Page 6 of 6 FirstFirst ... 456
Results 106 to 107 of 107

Thread: Petitie pentru demiterea lui Piturca

  1. #106
    sport legend Urmuz's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    1,178
    Reputatie
    1

    imi aduce aminte de Mitrea

    prin 2003, daca imi amintesc bine, Mitrea Manivela spunea: Daca nu as avea drept misiune finalizarea autostrazilor, mi-as da demisia.
    Quote Originally Posted by rob_din View Post
    Piturca a dat interviu Libertatii (!!!), 2 raspunsuri complet aiuritoare

    Ati fost tentat sa plecati de la nationala?
    Daca n-as fi semnat prelungirea contractului cu FRF inainte de Euro, pana in 2010, plecam sigur. Atata mizerie, nerecunostinta si lipsa de apreciere doar in Romania pot exista!

    N-am fost in stare sa batem rezervele Olandei...
    Daca Olanda intra cu titularii impotriva noastra, cu siguranta ii bateam! Titularii lor dadusera oricum totul cu Italia si cu Franta, in timp ce rezervele Olandei au vrut sa se afirme.


    Ne crede imbecili?

  2. #107
    sport legend Urmuz's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    1,178
    Reputatie
    1
    Pt Bumbescu:
    Cred ca faci cateva greseli grave:
    1. Confunzi un antrenor bun cu unul mare...Piturca este un antrenor bun, recunosc, insa nu este Hiddink ori Terim...Astia doi au facut echipe competitive avand jucatori de aceeasi valoare cu ai nostrii.
    2.In Romania nu exista un antrenor mare...Lucescu, cel mai bun dintre antrenorii romani, nu a reusit nicio performanta uriasa cu echipele pe care le-a antrenat...nu a castigat niciun trofeu in Italia si nicio cupa europeana...trofeele castigate de el sunt de argint/bronz - campionatele Turciei, Ucrainei si Romaniei sunt modeste...Cat despre "marele" antrenor Piturca, ce ar fi de spus...in 16 ani de cariera a reusit sa castige 1 campionat cu Steaua, o cupa a Romaniei cu Universitatea Craiova, o calificare la CE cu echipa de tineret si doua la Europene cu echipa mare. Unde sunt marile performante?
    3. Sistemul fotbalului romanesc este fragil: baza de selectie este foarte redusa, lipsa de antrenori, absenta centrelor de copii si juniori, dezinteresul marilor cluburi fata de sportul scolar, etc
    De exemplu...Olanda are peste 700.000 de jucatori legitimati la 15 milioane de locuitori, iar Cehia vreo 450000 la 11 mil...in Romania sunt vreo 110000 de jucatori legitimati la 22 de mil. Ce zici de situatie asta?
    4. Generatia actuala nu este ma slaba decat altele...gandeste-te la esecurile succesive ale generatiilor din anii '70-'80.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •