View Poll Results: Ce trebuie sa se intample ca Nicolita sa iasa din vederile lui Pitzi ?

Voters
37. You may not vote on this poll
  • sa apara un mijlocas dreapta mai bun

    15 40.54%
  • sa se accidenteze nicolita si sa lipseasca o lunga perioada de timp

    4 10.81%
  • nicolita sa fie depistat pozitiv la testul antidoping si suspendat pe viata

    1 2.70%
  • sa plece piturca

    17 45.95%
Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 22 to 36 of 36

Thread: Ce trebuie sã se întâmple ca Nicoliþã sã iasã din vederile lui Piþi ?

  1. #22
    sport legend chinna tm's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    REPUBLICA BANAT!
    Posts
    8,955
    Reputatie
    1
    hai ca nu doar nicolita ar trebui sa plece de la nationala.....ci mai multi.....sau poate nici macar el, daca s-ar gasi un antrenor sa ii exploateze calitatile............
    "INTERZIS"!

  2. #23
    sport legend Prome's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,825
    Reputatie
    1
    nu avem mijlocasi dreapta , atat nicolita cat si fl.petre sunt jalnici ca jucatori , trebuie sa isi arunce privirea si spre altii piturca

  3. #24
    sport legend andreidaniel's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Salajan, Bucuresti
    Posts
    532
    Reputatie
    1
    eu as zice ca toate variantele din poll sunt corecte .Nicolita e bun cand joci la egal(cum am jucat cu Franta si Italia), ca este un jucator predispus la efort,dar cand trebuie sa construiesti,sa joci sa castigi e de evitat introducerea lui in teren

  4. #25
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    Dupa cum spuneam, nu trebuie limitata discutia la Nicolita...hai sa fim realisti: jumatate din echipa trebuie schimbata, unii sunt depasiti, altii sunt blazati (in special stranierii). Cred ca promovarea unor jucatori din campionatul intern, dornici de afirmare, ar fi cea mai buna solutie.

    Cei care s-au remarcat la acest european sunt: Lobont, Goian, Radoi, Tamas (cu exceptia fazei din meciul cu Italia), si oarecum Chivu. Restul, varza cu carne!!
    Ne-am facut de ras la acest european, ne ia toata presa din Europa peste picior!! Suntem de rasul curcilor!!

  5. #26
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ariadnaS View Post
    si de M.Niculae sau Cocis ce zici?
    corect ... ºi ei ...
    dar M. Niculae nu trebuia bãgat ... M. Niculae este bun atunci când ataci echipa adversã 75 % din timpul de joc ... NU CÂND TE APERI NENEA PIÞIIiiii ...
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  6. #27
    Who? Me? Neah.. CrisS's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    BuCuReStI
    Posts
    1,560
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by YoYoyOi View Post
    de parca de Nicolita ar fi depins soarta noastra la EURO. In afara de el toti au fost la cele mai inalte standarde: si tinerelul Contra, si experimentatul Cocis, si puternicul Codrea, si super tehnicul Daniel Niculae, si vitezistul Marius Niculae...
    Doar Radoi, Tamas, Lobont, Chivu si Goian ce-au fost mai slabuti...
    Foarte adevarat!!! Uite un comentariu cu adevarat BUN! Felicitari.
    contra=0, daniel niculae=-0, marius niculae=-0,0
    parerea mea e ca pentru multi jucatori de-ai nostri au fost prea emotionati ca participa la CE. pentru majoritatea dintre ei a fost un debut la un turneu final, corect? Si eu cred ca li s-au inmuiat picioarele cand s-au vazut la CE, sa ne imaginam cumn ar fi fost daca era CM?

    Apropo: iancu taci din gura!!!! esti nimic in fotbal. "daca taceai filozof ramaneai" - stii vorba asta?
    Last edited by CrisS; 20th June 2008 at 12:55. Reason: completare
    Hai România!

  7. #28
    junior OilersFan's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Canada
    Posts
    106
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bumbescu View Post
    Nicolita si Fl Petre reprezinta obsesiile lui Piturca,cei doi nu ar fi trebuit sa fie convocati, alaturi de Marius Niculae.
    In meciul cu Franta, pt tactica folosita de noi Banel a fost util; la fel si in meciul cu Italia, atat cat a jucat. Cu Olanda insa a fost catastrofal.
    Nu cred insa ca fara el ne-am fi calificat, e greu de acceptat dar adevarul este ca avem o generatie de fotbalisti mizerabila, cea mai slaba din toate timpurile.
    Asa-i, generatie slaba . Ma intreb ce spearnte sunt pentru sange proaspat. Ce se mai aude de Keseru? Intr-o vremem juca bine la Nantes. Mai stiti de alte "tinere sperante" care ar putea sa prinda nationala?

  8. #29
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    sunt surse de venit pentru impresari

  9. #30
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,080
    Reputatie
    0
    In Romania inca nu exista ceva mai bun, postul de mijlocas dreapta este de mult
    deficitar .
    Cred ca nationala din toamna ii va avea in componenta pe Sapunaru si Costea
    sa vedem daca asa o sa se intample.
    Numai bine.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  10. #31
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    Inainte de Euro, Piturca spunea ca nu vor fi surprize in lot, deci nu va incerca sa promoveze pe vreun june. Iata insa ca antrenori ca Guus Hidink, Aragones, Van Basten, Fatih Terim, au avut acest curaj, ba chiar au renuntat la unii jucatori consacrati (ex: Hakan Sukur, Raul).
    Ce au facut echipele lor la Euro stim.....

  11. #32
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,626
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Aurel.D View Post
    Dupa cum spuneam, nu trebuie limitata discutia la Nicolita...hai sa fim realisti: jumatate din echipa trebuie schimbata, unii sunt depasiti, altii sunt blazati (in special stranierii). Cred ca promovarea unor jucatori din campionatul intern, dornici de afirmare, ar fi cea mai buna solutie.

    Cei care s-au remarcat la acest european sunt: Lobont, Goian, Radoi, Tamas (cu exceptia fazei din meciul cu Italia), si oarecum Chivu. Restul, varza cu carne!!
    Ne-am facut de ras la acest european, ne ia toata presa din Europa peste picior!! Suntem de rasul curcilor!!
    eu l-as pune si pe Rat pe lista ta....
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  12. #33
    sport legend ricochet4's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    3,161
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Aurel.D View Post
    Ne-am facut de ras la acest european, ne ia toata presa din Europa peste picior!! Suntem de rasul curcilor!!
    Nu e adevarat. Nu rade nimeni. Sintem prea mici sa se rada de noi. De Franta se rade. De Grecia eventual. Si in fond, de ce sa se rada ? Doar nu am iesit pe usa din dos. Am terminat pe 3 intr-o grupa in care aveam sansa a 4-a. Nu e rau. Nu am luat scoruri mari. Nici Suedia nu a facut meciuri stralucite. Sa nu mai vorbim de Grecia sau Polonia.

  13. #34
    manager Hertz's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    localhost
    Posts
    313
    Reputatie
    1
    No offence,dar e un pool penibil.

  14. #35
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    penibilã este ºi naþionala româniei ...
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  15. #36
    Banned
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Iasi - Cap. Moldovei, RO
    Posts
    310
    Reputatie
    0
    piturca este pro steaua si asa va ramane, s-a vazut si la euro selectia facuta in bataie de joc! ce cauta nicolita la euro?!
    daca nicolita este jucator...inseamna ca lumea s-a intors cu fundul in sus.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •