Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 22 to 42 of 107

Thread: Petitie pentru demiterea lui Piturca

  1. #22
    AquilaCrysaetos Vorpal's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Giurgiu/Iasi, ROMANIA
    Posts
    643
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by YoYoyOi View Post
    ce sa-ti povestesc?

    N-a putut Piti saracul sa faca performanta pentru ca jucatorii erau de rahat....

    Pai cine i-a adus la nationala? Mama Dolores?
    Hai poate vrei sa se supere Daniel Niculae, Banel si cu Florentin Petre si sa se excluda din "Nationala" asa cum a facut Soava (il mai tineti minte pe Soava, tipul acela carliontat si sovaelnic, nu?!).
    Yoyo... stii vorba aia... dupa razboi (pardon, dupa euroepene)... multi destepti se-arata.

    P.S. Pai si cine ne-a calificat nu tot astia si cu Mama Dolores?

    Nu ajungem nicaieri asa. Sa dea Domnul sa va auda rugile, insa tare imi este teama ca apoi, ii veti adresa altele...
    Bogdan VLADU (Vorpal)

  2. #23
    betandwin TaciAcolo's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    -
    Posts
    17,390
    Reputatie
    1
    depinde ...cine ar veni in locul lui! antrenor roman decat Lucescu ar merita senior

  3. #24
    sport legend chinna tm's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    REPUBLICA BANAT!
    Posts
    8,955
    Reputatie
    1
    model rus: an antrenor strain, de valoare......singurul roman capabil sa faca ceva la nationala e mircea lucescu......dar atata timp cat mafia conduce fotbalul romanesc, el nu va veni......asa ca.....subscriu ce am la semnatura
    "INTERZIS"!

  4. #25
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Nu e vina numai a lui Piturca. El e vinovat ca a adus gloabe de la Becali ca sa ii vanda. Apropo: pun pariu ca nici un jucator nu va fi vandut ca urmare a bunului parcurs la Euro. Poate Rat si Lobont (ultimul era anuntat dinainte ca pleaca). Dar daca tot il dam jos pe Piturca si il aducem pe Mourinho, eu zic ca firesc ar fi sa ii dam jos si pe Sandu si pe Mitica. Sa va zic de ce: ori nu se inteleg, ceea ce e mai probabil, ba chiar se iau la bataie, ori il corup astia pe Jose la un gratar, ceea e e pacat. Pacat de Mourinho.

  5. #26
    betandwin TaciAcolo's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    -
    Posts
    17,390
    Reputatie
    1
    sper sa ratam calificarea la mondiale ...poate asa scapam de toata adunatura de comunisti de la frf

  6. #27
    sport legend Bumbescu's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    14,686
    Reputatie
    0
    Cand va aud cu mircea lucescu....asta nu a fost capabil sa califice Romania din cea ma simpla grupa posibila pt Mondialul din 86 si voi il veti la nationala.
    Pt cei ce nu stiu: una din cele mai penibile prestatii la un turneu final a avut-o Romania la Euro 84; si pe vremea aia aveam jucatori nu ciurucuri ca acum.
    o să fie mereu bani și curve și bețivi,
    până-n ultima clipă,
    pân-o să cadă și ultima bombă

  7. #28
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Bumbi, nu-i chiar asa. In 84 am intrat si noi in lumea fotbalului european, pe meritele lui Lucescu,in 86 a fost si ghinion si partizanat cam cum este si cu Piturca acum. N-avem baza, nu autobaza. Coruptia conduce!
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  8. #29
    sport legend Bumbescu's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    14,686
    Reputatie
    0
    In 84 am ajuns la Euro tot cu autobaza si prin jocul rezultatelor iar acolo ne-am facut de ras.
    Pt ratarea din 86 Lucescu trebuia impuscat. Din grupa aia nu aveai cum sa nu te califici, era mai greu. In anul in care o echipa romaneasca castiga cupa campionilor Romania statea acasa si se uita cum joaca nord-irlandezii la mondial.
    o să fie mereu bani și curve și bețivi,
    până-n ultima clipă,
    pân-o să cadă și ultima bombă

  9. #30
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Ne trebuie un strain. Mi se pare aiurea sa spui ca Lucescu e scarbit. Mai ramane sa il vad pe dragomir ca isi da demisia de la lpf scarbit de mizeria din fotbalul romanesc. De ce isi permite Mexic pe Eriksson? Si ata e totusi scump. Cat e Trappatoni? Dar Gulit? Nu are FRF bani pentru un antrenor cu nume? Lippi nu ar veni aici? Si asa ajungem la varful piramidei fotbalului nostru. De acolo pleaca tot. Parca vad ca vine domnu' senator de Ialomita, manca-i-as freza lui de iconodul.

  10. #31
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Vorpal View Post
    P.S. Pai si cine ne-a calificat nu tot astia si cu Mama Dolores?

    Nu ajungem nicaieri asa. Sa dea Domnul sa va auda rugile, insa tare imi este teama ca apoi, ii veti adresa altele...
    Poi stai mamica usurel ca si Hagi, Dan Petrescu, Ilie Dumitrescu, Gica Popescu si Raducioiu ne-au adus performante... ce zici? ii baga mama Dolores in echipa acum?

    Daca Dica sau Nicolita au fost ce-au fost acum 2 ani nu inseamna ca si acum sunt la fel... Daca Fl. Petre a bagat un gol cu capul acum ceva vreme, nu inseamna ca acum mai poate face la fel...
    A adus ciocoflnederul asta la nationala toate vedetele pamantului.... jucatori cu salarii fabuloase, cu contracte bunicele, care nu sunt dornici de performante, fiind grabiti sa se intoarca acasa la neveste/gagici, masini si distractii...

    Ia sa-l fi vazut eu pe Deac in teren cum isi dadea viata acolo sa-l vada cineva sa-l duca la un salariu de 1 milion de euroi. Sa-l fi vazut pe Bratu cum o rupea pe contraatac si rupe plasa olandezilor. Sa-l fi vazu pe Adrian cristea cum ii intorcea pe toti pe la mijlocul terenului. Sa mai zic de Costea, de Ochirosii?
    Pe astia-i tinem la murat sa-i bagam in nationala cand ajung la 30 de ani si apoi, dupa 3 meciuri sa ne scuzam ca-s super obositi si ca abia se mai tin pe picioare...

  11. #32
    fan Gica Chioru
    Join Date
    May 2006
    Posts
    2,990
    Reputatie
    1
    Fara suparare dar in aceasta petitie va veti dori sa va bagati ceva dupa ce PIȚI va atinge sferturile/semifinalele la CM 2010

    ***Noi fanii nu putem face nici ceai cu ea

  12. #33
    Banned
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    MARAMURESEAN
    Posts
    3,800
    Reputatie
    0
    oh,da....si piti imediat isi va da demisia... chiar asa de tare va plictisiti?

  13. #34
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bogdy LFC View Post
    Fara suparare dar in aceasta petitie va veti dori sa va bagati ceva dupa ce PIȚI va atinge sferturile/semifinalele la CM 2010

    ***Noi fanii nu putem face nici ceai cu ea
    hai ca m-ai facut sa-mi treaca supararea dupa o portie buna de ras

  14. #35
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Bumbescu View Post
    In 84 am ajuns la Euro tot cu autobaza si prin jocul rezultatelor iar acolo ne-am facut de ras.
    Pt ratarea din 86 Lucescu trebuia impuscat. Din grupa aia nu aveai cum sa nu te califici, era mai greu. In anul in care o echipa romaneasca castiga cupa campionilor Romania statea acasa si se uita cum joaca nord-irlandezii la mondial.

    Bumbi, vroiai sa anticipeze Lucescu in 85 ca Steaua in 86 va face ce niciunul dintre noi care aveam ochi de vazut ar fi crezut? Sa fim seriosi! Unde a ajuns Irlanda de Nord in 86? Lucescu a fost un antistelist dar vad ca acum se...linge cu Gigi ca sa-l vada...Dinu, vorba vine. Ar fi bun un antrenor strain daca numele lui ar fi Hiddink, altfel, tot cu Piti, ca-i d' al nost.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  15. #36
    AquilaCrysaetos Vorpal's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Giurgiu/Iasi, ROMANIA
    Posts
    643
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by YoYoyOi View Post
    Poi stai mamica usurel ca si Hagi, Dan Petrescu, Ilie Dumitrescu, Gica Popescu si Raducioiu ne-au adus performante... ce zici? ii baga mama Dolores in echipa acum?

    Daca Dica sau Nicolita au fost ce-au fost acum 2 ani nu inseamna ca si acum sunt la fel... Daca Fl. Petre a bagat un gol cu capul acum ceva vreme, nu inseamna ca acum mai poate face la fel...
    A adus ciocoflnederul asta la nationala toate vedetele pamantului.... jucatori cu salarii fabuloase, cu contracte bunicele, care nu sunt dornici de performante, fiind grabiti sa se intoarca acasa la neveste/gagici, masini si distractii...

    Ia sa-l fi vazut eu pe Deac in teren cum isi dadea viata acolo sa-l vada cineva sa-l duca la un salariu de 1 milion de euroi. Sa-l fi vazut pe Bratu cum o rupea pe contraatac si rupe plasa olandezilor. Sa-l fi vazu pe Adrian cristea cum ii intorcea pe toti pe la mijlocul terenului. Sa mai zic de Costea, de Ochirosii?
    Pe astia-i tinem la murat sa-i bagam in nationala cand ajung la 30 de ani si apoi, dupa 3 meciuri sa ne scuzam ca-s super obositi si ca abia se mai tin pe picioare...

    Stau usurel, nu ne grabeste nimeni mamica!
    Numai ca acest "daca" si "parca" nu se potriveste deloc.
    Comparam generatii, comparam "valori"; insa lucrurile nu stau deloc asa. Adu-ti aminte de Euro 1996, atunci cand aceeasi Hagi, Ilie Dumitrescu, Dan Petrescu Stelica si toti ceilalti nu au facut absolut nimic si nu au fost cu nimic mai presus fata de ceea ce s-a intamplat acum.
    Deac... adica CFR-ul il da la Galati, ca sa aiba meciuri in picioare, iar noi sa il punem titular?
    Bratu? Mai tii minte episodul Copenhaga? Ma intreb eu acum oare atunci ce cuvinte alese si marete aveai la adresa lui Florinel sau si tu faci parte dintre aceaia care spun ca ursul a fost de vina?
    Ochirosii? Cred ca si acum este in ghips saracul!
    Cu Adrian Cristea m-ai atins la inima! Eu cred ca putea face treaba daca era bagat. Totusi gandeste-te ce ai fi spus DACA iti serveam o NAtionala cu toti acesti pusti insetati de "rotunjirea veniturilor" (de-abia asteapta ca sa ajunga si ei la masini, bijuterii si pitipoance, tu ai spus-o!), ai fi spus ca Piturca este nebun ca asa si pe dincolo.
    Cu certitudine ca este nevoie de suflu nou la Nationala, dar mai grav este ca in afara de cei pe care i-ai enumerat tu, nu prea mai gasesti altii!
    Eu nu spun ca Piturca nu are partea lui de vina, eu spun ca, oricine vine nu poate avea rezultate imediate, pentru ca baza este aceeasi. A, bine, am auzit ca avem un burkinabez or ugandez la Nationala U-16 sau ceva de genul asta... Asteptam sa se faca mare si poate-poate.

    Repet! Sper sa strangeti cat mai multe voturi, sa il dati afara pe Piti si pe toata sleatha lui de parveniti si sa il aduceti pe Luce, Beenhaker, Dick Advocaat si alti tacticieni fini care stiu ce este acela fotbal, care vor aduce la Nationala numai jucatori de la Galati si Mioveni si care vor cuceri titluri, cupe si distinctii si care nu vor descoperi jucatorii la 30 de primaveri.
    Bogdan VLADU (Vorpal)

  16. #37
    CLONATOR SEF aaxi's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,004
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bogdy LFC View Post
    Fara suparare dar in aceasta petitie va veti dori sa va bagati ceva dupa ce PIȚI va atinge sferturile/semifinalele la CM 2010

    ***Noi fanii nu putem face nici ceai cu ea

  17. #38
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Vorpal View Post
    Totusi gandeste-te ce ai fi spus DACA iti serveam o NAtionala cu toti acesti pusti insetati de "rotunjirea veniturilor" (de-abia asteapta ca sa ajunga si ei la masini, bijuterii si pitipoance, tu ai spus-o!), ai fi spus ca Piturca este nebun ca asa si pe dincolo.
    Aia si-ar fi dat viata pe teren ca sa poata ajunge la "rotunjirea veniturilor". Si dupa ce ar fi ajuns acolo ar trebui schimbati cu altii care vor sa atinga acelasi obiectiv...
    Hai sa luam un exemplu: Turcia, cu un Arda Turan de 21 de ani in echipa, cu un Erding la 21 de ani si Kazim Kazim la 22 de ani.
    Sau Rusia, echipa cu media cea mai mica de varsta...
    Cum au jucat astea doua si cum a jucat Suedia, echipa cea mai batrana de la Euro, sau Cehia cu un Koller de 35 de ani, un Jankulovski de 32 de ani, un Galasek de 35 de ani...
    Ce sa mai spunem de Grecia, care a crezut ca poate face aceeasi performanta cu aceiasi jucatori de acum 4 ani?

  18. #39
    incepator Trance's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    1908 - G.Meazza, Belgium
    Posts
    13
    Reputatie
    1
    romanu asta...nici o treaba cu fotbalul.

    Dupa 8 ani de seceta omu scoate niste rezultate super bune per total, si acum sariti toti sa-i luati capul...

  19. #40
    AquilaCrysaetos Vorpal's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Giurgiu/Iasi, ROMANIA
    Posts
    643
    Reputatie
    1
    Mai sa fie!
    Pai hai sa le analizam impreuna!
    Turcia spuneai, nu?
    1) Erdinc a evoluat 45 de minute in primul meci al grupei, contra Portugaliei. De bun ce a fost, Terim nu l-a mai bagat in urmatoarele doua, cand practic otomanii au obtinut calificarea;
    2) Kazim Kazim Kazim al treilea la fel: a evoluat in prima partida, in a doua 5 minute, iar in partida de gratie cu Cehia a jucat 33 de minute deoarece Fatih Terim avea nevoie de un jucator rapid;
    3) pe Turan l-ai nimerit! Insa personal cred ca a jucat deoarece Emre s-a accidentat dupa partida cu lusitanii, deci noroc si iar noroc!
    Turcia s-a calificat cu noroc dintr-o grupa hai sa nu ii spun gluma proasta dar infinit mai accesibila.
    Presupun ca ai dat aceste trei exemple pentru ca sunt cam singurii tineri de la osmanlai?
    Suedia, Cehia, obosite, e adevarat, dar comparatia intre noi si ele este fortata fie doar si prin prisma batraneilor de pe acolo.
    Rusia a jucat la fel, cu ce a avut! Este meritul fotbalului si al investitorilor rusi care au transformat campionatul lor intr-unul puternic care produce nu numai jucatori dar stiu sa ii si pastreze, sa aduca si straini, sa ii si plateasca si culmea, la echipele de club au inceput sa straluceasca, deci pe undeva este normala calificarea lor. In plus il au pe acest Bora Milutinovic al zilelor noastre. Cat despre batrana Elada ma abtin...

    Te pierzi in detalii, so... nu m-ai convins. Ma asteptam sincer la ceva mai mult din partea ta!
    Bogdan VLADU (Vorpal)

  20. #41
    vraciul spartacus's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    1,173
    Reputatie
    1
    Piturca stie una si buna.
    La cald as fi vrut demisia de onoare. La rece la ce fotbalisti avem in lotul actual trebuie sa recunosc ca Piturca a scos maximum.
    Sper ca dupa Euro asta sa realizeze ca trebuie facute schimbari majore in echipa. Daca nu le va face atunci cred ca ar trebui schimbat. Decat sa ne calificam la mondiale si sa facem aceeasi figura mai bine lipsa...

  21. #42
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    @ Vorpal, nici nu aveam dorinta sa te conving... eu doar vreau sa-mi sustin spusele, fara a incerca sa conving pe cineva.
    De cativa ani mi-am dat seama ca nu are rost sa incerci sa convingi pe cineva de ceva, mai ales daca omul respectiv are propriile convingeri.
    Eu sustin doar ca echipa Romaniei este imbatranita, plina de fite si impresii, fara jucatori devotati, talentati si puternici. Si toate astea pentru ca Piti are fixurile lui din care nu-l poti scoate. Eu nu vreau sa-l conving pe Piturca sa se schimbe, nici sa schimbe tactica, echipa sau mentalitatea.
    Eu vreau ca el sa fie schimbat

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •