Results 1 to 13 of 13

Thread: Poze UTA

  1. #1
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1

    Smile Poze UTA

    Am creat acest thread (subiect) in care se vor posta poze de la meciurile UTA-ei. Nu va fi un subiect prea des reactualizat, deoarece pozele postate trebuie sa fie "proprietate personala" ca sa zic asa. Oricum, pentru cei ce sunt curiosi, o poza face uneori cat o mie de cuvinte. Sper sa fie o aditie placuta forumului UTA-ei.

    PS=Pozele trebuie postate sub forma de atasamente, deoarece vreau ca paginile subiectului sa se incarce intr-un timp acceptabil.

  2. #2
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1

    Post UTA-CFR Cluj:0-4, retur B3 '03-'04

    Comentariul aferent meciului, facut la timpul respectiv:
    Quote Originally Posted by Daphix_
    UTA: Mirne - Panin, Luca, Demian, Panaitescu - Lingurar (Vladoiu), Szilyer (min40: Chitescu), Bota, Radoi - Apostu (Stefeliga), Orlando.
    Marne, Panin (cpt), Luca, Demian, Lingurar,*Chitescu: 5,5 (max. 10)
    Panaitescu, Radoi: 3,5
    Szilyer: 3
    Bota: 7
    Apostu:6
    Orlando: 6,5

    Pare ca devine o obisnuinta ca la "inceput de drum" sa "rupem gura targului". Aceeasi echipa am vazut-o, ca in meciul tur, de la Cluj. Aceeasi UTA debusolata, si cu un joc firav. Aceeasi echipa CFR, care acum nu a mai dominat, jucand in deplasare, dar producand acelasi rezultat favorabil si categoric. Au jucat de la oaspeti f.bine Anca, Turcu, Bozdog. La sfarsitul meciului fiind aplaudati la scena deschisa de tot publicul aradean si galerie.
    Notele date de mine la utisti cred ca spun totul. F.slab, sub orice critica au jucat Szilyer, Panaitescu sau Radoi. Incredibil! Pase aiurea, centrari aiurea, pen. ratat de Radoi, batut f.slab. Un cosmar!
    Meciul nu prea pot sa-l descriu, dar CFR-ul deschide scorul dintr-un pen. acordat corect (Anca). Apoi UTA rateaza un pen.; Lingurar se impiedica intr-o preluare ce il lasa singur cu portarul. Apostu ridica o minge peste portar, dar intra in unghi si trage in plasa laterala. La 0-3, UTA are si o bara.
    A fost un meci greu ptr. spectatori mai ales, iar daca am timp, voi posta niste articole din presa aradeana, pe marginea meciului. Sau poate cei care mai intra pe aici, sa dea si ei un copy/paste... la ceea ce citesc prin ziare. In fine...
    Cu speranta de rezultate mai bune, raman la ideea ca promovarea nu este pierduta, se mai poate, iar vineri UTA se prezinta la Deva, deci e imperativ sa inchei prin: Hai UTA!

  3. #3
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1

    Post Continuare: UTA-CFR

    Ultimele 5 poze de la acest meci de trista amintire, incepand cu ratarea penalty-ului, de catre Radoi.

  4. #4
    sport legend Kidu's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Arad
    Posts
    663
    Reputatie
    1
    Buna treaba cu acest topic. Cu ce le faci Daphix ? Ap. foto digital ?
    Semper Fidelis

  5. #5
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    Eu nu am ap. foto digital personal. Am colegi care mai vin cu mine la meci si aduc ei ap. foto. Asa mai facem o poza, doua.

  6. #6
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1

    UTA-ACU Arad:1-2, retur B3 '03-'04

    Comentariul aferent meciului, facut la timpul respectiv:
    Pentru binele fotbalului aradean...

  7. #7
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1

    Continuare: UTA - ACU

    Ultimele 5 poze de la acest meci de trista amintire...

  8. #8
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1

    Cool Amical: UTA - Unirea Sannicolaul Mare: 4-3

    Azi UTA a avut un amical cu o echipa nou promovatra in B3. Meciul a fost castigat cu 4-3.
    Am atasat niste poze cu cativa din jucatorii UTA-ei mai cunoscuti de catre fani: Radoi, Szyller, Apostu, Bota. In poza numita corner.gif apare si un jucator de culoare, numit de catre spectatori copilu' lu' N'Jock , pe numele sau Makama. Ca sa fie clar, nu e fiul lui N'Jock
    UTA joaca in ALB!

  9. #9
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1

    Cool Continuare mesaj precedent

    Makama, nr. 25 din poza respectiva este in probe. La fel ca nr. 13 Maghici (cred) care a si marcat in faza respectiva, din cornerul lui Radoi.
    Ultimele 2 poze: o faza cu Radoi (la minge) si Bota in prim plan. Ambii joaca mijlocasi. La sfarsit aplauze in tribune si pe teren, ultima poza.
    Hai UTA!

    PS= de remarcat ca echipa oaspete (din jud. Timis) a jucat fara numere pe tricou.
    Last edited by RedBaron; 7th August 2004 at 15:41.

  10. #10
    DarkMan otelulgalati's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Steel Boys
    Posts
    70
    Reputatie
    1
    Uta uite-te cum se duce-echipan C
    [I][B] [COLOR="Red"]In Curand De-ar Fi Sa Mor , Sa Le Spuneti Tuturor Ca Mai Am Un Singur Dor, Sa Ma Pis Pe Steaua Lor!!!!!!![/COLOR] [/B][/I]

  11. #11
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    Eu va urez sa ramenti totusi in A, ca doar ati jucat pana ieri in UEFA. Daca tu iti doresti asa mult, UTA se va uita cum se duce echipa ta, in C. Ar fi pacat insa... Poate va rezolvati problemele.

  12. #12
    sport legend Kidu's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Arad
    Posts
    663
    Reputatie
    1
    moldovene nu te mai baga ca fraieru` in seama !
    Semper Fidelis

  13. #13
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1

    "FC Arad" - Jiul...

    Quote Originally Posted by Daphix_
    Unul din meciurile programate astazi in B3 a fost UTA-Jiul.
    Din pacate nu am vazut pe UTA azi, din motive mai mult sau mai putin intemeiate, ci doar o selectionata a orasului Arad, ca sa zic asa. Pentru noi au jucat: Marne - Varga (cpt), ambii de la UTA. Au mai fost pe teren: Makama (la inlocuit pe Stefeliga), Sumudica, Bota, Radoi. S-au facut de ras: Stefeliga, Rusu, Romanu, Chitescu, Andone, Stere.
    Este greu a descrie un asemenea meci, daca esti fan aradean (utist). In primul rand am remarcat lipsa totala de valoare a fundasilor nostri. Pur si simplu erau depasiti la toate capitolele. Fizic, psihic, valoric... Aproape in orice moment al jocului erau surclasati de adversari. Rusu, Romanu, cei de la care asteptam sa fie noile revelatii... au jucat penibil. Iar noile achizitii Stere si Andone le-au facut cu succes concurenta.
    La mijloc s-a vazut lipsa de idei si... lipsa unui antrenor. S-a aglomerat mijlocul iar toate mingile au fost directionate spre centrul apararii adverse, aproape nimic pe flancuri, unde nici nu erau jucatori aradeni! Asa ceva... Bota sters, Radoi... figuratie, Chitescu sters si lipsit de cunostinta jocului.
    Atacul a facut concurenta defensivei in lipsa de valoare. Stefeliga a ratat 2 ocazii monumentale, din vreo 7 m... Pe restul nu le amintesc ca nu au fost monumentale. A fost schimbat cu Makama, dupa prima repriza. Acesta din urma nu a impresionat, insa prin comparatie, a fost mult mai bine. Sumudica, al 2lea varf, mai mult decat o dezamagire, avand in vedere ce se asteapta de la un astfel de jucator.
    Am lasat la urma pe Varga care intr-adevar a jucat fara repros. A facut treaba multora din teren si pentru asta ar merita si salariile lor. Nota 10 si respectul tribunei!
    2 la inceput si unul pe final. Minutele 5, 10 si 80 cam asa a marcat Jiul. La Jiul au fost prezenti printre altii si Drida, Luca, Fritea si Panaitescu, 4 dintre titularii de sezonul trecut ai UTA-ei. Iar pe banca de rezerva a fost si Iliuciuc, la fel un ex-utist.
    Jocul nu a fost unul frumos, Jiul a marcat repede apoi s-a retras, iar echipa din Arad a incalcit pase la mijlocul terenului. Ocaziile pentru noi chiar daca unele monumentale, au aparut si norocos, cu sansa. Golul 3 a fost (parca) pe contra-atac. Chiar pe final aradenii au avut si o bara... deoarece nimeni nu a reusit sa dea cu latul intr-o minge aflata in fata portii si sa o bage in plasa.
    Ca o ultima idee, Jiul nu a aratat nimic deosebit la Arad, dar avand in fata o echipa fantoma, normal ca a castigat; la fel ca si Gazul...
    Astept pe UTA in continuare... poate sambata viitoare.
    Hai UTA!
    Pozele aferente meciului:
    1. Selectionata orasului Arad.
    2. Varga, jucatorul meciului si cel care ar trebui sa primeasca si salariul coechipierilor lui.
    3. Una din cele cateva faze fixe ale aradenilor...
    4. Luca, Panaitescu (Jiul, ex- FC UTA) si Stefeliga ("FC Arad", mai mult ca sigur ex- FC UTA).
    5. Sarutul minerilor... cred ca de bucurie

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •