View Poll Results: A trantit Romania meciul cu Olanda?

Voters
113. You may not vote on this poll
  • Da, au dorit sa piarda

    44 38.94%
  • Nu, au jucat doar foarte foarte prost

    69 61.06%
Page 1 of 8 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 165

Thread: A trantit Romania meciul cu Olanda pentru Italia?

  1. #1
    Cel mai cel mai Cel mai cel mai's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    15
    Reputatie
    1

    A trantit Romania meciul cu Olanda pentru Italia?

    Eu cred ca Olanda-Romania a fost vandut italienilor. Asta ar explica multe lucruri:

    1. Penalty-ul ratat de Mutu in Italia-Romania - aici ori a fost vandut, ori pur si simplu nu a vrut sa-si complice cariera in Italia.

    2. Jocul extrem de slab al Romanilor contra Olandei - Olanda a vrut clar sa ne lase sa trecem, dar 'tricolorii' isi doreau exact opusul. Jocul Romaniei de ieri a fost de nerecunoscut, indiferent de oboseala sau stres.

    3. Gura mica a Frantei, care n-a declarat mai nici o pretentie de a face tot ce-i sta in putinta sa bata Italia pentru o sansa de a trece si ei de grupe...

    Nu se poate uita nici taraboiul cu arbitrul Norvegian care a fost trimis acasa, in ciuda faptului ca decizia lui de a anula primul gol din Italia - Romania a fost aprobata de UEFA. Italienii au tinut sa-si mentina imaginea de echipa performanta cu orice pret, si cine mai dispus sa-i ajute decat noi?

  2. #2
    sharpshooter Ted's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    in the penalty box
    Posts
    3,463
    Reputatie
    1
    S.f.
    If you get in trouble, just go back in time!

  3. #3
    Pinguin radical BBB's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    3,781
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cel mai cel mai View Post
    Eu cred ca Olanda-Romania a fost vandut italienilor. Asta ar explica multe lucruri:

    1. Penalty-ul ratat de Mutu in Italia-Romania - aici ori a fost vandut, ori pur si simplu nu a vrut sa-si complice cariera in Italia.

    2. Jocul extrem de slab al Romanilor contra Olandei - Olanda a vrut clar sa ne lase sa trecem, dar 'tricolorii' isi doreau exact opusul. Jocul Romaniei de ieri a fost de nerecunoscut, indiferent de oboseala sau stres.

    3. Gura mica a Frantei, care n-a declarat mai nici o pretentie de a face tot ce-i sta in putinta sa bata Italia pentru o sansa de a trece si ei de grupe...

    Nu se poate uita nici taraboiul cu arbitrul Norvegian care a fost trimis acasa, in ciuda faptului ca decizia lui de a anula primul gol din Italia - Romania a fost aprobata de UEFA. Italienii au tinut sa-si mentina imaginea de echipa performanta cu orice pret, si cine mai dispus sa-i ajute decat noi?
    totusi, sa nu uitam ca in 1998 Franta a castigat finala contra Braziliei, dupa care in Brazilia s-a construit o super-centrala nuclearo atomico energetica in valoare de nush cate miliarde de dolari. Ghici cine a platit pentru ea? Statul Francez

  4. #4
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1


    BBB ai simtul umorului
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  5. #5
    it's a boy! moty's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    10,843
    Reputatie
    1
    Au fost jalnici, dar nu pot sa cred ca au vandut.

  6. #6
    On a river Charon's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    4,756
    Reputatie
    1
    istoria Romaniei e construita pe tradare asa ca nu vad ce ar fi asa spectaculos daca am descoperi si niste tradatori in fotbal!
    [B]Lungește Doamne boala, până se va coace poama![/B]

  7. #7
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    La suspicionita si supozitii suntem campioni modiali! PROSTII!!

  8. #8
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,834
    Reputatie
    0
    aici nu e vorba de vandut...aici e vorba de penibilitate si de neputinta...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  9. #9
    Cel mai cel mai Cel mai cel mai's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    15
    Reputatie
    1

  10. #10
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    Mai Cel mai cel ... sa-mi dovedesti ce spui si te cred ... nu cu articole specula pentru coafeze
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  11. #11
    Fighter Kooler's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    7,872
    Reputatie
    1
    Daca se transfera vreunu' inseamna ca e trantit, cred ca deja a fost, pentru ca nu stim ce salariu are Mutu.
    Real Madrid --- AC Milan --- Chelsea --- Farul Constanta--- Rafael Nadal --- Simona Halep --- Fernando Alonso --- Kimi Räikkönen --- Ronnie O'Sullivan --- John Cena

  12. #12
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by BBB View Post
    totusi, sa nu uitam ca in 1998 Franta a castigat finala contra Braziliei, dupa care in Brazilia s-a construit o super-centrala nuclearo atomico energetica in valoare de nush cate miliarde de dolari. Ghici cine a platit pentru ea? Statul Francez
    Uitasem de acel meci. Eu nu stiu ce s-o fi construit in Brazilia dar si acolo a fost ceva foarte foarte suspect. Ca si in meciul Romania-Olanda.
    Iar pentru cei care spun ca o asemnea varianta e aberanta si o prostie, poate ne explica si de ce. Ar fi primul blat din istorie si nu stiu eu?
    Sa nu uitam ca o victorie a Olandei era foarte bine cotata la casele de pariuri. S-au castigat multi bani in urma acestui meci.

  13. #13
    sport legend chinna tm's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    REPUBLICA BANAT!
    Posts
    8,955
    Reputatie
    1
    romania nu a vandut meciul......parerea mea......nu putem mai mult.....dar te inteleg, avand in vedere ca olandezii ne-au invitat sa inscriem.....ei sunt de vina.....pai sa nu isi creeze nici macar o singura ocazie de.....autogol?????.....
    "INTERZIS"!

  14. #14
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by chinna tm View Post
    romania nu a vandut meciul......parerea mea......nu putem mai mult.....dar te inteleg, avand in vedere ca olandezii ne-au invitat sa inscriem.....ei sunt de vina.....pai sa nu isi creeze nici macar o singura ocazie de.....autogol?????.....
    Cum am zis ieri si daca incercau olandezii sa-si dea autogol o scotea Mutu de pe linia portii

  15. #15
    sport legend chinna tm's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    REPUBLICA BANAT!
    Posts
    8,955
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by rob_din View Post
    Cum am zis ieri si daca incercau olandezii sa-si dea autogol o scotea Mutu de pe linia portii
    mie nu imi vine sa cred ca ai nostrii au facut blat.....pt macaronari.....oricum, motive ar fi destule sa credem asta.....dar la cum am jucat la euro.....adica slab.....i\poteza blatului pentru mine e cam......trasa de par.....dar nu se stie niciodata.....poate ai dreptate.....si daca ai imi.....beeep in ei de nesimtiti.....atunci chiar si-au batut joc de acei minunati suporteri care au fost acolo pentru ei!!!!!
    "INTERZIS"!

  16. #16
    Timisoara ... Elphax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Curva Sud
    Posts
    14,658
    Reputatie
    1
    sa fim seriosi ...

  17. #17
    blanco kain's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Buzau
    Posts
    4,277
    Reputatie
    1
    In nici un caz
    [B]"Anyone who has never made a mistake has never tried anything new.[/B]" ([COLOR="Blue"]Albert Einstein[/COLOR])

    "[B]Di Stefano is the greatest player of all time and Kaka is the best current footballer.[/B]" ([COLOR="Blue"]Pele[/COLOR])

    ex-kainutz / RIP Antonio Puerta / RIP Marian Cozma

  18. #18
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    3,686
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cel mai cel mai View Post
    Eu cred ca Olanda-Romania a fost vandut italienilor. Asta ar explica multe lucruri:

    1. Penalty-ul ratat de Mutu in Italia-Romania - aici ori a fost vandut, ori pur si simplu nu a vrut sa-si complice cariera in Italia.

    2. Jocul extrem de slab al Romanilor contra Olandei - Olanda a vrut clar sa ne lase sa trecem, dar 'tricolorii' isi doreau exact opusul. Jocul Romaniei de ieri a fost de nerecunoscut, indiferent de oboseala sau stres.

    3. Gura mica a Frantei, care n-a declarat mai nici o pretentie de a face tot ce-i sta in putinta sa bata Italia pentru o sansa de a trece si ei de grupe...

    Nu se poate uita nici taraboiul cu arbitrul Norvegian care a fost trimis acasa, in ciuda faptului ca decizia lui de a anula primul gol din Italia - Romania a fost aprobata de UEFA. Italienii au tinut sa-si mentina imaginea de echipa performanta cu orice pret, si cine mai dispus sa-i ajute decat noi?
    Ai scapat din vedere cateva idei cum ar fi:
    - formatia aliniata de piturca
    - mentalitatea fotbalului romanesc
    - 'tactica' folosita de echipa noastra
    Suntem cei mai tari la 'dat din gura', dar la fotbal o lasam mai moale.
    Asta ne e locul, atata timp cat selectia se face pe baza de 'pile'.
    Concluzia : la munca, nu la cerut pomana !
    Turcii au jucat pana la capat, au crezut in ei, in valoarea lor si rezultatul s-a vazut.
    Oricum daca e sa blamam pe cineva nu jucatorii sunt aceia ci conducatorii din fotbalul nostru. Ei sunt cei care trebuie condamnati (uneori chiar in sensul bun al cuvantului) si nu jucatorii.
    Un lucru e clar : JUCATORII N-AU VANDUT NIMIC ! Ei au jucat ce li s-a cerut.
    In lumea asta TOTUL este RELATIV !

  19. #19
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by elphax View Post
    sa fim seriosi ...
    Si ce-i asa neserios? Ma rog credeti ce vreti.

  20. #20
    sport legend chinna tm's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    REPUBLICA BANAT!
    Posts
    8,955
    Reputatie
    1
    @Ferko.....adica li s-a cerut jucatorilor sa nu joace .....NIMIC?????......pai cine a fost pe teren?eu, tu?.....nu.....ci JUCATORII......au jucat slab....principala vina e A LOR!!!!!plus a lui piturca.....
    "INTERZIS"!

  21. #21
    sport legend Vraciul's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    bucuresti
    Posts
    3,945
    Reputatie
    1
    threadul anului 2008. o doamne, cata prostie.......

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •