View Poll Results: Cine se califica?

Voters
47. You may not vote on this poll
  • Spania

    18 38.30%
  • Italia

    29 61.70%
Page 2 of 14 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 22 to 42 of 287

Thread: 1/4 Final: Spania - Italia

  1. #22
    Siempre Barça! Catalanul's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Valencia
    Posts
    13,067
    Reputatie
    1
    Nici Gatuso nu va juca, el fiind de asemenea suspendat.

    Statistica nu prea sta de partea Spaniei care nu a mai batut-o pe Italia intr-un meci oficial de 88 de ani Sa nu uitam insa ca a reusit sa-i invinga pe "azzuri" intr-un amical in martie cu 1-0.

    Ramane de vazut ce va fi duminica
    [B]TOTS UNITS FEM FORÇA[/B]
    [SIZE="1"]Founded in the 19th century, F.C. Barcelona is the only club never to miss out on European competition. The pride of Catalunya: "[B]Sóm més que un club![/B][/SIZE]"

  2. #23
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,872
    Reputatie
    0
    in orice caz, acesta e cel mai tare meci din sferturi
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  3. #24
    Fighter Kooler's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    7,872
    Reputatie
    1
    Italia castiga Euro 2008, deci cred ca se califica in dauna Spaniei.
    Real Madrid --- AC Milan --- Chelsea --- Farul Constanta--- Rafael Nadal --- Simona Halep --- Fernando Alonso --- Kimi Räikkönen --- Ronnie O'Sullivan --- John Cena

  4. #25
    sport legend Bumbescu's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    14,686
    Reputatie
    0
    Cred ca niciodata nu am tinut mai mult cu o echipa non-romaneasca decat tin acum cu Spania. Imi doresc mai mult decat orice eliminarea scarboasei echipe a Italiei. Javrele astea de italieni, putorile astea ingamfate, gunoaiele astea fatarnice ce si-au permis sa vorbeasca despre demnitate si onoare(in cazul Olandei) dar care si-ar vinde si sufletul pt victorie trebuie sa plece acasa.
    Fara Pirlo Italia e o echipa de ciumeti, cu un joc bazat pe centrari pt plavanul de Toni, o echipa in care pana si caricatura Cassano a ajuns mare vedeta.
    o să fie mereu bani și curve și bețivi,
    până-n ultima clipă,
    pân-o să cadă și ultima bombă

  5. #26
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Italia, pentru ca a dovedit inca o data ca stie sa mearga mai departe cand altii o considerau moarta, indiferent de grupa. Cu batavii au fost multe care au mers pe dos pentru ei si invers pentru olandezi, plus interpretari imbecile ale regulamentului pozitiei de offside. Bumbi, caricaturi d'astea precum Cassano nu avem noi cam de la...Costica Zamfir incoace. Am vrea noi... Are geniu, pacat ca "vitelul asta n-are...tata". Eu nu pot gandi despre italieni ca sunt scarbosi caci imi aduca aminte imediat de Collosseum, Musei Vaticani, Michelangelo, Rafael, Leonardo, Ferrari, Fellini, Dante, Buzatti, Monteverdi, Verdi, Puccini, Carusso, Pavarotti, samd. 70% din patrimoniul cultural al lumii... Lumea le este mai mult indatorata acestor scarbosi decat scarbosii sunt indatorati lumii. Nu crezi? Si ce limba frumoasa vorbesc! Ar fi pacat sa ii...sacrbosim noi pentru ca nu suntem in stare sa ne rezolvam propriile probleme. Italia, Italia, Italia!
    Last edited by miril; 19th June 2008 at 13:01.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  6. #27
    sport legend Bumbescu's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    14,686
    Reputatie
    0
    Oricum am lua-o, si lasand de-o parte repulsia fata de gunoaiele italiene, pana acum Spania a aratat mult mai mult, incomparabil mai mult decat Italia.
    o să fie mereu bani și curve și bețivi,
    până-n ultima clipă,
    pân-o să cadă și ultima bombă

  7. #28
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Bumbescule, deocamdata ai dreptate dar "jocul" nu s-a terminat, inca.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  8. #29
    sport legend Bumbescu's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    14,686
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by miril View Post
    Italia, pentru ca a dovedit inca o data ca stie sa mearga mai departe cand altii o considerau moarta, indiferent de grupa. Cu batavii au fost multe care au mers pe dos pentru ei si invers pentru olandezi, plus interpretari imbecile ale regulamentului pozitiei de offside. Bumbi, caricaturi d'astea precum Cassano nu avem noi cam de la...Costica Zamfir incoace. Am vrea noi... Are geniu, pacat ca "vitelul asta n-are...tata". Eu nu pot gandi despre italieni ca sunt scarbosi caci imi aduca aminte imediat de Collosseum, Musei Vaticani, Michelangelo, Rafael, Leonardo, Ferrari, Fellini, Dante, Buzatti, Monteverdi, Verdi, Puccini, Carusso, Pavarotti, samd. 70% din patrimoniul cultural al lumii... Lumea le este mai mult indatorata acestor scarbosi decat scarbosii sunt indatorati lumii. Nu crezi? Si ce limba frumoasa vorbesc! Ar fi pacat sa ii...sacrbosim noi pentru ca nu suntem in stare sa ne rezolvam propriile probleme. Italia, Italia, Italia!



    Una-i una, alta-i alta, amesteci lucrurile Mirile.
    Aici vorbim despre fotbal si despre atitudinea italienilor din ultimele zile(apropo azi au scris ca "e f bine ca sarmana echipa a Romaniei nu s-a calificat") in care pur si simplu s-au milogit de olandezi sa ne bata.
    Au facut in toate felurile, s-au dat de ceasul mortii, s-au vaicarit, au tipat, au amenintat(cu petitie la UEFA), orice numai sa se califice.

    Daca vrei insa putem vorbi si de Italia in general, dar hai sa discutam de aia de la Roma in jos(toti cei pomeniti de tine sunt nordisti), de sicilieni si de sangele lor maur, de calabrezii mafioti, de "tiganii" din Basilicata care acum 50 de ani inca mai dormeau cu caii in casa(la Matera), de amaratii pugliezi ce umpleau vapoarele catre America, de napoletani(care sunt mai tarani decat orice taran de-al nostru).
    O putem face dar nu e relevant, pt ca "tigania" dinaintea meciului nostru cu Olanda au facut-o chiar "domnii" din nord.
    o să fie mereu bani și curve și bețivi,
    până-n ultima clipă,
    pân-o să cadă și ultima bombă

  9. #30
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Nu, Bumbescule, in sud eu vorbesc de etrusci. Pe Italia ori o iubesti ori o urasti. Eu o iubesc dupa ce am facut baie si-n Marea...nordicilor. Pai fotbalul este putin si din acel amestec de estetic debordant si ratiune care caracterizeza acesta natiune. Ei macar au cu se mandri nu ca altii. Repet, au lasat mai mult decat au luat, chiar si dupa razboaiele lor au ramas poduri, apeducte, sistemul judiciar si contabil. Pe cand... Sa ne uitam in gradina noastra si apoi sa-i spurcam pe altii. Italia! Italia! Italia!
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  10. #31
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Care sistem judiciar a ramas? A ramas unul din cele mai corupte sisteme judiciare de pe planeta
    Ma rog, eu nu prea ii suport pe italieni de cand ma stiu, habar n-am de ce fiindca nici macar n-am fost vreodata in Italia. Si iti dai seama ca ce s-a intamplat in ultimul an nu mi-a imbunatatit prea mult imaginea. In schimb in Spania chiar am fost si mereu mi-au placut spaniolii. Daca mai adaug si diferenta dintre fotbalul spaniol care incanta de multe ori si fotbalul italienilor care adoarme de multe ori preferinta mea e clara: Spania! Spania! Spania!

  11. #32
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Nu ca ar fi fost folosit prea mult dar e totusi o stire: Barzagli s-a accidentat si nu va juca la Euro

  12. #33
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by rob_din View Post
    Care sistem judiciar a ramas? A ramas unul din cele mai corupte sisteme judiciare de pe planeta
    Mai gandeste-te la ce...drept m-am referit. Revenind la sistemul judiciar de astazi, in Italia au fost politiceni inalti condamnati pentru coruptie, intr-o tara ca Suedia se spala pe maini cu cazurile lor si nu exagerez, desi exemplul este, in mod voit, fortat. Nu stiu cate meciuri ai vazut tu din campionatul italian dar lumea recurge la aceeasi marota, cu somnul si, respectiv, extazul. Cine a urmarit sistematic stie ca, de fapt, adevarul este la mijloc. Italia! Italia! Italia!
    Last edited by miril; 19th June 2008 at 16:09.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  13. #34
    sport legend Bumbescu's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    14,686
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by miril View Post
    Nu, Bumbescule, in sud eu vorbesc de etrusci. Pe Italia ori o iubesti ori o urasti. Eu o iubesc dupa ce am facut baie si-n Marea...nordicilor. Pai fotbalul este putin si din acel amestec de estetic debordant si ratiune care caracterizeza acesta natiune. Ei macar au cu se mandri nu ca altii. Repet, au lasat mai mult decat au luat, chiar si dupa razboaiele lor au ramas poduri, apeducte, sistemul judiciar si contabil. Pe cand... Sa ne uitam in gradina noastra si apoi sa-i spurcam pe altii. Italia! Italia! Italia!
    Lasa etruscii Mirile ca aia au fost macelariti de romani.
    Italia, daca vorbim in general, e o tara misto, normal, e ca o curva de superlux, fitzoasa si eleganta pe care la un moment dat o poti indragi, alteori insa o urasti de moarte(cazul de acum).
    In privinta esteticului sunt de acord in absolut orice domeniu, mai putin in fotbal.
    o să fie mereu bani și curve și bețivi,
    până-n ultima clipă,
    pân-o să cadă și ultima bombă

  14. #35
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Bumbescu View Post
    In privinta esteticului sunt de acord in absolut orice domeniu, mai putin in fotbal.
    Si tu care esti sustinatorul lui Piti. "Jocul mintii", aici este estetica, desenul, asezarea si, din cand si cand, Cassano, Pirlo, Delpiero, Totti, ca sa-i pomenesc pe cei de acum. Nu ne plac ca prea ne recunoastem in ei.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  15. #36
    sport legend Bumbescu's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    14,686
    Reputatie
    0
    Cu parere de rau dar din esteticul Italiei nu am remarcat decat bentita aia de pirat de la gatul lui Buffon.
    Iar cand il ai in echipa pe unul precum Cassano s-a dus in ......ma-sii orice farama de estetic.
    o să fie mereu bani și curve și bețivi,
    până-n ultima clipă,
    pân-o să cadă și ultima bombă

  16. #37
    sport legend adi_sampon's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Arad
    Posts
    1,526
    Reputatie
    1
    Italia nu a mai fost batuta de Spania de vreo 80 de ani parca .....in meciuri oficiale desigur
    Aux Armes, aux Armes Nous sommes les marseillais Et nous allons gagner Allez l'OM, allez l'OM

    Olympique Marseille

  17. #38
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Bumbescu View Post
    Cu parere de rau dar din esteticul Italiei nu am remarcat decat bentita aia de pirat de la gatul lui Buffon.
    Iar cand il ai in echipa pe unul precum Cassano s-a dus in ......ma-sii orice farama de estetic.

    Pai daca tu te uiti la fata lui si nu la...(ce face cu) picioare(le). Buffon, Grosso, Cannavaro, Zambrotta, Toni, que belli ragazzi!
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  18. #39
    :) innuendo's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Buzau
    Posts
    2,861
    Reputatie
    1
    Forza Ragazzi !!


    Italiaaaaaaaaaa !
    My only opponent is myself !

    ex-tRipLe aXeL

  19. #40
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Fuerza Espana!

  20. #41
    ANTI PROSTI!!! laurdog's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,719
    Reputatie
    1
    VIVA ESPANA
    Asa si?

  21. #42
    uni is dead
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    17,269
    Reputatie
    1
    Italia, creste si creste si nu se opreste.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •