Page 4 of 6 FirstFirst ... 23456 LastLast
Results 64 to 84 of 107

Thread: Petitie pentru demiterea lui Piturca

  1. #64
    ARISTOCRAT Vincitor's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    ARAD
    Posts
    4,030
    Reputatie
    1
    eu gandesc asa :..poate ca unii jucatori pot sa faca mai mult si mai bine daca i-ar lasa piti sa se exprime , dar tu jucator , ai ca sarcina de baza sa distrugi jocul si sa fugi pana-ti ies ochii din orbite ca sa te repliezi mereu [ pai e logic ca-s calare pe noi ,daca noi nu-i atacam ..] ...atunci zic ca ar trebui sa mai incerc si alti antrenori ..poate din strainatate ..cum fac rusii ,portughezii ,englezii s.a ..de ce n-am incerca si noi ...noi avem acelasi grup de antrenori pe care-i rotim ,doara doara o iesi ceva [ piturca , hagi , lucescu ..si retur .

  2. #65
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,983
    Reputatie
    1
    baxi: ce antrenor vrei tu si cu cati bani ?
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  3. #66
    asfhgfghghf. Vlad's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Posts
    981
    Reputatie
    1
    Au vreodata efect prostiile astea de petitii on-line??? Mi se par inutile sau doar pentru a crea scandal. Nu semnez asa ceva!
    Singura metoda care ar putea avea sorti de izbanda ar fi proteste, greva foamei, scandari, activisti greenpeace legati de Casa fotbalului etc. si nici atunci...
    Acuma dupa ce am fost eliminati, normal, pare gresita tactica lui Piturca. Meciuri urate cu 7 fundasi, putine ocazii de gol, selectie proasta blablablablablalalalalalala... atata timp cat 2 egaluri cu Italia si Franta sunt vazute ca Dumnezeu in tara de unii, bineinteles ca va ramane Piturca antrenor. (punct)

  4. #67
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by CS View Post
    Cu tot respectul, dar asta este gargara tipica poate pentru gsp.

    Cand spun ca erau obositi ma gandesc nu la o justificare ieftina, ci la un respect minim pentru munca unor oameni care de bine de rau au ajuns destul de departe in domeniul lor.
    Departe au ajuns doar Chivu si Mutu, restul sunt departe de acel "departe".
    Quote Originally Posted by CS View Post
    In primele doua meciuri au trebuit sa alerge pentru a obtine un rezultat pozitiv impotriva unor jucatori mult mai puternici din punct de vedere individual.
    ai dreptate, 1 punct este pozitiv, nu negativ. Dar putea fi 3 daca se misca ceva in atac, mai ales cu Franta care putea fi batuta si cu ochii inchisi daca era cine sa atace. Si asta s-a vazut inca din meciurile lor de pregatire, pentru cine a avut ochi sa vada.
    Quote Originally Posted by CS View Post
    Dincolo de asta insa principalul motiv pentru infrangerea cu Olanda este pur si simplu diferenta de valoare, iar noi nu vrem sa recunoastem in ruptul capului ca asta este factorul determinant. In schimb se vehiculeaza tot felul de explicatii absurde cu vanzarea meciului, mentalitatea romaneasca, tactica lui Piturca etc.
    Aceeasi diferenta de valoare era si anul trecut in martie cand am facut 0-0 la ei acasa, sau la Constanta cand i-am batut cu 1-0. Ah, ba nu. Ca atunci ei au jucat cu titularii.
    Quote Originally Posted by CS View Post
    Si cand a fost ma rog frumos Romania of forta? Poate un sfert de forta, pentru asta a fost performanta maxima a "generatiei de aur". Au avut din cand in cand meciuri f. bune cu Argentina si Anglia, dar si atunci doar pentru ca le-a permis adversarul si pentru ca si atunci ca si acum aveau 7 jucatori defensivi si 3 de atac. Iar meciuri in care pareau ca nu se chinuie sa egaleze sau faceau antijoc au fost destule, chiar si cu Franta sau Italia, daca tot comparam.
    Mda, asa o fi fost, dar atunci am avut 3 jucatori de atac, acum am avut o jumate de jucator de atac.
    Le-a permis adversarul atunci? Dar Olanda acum ce-a facut? S-a urcat calare pe noi si nu ne-a lasat sa marcam bag de seama.
    Quote Originally Posted by CS View Post
    In rest ai insiruit tot felul de critici destul de absurde: Mutu a trebuit de exemplu sa joace pe stanga si sa ajute apararea si sub Capello.
    ma intereseaza foarte putin spre deloc ce a facut Mutu sub Capello. Cand ai doar 2 jucatori ofensivi sa-i pui sa vina si-n sprijinul apararii, nu face decat sa dea dreptate celor care spun ca ne-am batut joc de ceea ce inseamna fotbal. Adica nu-ti ajung 8 jucatori defensivi, ii mai reprofilezi si pe cei ofensivi in defensivi. Doar sa tii cu toti dintii si proteza de un 0-0.
    Quote Originally Posted by CS View Post
    Si ce este asa de ridicol la faptul ca asteapta Cocis o centrare de Niculae? Un mijlocas n-are voie sa urce si sa astepte o centrare de la un varf care vrea sa largeasca jocul pe benzi?
    n-am zis ca e ridicol. E bataie de joc, daca ne gandim ca Niculae era izolat intre fundasii adversi si cand nimerea mingea la el, din An in Craciun, el era in afara careului asteptand sa urce fundasii ca sa aiba cui pasa. Circuitul trebuia sa fie oarecum invers.
    Quote Originally Posted by CS View Post
    Si ce vina are Piturca pt. foarfeca lui Fl. Petre?
    nicio vina. Pe Fl. Petre eu l-am titularizat cu Italia si tot eu l-am bagat cu Olanda... pentru ca-mi plac pigmeii...
    Quote Originally Posted by CS View Post
    Atacanti expirati? N-am nimic cu ei, dar e mai bun Bratu, care n-a reusit sa se impuna nicaieri, sau Danciulescu mai putin expirat dupa aventuri asiatice? Unde avem mai multi?
    Bratu a fost cel mai bun atacant al Romaniei in aceasta primavara, alaturi de Danciulescu, nimeni altul decat golgheterul campionatului. Dar, probabil, tu nu ai urmarit competitia interna...
    Quote Originally Posted by CS View Post
    Nu vreau sa ma cert cu nimeni si nici sa jignesc pe cineva, dar daca astea sunt argumentele pentru petitie inseamna ca pur si simplu nationala si Piturca reprezinta un ventil pentru revarsarea propriilor frustrari si petitia asta nu reprezinta nicidecum un demers bazat pe argumente cat de cat logice.
    eu nu aduc argumente pentru petitie. Astea sunt facute doar asa, sa treaca vremea si supararea. Oricum, tot cu Piturca la carma ramanem, asta e clar. Dar nu inseamna ca nu putem discuta pe aceasta tema. Nu inseamna ca nu putem vorbi despre ceea ce ne deranjeaza. Nu inseamna ca nu putem sa comentam sau sa-l tragem de urechi pe Piturca pentru tactica lui imbecila. Doar daca ne temem ca nu ne mai convoaca la nationala, sau ca ne tine pe banca. Atunci doar trebuie sa ne tinem gura.

  5. #68
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,092
    Reputatie
    0
    .....parole,parole

    Piturca este unul din putinii antrenori valorosi din Romania.
    Cu el avem sanse in preliminariile mondiale.

    Voi vre-ti sa finm ca Portugalia , ei s-au oprit im sferturi, lovindu-se de Germania. Cat de frumos joci ,daca nu cunosti f bine toate partiturile unui meci,tot in dizgratie se ajunge.
    Portughezii probali ii reproseaza lui Scolari lipsa antrenamentului la fazele fixe.
    S-au clatinat la fazele fixe cu cehii,dar cu germanii parca i-a calcat trenul

    Piturca ramane inca 2 ani .
    Numai bine.Hai Romania!
    Ps A mai fost demis o dat Piturca si dupa el praf si pulbere a fost nationala .
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  6. #69
    sport legend MagicTouch's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Londoin SW4
    Posts
    1,243
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by CS View Post
    Au avut din cand in cand meciuri f. bune cu Argentina si Anglia, dar si atunci doar pentru ca le-a permis adversarul si pentru ca si atunci ca si acum aveau 7 jucatori defensivi si 3 de atac.
    Nici eu nu vreau sa cert cu nimeni si nici sa jignesc.Dar in situatia ta, ori am impresia ca vrei sa fi comic (si nu reusesti deloc) ori pe intuneric ai confundat sticla de acetona cu cea de tuica. In ambele situatii si Argentina si Anglia au PLECAT ACASA si tu sustii ca ADVERSARUL LE-A PERMIS???? . Tu realizezi ce spui
    Sa presupunem ca ai dreptate . Cel putin in meciurile pomenite de tine nu radeau tribunele si banca de rezerve a adversarilor de noi.
    Nu stiu de ce ma agait inainte sa pun o intrebare banala - MACAR AI VAZUT IN DIRECT ACESTE MECIURI DE VORBESTI???
    In tara care a inventat fotbalul modern golul 3 al Romaniei impotriva Argentinei a fost analizat pe toate partile de persoane cu mult mai multa experienta fotbalistica decat ai tu sau eu. Parerea unanima? CONTRA-ATACUL PERFECT!!!
    Parerea unuia dintre cei mai titrati oameni de fotbal din Anglia despre acel meci: "This was by far the best game in WC 94! Romania had an excellent team that time! Unfortunately they lost to Sweden, it would be a great match Brasil - Romania in the semis." - John Motson
    In fine, tu du-te si pregateste cimentul si schela sa-i ridici statuie lui Pitzi. Nu o face prea "strong". Pe la jumatatea preliminariilor s-ar putea sa dai cu tarnacopul in ea.
    If you can dream - and not make dreams your master,
    If you can think - and not make thoughts your aim;
    If you can meet with Triumph and Disaster
    And treat those two impostors just the same

  7. #70
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    Victor Pițurcă a fost nervos tot meciul cu Olanda și i-a certat permanent pe “tricolori”, inclusiv pe Adrian Mutu.
    Victor Pițurcă a trăit, ca de obicei, la intensitate ma­ximă și meciul cu Olanda. A fost nemulțumit și nervos tot tim­pul. La început, selec­țio­nerul s-a plîns ofi­cia­­lu­lui UEFA că nu vede bine o por­ți­une de te­ren din cauza unei ca­mere de luat ve­deri. Degea­ba. A pri­vit star­tul par­tidei stînd pe mar­gi­nea băncii. Un per­so­naj care a sur­prins majo­ritatea dia­lo­gu­ri­lor în­tre Pi­țur­că și jucători în tim­­pul me­ciului, le-a povestit pentru Gazetă. Mutu către Pițurcă: “Ce jucăm? Nu ieșim din terenul nostru!”

    Minutul 2. Pițurcă era deja în transă. S-a ridicat în picioare și a strigat către Marius Niculae: “Ma­rius, vino înapoi!”. Două mi­nu­te mai tîrziu l-a luat în coli­ma­tor pe Adrian Mutu, reproșîndu-i nervos că omul său direct, Boulahrouz, a urcat în atac și a centrat nestin­gherit din zona lui Raț. “Ce faci, Adi, de ce nu te retragi cu el?”. Mutu a re­plicat iritat: “I-am zis lui Raț să-mi dea mingea înapoi! Ce să fac, să mă duc eu acolo, fundaș stînga?”.

    Minutul 7. Piți sare iar de pe bancă, supărat că Marius Nicu­lae a întors jocul într-o situație de superioritate: “Marius, uită-te în față! Mutu venea în stînga”.

    Minutul 12. Sesizînd că O­lan­­da stăpînește jocul, Adrian Mu­tu i s-a adresat lui Victor Pițurcă: “Ce jucăm? Că nu reușim să ie­șim din jumătatea noastră de teren! Da­că stăm mai sus și nu mai tre­buie să mă retrag atît de mult îna­poi, îl fac varză pe ăsta!”. Il Fe­no­meno se referea la Boula­hrouz.


    “N-am mai văzut așa ceva!”

    Minutul 14. Selecționerul a izbucnit la Cociș, care n-a pro­ce­dat cum ar fi vrut el: “Cociș, pleacă, băi, pe gaură!”.

    Minutul 15. Huntelaar a cîștigat încă un duel aerian cu Ta­maș: “N-am mai văzut așa ceva, tot timpul îi ia fața!”.

    Minutul 16. Piți a ieșit iar la marginea terenului, nervos că Nicoliță (foto) a greșit o centrare simplă. “Bănele, uită-te cînd centrezi!”. Cinci minute pare mai calm. Stă pe bancă și se consultă cu secundul Ștefan Iovan.

    “Nu înțeleg cum dă Bănel toate centrările prost!”

    Minutul 20. Pițurcă a fost mulțumit o singură dată, cînd l-a aplaudat pe Mutu pentru efor­tul făcut ca să stopeze o acțiune olan­deză, printr-o intervenție acro­ba­ti­că. Nu a durat mult, că a luat foc din nou. Ținta reproșurilor Marius Niculae (foto) și Nicoliță.

    Minutul 21. “Marius ăsta nu știe deloc să stea în teren!”, a spus întorcîndu-se spre bancă.

    Minutul 23: “Cum o da, băi, Bănel ăsta toate centrările prost, nu înțeleg!”.

    În minutul 25, selecționerul a ieșit în spațiul tehnic să-i dea indicații lui Chivu. În acel moment, Italia deschisese scorul cu Franța.

    Capul jos

    Spre finalul primei reprize, Pițurcă a stat de mai multe ori, pe bancă, cu capul în jos. Era vizibil nemulțumit de joc.

    Minutul 44. A mai tre­să­rit doar la ocazia imensă a lui Co­drea din minutul 44: “Răbdare, răbdare!”.

    La pauză: “Nu atacați, așteptați!”

    La vestiar, jucătorii au încercat să-l convingă pe antrenor că trebuie să schimbe stategia: “E 1-0 pentru Italia. Nu avem ce să mai apărăm!”. Piți nu a fost de acord: “Nu, rămîne cum am stabilit de la început. Nu ne aruncăm în atac, așteptăm pînă în minutul 75 și după aceea schimbăm!”. Fot­ba­liș­tii au fost nevoiți să urmeze planul impus de selecționer, deși nu erau deloc de acord cu el.

    “Tamaș, lasă-mă în pace!”

    În repriza secundă, selec­țio­nerul a fost și mai surescitat. S-a enervat rău și s-a tras de mai multe ori de pantalonii de trening.

    Minutul 55. A explodat la o pasă cu călcîiul dată de Mutu.

    Minutul 55. După golul lui Huntelaar i-a apostrofat pe fun­dași. “Tamaș, stai la locul tău și lasă-mă în pace!”, l-a repezit pe apărătorul central, care voia să execute o lovitură liberă.

    Minutul 65. Pițurcă și-a vărsat nervii și pe Daniel Niculae: “Aleargă Daniele, aleargă, că pentru asta te-am băgat!”.

    Confuz și pierdut pe final

    Minutul 72. Pițurcă a înce­put să fie confuz. Se pregătea să facă a doua schimbare. “Intră Dică”, i-a spus selecționerul direc­to­rului sportiv, Daniel Prodan, care l-a în­trebat în locul cui. “Iese Cociș, Cociș. A ba nu, Codrea, Codrea!”.

    Minutul 82. Reușita de 2-0 a lui Van Persie l-a liniștit pe Piți, care privea în gol.

    Minutul 90. Imediat după ultimul fluier al arbitrului, care a consfințit eliminarea României de la Euro 2008, selecționerul s-a dus glonț la cabine, fără să salute miile de fani români din tribune. “Vreau să dau gol, nu să mă apăr!”

    Și la amicalul cu Germania, de pe 12 septembrie 2007, între Mutu și Pițurcă a avut loc o ceartă chiar pe gazon. Deși România conducea cu 1-0, atacantul Fiorentinei era ne­mul­țumit de jocul prea defensiv al echi­pei. “Vreau să atacăm, vreau să atacăm! De ce ne apărăm? Hai să jucăm și noi fotbal!”, a răbuf­nit Mutu în direcția băncii de re­zer­ve. Pițurcă l-a contrat imediat: “Vi­no în spate cu omul tău!”, însă ulti­mul cuvînt l-a avut tot vîrful “națio­na­lei”: “Ce sînt eu să alerg ca ne­bu­nul! Eu vreau să dău gol! Stai jos pe bancă și lasă-mă să joc cum vreau!”. Re­plica lui Mutu l-a lăsat fără cu­vin­te pe selecționer, care s-a întors și s-a așezat pe bancă! “Trico­lo­rii” au pierdut cu 3-1.

    S-au certat și în America

    În mai 2006, într-un turneu de pregătire în Statele Unite, Mutu și Pițurcă s-au contrat. Selecționerul i-a reproșat “Briliantului” că nu joacă pentru echipă, acesta i-a răspuns, iar Piți a hotărît să-l excludă din lot! Astfel, Mutu nu a mai jucat în partida cu Columbia de la turneul american.

  8. #71
    incepator
    Join Date
    Oct 2004
    Posts
    33
    Reputatie
    1
    @YoYoyOi
    Ma rog, mai dau o ultima replica si apoi daca doresti poti avea ultimul cuvant

    <<Departe au ajuns doar Chivu si Mutu, restul sunt departe de acel "departe".>>

    Sunt convins ca tu esti o somitate in domeniul tau si a "ajunge departe" inseamna doar renume mondial. Eu consider ca un jucator a ajuns departe deja daca joaca titutar la campioana romaniei, care sezonul trecut a fost intamplator chiar echipa pe care tu o sustii.

    <<ai dreptate, 1 punct este pozitiv, nu negativ. Dar putea fi 3 daca se misca ceva in atac, mai ales cu Franta care putea fi batuta si cu ochii inchisi daca era cine sa atace. Si asta s-a vazut inca din meciurile lor de pregatire, pentru cine a avut ochi sa vada.>>

    Mda, sunt convins o echipa cu titulari incontestabili la Bayern, Lyon, Barcelona, Arsenal, Chelsea sau Manu poate fi batuta cu ochii inchisi. In meciurile lor de pregatire s-a vazut ca apararile solide pot obtine un 0-0, ca de primit vreun gol n-au primit. Ma rog, la Columbia sau Paraguay nu joaca Bratu sau Danciulescu, deci este pe undeva explicabil.

    <<Aceeasi diferenta de valoare era si anul trecut in martie cand am facut 0-0 la ei acasa, sau la Constanta cand i-am batut cu 1-0. Ah, ba nu. Ca atunci ei au jucat cu titularii.>>

    Doua rezultate obtinute exact in maniera jocului de la europene. La Constanta, pe langa golul din offside se adauga si calitatea terenului, ales intentionat de acelasi antrenor pe care toata lumea acum il huleste.

    <<Mda, asa o fi fost, dar atunci am avut 3 jucatori de atac, acum am avut o jumate de jucator de atac.
    Le-a permis adversarul atunci? Dar Olanda acum ce-a facut? S-a urcat calare pe noi si nu ne-a lasat sa marcam bag de seama.>>

    Le-a permis in sensul ca gafau (Anglia) sau jucau prea ofensiv (Argentina), ceea ce la valoarea lui Hagi, Dumitrescu sau Raducioiu (valoare pe care nu o mai avem acum) le-a fost fatal. De ce generatia de aur nu a miscat la fel cu echipe ca Franta sau Italia?

    <<ma intereseaza foarte putin spre deloc ce a facut Mutu sub Capello. Cand ai doar 2 jucatori ofensivi sa-i pui sa vina si-n sprijinul apararii, nu face decat sa dea dreptate celor care spun ca ne-am batut joc de ceea ce inseamna fotbal. Adica nu-ti ajung 8 jucatori defensivi, ii mai reprofilezi si pe cei ofensivi in defensivi. Doar sa tii cu toti dintii si proteza de un 0-0.>>

    In fotbalul actual nu prea vezi echipe unde atacantii sa nu contribuie la faza defensiva (poate cel mult un jucator). Iar forta ofensiva pana la urma depinde de constructie, care incepe din spate. Iar noi pur si simplu nu avem jucatori capabili sa construiasca ofensiv si sa aduca baloane utile pentru atacanti cu adversarii astia. Este adevarat insa ca in situatia de fata se impunea o asezare mai riscanta, nu contest vina lui Piturca in acest sens.

    <<nicio vina. Pe Fl. Petre eu l-am titularizat cu Italia si tot eu l-am bagat cu Olanda... pentru ca-mi plac pigmeii...>>

    Mi-e greu sa te contrazic aici pt. ca nici eu nu l-as fi selectionat pe Fl. Petre. Doar ca nu cred ca exista altii mult mai buni (eu as fi vrut pe dreapta perechea Ogararu - Contra, mai ales ca cel din urma a jucat la Getafe ofensiv, sau poate pe Ad. Cristea, dar in cazul de fata nu ar fi facut diferenta)

    <<Bratu a fost cel mai bun atacant al Romaniei in aceasta primavara, alaturi de Danciulescu, nimeni altul decat golgheterul campionatului. Dar, probabil, tu nu ai urmarit competitia interna...>>

    Ai dreptate, nu se prinde unde stau eu, iar la meciuri pe internet ma uit mai rar. Tot respectul insa pentru competenta ta in domeniu, sunt convins ca multe echipe din lume si-ar dori scouteri care sa poata stabili cu certitudine care este cel mai bun atacant dintr-o tara. Sau poate ca astia in viziunea ta au ajuns departe (adica prin China sau divizia secunda franceza).

    << Nu inseamna ca nu putem vorbi despre ceea ce ne deranjeaza. Nu inseamna ca nu putem sa comentam sau sa-l tragem de urechi pe Piturca pentru tactica lui imbecila.>>

    Aici sunt intru totul de acord. Eu comentez de exemplu ca ma deranjeaza atitudinea unei mase mari de suporteri la adresa unui selectioner scos tap ispasitor pe baza unui singur meci. De greselile lui cu Olanda nu are rost sa mai discutam, eu cred ca analiza lui Vochin pe gsp.ro este cat se poate de elocventa. Totusi, potopul si virulenta invectivelor proferate mai ales la adapostul anonimitatii oferite de forum sau bloguri tradeaza mai degraba o lipsa de bun simt generalizata si neputinta de a argumenta niste frustrari puerile (n-a jucat bine nationala, hai sa-i injuram si sa-i balacarim in toate felurile pentru a-i face sa inteleaga ce inseamna onoare si demnitate).

  9. #72
    incepator
    Join Date
    Oct 2004
    Posts
    33
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by MagicTouch View Post
    Nici eu nu vreau sa cert cu nimeni si nici sa jignesc.Dar in situatia ta, ori am impresia ca vrei sa fi comic (si nu reusesti deloc) ori pe intuneric ai confundat sticla de acetona cu cea de tuica. In ambele situatii si Argentina si Anglia au PLECAT ACASA si tu sustii ca ADVERSARUL LE-A PERMIS???? . Tu realizezi ce spui
    Sa presupunem ca ai dreptate . Cel putin in meciurile pomenite de tine nu radeau tribunele si banca de rezerve a adversarilor de noi.
    Nu stiu de ce ma agait inainte sa pun o intrebare banala - MACAR AI VAZUT IN DIRECT ACESTE MECIURI DE VORBESTI???
    In tara care a inventat fotbalul modern golul 3 al Romaniei impotriva Argentinei a fost analizat pe toate partile de persoane cu mult mai multa experienta fotbalistica decat ai tu sau eu. Parerea unanima? CONTRA-ATACUL PERFECT!!!
    Parerea unuia dintre cei mai titrati oameni de fotbal din Anglia despre acel meci: "This was by far the best game in WC 94! Romania had an excellent team that time! Unfortunately they lost to Sweden, it would be a great match Brasil - Romania in the semis." - John Motson
    In fine, tu du-te si pregateste cimentul si schela sa-i ridici statuie lui Pitzi. Nu o face prea "strong". Pe la jumatatea preliminariilor s-ar putea sa dai cu tarnacopul in ea.
    De acord cu tine, nici eu nu stiu de ce te agiti. Mai bine culca-te, poate te ajuta sa raspunzi mai civilizat pe viitor.

    Poate vei intelege si ca "le-a permis" este folosit in sens mai larg si se refera la grave erori de defensiva sau o tactica prin care contra-atacurile noastre "perfecte" erau posibile. De ce nu au putut contra-ataca astfel cu nici o putere europeana (asta daca nu consideri cumva Anglia o astfel de putere). Stai linistit, am vazut toate meciurile astea.

    Cat priveste statuia, aman pentru o data viitoare cand chiar vom avea un antrenor pe care sa il simpatizez. Si oricum, o statuie a lui Piti doar ar atrage o gramada de indivizi dornici sa urineze altundeva decat la propria toaleta.

  10. #73
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by YoYoyOi View Post
    [B] “Ce faci, Adi, de ce nu te retragi cu el?”. Mutu a re­plicat iritat: “I-am zis lui Raț să-mi dea mingea înapoi! Ce să fac, să mă duc eu acolo, fundaș stînga?”.

    Pai, cam asta a fost nevoit sa joace, un mijlocas stanga foarte defensiv.

    “Nu, rămîne cum am stabilit de la început. Nu ne aruncăm în atac, așteptăm pînă în minutul 75 și după aceea schimbăm!”. Fot­ba­liș­tii au fost nevoiți să urmeze planul impus de selecționer, deși nu erau deloc de acord cu el.

    La asta am ras cu lacrimi. De parca aveam un atac format din vreo 4 superatacanti si in 15 minute ii faceam varza pe aia.

    Daca dialogul e real, si eu cred ca in mare parte e, avem dovada ca Piti e cu pluta.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  11. #74
    sport legend chinna tm's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    REPUBLICA BANAT!
    Posts
    8,955
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Datenshi View Post
    Daca dialogul e real, si eu cred ca in mare parte e, avem dovada ca Piti e cu pluta.
    si ar trebui schimbat!!!!!la ce am jucat, mi se pare destul de reala discutia......mentalitate de roman: ne multumim cu putin.....noi am fi fost calificati daca jucam ceva-si asta lejer intr-o grupa in care doar olanda a confirmat dstatutul de favorita.....dar nici ea nu a fost......ce mai, piti are vina lui.....sa ne lase, sa nu ne mai dea cu praf in ochi.....puteam fi calificati......punct!!!!!.......degeaba se tot da cu: ce grupa am avut, ca e bine si asa.....etc.......puteam castiga meciul cu italia......si aveam patru puncte.....si eram calificati.....plus la meciul cu olanda aia mai ca ne rugau sa inscriem......ar noi nu......asa ca piti,da-ti demisia!!!!!
    "INTERZIS"!

  12. #75
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    si eu tind sa cred ca dialogul e real, Dane. Piti ne-a dovedit de multe ori ca este exact cum este descris acolo

  13. #76
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Eu nu cred in acest articol. Este o incercare de a-l scoate pe Mutu basma curata

  14. #77
    incepator
    Join Date
    Oct 2004
    Posts
    33
    Reputatie
    1
    Oare de ce ma asteptam la faptul ca unul din autorii articolului este Decebal Radulescu? Ala cand nu se ia de Piturca scrie doar articole de genul "urina, inamicul elvetiei" sau reportaje de la coada vacii (nu exagerez, vizitati blogul).

    Cum sa fie real? Ghilimelele implica citate 100% veridice, atribuite exact minutelor in care au fost formulate. Cine putea sa faca asa un log in timpul meciului? In plus stie si ce s-a spus la pauza, sa se fi ascuns "un personaj" ala prin cosul cu chiloti murdari ai fotbalistilor si a inregistrat totul?

    Si chiar daca este real, nu face decat sa confirme ceea ce oricum a vazut toata lumea: o tactica deficitara si incremenirea lui Piturca in ideile lui fixe incompatibile cu situatia din teren.

  15. #78
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    2,943
    Reputatie
    0
    M-am prapadit de ras pe threadul asta...adica alde Piturca a avut la dispozitie cei mai buni jucatori din lume si saracu' a obtinut doar un egal cu actuala campioana si vicecampioana mondiala...omul a scos tot ce a putut din niste gloabe...aduceti-l pe Mourihno la Iasi...ce ziceti,ia cu actualul lot campionatul anul asta?

  16. #79
    ARISTOCRAT Vincitor's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    ARAD
    Posts
    4,030
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    baxi: ce antrenor vrei tu si cu cati bani ?
    nu m-am gandit la nici un antrenor ... nici la bani .. e treaba altora , dar poate un antrenor strain mai tupeist ..noi incepem fiecare meci cu gandul sa nu luam gol ,sa nu pierdem ...rar am auzit declaratii de genul : azi invingem ..bla , bla ..doar cu liechtenstein si luxembutg incepem jocul la victorie .

  17. #80
    ARISTOCRAT Vincitor's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    ARAD
    Posts
    4,030
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Nico21 View Post
    M-am prapadit de ras pe threadul asta...adica alde Piturca a avut la dispozitie cei mai buni jucatori din lume si saracu' a obtinut doar un egal cu actuala campioana si vicecampioana mondiala...omul a scos tot ce a putut din niste gloabe...aduceti-l pe Mourihno la Iasi...ce ziceti,ia cu actualul lot campionatul anul asta?
    fosta campioana mondiala , ..actuala campioana , bla ,bla .. cand ? acum 8 respectiv 4 ani ! .. acum ce-a jucat Franta ? ..sau italia ? daca ne multumim mereu cu egaluri cu fosta .. apoi e groasa rau ! ...e ca si cum te-ai lauda ca ai facut sex c-o baba de 80 de ani ,care in tineretye a fost topmodel !!

  18. #81
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Nico21 View Post
    M-am prapadit de ras pe threadul asta...adica alde Piturca a avut la dispozitie cei mai buni jucatori din lume si saracu' a obtinut doar un egal cu actuala campioana si vicecampioana mondiala...omul a scos tot ce a putut din niste gloabe...aduceti-l pe Mourihno la Iasi...ce ziceti,ia cu actualul lot campionatul anul asta?
    Si eu m-am prapadit de ras citindu-ti mesajul.
    Vezi ca Hagi ca antrenor a invinsa o echipa campioana mondiala, Ungaria. Pacat ca actuala echipa nu mai are legatura deloc cu cea de atunci. Cam asa si cu Italia si Franta de acum

    Dar de minunatul meci cu Olanda nu ne zici nimic? A fost o tactica geniala sa te bagi in aparare im,potriva unei echipe care se roaga sa primeasca gol, nu-i asa?

  19. #82
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,874
    Reputatie
    0
    piturca trebuie acuzat ptr k a jucat mult prea urat si defensiv, iar in meciul cu olanda chiar s-a gafat, dar adevarul este k pur si simplu nu a avut cu cine...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  20. #83
    sport legend NORGEMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    4,719
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by baxi View Post
    nu m-am gandit la nici un antrenor ... nici la bani .. e treaba altora , dar poate un antrenor strain mai tupeist ..noi incepem fiecare meci cu gandul sa nu luam gol ,sa nu pierdem ...rar am auzit declaratii de genul : azi invingem ..bla , bla ..doar cu liechtenstein si luxembutg incepem jocul la victorie .
    antrenor strain la echipa nationala nu are ce cauta!
    [SIZE="4"][I][FONT="Tahoma"]Onoarea patriei . . .[/FONT][/I][/SIZE]

  21. #84
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    hiddink la nationala!!!!!! la cat a furat sandu isi permite sa-l plateasca

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •