View Poll Results: Cine se califica?

Voters
36. You may not vote on this poll
  • Olanda

    27 75.00%
  • Rusia

    9 25.00%
Page 14 of 14 FirstFirst ... 4121314
Results 274 to 288 of 288

Thread: 1/4 Final: Olanda - Rusia

  1. #274
    TruBlu dumboss_yo's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Bucharest, RO
    Posts
    3,923
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Lucian86 View Post
    IDIOTULE SI *******ULE....daca cultura ta fotbalistica se termina, nu incepe sa aduci jignri la adresa romanilor din Italia......Vorbeste numai de fotbal daca ai habar de ce este ala.....Eu nu m-am luat de neamul tau maramuresean pentru ca nu sunt un ******* ca tine......OK????? Numai idiotii si *******ii ca tine recurg la astfel de jigniri cand li se termin cuvintele din gura
    *******ULE
    ti-am spus sa te calmezi pentru ca te enervezi degeaba ... domnul Dan1el nu merita atentia ta ... nu merita nici macar sa iti fie mila de conditia lui de complexat ...
    Este foarte clara contributia esentiala a celor 3 jucatori de la detinatoarea cupei UEFA ... mai ales cea a lui Arshavin, care in primul meci nu a jucat (Rusia pierde 1-4), iar apoi a fost dezlantuit (Rusia castiga cele 3 meciuri cu el in teren).
    [SIZE="3"][COLOR="Blue"][SIZE="2"]Indiana pride,/We believe in [B]BLUE[/B],/Make it personal,/We're going to the SuperBowl[/SIZE][B] ![/B][/COLOR][/SIZE]

  2. #275
    h8rz gonna h8 Zabriskie's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Haterville
    Posts
    4,246
    Reputatie
    1
    Am citit si eu pe sarite cateva pagini si doar atat am de punctat : Universale n-ai niciun pic de instinct de conservare, pe cuvant de onoare.
    Si Arshavin daca e sa plece din Rusia cred ca doar Chelsea are sanse sa il ia

    edit: Probabil Miril are dreptate, Robben nu era apt, astfel nu se explica neintroducerea lui.
    Last edited by Zabriskie; 22nd June 2008 at 15:20.
    Both teams played hard.

  3. #276
    Siempre Barça! Catalanul's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Valencia
    Posts
    13,067
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by EnyeGize_Malaik View Post
    au fost doar trei, dar au cam facut diferenta...arshavin a fost clar cel mai bun din teren, asa ca poti zice ca jucatorii de la zenit au facut diferenta...si nu doar in meciul asta....s'a vazut cum joaca rusia fara arshavin, in primele doua meciuri, si cum joaca cu el, in urmatoarele doua..primele 2 le'au pierdut, urmatoarele le'au castigat...deci poti sa zici ca arshavin a facut diferenta, si cum joaca ptr zenit...do the math
    au pierdut doar primul meci cu Spania, in rest le-au castigat pe toate celelalte ... intr-adevar insa cu grecia ceva mai chinuit diferenta a facut-o insa Arshavin care in cele 2 meciuri pe care le-a jucat (cu Suedia si Olanda) a fost ales jucatorul meciului.
    [B]TOTS UNITS FEM FORÇA[/B]
    [SIZE="1"]Founded in the 19th century, F.C. Barcelona is the only club never to miss out on European competition. The pride of Catalunya: "[B]Sóm més que un club![/B][/SIZE]"

  4. #277
    blanco kain's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Buzau
    Posts
    4,277
    Reputatie
    1
    Olanda - Rusia , diferenta ? Arshavin

    Mare greseala a facut Van Basten atunci cand l-a introdus pe Affelay, Robben trebuia sa intre si era alta soarta meciului
    [B]"Anyone who has never made a mistake has never tried anything new.[/B]" ([COLOR="Blue"]Albert Einstein[/COLOR])

    "[B]Di Stefano is the greatest player of all time and Kaka is the best current footballer.[/B]" ([COLOR="Blue"]Pele[/COLOR])

    ex-kainutz / RIP Antonio Puerta / RIP Marian Cozma

  5. #278
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by kain View Post
    Olanda - Rusia , diferenta ? Arshavin

    Mare greseala a facut Van Basten atunci cand l-a introdus pe Affelay, Robben trebuia sa intre si era alta soarta meciului
    Pentru a o suta oara, Robben era accidentat

  6. 22nd June 2008, 17:23
    Reason
    jigniri

  7. #279
    sport legend MagicTouch's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Londoin SW4
    Posts
    1,243
    Reputatie
    1
    Oameni buni, voi chiar credeti ca van Basten l-a tinut pe margine pe Robben ca nu-i place de ochii lui? Mai interesati-va inainte de a scrie aici ca asta a fost greseala lui.
    Off topic
    D - Deplasat mintal
    A - Alcolic
    N - Necioplit
    I - Incorigibil
    3 - Luna la care cerebelul a incetat sa mai avanseze
    L - Looooser
    If you can dream - and not make dreams your master,
    If you can think - and not make thoughts your aim;
    If you can meet with Triumph and Disaster
    And treat those two impostors just the same

  8. #280
    :) innuendo's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Buzau
    Posts
    2,861
    Reputatie
    1
    Dani3l, tu esti asa numai in conjuctura noastra sau mereu ?

    Rusia nu a castigat din intamplare, insa tu ne-ai enervat din intamplare .
    My only opponent is myself !

    ex-tRipLe aXeL

  9. #281
    Banned
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    MARAMURESEAN
    Posts
    3,800
    Reputatie
    0
    triplu axel:du-te si invata pt capacitate conjunctura ti-e favorabila! E greu pt un copil ca tine,sa inteleaga lucrurile spuse de oameni mari....Bafta la capacitate!

  10. #282
    :) innuendo's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Buzau
    Posts
    2,861
    Reputatie
    1
    pentru cultura ta generala, nu se mai da capacitatea din 2003, testele nationale nu se mai dau din 2007, teze unice s-au dat anul acesta si s-au terminat in mai; ghinion, mai incearca


    dar nu iti trebuie sa ai multi ani ca sa iti dai seama de "parerea" unui om, care nu este corecta. Si nu sunt singurul care zice asta.

    La acest campionat am avut 3 favorite : Romania (pentru ca traiesc in Romania), Rusia (pentru ca ii admir) si Italia (am niste origini si imi place jocul lor)


    Una a fost eliminata, au mai ramas 2. Sa vedem ce va fi una din ele ar putea ajunge in finala. Sa vedem meciul de azi. Forza Ragazzi
    My only opponent is myself !

    ex-tRipLe aXeL

  11. #283
    sport legend carlo's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Werderland
    Posts
    1,144
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by EnyeGize_Malaik View Post
    nu stiu care ar fi fost rezultatul, dar ar fi fost un meci urat cu siguranta....oricum, rusii au si jucatori mai buni, tre' sa recunoastem.
    Da,si ei nu au vedete pe la Fiorentina,Inter sau Getafe.Numai Saenko joaca la Nürnberg.

  12. #284
    Banned
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,698
    Reputatie
    0
    Da,si ei nu au vedete pe la Fiorentina,Inter sau Getafe
    nici jucatorii romani nu s-ar mai duce in strainatate daca ar fi platiti aproape la fel de bine acasa. Rusii au destule vedete, numai ca joaca toate in Rusia

    Incredibili rusii aseara, au eliminat echipa in care imi puneam mari sperante sa le dea peste bot nemtilor in finala Insa, au fost mai buni, este meritul lor ca au ajuns asa de departe.
    Incetati sa mai comprati Rusia sau Turcia cu muhaielele noastre. Rezultatele din meciurile amicale sunt doar pentru tembelu de piti, sa-si faca palmares. Ceilalti nu dau atata insemnatate unor rezultate din amicaluri, se concentreaza asupra oficialelor. Poate ca Romania e o echipa mai potrivita pentru a juca amicaluri, poate ar trebui sa luam parte la turneuri amicale

  13. #285
    Moderator oaspetele's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bistrita
    Posts
    1,545
    Reputatie
    0
    da cu miza.
    Schumi? the only one!

  14. #286
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Rusia a fost mai buna si mai incisiva, avand un grad de noroc in aparare si contraatacuri in viteza. Si uite-asa pleaca a treia "revelatie" a grupelor acasa.
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  15. #287
    cynical asshole Lavinia's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    UK
    Posts
    16,419
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by carlo View Post
    Da,si ei nu au vedete pe la Fiorentina,Inter sau Getafe.Numai Saenko joaca la Nürnberg.
    ei au probleme cu adaptarea in strainatate si oricum castiga mai bine ca cei de la noi din campionat...arshavin are 3.5 mil pe sezon acum din cate am inteles....stiu sa isi tina jucatorii...
    [COLOR="SeaGreen"][FONT="Palatino Linotype"][COLOR="YellowGreen"][SIZE="3"]La vie faut la vivre donc je la vis ...[/SIZE][/COLOR][/FONT][/COLOR]

    ex-EnyeGizeMalaika

  16. 23rd June 2008, 12:42

  17. #288
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,010
    Reputatie
    1
    n'am vazut meciul asta, a intarziat trenul dela iasi. dupa faza grupelor olanda mi se parea mare favorita la titlul ioropean. dar acum imi dau seama ca meciurile lor din grupe n-au fost cine stie ce mare smecherie. victorii la cine? la italia si franta, marile deceptii ale c.m. 2010, a caror apatie deja era instalata. despre victoria cu rumania nici n-am ce sa mai zic.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •