View Poll Results: Vi se pare o alegere potrivita?

Voters
8. You may not vote on this poll
  • Da

    2 25.00%
  • Nu

    6 75.00%
Results 1 to 5 of 5

Thread: FC Unirea 2006 - noua denumire a echipei din Cetatea Marii Uniri

  1. #1
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1

    FC Unirea 2006 - noua denumire a echipei din Cetatea Marii Uniri

    Odată cu achiziţionarea locului în eşalonul secund de la Oltchim Rm Vîlcea, diri­gui­torii unirişti intenţionează să modifice şi denumirea echipei, actualmente la FRF fiind în­re­gistrată sub numele de "FC Municipal Apulum SA", titulatură sub care formaţia din Ce­tatea Marii Uniri a evoluat în stagiunea trecută.

    "Noi am achiziţionat locul pe SA (n.r. - So­cietatea pe Acţiuni) şi am dori să modificăm numele echipei în «FC Unirea 2006». Am şi efectuat deja demersuri către Camera de Comerţ, Registrul Comerţului şi aşteptăm o hotărâre judecătorească în acest sens. Vrem să înregistrăm noua denumire la Federaţia Ro­mână de Fotbal până la începerea viitorului campionat", a declarat Marian Sarmeş, pre­şedintele Consiliului de Administraţie al clubului unirist.
    multă lume... PUȚINI OAMENI

  2. #2
    Unirist pe veci spmihai's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    302
    Reputatie
    1
    nu mi se pare un nume potrivit, pt k exprima faptul k echipa ar fi fondata in 2006, ci nu in 1924. oricum e mai bine decat apulum apropo, am o intrebare, cine stie sa-mi raspunda exact. din cate stiu eu echipa actuala nu mai are palmaresul Unirii din 1924, pentru ca anul trecut cand s-a facut societate p actiune s-a format un club nou. este adevarat sau inca pastram palmaresul?
    [CENTER][B]O echipa frumoasa e-o iubire de-o viata
    FC UNIREA[/B] [/CENTER]

  3. #3
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    Nici mie nu mi se pare... dar asta e .. nu avem ce face.. daca ei asa au decis...

    un nume mai frumos: FC Unirea Alba Iulia .... asta e adevaratul!

    2006 cred ca l`au ales asa... sa dea un inteles de un nou inceput ... sau nush...

    legat de palmares, nu stiu .. trebuie sa ma interesez... cate se intampla la echipa asta... si cate se spun ... te iau durerile de cap
    multă lume... PUȚINI OAMENI

  4. #4
    sport legend krydo's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    728
    Reputatie
    1
    Poate acesta este anul, care se doreste a fi al unei renasteri...

  5. #5
    wiz fork's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Narayan
    Posts
    30
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by krydo View Post
    Poate acesta este anul, care se doreste a fi al unei renasteri...
    Renasterea a avut loc acum 4 ani, dar abia am apucat sa-i aducem flori si compot la patul de spital ca a intrat in moarte clinica odata cu vanzarea jucatorilor. Peace!
    Last edited by fork; 31st August 2008 at 00:51. Reason: spelling

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •