View Poll Results: Cine se califica?

Voters
40. You may not vote on this poll
  • Croatia

    29 72.50%
  • Turcia

    11 27.50%
Page 13 of 13 FirstFirst ... 3111213
Results 253 to 270 of 270

Thread: 1/4 Final: Croatia - Turcia

  1. #253
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Zabriskie View Post
    ma doare mintea cand vad pe unii cum elogiaza determinarea si puterea de revenire la turcilor si la meciul asta. cand mai sunt 2 minute pana la final si tre' sa dai gol, arunci mingea in careu, daca ai bulan intra, daca nu, aia e. croatia putea sa incheie meciul in timpul regulamentar la cat de slabi erau turcii pe centru, olic a ratat prea mult.
    imi pare rau pt cei mai fanatici suporteri de la acest turneu, croatii au dominat tot in tribune, chiar si in meciul cu germania din austria.
    probabil altii au vazut alt meci. vorba cuiva, e la moda sa lauzi turcia. eu n-o voi face niciodata atata timp cat joaca cum au jucat ieri.

    mejuto gonzales a facut o grava greseala fiindca a avut 2 intreruperi ale jocului pentru a semnala schimbarea si n-a facut-o

    pentru cine vroia sa vada rezumat: http://rojadirecta.com/foros/viewtopic.php?t=43039

  2. #254
    cynical asshole Lavinia's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    UK
    Posts
    16,419
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Zabriskie View Post
    ma doare mintea cand vad pe unii cum elogiaza determinarea si puterea de revenire la turcilor si la meciul asta. cand mai sunt 2 minute pana la final si tre' sa dai gol, arunci mingea in careu, daca ai bulan intra, daca nu, aia e. croatia putea sa incheie meciul in timpul regulamentar la cat de slabi erau turcii pe centru, olic a ratat prea mult.
    imi pare rau pt cei mai fanatici suporteri de la acest turneu, croatii au dominat tot in tribune, chiar si in meciul cu germania din austria.
    norocu tine cu cei puternici...au rezistat fizic si cum, necum au bagat mingea in poarta[chiar fara sa faulteze inainte cum vazusem cu o seara inainte] imi pare rau de croati insa asta e, se intampla....arbitrul a avut si el partea lui de vina, da la editia asta a ce nici nu ma mai mira...la cate erori grave si foarte grave a vazut in unele meciuri...stiu ca e putin posibil da' sper sa bata turcia germania in semifinala...
    Last edited by Lavinia; 21st June 2008 at 13:27.
    [COLOR="SeaGreen"][FONT="Palatino Linotype"][COLOR="YellowGreen"][SIZE="3"]La vie faut la vivre donc je la vis ...[/SIZE][/COLOR][/FONT][/COLOR]

    ex-EnyeGizeMalaika

  3. #255
    TruBlu dumboss_yo's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Bucharest, RO
    Posts
    3,923
    Reputatie
    1
    Turcia este intr-adevar un fenomen la aceste europene. Bineinteles ca este vorba si de sansa, dar asa cum a mai spus cineva, "norocul tine cu cei puternici". In fiecare din cele 3 meciuri in care au revenit, au luptat pana la ultima suflare, iar Allah al lor i-a rasplatit. Desi as fi vrut ca echipa croatilor sa se califice, parca mi-a parut rau cand au marcat, pentru ca ma gandeam ca baietii aia turci si-au dat viata pe teren 119 minute si nu merita sa fie eliminati din cauza "bezmeticului" ala de Rustu.
    Mi-am zis ca ar fi minunat sa revina din nou pe final si sa castige la penalty-uri tocmai cu o parada a nebunului...si uite ca asa a fost...felicit Turcia si multa bafta in semifinale, desi le va fi foarte greu pentru ca au echipa in pioneze si pentru ca intalnesc echipa Germaniei...
    [SIZE="3"][COLOR="Blue"][SIZE="2"]Indiana pride,/We believe in [B]BLUE[/B],/Make it personal,/We're going to the SuperBowl[/SIZE][B] ![/B][/COLOR][/SIZE]

  4. #256
    it's a boy! moty's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    10,843
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by rob_din View Post
    probabil altii au vazut alt meci. vorba cuiva, e la moda sa lauzi turcia. eu n-o voi face niciodata atata timp cat joaca cum au jucat ieri.

    mejuto gonzales a facut o grava greseala fiindca a avut 2 intreruperi ale jocului pentru a semnala schimbarea si n-a facut-o

    pentru cine vroia sa vada rezumat: http://rojadirecta.com/foros/viewtopic.php?t=43039
    nu cumva a fost roberto rossetti?

  5. #257
    sport legend lucian_iasi's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    IASI
    Posts
    9,670
    Reputatie
    1
    Mejuto a fost arbitrul de rezerva
    Suntem cei mai buni din MOLDOVENI
    Suntem IESENI
    Si intotdeauna vom striga
    POLITEHNICA

    LLEYTON HEWITT

    ANA IVANOVIC

  6. #258
    blanco kain's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Buzau
    Posts
    4,277
    Reputatie
    1
    Incredibili acesti turci, nu-mi vine sa cred ca s-au calificat ! BRAVO
    [B]"Anyone who has never made a mistake has never tried anything new.[/B]" ([COLOR="Blue"]Albert Einstein[/COLOR])

    "[B]Di Stefano is the greatest player of all time and Kaka is the best current footballer.[/B]" ([COLOR="Blue"]Pele[/COLOR])

    ex-kainutz / RIP Antonio Puerta / RIP Marian Cozma

  7. #259
    sport legend andreidaniel's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Salajan, Bucuresti
    Posts
    532
    Reputatie
    1
    Respect Turcia!Asta da mentalitate .Noi,imediat dupa ce ne-a dat Olanda primul gol am cazut atat fizic cat si psihic.

  8. #260
    it's a boy! moty's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    10,843
    Reputatie
    1
    noi am cazut de la 0-0!

  9. #261
    sport legend andreidaniel's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Salajan, Bucuresti
    Posts
    532
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by moty View Post
    noi am cazut de la 0-0!
    adevarat,dar cand ne-a dat Olanda gol a fost clar ca s-a terminat aventura noastra la CE ,mai ales ca Italia daduse si ea gol...

  10. #262
    sport legend
    Join Date
    May 2008
    Posts
    608
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by EnyeGize_Malaik View Post
    norocu tine cu cei puternici...au rezistat fizic si cum, necum au bagat mingea in poarta[chiar fara sa faulteze inainte cum vazusem cu o seara inainte] imi pare rau de croati insa asta e, se intampla....arbitrul a avut si el partea lui de vina, da la editia asta a ce nici nu ma mai mira...la cate erori grave si foarte grave a vazut in unele meciuri...stiu ca e putin posibil da' sper sa bata turcia germania in semifinala...
    Frate daca si la turneul asta au gresit grav arbitrii nu stiu ce sa mai zic ... 90% dintre off-sideuri (si de-alea grele, nu de 2 metri ca la noi in campionat) judecate impecabil .. centralilor nu stiu ce li se poate reprosa (poate doar penaltiul Austriei sa intre in discutie) .. au fost consecventi, s-a mers pe aceeasi linie, si anume nu se de penalti pentru hent daca mingea e sutata de aproape, pentru faulturi discutabile ... lucruri care cred eu ca sunt in avantajul spectacolului.

    Asa ca, nu stiu la ce meciuri te-ai uitat tu, dar eu zic ca arbitrajul a fost foarte foarte bun, mai ales daca il pui in comparatie cu alte turnee finale (bine, la mondial e oarecum de asteptat daca vin arbitrii din Benin si Costa Rica)...

  11. #263
    cynical asshole Lavinia's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    UK
    Posts
    16,419
    Reputatie
    1
    golul lui toni cu romania, care a fost anulat, a fost o greseala, spre exemplu...si au mai fost
    [COLOR="SeaGreen"][FONT="Palatino Linotype"][COLOR="YellowGreen"][SIZE="3"]La vie faut la vivre donc je la vis ...[/SIZE][/COLOR][/FONT][/COLOR]

    ex-EnyeGizeMalaika

  12. #264
    ENGLAND Celso's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,278
    Reputatie
    1
    Turcia e echipa aia e am batut-o noi anul trecut parca cu vreo 3-0 pe Lia Manoliu? ...Rusia la fel? cea pe care am umilit-o pe Ghencea anul asta ... slab EURO

  13. #265
    cynical asshole Lavinia's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    UK
    Posts
    16,419
    Reputatie
    1
    stai tu linistit ca daca am juca acum cu ei intr-un meci important si nu un amical am lua bataie
    [COLOR="SeaGreen"][FONT="Palatino Linotype"][COLOR="YellowGreen"][SIZE="3"]La vie faut la vivre donc je la vis ...[/SIZE][/COLOR][/FONT][/COLOR]

    ex-EnyeGizeMalaika

  14. #266
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Celso View Post
    Turcia e echipa aia e am batut-o noi anul trecut parca cu vreo 3-0 pe Lia Manoliu? ...Rusia la fel? cea pe care am umilit-o pe Ghencea anul asta ... slab EURO
    Nu compara Rusia de pe Ghencea cu Rusia din preliminarii sau Rusia de la Euro. Dar per total sunt de acord, slab Euro

  15. #267
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by moty View Post
    nu cumva a fost roberto rossetti?
    Da, dar greseala a fost a sapnilului care nu i-a semnalizat lui Rosetti schimbarea

  16. #268
    sport legend
    Join Date
    May 2008
    Posts
    608
    Reputatie
    1
    A semnalizat, turcii au batut imediat .. ce era sa faca, sa intre pe teren sa opreasa meciul ?

  17. #269
    cynical asshole Lavinia's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    UK
    Posts
    16,419
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Celso View Post
    Turcia e echipa aia e am batut-o noi anul trecut parca cu vreo 3-0 pe Lia Manoliu? ...Rusia la fel? cea pe care am umilit-o pe Ghencea anul asta ... slab EURO
    am vrea noi sa jucam ca rusii...dupa cum ziceam..daca ar fi fost un meci de turneu final ne'ar fi batut cu siguranta

    @utd4ever: ce ziceai d greselile arbitrilor? alt penalty neacordat si in seara asta
    [COLOR="SeaGreen"][FONT="Palatino Linotype"][COLOR="YellowGreen"][SIZE="3"]La vie faut la vivre donc je la vis ...[/SIZE][/COLOR][/FONT][/COLOR]

    ex-EnyeGizeMalaika

  18. #270
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Croatia a dominat a doua repriza, avand cateva ocazii. In prelungiri Turcia a controlat meciul, iar Croatia a dat gol pe o gafa monumentala a lui Rustu, contrar cursului jocului. Rustu, care dup-aia a dat pasa de gol...
    E al treilea meci in care le iese turcilor o revenire din asta uluitoare. Sa vedem daca-i mai tine.
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •