Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 22 to 42 of 64

Thread: Mentalitate

  1. #22
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by aaxi View Post
    acum am priceput: AM PIERDUT PENTRU CA AM JUCAT IN ALB,NU?
    Ai inteles bine !
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  2. #23
    senior traktor's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    209
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by robyyy View Post
    doar cu echipament galben ...si sa speram ca Nicolita o sa invetze preluare,sut centrare ..chestii de astea elementare
    cu alb numai cand jucam in doru leli,sa dea mai bine balanel la camere cand arata cu degetul in sus ,ok,

  3. #24
    On a river Charon's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    4,756
    Reputatie
    1
    Intr-o mare de mediocritate,trebuie sa recunoastem ca un singur om a avut dreptate, BOLONI!
    CAT DE BINE A SINTETIZAT,FIECARE CUVANT,FIECARE VIRGULA PUSA IN ACEL TEXT,EXPRIMA EXACT EVOLUTIA ROMANILOR NOSTRI!

    PACAT DE SUPORTERII AIA MINUNATI,DAR CAND N-AI CU CINE...............

    P.S. Pitzi Demisia,vrem fotbal!
    [B]Lungește Doamne boala, până se va coace poama![/B]

  4. #25
    sport legend chinna tm's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    REPUBLICA BANAT!
    Posts
    8,955
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by aaxi View Post
    atata timp cat la scola de antrenori din Romania, toti sunt invatati sa joace in sistemul 1-9-1 nu avem nici o sansa. In evolutia nationalei s-au regasit toate evolutiile echipelor de club din Romania. Ne aparam, ne aparam si ne aparam. Daca ne putem califica cu 5.000.000 de egaluri.......noi ne aparam. Cand va trebui sa dam gol....ne vom apara.
    si cand va trebui sa luam gol?.....stai.,...aia facem de oibicei si fara sa vrem.....si tactica e 1-10-0.....oricum atacantii nu fac nimic, asa ca ii trecem la mijlocasi....
    "INTERZIS"!

  5. #26
    ANTI PROSTI!!! laurdog's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,719
    Reputatie
    1
    nu ma pot abtine sa fac o comparatie intre.....alegeri si...echipa nationala. astia suntem, ne meritam soarta.
    si daca vom continua sa dam vina pe arbitri, ghinion, "agenturili straine", vant, ploaie si altele, nu vom progresa in veci. majoritatea au sarit de cur in sus cand boloni a facut acea declaratie. in afara de faptul ca momentul a fost prost ales, putem sa avem tupeul sa spunem ca a mintit?
    asta daca suntem sinceri cu noi insine si vrem intr-adevar sa nu ramanem......milogi pe viata
    Asa si?

  6. #27
    sport legend chinna tm's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    REPUBLICA BANAT!
    Posts
    8,955
    Reputatie
    1
    legion.....ca avea sau nu boloni dreptate....e partea a doua....ce mentalitate are el daca declara astfel de lucurui de oamenii din propria lui tara?....sau el nu e roman?.....nu faci asemenea gesturi......mai ales la nivelul la care se pretinde el a fi.....
    cat despre demisie.....perfect de acord.....vrem fotbal-vrem performanta!!!!!sta ar trebui sa fie mentalitatea alor nostrii!!!!!
    "INTERZIS"!

  7. #28
    CLONATOR SEF aaxi's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,004
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by chinna tm View Post
    si cand va trebui sa luam gol?.....stai.,...aia facem de oibicei si fara sa vrem.....si tactica e 1-10-0.....oricum atacantii nu fac nimic, asa ca ii trecem la mijlocasi....
    daca e sa fi carcotas tactica e :1-8-1 la noi si la ei e 1-4-5-2
    aici e vorba de ala mic si negru

  8. #29
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by traktor View Post
    cu alb numai cand jucam in doru leli,sa dea mai bine balanel la camere cand arata cu degetul in sus ,ok,
    ...plus ca iese bine si...contrastul. Scuze, m-am prins in jocul...glumitelor, ca sa nu zic altfel. Chiar mi-e mila de Banel. A avut o perioada foarte buna la Steaua, acum vreo doi-trei ani, dar anturajul cu...Gigi Becali si n-spe antrenori nu i-au adus cresterea in valoare, ci... Stiti voi ce am vrut sa spun. Un psiholog, alt patron si un antrenor inteligent poate salva situatia. Salvati-l pe Banel! Nu o spun cu ironie ieftina ci chiar imi doresc, caci are un caracter... curat si este inimos. Bafta, Banel!
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  9. #30
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Pai bine au facut ca l-au dat afara pe Piturca. Va dati seama daca era Piturca antrnor in meciul cu Anglia?

    Saracul Ienei a fost facut varza fiindca n-am tras de timp in meciul cu Portugalia pierdut in prelungiri. Mai bine asa decat ce-am vazu acum cu Franta si Olanda. Am pierdut dar am jucat

  10. #31
    CLONATOR SEF aaxi's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,004
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by miril View Post
    ...plus ca iese bine si...contrastul. Scuze, m-am prins in jocul...glumitelor, ca sa nu zic altfel. Chiar mi-e mila de Banel. A avut o perioada foarte buna la Steaua, acum vreo doi-trei ani, dar anturajul cu...Gigi Becali si n-spe antrenori nu i-au adus cresterea in valoare, ci... Stiti voi ce am vrut sa spun. Un psiholog, alt patron si un antrenor inteligent poate salva situatia. Salvati-l pe Banel! Nu o spun cu ironie ieftina ci chiar imi doresc, caci are un caracter... curat si este inimos. Bafta, Banel!
    poate un tranfer afara sa-l ajute, ca aici ......o sa se afunde din ce in ce mai rau in mocirla lui mitica

  11. #32
    ANTI PROSTI!!! laurdog's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,719
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by aaxi View Post
    poate un tranfer afara sa-l ajute, ca aici ......o sa se afunde din ce in ce mai rau in mocirla lui mitica
    in afara Bucurestiului?
    pai acolo, e deja, unde sa se mai duca?
    Asa si?

  12. #33
    CLONATOR SEF aaxi's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,004
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by laurdog View Post
    in afara Bucurestiului?
    pai acolo, e deja, unde sa se mai duca?
    decat sa faca ture pe Stefan cel Mare............

  13. #34
    ANTI PROSTI!!! laurdog's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,719
    Reputatie
    1
    acolo e deja.......alta tara pt el
    Asa si?

  14. #35
    senior traktor's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    209
    Reputatie
    1
    Eu,nu gasesc o explicatie pt. meci,tot ma uit la stiri ,aia se omoara prin catune pt alegeri ,echipa nationala isi bate joc de suporteri ,oare e mentalitate sau obisnuinta aia ca romanii inghit tot.Numai fiti atenti ,mancarea ,locuintele ,combustibilii ,toate mai scumpe aici decat in alta parte ,pana cand oare pana cand.

  15. #36
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by traktor View Post
    Eu,nu gasesc o explicatie pt. meci,tot ma uit la stiri ,aia se omoara prin catune pt alegeri ,echipa nationala isi bate joc de suporteri ,oare e mentalitate sau obisnuinta aia ca romanii inghit tot.Numai fiti atenti ,mancarea ,locuintele ,combustibilii ,toate mai scumpe aici decat in alta parte ,pana cand oare pana cand.
    Cum, n-au zis ziaristii ca numarul mare de suporteri arata ce bine se traieste in romania si ce prost in franta?

  16. #37
    senior traktor's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    209
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by rob_din View Post
    Cum, n-au zis ziaristii ca numarul mare de suporteri arata ce bine se traieste in romania si ce prost in franta?
    ,asta nu am mai auzito ,saracii ,hai care sariti cu ajutoare umanitare.

  17. #38
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by traktor View Post
    ,asta nu am mai auzito ,saracii ,hai care sariti cu ajutoare umanitare.
    Asa e a zis unul la TV ca sunt multi suporteri din Romania fiindca avem o crestere economic si un nivel de trai din ce in ce mai ridicat, iar francezii sunt putini fiindca sunt in recesiune economica

  18. #39
    senior traktor's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    209
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by rob_din View Post
    Asa e a zis unul la TV ca sunt multi suporteri din Romania fiindca avem o crestere economic si un nivel de trai din ce in ce mai ridicat, iar francezii sunt putini fiindca sunt in recesiune economica
    Na fain ,am ajuns sa facem confuzii,noi inca trebuia sa fim in recesiune pt. ca nu avem produs intern brut ,aia is prostii ca se gandesc la ziua de maine,oricum ios lamurit de ziaristii din ziua de azi,cultura generala necesara unui ziarist e pus pe locul doi ,acum daca ai stire de scandal faci stire daca nu cui i pasa ,Romania e tara sportului extrem .

  19. #40
    incepator
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    15
    Reputatie
    1
    Eu cred ca pur si simplu nu avem valoare. Asta e problema. Uitati-va numai la ce cluburi jucau jucatorii din generatia lui Hagi si unde joaca actualii jucatori. Nu cred ca poti cere mai mult de la actuala generatie. Avem numai cativa jucatori de top (lobont, mutu, chivu, ...). Asta e. Nu poti cere mai mult.

  20. #41
    sport legend
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    841
    Reputatie
    1
    La noi totul e pe baza de smen,hotie,pila,relatie,cunostinta.....in absolut toate domeniile.

  21. #42
    Atotstivuitor! Nightwish's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    UK
    Posts
    6,979
    Reputatie
    1
    De acord in mare masura cu cel care a deschis acest topic.
    Ma amuza cand vad cateva persoane pe care nu le duce capul ca se leaga de BAK pentru postul lui, in conditiile in care el a fost doar ironic
    Last edited by Nightwish; 18th June 2008 at 12:48.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •