View Poll Results: A trantit Romania meciul cu Olanda?

Voters
113. You may not vote on this poll
  • Da, au dorit sa piarda

    44 38.94%
  • Nu, au jucat doar foarte foarte prost

    69 61.06%
Page 2 of 8 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 22 to 42 of 165

Thread: A trantit Romania meciul cu Olanda pentru Italia?

  1. #22
    BitterMary
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Romania
    Posts
    94
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ferko
    Un lucru e clar : JUCATORII N-AU VANDUT NIMIC ! Ei au jucat ce li s-a cerut.
    Jucatorii n-au jucat absolut nimic.
    Asa ca au vandut meciul Italiei.

  2. #23
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Slice View Post
    threadul anului 2008. o doamne, cata prostie.......
    Nu mai mare decat a celor care cred ca atat a putut Romania. Si o echipa de Divizia C putea mai mult.
    Ceva s-a intamplat pentru a juca atat de execrabil. Poate s-or fi batut jucatorii inainte de meci, poate or fi fost hipnotizati, poate i-au facut in ciuda lui Piturca, poate or fi vandut meciul. Ceva s-a intamplat. In nici un caz scuza cu "atat au putut" nu sta in picoare

  3. #24
    sport legend Vraciul's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    bucuresti
    Posts
    3,945
    Reputatie
    1
    hai lasati-o moarta. calculati si voi beneficiile daca ne-am fi calificat in sferturi. cresteau atat primele cat si cota de piata a jucatorilor.
    ce sa zic, au facut blat toti jucatorii plus staful tehnic. adica vre-o 30 de oameni. voi chiar credeti ca asta nu o sa iasa la iveala? sau banii se duc toti la piturca, mutu, chivu si inca doi-trei jucatori?
    acceptati situatia, atata am putut. nu mai cautati scenarii fanteziste.

    hai sa va mai dau un scenmariu la care sa aberati. italienii ii platesc datoria la chelsea lui mutu. nu?
    Last edited by Vraciul; 19th June 2008 at 11:06.

  4. #25
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Slice View Post
    hai lasati-o moarta. calculati si voi beneficiile daca ne-am fi calificat in sferturi. cresteau atat primele cat si cota de piata a jucatorilor.
    ce sa zic, au facut blat toti jucatorii plus staful tehnic. adica vre-o 30 de oameni. voi chiar credeti ca asta nu o sa iasa la iveala?
    Naivitatea unora. In primul rand nici nu trebuie sa faca blat toti. E de ajuns sa faca jumatate de echipa. Pe Lobont nu-l suspectez de balt. Cat despre prime, alea sunt mizilic pe langa cat castiga Mutu sau Chivu

  5. 19th June 2008, 11:07

  6. #26
    Who? Me? Neah.. CrisS's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    BuCuReStI
    Posts
    1,560
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Slice View Post
    threadul anului 2008. o doamne, cata prostie.......
    Corect!!!
    daca exista vreo idee mai tampita decat asta in tara in care traim...atunci ar trebui sa ne stergem de pe harta pamantului. serios acum....cum poate sa le treaca unora prin cap sa spuna ca "nu am vrut sa castigam, ca sa ia mutu salariu urias sa plateasca amenda catre chelsea..." . uitati ca are un socru bogat? are un nas bogat (nicu gheara daca nu ma insel nu?). credeti ca mutu nu are de unde plati amenda aia? .
    "o doamne, cata prostie....." - vorba anului 2008!
    Hai România!

  7. #27
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Slice View Post
    hai lasati-o moarta. calculati si voi beneficiile daca ne-am fi calificat in sferturi. cresteau atat primele cat si cota de piata a jucatorilor.
    ce sa zic, au facut blat toti jucatorii plus staful tehnic. adica vre-o 30 de oameni. voi chiar credeti ca asta nu o sa iasa la iveala? sau banii se duc toti la piturca, mutu, chivu si inca doi-trei jucatori?
    acceptati situatia, atata am putut. nu mai cautati scenarii fanteziste.

    hai sa va mai dau un scenmariu la care sa aberati. italienii ii platesc datoria la chelsea lui mutu. nu?
    Si daca Mutu e iertat de plata ce mai zici?

  8. #28
    sport legend Vraciul's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    bucuresti
    Posts
    3,945
    Reputatie
    1
    tati las-o balta. sunteti bolnavi de scenarita ieftina. si vedeti ca forumul asta este recunoscut in tara. aveti grija sa nu iscati un scandal la nivel national total aiurea.

    mutu era iertat de datorie inca dinainte de primul meci. trebuia sa citesti interviurile din ziare cand s-a aflat ca totul era o diversiune si ca uefa nu a luat nicio hotarare.

  9. #29
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by CrisS View Post
    Corect!!!
    daca exista vreo idee mai tampita decat asta in tara in care traim...atunci ar trebui sa ne stergem de pe harta pamantului. serios acum....cum poate sa le treaca unora prin cap sa spuna ca "nu am vrut sa castigam, ca sa ia mutu salariu urias sa plateasca amenda catre chelsea..." . uitati ca are un socru bogat? are un nas bogat (nicu gheara daca nu ma insel nu?). credeti ca mutu nu are de unde plati amenda aia? .
    "o doamne, cata prostie....." - vorba anului 2008!
    Si saracul de cat de bogat este, vrea sa plece de la Fiorentina fiindca nu ia decat vreo 2 milioane de Euro. De aceea Beacali saracu nu mai face nici o afacere, fiindca e deja bogat. Cine e bogat vrea sa fie si mai bogat

  10. #30
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Slice View Post
    tati las-o balta. sunteti bolnavi de scenarita ieftina. si vedeti ca forumul asta este recunoscut in tara. aveti grija sa nu iscati un scandal la nivel national total aiurea.

    mutu era iertat de datorie inca dinainte de primul meci. trebuia sa citesti interviurile din ziare cand s-a aflat ca totul era o diversiune si ca uefa nu a luat nicio hotarare.
    Si sa nu-i demoralizam pe baieti si pe Piti. Parca esti purtatorul de cuvant al federatiei

  11. #31
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    3,686
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by chinna tm View Post
    @Ferko.....adica li s-a cerut jucatorilor sa nu joace .....NIMIC?????......pai cine a fost pe teren?eu, tu?.....nu.....ci JUCATORII......au jucat slab....principala vina e A LOR!!!!!plus a lui piturca.....
    Daca joci numai cu fundasi si mijlocasi defensivi intr-un meci pe care vrei sa-l castigi cine-i vinovat ? Fundasii ca nu ataca sau antrenorul ca n-a apelat la niciun atacant veritabil ? Eu zic ca au jucat ce li s-a cerut pentru ca asta e profilul jucatorilor care erau in teren, jucatori de aparare. Ma rog, fiecare are parerea lui, eu nu vreau sa conving pe nimeni ca eu am dreptate, dar raman la parerea ca cel mai vinovat este Piturca. El a ales jucatorii, el a format echipa.
    In lumea asta TOTUL este RELATIV !

  12. #32
    sport legend White Shadow's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    18,375
    Reputatie
    1
    penibil thread

    sunteti penibili

    Quote Originally Posted by Ferko View Post
    Daca joci numai cu fundasi si mijlocasi defensivi intr-un meci pe care vrei sa-l castigi cine- vinovat ? Fundasi ca nu ataca sau antrenorul ca n-a apelat la niciun atacant veritabil ? Eu zic ca au jucat ce li s-a cerut pentru ca asta e profilul jucatorilor care erau in teren, jucatori de aparare. Ma rog, fiecare are parerea lui, eu nu vreau sa conving pe nimeni ca eu am dreptate, dar raman la parerea ca cel mai vinovat este Piturca. El a ales jucatorii, el a format echipa.
    perfect de acord cu tine.
    [B] "Behind this mask there is more than just flesh. Beneath this mask there is an idea... and ideas are bulletproof."[/B]

  13. #33
    sport legend Vraciul's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    bucuresti
    Posts
    3,945
    Reputatie
    1
    din contra. ii vreau jos atat pe sandu cat si pe dragomir. dar .... nu are rost. eu zic sa aveti grija cu discutiile astea.....
    cat despre mutu, nu pot sa zic decat ca merita mai mult. este un jucator de mare valoare care nu a putut sa faca nimic de unul singur. chiar are valoare de o echipa mai puternica si implicit un salariu mai mare. salariu de acum(1.500.000 parca) este prea mic fata de cat castiga altii mai slab cotati decat el.
    pur si simplu a tras fiorentina dupa el si clubul ar trebui sa ii fie recunoscator. tocmai din cauza asta "pune presiune" pe club. ganditi-va cat castiga clubul din calificarea in chl tocmai datorita lui.
    Last edited by Vraciul; 19th June 2008 at 11:20.

  14. #34
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    Ce interes ar fi avut Cocis, Codrea, Ghionea, Nicolita sau Daniel Niculae sa-i ajute pe Contra, Rat, Mutu, Goian si Marius Niculae sa se transfere in Italia?

    Si inca ceva: daca Romania ar fi ajuns in sferturi pe baza unor evolutii bune ale celor din prima categorie, nu credeti ca acestia ar fi putut intra in vizorul unor echipe mai bine cotate decat cele la care joaca acum?
    Sau: daca am fi ajuns in sferturi sau, poate, semifinale, nu credeti ca Goian, Marius Niculae, Contra sau Rat ar fi negociat pe sume mai mari decat cele de acum transferurile lor in Italia?

  15. #35
    Double up! boni2204's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    IASI
    Posts
    1,379
    Reputatie
    1
    unora le lipsesc scandalurile din liga 1.....
    si se incalzesc cu blaturi europene
    aiureli
    NO COMENT

  16. #36
    sport legend Vraciul's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    bucuresti
    Posts
    3,945
    Reputatie
    1
    Vadim, nu transforma forumul intr-un fel de OTV. itit pierzi si tu din credibilitate. ai pus chestia asta pe prima pagina.

  17. #37
    sport legend chinna tm's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    REPUBLICA BANAT!
    Posts
    8,955
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ferko View Post
    Daca joci numai cu fundasi si mijlocasi defensivi intr-un meci pe care vrei sa-l castigi cine-i vinovat ? Fundasii ca nu ataca sau antrenorul ca n-a apelat la niciun atacant veritabil ? Eu zic ca au jucat ce li s-a cerut pentru ca asta e profilul jucatorilor care erau in teren, jucatori de aparare. Ma rog, fiecare are parerea lui, eu nu vreau sa conving pe nimeni ca eu am dreptate, dar raman la parerea ca cel mai vinovat este Piturca. El a ales jucatorii, el a format echipa.
    da....erau fundasi....dar mutu?marius nicolae?dica?daniel niculae?cocis?banel?petre?.....pe i cine i-a oprit sa dea gol?.....si jucatorii au vina lor.....da, marea vina e a lui piturca care a facut o tactica numai buna ca avans pentru biletele de avion de intoarcere......dar si jucatorii, daca intr-adevar sunt asa de buni pe cat se cred ei, ar fi trebuit sa arate ceva.....nu cred ca le-a zis piturca: nu dati gol!!!!!.....sau mai sti?.....
    "INTERZIS"!

  18. #38
    BitterMary
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Romania
    Posts
    94
    Reputatie
    1
    Declaratia unui jucator de top in Europa referitoare la un meci in care Olanda a jucat cu rezervele si au ratat de multe ori cu intentie.

    Cristi Chivu spune ca tricolorii nu au crezut vreun moment ca pot invinge Olanda.

    Toti cei care spun ca "atat a putut Romania" sunt naivi.
    A revazut cineva dintre voi meciul?
    Chivu n-a pasat atat de prost in toata cariera lui de fotbalist.

    Daca Italia nu conducea Franta la pauza, Romania invingea Olanda cu siguranta!

  19. #39
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    La romani orice este posibil. In primul si in primul rand nu trebuie sa omitem niste aspecte:
    Poate cineva sa nege ca olandezii nu pareau in orima repriza ca nu vor? Eu am ramas uimit cand am vazut cata lipsa de interes.
    Poate cineva sa aduca drept argument ca era echipa de rezerve?
    Poti spune ca Huntelaar, Robben, van Persie sau altii sunt rezerve?
    Cum a fost posibil ca Mutu sa nu aiba nici macar o faza notabila? Nici macar una in conditiile in care era un meci decisiv?
    Cum de a gresit Chivu 5 pase absolut copilareste?
    De ce jucatorii din Italia, Chivu, Mutu si Codrea au jucat cel mai prost, sau mai bine zis sub asteptari?
    Crede cineva gogorita cu oboseala? Pai la nivelul lor nu poti sa joci 3 meciuri in 8 zile? Daca nu ai pretentii de la Chivu sau Mutu ce naiba sa mai zicem de Banel, atunci? Saracul baiat nu era preocupat decat sa doboare recordul suedezului care a alergat mai mult de 13 km intr-un meci.
    De ce a fost Piturca nervos tot timpul meciului, inca din primele minute?
    De ce nu a intrat Marica tiitular?
    De ce a inceput cu asezarea ultradefensiva din meciul cu Franta si nu a jucat de la bun inceput ca in meciul cu Italia? S-a vazut clar ca intrarea lui Petre, tardiva, a ambitionat putin.
    De ce aveam la un mement dat in fata 3 jucatori, la mijloc nici unul iar dincolo, catre careul nostru erau 7 jucatori de camp? S-a vazut lucrul asta clar la un moemnt dat cand transmisia se facea cu "paianjenul".
    Argumentul ca le crestea cota si ca aveau de castigat nu sta in picioare. Si italienii aveau de castigat, mai mult decat au ai nostri, si din ce castiga ei isi permit sa creasca putin si cota alor nostri. A unora... Eu nu pledez pentru blat, dar nu cred ca e imposibil. Atata timp cat in meciul decisiv esti slab ca o momaie si mai vii si cu argumente puerile... nu faci decat sa alimentezi aceste suspiciuni ale unui popor si asa grav bolnav de scenarita.
    Crede cineva ca Mutu va fi idolatrizat la primul meci pe care il va juca cu Fiorentina acasa pentru penalty-ul batut cu curul?

    Il ajuta pe Chivu evolutia de marti in ochii lui Mourinho, stiut fiind ca asta era convins ca Romania trebuie si poate sa bata, si stiut fiind ca pentru portughez conteaza enorm CARACTERUL?

  20. #40
    sport legend chinna tm's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    REPUBLICA BANAT!
    Posts
    8,955
    Reputatie
    1

    Post

    Quote Originally Posted by Alixon View Post
    Declaratia unui jucator de top in Europa referitoare la un meci in care Olanda a jucat cu rezervele si au ratat de multe ori cu intentie.

    Cristi Chivu spune ca tricolorii nu au crezut vreun moment ca pot invinge Olanda.

    Toti cei care spun ca "atat a putut Romania" sunt naivi.
    A revazut cineva dintre voi meciul?
    Chivu n-a pasat atat de prost in toata cariera lui de fotbalist.

    Daca Italia nu conducea Franta la pauza, Romania invingea Olanda cu siguranta!
    vorbesti serios?????......ma faci sa rad.....pai nu tocmai asta trebuia sa ne faca sa jucam?nu faptul ca italia conducea?????......daca ai glumit, imi cer scuze......
    "INTERZIS"!

  21. #41
    The Hurricane gheorghe's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Viola City
    Posts
    578
    Reputatie
    1
    Scenarita cronica....ASTA E VALOAREA LOTULUI DE LOOSERI CARE COMPUN NATIONALA ROMANIEI! Capisci?!?

    Ma bucur ca nu am mers mai departe...ne faceam de ras mai grav deacat povestea pe care o traim acum!

    Jocul Romaniei este ZERO BARAT!


    Ne-am facut de ras...asta este adevarul!
    [B]"Orice arbitru ar trebui sa faca minim cinci ani de inchisoare dupa ce isi incheie cariera. Stie el de ce!" [/B]- Antonio Matarrese

  22. #42
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    BERNA (Svizzera), 17 giugno 2008 - Il prodigio ha le sembianze di un ragazzo di 24 anni che verrà ricordato come l'olandese che scacciò i sospetti esaudendo le preghiere italiane: Klaas Jan Huntelaar ha aperto in due l'ultima partita del Girone C con un gol al 9' del secondo tempo. Grazie all'attaccante dell'Ajax, e alla fattiva collaborazione di Van Persie, Olanda-Romania è finita 2-0. Ai quarti di finale passano gli arancioni e l'Italia. Altro che biscotti...
    PIU' TESTA CHE GAMBE - La differenza visibile al di là di tattiche e schemi è nell'approccio, e prescinde dai cambi di Van Basten (nove, rispetto all'ultima apparizione). Quello romeno è accorto, quasi timoroso perché è meglio scendere in trincea che rincorrere l'avversario. Quello olandese è leggero, propositivo nel controllo della partita e con un tasso di combattività appena dignitoso. La tranquillità con cui Afellay ed Engelaar impostano le trame arancioni si contrappone alle conclusioni affrettate e imprecise di Niculae e Mutu, l'unico insieme a Codrea ad avvicinare il bersaglio nel primo tempo.
    ROBBEN QUASI GOL - Il primo evento che cambia l'inerzia della partita è esterno alla sfida di Berna. E' il vantaggio dell'Italia sulla Francia ad aprire la diga delle emozioni. Fuoriescono in dieci minuti due occasioni grosse come macigni per Huntelaar e Robben, catalogate con un riflesso immediato tra i rimpianti di questo Europeo dallo spettatore filoitaliano. In particolare il tocco del giocatore del Real Madrid al 36' grida vendetta, ma valutando anche la sassata di Codrea (con Engelaar distratto, per usare un eufemismo) viene da pensare che lo 0-0 all'intervallo è un risultato non tanto bugiardo oltre che pericoloso per le dinamiche psicologiche della contesa.
    CHE KLAAS - Ti aspetti una Romania arrembante nella seconda parte del match. E invece è sempre l'Olanda a imporre il suo ritmo. Non c'è grande aggressività in mezzo, e quindi Van Persie può infilarsi tra Tamas e Ghionea una volta dopo l'altra, trovando prima la risposta di un grande Lobont, e poi un controllo di palla rivedibile che fa sbiancare i tifosi italiani infiltrati persino nella postazione dei telecronisti Rai. Al 54' la difesa di Piturca va in tilt: palla che arriva da sinistra, velo (involontario) di Engelaar e contemporaneo movimento di Robben a smarcare Klaas Jan Huntelaar. Piatto facile. Palla in rete. Milioni di grazie pronunciati in lingua italiana.
    BLOCCATI - Il fatto che nemmeno dopo il gol la Romania riesca a cambiare marcia è significativo. Quella di Piturca è una squadra affossata dal peso di un'occasione irripetibile. Fino all'83' nessuno riesce a sfondare il muro arancione. Anche quando il c.t. inserisce Dica per dare un senso alle giocate offensive il risultato è deludente. Mutu ci prova a 7 dalla fine nel cuore dell'area senza guadagnare lo spazio per mirare il bersaglio. Uno sconfortante segnale di resa, perché a pochi minuti dalla fine infilare due volte questa Olanda così efficace è un'impresa disperata. A Van Persie il compito di chiudere la partita a tre minuti dalla fine con la stoccata di sinistro che vale il 2-0. L'Italia non poteva chiedere di più.

    Cateva chestii in sprijinul a ceea ce am spsu si au spus altii mai priceputi decat mine.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •