYCLING.COM sau CICLISM.GO.RO dar in refacere///

  4. #4
    incepator
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    4
    Reputatie
    1

    turul greciei

    gabriel pop,locul 37? ( hai sa fim serioshi....locul 9 la under 23? ?
    hai sa fim serioshi...nu prea vad ce e promitzator in faza asta...
    promitzator potzi sa spui ca este valverde,de mayo ce sa mai zic....
    o fi roman domnul gabriel pop,shi sincer n-a nimic cu el dar am o singura intrebarecam ce "uci rating" are turul greciei?apai de la niscaiva echipe de divizia a treia la marea bucla mai este un pic...shi promitzator poate fi asha un rezultat in caz ca visul tau este sa cashtigi turul romaniei,nu sa prticipi la vreo cursa adevarata....da e bine shi asta.n-ar fi rau sa mai cashtige shi unul de-al nostru "mica bucla" P
    poate am fost cam dur dar mi se pare cam penibil sa discutam despre viitori
    ciclishti romani in turul frantzei cand noi n-avem nici macar un amarat de contratimp in turul romaniei...de ce?ca sa favorizeze catzaratorii??suntem cumva o natziune de catzaratori? ?
    gata mi-am dat destul cu parerea.ashtept reactziile negative drak
    Ventoux

  5. #5
    incepator
    Join Date
    Mar 2003
    Posts
    26
    Reputatie
    1

    Re: turul greciei

    Quote Originally Posted by Ventoux
    gabriel pop,locul 37? hai sa fim serioshi....locul 9 la under 23? :?
    hai sa fim serioshi...nu prea vad ce e promitzator in faza asta...
    promitzator potzi sa spui ca este valverde,de mayo ce sa mai zic....
    o fi roman domnul gabriel pop,shi sincer n-a nimic cu el dar am o singura intrebare:cam ce "uci rating" are turul greciei?apai de la niscaiva echipe de divizia a treia la marea bucla mai este un pic...shi promitzator poate fi asha un rezultat in caz ca visul tau este sa cashtigi turul romaniei,nu sa prticipi la vreo cursa adevarata....da e bine shi asta.n-ar fi rau sa mai cashtige shi unul de-al nostru "mica bucla"
    poate am fost cam dur dar mi se pare cam penibil sa discutam despre viitori
    ciclishti romani in turul frantzei cand noi n-avem nici macar un amarat de contratimp in turul romaniei...de ce?ca sa favorizeze catzaratorii??suntem cumva o natziune de catzaratori? :? ///bine faci "Ventoux"criticand poate ca odata si odata se va gasi cineva cu cap care sa dea si o sansa ciclismului romanesc dar bineinteles doar peste cativa ani///uite am citit recent ca domnul IOSIF ARMAS(sau cam asa ceva) a inceput sa se intereseze si chiar sa aduca bani pentru ciclismul romanesc///ba mai mult se pare ca vrea sa editeze o revista ce va aparea in curand pe piata-"CICLISM MAGAZIN" si va organiza si un TUR CICLIST AL BACAULUI///cred ca e catusi de putin promitator pentru noi nu???///si sa-ti mai spun ceva ... pentru anul acesta in editia jubiliara a MICII BUCLE se pare ca organizatorii vor mari premiile vor mari siguranta rutierilor(adica drumul va fi numai pentru cicliti si nu si pentru tot felul de tagarte si autovehicule)///poate ca asa nu ne vom mai face de ras///
    gata mi-am dat destul cu parerea.ashtept reactziile negative

  6. #6
    incepator
    Join Date
    Mar 2003
    Posts
    24
    Reputatie
    1

    Re: turul greciei

    [quote="Ventoux"]ciclishti romani in turul frantzei cand noi n-avem nici macar un amarat de contratimp in turul romaniei...de ce?ca sa favorizeze catzaratorii??suntem cumva o natziune de catzaratori? :?
    quote]
    In Turul Romaniei nu exista un contratimp pentru simplul fapt ca organizatorii nu dispun de mijloacele tehnice necesare. E cam greu sa ceri sa fie urmarit si cronometrat fiecare ciclist, cand la noi ordinea la finalul unei etape care se termina la sprint e dictata de un tip cocotat intr-un copac mai inalt din apropierea liniei de sfarsit.

  7. #7
    incepator
    Join Date
    Mar 2003
    Posts
    24
    Reputatie
    1

    Re: turul greciei

    Quote Originally Posted by catalin_manea2002
    Quote Originally Posted by Ventoux
    gabriel pop,locul 37? hai sa fim serioshi....locul 9 la under 23? :?
    hai sa fim serioshi...nu prea vad ce e promitzator in faza asta...
    promitzator potzi sa spui ca este valverde,de mayo ce sa mai zic....
    o fi roman domnul gabriel pop,shi sincer n-a nimic cu el dar am o singura intrebare:cam ce "uci rating" are turul greciei?apai de la niscaiva echipe de divizia a treia la marea bucla mai este un pic...shi promitzator poate fi asha un rezultat in caz ca visul tau este sa cashtigi turul romaniei,nu sa prticipi la vreo cursa adevarata....da e bine shi asta.n-ar fi rau sa mai cashtige shi unul de-al nostru "mica bucla"
    poate am fost cam dur dar mi se pare cam penibil sa discutam despre viitori
    ciclishti romani in turul frantzei cand noi n-avem nici macar un amarat de contratimp in turul romaniei...de ce?ca sa favorizeze catzaratorii??suntem cumva o natziune de catzaratori? :? ///bine faci "Ventoux"criticand poate ca odata si odata se va gasi cineva cu cap care sa dea si o sansa ciclismului romanesc dar bineinteles doar peste cativa ani///uite am citit recent ca domnul IOSIF ARMAS(sau cam asa ceva) a inceput sa se intereseze si chiar sa aduca bani pentru ciclismul romanesc///ba mai mult se pare ca vrea sa editeze o revista ce va aparea in curand pe piata-"CICLISM MAGAZIN" si va organiza si un TUR CICLIST AL BACAULUI///cred ca e catusi de putin promitator pentru noi nu???///si sa-ti mai spun ceva ... pentru anul acesta in editia jubiliara a MICII BUCLE se pare ca organizatorii vor mari premiile vor mari siguranta rutierilor(adica drumul va fi numai pentru cicliti si nu si pentru tot felul de tagarte si autovehicule)///poate ca asa nu ne vom mai face de ras///
    gata mi-am dat destul cu parerea.ashtept reactziile negative
    Ar fi o chestie buna sa se organizeze un TUR CICLIST AL BACAULUI. Ideea cu revista ar fi interesanta... Insa ma ingrijoreaza prezenta domnului Armas in aceasta initiativa. Domnul Armas a promis bani si sprijin si altor sporturi. A promis recompense frumoase boxerilor romani... parca era si presedinte onorific al FRB, sau cam asa ceva... si pe urma i-a lasat pe sportivi cu ochii in soare... Promisiuni din partea parlamentarilor se fac mereu... Sa speram insa ca asta se va si respecta!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •